Bitcoin Forum
March 28, 2024, 07:34:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: POAP - Katılım kanıtı NFT rozetler.  (Read 177 times)
illetyus (OP)
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
November 05, 2021, 07:52:56 PM
Merited by EFS (4), Symmetrick (4), onko (2), wallace43 (1)

POAP ( proof of attendance protocol)  

Katıldığınız aktiviteler karşılığında nft rozet almanızı yada aktivite düzenleyerek katılımcılara nft rozetler dağıtmanızı sağlayan bir uygulama. Kurs, konser, AMA yada discord üzerinde yapılan bir toplantı gibi akla gelebilecek her türlü alanda kullanılabilir. 

POAP Rozetleri ne işe yarar? 

500 kişinin katıldığı bir etkinlik sonrası tüm katılımcılara rozet dağıtıldığını varsayalım. Bu kişiler uygulama üzerinden rozetlerine tıklayarak etkinlik sonrasında da istedikleri zaman bir chat odasında bir araya gelebiliyorlar.  

Eğer etkinliği düzenleyen kişi bir çekiliş yapmak isterse kolayca rozetler üzerinden bir çekiliş yapabiliyor. Rozet alan kişilere ödül dağıtmak yada çekiliş yapmak mümkün. 

Koleksiyon ve hava atma amacı gibi bir kullanım alanı daha var. 

---

Rozetlerinde diğer nftler gibi alım satımı yapılabiliyor. POAP rozetleri almak yada satmak isterseniz epor.io kullanabilirsiniz.

https://epor.io/browse?type=listings&collection=poap

POAP ethereum mainnet ve  xdaichain üzerinde çalışıyor.  xdaichain kullanıldığı için rozet dağıtmak yada claim etmek ücretsiz sayılır. 

Rozetlerin örnek görüntüleri bu şekilde.

Aşağıdaki listedense etkinlikleri görebilirsiniz. Listedeki etkinliklere katılanlar rozet claim etme hakkı kazanıyor.

https://app.poap.xyz/admin/events/

---

Şuan bu yazıyı yazarken 250 kişilik bir DAO toplantısındayım. Çıkışta Rozet verecekler. Katılımcılar arasında POAP'ı bilmeyen varsa bu şekilde onlarda öğreniyor. Benim ilk öğrenme şeklimde böyle olmuştu. Her rozet dağıtan topluluk aynı zamanda POAP'ın reklamını yapıyor. Bu yüzden hızla büyüme ihtimali olan bir proje.

Platformun kendi tokeni yok. Çıkarılar mı bilmiyorum. Yatırım için illa girmek isteyen olursa 2018 yılından kalma en eski rozetleri koleksiyon mantığı ile alıp kenara atmayı düşünebilir.  Değer mi değmez mi bilmiyorum tabi.  Herhangi bir yatırım fırsatı olmasa da projeyi beğendiğim için paylaşmak istedim.  

Go: https://poap.xyz/

1711654493
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711654493
Reply with quote  #2

1711654493
Report to moderator
1711654493
Hero Member
*

Ignore
1711654493
Reply with quote  #2

1711654493
Report to moderator
1711654493
Hero Member
*

Ignore
1711654493
Reply with quote  #2

1711654493
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711654493
Hero Member
*

Ignore
1711654493
Reply with quote  #2

1711654493
Report to moderator
onko
Full Member

Activity: 492
Merit: 139

1 cent = 1 satoshi

View Profile
November 07, 2021, 10:56:25 PM
Last edit: November 10, 2021, 04:10:32 PM by onko
Merited by illetyus (1)

Çok teşekkürler güzel anlatım için, gayet açıklayıcı olmuş.

Uzun süredir kayda değer isimlerin/şirketlerin/projelerin POAP'lerini claim ediyorum. Kimisini multi şekilde onlarca aldığım olmuştu Metamask etkinliği gibi. Para eder mi bilinmez ancak ilerleyen dönemlerde airdrop tarzı hediyeler verilecekse buralarda POAP'leri olanları tercih etmeleri kulağa mantıklı geliyor doğrusu. Açıklaması da kolay, yüz binlerce kişiyi anında elekten geçirip sayıyı düşürmek için birebir. Ayrıca koleksiyonu da zevkli oluyor.. (eski tasoculardan, bilet koleksiyonu yapanlardan kim kaldı be)
illetyus (OP)
Sr. Member

View Profile
November 08, 2021, 09:56:29 PM

Uzun süredir kayda değer isimlerin/şirketlerin/projelerin POAP'lerini claim ediyorum. Kimisini multi şekilde onlarca aldığım olmuştu Metamask etkinliği gibi. Para eder mi bilinmez ancak ilerleyen dönemlerse airdrop tarzı hediyeler verilecekse buralarda POAP'leri olanları tercih etmeleri kulağa mantıklı geliyor doğrusu. Açıklaması da kolay, yüz binlerce kişiyi anında elekten geçirip sayıyı düşürmek için birebir. Ayrıca koleksiyonu da zevkli oluyor.. (eski tasoculardan, bilet koleksiyonu yapanlardan kim kaldı be)

Valla bende taso dönemi insanıyım. Smiley Futbolcu kartı taso vs... Bu rozetleri toplarken benzer hissi yaşıyorum.
Ben epor.io üzerinden 1 dolara satılan rozetleride çekmeye başladım. işi koleksiyon yapmaya götüreceğim gibi görünüyor.
Holder sayısına baktığımda en çok rozeti olan cüzdan 2.7k rozete sahip.
Şöyle sağlam kasarsam birinciliğe otururum gibi geliyor.

---

Rozet basmanın maliyeti hakkında bilgin var mı? Yada max supply gibi bir şey var mı rozetlerde.
illetyus (OP)
Sr. Member

View Profile
November 09, 2021, 08:11:55 AM
Last edit: November 09, 2021, 12:39:28 PM by illetyus

Cardstack mainnete geçtiği için mainnet hatırası rozet dağıtıyor. Discord grubuna katılıp formu doldurmanız yeterli. Rozetleri perşembe günü claim edebileceksiniz.

https://twitter.com/cardstack/status/1457664202626289666

---
Edit: Başvuru sona erdi.
onko
Full Member

Activity: 492
Merit: 139

1 cent = 1 satoshi

View Profile
November 10, 2021, 04:14:29 PM

Uzun süredir kayda değer isimlerin/şirketlerin/projelerin POAP'lerini claim ediyorum. Kimisini multi şekilde onlarca aldığım olmuştu Metamask etkinliği gibi. Para eder mi bilinmez ancak ilerleyen dönemlerse airdrop tarzı hediyeler verilecekse buralarda POAP'leri olanları tercih etmeleri kulağa mantıklı geliyor doğrusu. Açıklaması da kolay, yüz binlerce kişiyi anında elekten geçirip sayıyı düşürmek için birebir. Ayrıca koleksiyonu da zevkli oluyor.. (eski tasoculardan, bilet koleksiyonu yapanlardan kim kaldı be)

Valla bende taso dönemi insanıyım. Smiley Futbolcu kartı taso vs... Bu rozetleri toplarken benzer hissi yaşıyorum.
Ben epor.io üzerinden 1 dolara satılan rozetleride çekmeye başladım. işi koleksiyon yapmaya götüreceğim gibi görünüyor.
Holder sayısına baktığımda en çok rozeti olan cüzdan 2.7k rozete sahip.
Şöyle sağlam kasarsam birinciliğe otururum gibi geliyor.

---

Rozet basmanın maliyeti hakkında bilgin var mı? Yada max supply gibi bir şey var mı rozetlerde.

- https://app.poap.xyz/admin/events/new

Üstteki adresten siz de girip oluşturabilirsiniz, xDai ağında mintlediğiniz için ücretsiz diyebilirim. Ethereum ağına çekerek Opensea gibi platformlarda NFT olarak satışa koyabiliyorsunuz aynı zamanda. (gas fee'ler vs. masraflarını ödeyerek tabii ki.) Dilediğiniz e-mail adresini yazarak gönderimi sağlıyorsunuz. Teslim alan kişi de bunu tıklayarak cüzdanı ile claim ediyor. Tasarım hazırlayıp yüklüyorsunuz yani özetle basit bir iş diyebilirim. Keyfi yapıp deneyebilirsiniz Smiley

bmgs
Member
**

Activity: 517
Merit: 15

View Profile
November 12, 2021, 02:05:39 PM
Merited by illetyus (1)

Metamask airdrop söylentileri varken, Metamask 10 Million Users Party de dağıtılan POAP'lardan 20-30 XDAI bandında bir kaç tane aldım.

https://epor.io/browse?type=listings&token_address=0x22c1f6050e56d2876009903609a2cc3fef83b415 Sayfada altlara indikçe satış listesindekiler görülebilir.

* Borsadan MATIC al, cüzdana yolla.
* Zapper'den MATIC> DAI yap
* Hop exchange DAI>XDAI
* Metamask POAP al

Şuan 20.2XDAI'den Metamask POAP alınabiliyor. Bu koşullarda Max 26$ ile 3 farklı platformun Airdrop ihtimali için işlem yapılmış oldu.
illetyus (OP)
Sr. Member

View Profile
November 12, 2021, 05:52:24 PM

Metamask airdrop söylentileri varken, Metamask 10 Million Users Party de dağıtılan POAP'lardan 20-30 XDAI bandında bir kaç tane aldım.

https://epor.io/browse?type=listings&token_address=0x22c1f6050e56d2876009903609a2cc3fef83b415 Sayfada altlara indikçe satış listesindekiler görülebilir.

* Borsadan MATIC al, cüzdana yolla.
* Zapper'den MATIC> DAI yap
* Hop exchange DAI>XDAI
* Metamask POAP al

Şuan 20.2XDAI'den Metamask POAP alınabiliyor. Bu koşullarda Max 26$ ile 3 farklı platformun Airdrop ihtimali için işlem yapılmış oldu.

POAP için multi hesaplarla katılım çok fazla oluyor. Eğer multi hesap için bir önlem almadıysalar rozet sahiplerine metamask'ın airdrop yapması pek mantıklı değil.

Fakat yinede ihtimal dahilinde. POAP etkinliğine kaç kişi katıldı bunu bilmek gerekiyor. Herkes metamask swap kullanırken üzerinde swap yapmış + POAP rozeti olanlara airdrop yapmak gibi bir hamle yaparlarsa hortumu buradan kendilerine bağlayabilirler. Smiley
Yani adamlarında en büyük derdi nasıl bir airdrop yapsakta tokenlerin çoğu yine bizde kalsa olduğuna eminim.
Metamask POAP'larının toplam adet sayısı yada katılım şartları hakkında bir bilgin var mı?

Bu arada epor.io kullandığın için airdrop alma ihtimalin 3 değil 4 tane. Epor.io'da ilerde airdrop yapabilir, kendi tokenleri yok şuan.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: