Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:31:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Alacaklarınızı Ertelemeyin  (Read 506 times)
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
December 13, 2021, 09:59:11 PM

Her şeyin fiyatı uçup gidiyor şu an da teknolojik aletlerin fiyatları bambaşka bir hızla artıyor. Hazır sistem fiyatlarını inceliyordum ve inanılmaz bir fiyat artışı gözlemledim. En son baktığımın üzerinden maksimum 2 ay falan geçmiştir ama beş para etmez sistemler bile neredeyse 10 bin liraya dayanmış. Sadece kasa olarak böyle olduğunu düşününce gerçekten berbat bir durum. Şimdi almayanlar da sonra pişman olacaklar malesef.

1714757482
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714757482
Reply with quote  #2

1714757482
Report to moderator
1714757482
Hero Member
*

Ignore
1714757482
Reply with quote  #2

1714757482
Report to moderator
1714757482
Hero Member
*

Ignore
1714757482
Reply with quote  #2

1714757482
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714757482
Hero Member
*

Ignore
1714757482
Reply with quote  #2

1714757482
Report to moderator
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
December 14, 2021, 09:13:28 AM

Maalesef böyle bir korku oluştu artık insanlarda eskiden bir şey alacakken önce indirim olsun da öyle alayım diye beklerdik. Şimdi zam gelmeden alayım bari hemen diye koşuşturur hale geldik. Cidden bu değişimin sorumluları kimse işi gücü bırakıp başarısızlığı kabul etmelidir. Fiyat istikrarsızlığı norm haline geldi böyle bir yönetim anlayışı kimseye kazandırmaz herkese zarar verir. Satıcı-alıcı çok fark etmez diye düşünüyorum.
diderdrogba
Member
**

Activity: 406
Merit: 47

View Profile
December 14, 2021, 06:54:33 PM

Maalesef böyle bir korku oluştu artık insanlarda eskiden bir şey alacakken önce indirim olsun da öyle alayım diye beklerdik. Şimdi zam gelmeden alayım bari hemen diye koşuşturur hale geldik. Cidden bu değişimin sorumluları kimse işi gücü bırakıp başarısızlığı kabul etmelidir. Fiyat istikrarsızlığı norm haline geldi böyle bir yönetim anlayışı kimseye kazandırmaz herkese zarar verir. Satıcı-alıcı çok fark etmez diye düşünüyorum.

Gerçekten bu çok inanılmaz bir durum. İnsanlar markete bile gittiğinde fiyat etiketlerine bakmaya korkar hale geldi. Teknolojik cihazların fiyatları inanılmaz seviyelere ulaştı. Bilgisayar toplayayım ya da bir oyun konsolu alayım deseniz bir bakıyorsunuz neredeyse 20 bin liraya giden ya da geçen fiyatlar. Bomboş sistemler bile 10 bin lira falan olmuş. Bir arkadaş benden 7-8 bin liraya kendisine laptop ya da pc bakmamı rica etti de ortada doğru düzgün bir pc kalmadığını fark ettim bu fiyatlara.   Grin

Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
December 18, 2021, 02:35:58 AM

Apple fiyatlari guncelledi. Hepsiburada vb. siteler hala guncelleyebilmis degil. Alacak olan varsa stoklar bitmeden alsin. Bir Apple Watch 7 satin aldim 6 taksit yaptim. 8500 yerine 5700'e geliyordu.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
December 18, 2021, 06:23:59 AM

Eylül 21.000 dolar
Ekim 20.000 dolar
Kasım 16.000 dolar (bu ay acele eden harika kazandı)
Aralık 1.hafta 21.0000 dolar
Aralık 2.hafta 19.000 dolar

Arabamın döviz kuru performansı

Tekrar 21.000 bandına gelecegini düşünüyorum Ocak gibi. 16.000 dolara kadar düşüp tekrar Kasım sonu 21.000 dolara kadar çıktı ama bu hafta yaşanan dolar yükselişi ile tekrar 19.000 dolardayız Smiley

16.000 dolara düştüğünde burada ikinci ellere dev zam geleceğini düşündüğümü söyledim öyle de oldu. Şimdi yeni bir zam bekliyorum. 2.000 dolarlık yani 30-40 bin lira arası bir zam makas kaldı.

Aracı tekrar 21.000 dolar seviyesine geldiğinde 40 bin lira kadar bir zam gelecektir.

TL bazında bakarsanız araç fiyatları pahalı görülebilir ama dolar bazında fiyatlar hala sabit.
MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1196

View Profile
December 18, 2021, 05:59:06 PM

Eylül 21.000 dolar
Ekim 20.000 dolar

Tekrar 21.000 bandına gelecegini düşünüyorum Ocak gibi. 16.000 dolara kadar düşüp tekrar Kasım sonu 21.000 dolara kadar çıktı ama bu hafta yaşanan dolar yükselişi ile tekrar 19.000 dolardayız Smiley

16.000 dolara düştüğünde burada ikinci ellere dev zam geleceğini düşündüğümü söyledim öyle de oldu. Şimdi yeni bir zam bekliyorum. 2.000 dolarlık yani 30-40 bin lira arası bir zam makas kaldı.

Aracı tekrar 21.000 dolar seviyesine geldiğinde 40 bin lira kadar bir zam gelecektir.

TL bazında bakarsanız araç fiyatları pahalı görülebilir ama dolar bazında fiyatlar hala sabit.

Dolar bazına baktığınızda arabarların yılları geçtikte dolar bazlı fiyatı düşer, ve dolar bazı şuan bizi ilgilendirmiyor, %99 dolar ile maaş almıyor.
Ben TL bazına bakıyorum, arabayı TL bazlı alıyorum çünkü değer kazandı diyoruz ama ülkede hiç bir şey değer kazanmıyor, sadece paramız çöp olma yolunda emin adımlarla gidiyor.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
December 19, 2021, 10:37:18 PM

Zamanında 12 bin TL civarında aldığım bir toplama bilgisayarın, ki monitör ve klavye ile birlikte böyleydi fiyat, şimdiki fiyatı en az iki katıdır şüphesiz. Sistem de RTX 2060 Superli bir sistem yani öyle diyeyim. Eğer o zaman almamış olsaydım ve şimdi almaya niyetlenseydim içime çok otururdu bu. O yüzden alacaklarımızı ertelememek bu kadar kıymetli işte. Benim pcyi almamın üzerinden maksimum 3-4 ay geçmiştir.

ZekiBeyy (OP)
Hero Member

Merit: 881

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
December 20, 2021, 10:07:25 AM

Artık fiyatlar en az 2 katına çıktığına göre pek alınacak bir durum kalmadı açıkçası alabilen aldı şanslı çıktı. Müdürüme iyi bir laptop almıştım 8999 TL den 1650 ekran kartlı ve 4600H işlemcili ürün kargodayken ertesi gün dedi bu bilgisayar bize fazla daha uygun bir şey alalım ve bu bilgisayarı iade ettim keşke etmeyip ben kullansaydım TL bazında aylık 900 TL öderdim çokta uyguna gelmiş olurdu.

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g513ih-hn002-amd-ryzen-7-4800h-8gb-512gb-ssd-gtx-1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000005Q1J2?magaza=Teknorya

7    Ekim 2021 satış fiyatı  8.999 TL

20 Aralık 2021 satış fiyatı 14.799 TL

Fark = 5800 TL

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
December 20, 2021, 11:37:33 AM

Artık fiyatlar en az 2 katına çıktığına göre pek alınacak bir durum kalmadı açıkçası alabilen aldı şanslı çıktı. Müdürüme iyi bir laptop almıştım 8999 TL den 1650 ekran kartlı ve 4600H işlemcili ürün kargodayken ertesi gün dedi bu bilgisayar bize fazla daha uygun bir şey alalım ve bu bilgisayarı iade ettim keşke etmeyip ben kullansaydım TL bazında aylık 900 TL öderdim çokta uyguna gelmiş olurdu.

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g513ih-hn002-amd-ryzen-7-4800h-8gb-512gb-ssd-gtx-1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000005Q1J2?magaza=Teknorya

7    Ekim 2021 satış fiyatı  8.999 TL

20 Aralık 2021 satış fiyatı 14.799 TL

Fark = 5800 TL

Zeki hocam senin sayende şu kredi ile ihtiyaçlarımı gidermeyi keşfettim diyebilirim. Hatırlarsan fibabankasını falan önermiştin. Alışkanlık edindim artık 2-3 bin liralık alışveriş kredileri çekip 2-3 ayda ödüyorum ve bana süper kazandırıyor.

Mesela geçen ay 2.500 lira alışveriş kredisi çekip aldığım süpürge bu ay 4.200 lira. geri ödeme tutarım 2.600 lira falan Smiley Eğer para biriktiriyim deseydim baya zarardaydım

Kredi kartım pek yok alışveriş kredileri ile anlık fırsatları değerlendirmek gözünüze kestirdiğiniz ürünleri indirimde yakalamak baya keyifli oluyor. hem cebinizden para çıkmıyor hemde enflasyon ortamında para biriktirme derdine girmeden ucuzdan malları alıyorsunuz.
püsür
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 674

View Profile
December 20, 2021, 05:05:32 PM

Kara cuma indirimlerinde elektronik vs. ne kadar ihtiyacımız varsa aldık. Şimdiden toplamda 10k lira fark ediyor. Şaka gibi. Neredeyse hepsini de 7 ya da 9 taksit gibi aldık. Birkaç ay sonra eriyecek bu taksit ödemeleri.

Onu geçtim bugün marketlere bir uğradım. Süt, yoğurt, yumurta bile nasıl fark etmiş, inanılmaz. Asgari ücretliler hiç sevinmesin artışa. Yaza doğru fiyatlar nasıl olacak düşündükçe beyinlerinin çıkması lazım.

Bu ayki indirim günlerinde Hepsiburada ve Trendyol'da fiyatlar geçen aya göre nasıl olacak, inceleyeceğim. Merak ediyorum bu indirimlerde bile büyük artış görecek miyiz?

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
█████████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 619

View Profile
December 21, 2021, 12:56:16 AM

Philips marka bir tam otomatik kahve makinesi araştırıyordum. Model yazmamda da sorun olmaz galiba. EP5447 model tam otomatik kahve makinesi. İki yada üç ay önce 6400 TL fiyatı vardı. Fiyatının biraz daha düşmesini bekliyordum. Geldiğimiz yeni fiyat ise https://www.cimri.com/kahve-makineleri/en-ucuz-philips-ep5447-90-espresso-kahve-makinesi-fiyatlari,745587311

15.553 TL. Başlığı görünce bir kere daha geciktirdiğim için pişmanlık yaşadığım bir durumu paylaşmak istedim. Şimdi tekrar 6400 seviyelerine iner inmez, kredi kartıyla taksit yaptırıp satın alacağım. Parça parça ödemesini tamamlarım. Her türlü kazançlı bir alışveriş olur. Dur bakalım şu dolar kurundan sonra fiyatlarda düşüş olacak mı? Onu da takip etmiş oluruz.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
December 21, 2021, 11:35:43 AM

Dolarda yaşanan geçici de olsa ciddi bir gerileme var. Her ne kadar çok büyük fiyat değişikliklerinin olmayacağını düşünsem de yine de teknoloji ürünlerinde fiyat düşüşleri yaşanacaktır illa ki. Bence bu dönemi değerlendirmek lazım. Doları mevcut seviyede zor tutabildikleri için her an yeniden yükseliş başlar ve yeni zamlar gelirse şaşırmam. Artık böyle fırsatları kovalar olduk yapacak bir şey yok.

execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1250

View Profile
December 22, 2021, 10:24:47 AM

Erteledikçe fiyatlar arttı. Alacağımız ürünleri taksitli almak çok avantajlı hale geldi. Nedeni zaten apaçık ortada sürekli değer kaybeden bir paramız var. Gün geçtikçe değer kaybettiği için aldığınız şey size daha ucuza gelmiş oluyor hayliyle.örnek olarak geçen 5 ay önce taksitle alınan herhangi bir ürün bile 2 neredeyse 3 katına çıkmış bulunmakta. Hal böyle olunca kârda gözüküyorsunuz.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 969

View Profile
December 22, 2021, 11:23:59 AM

Philips marka bir tam otomatik kahve makinesi araştırıyordum. Model yazmamda da sorun olmaz galiba. EP5447 model tam otomatik kahve makinesi. İki yada üç ay önce 6400 TL fiyatı vardı. Fiyatının biraz daha düşmesini bekliyordum. Geldiğimiz yeni fiyat ise https://www.cimri.com/kahve-makineleri/en-ucuz-philips-ep5447-90-espresso-kahve-makinesi-fiyatlari,745587311

15.553 TL. Başlığı görünce bir kere daha geciktirdiğim için pişmanlık yaşadığım bir durumu paylaşmak istedim. Şimdi tekrar 6400 seviyelerine iner inmez, kredi kartıyla taksit yaptırıp satın alacağım. Parça parça ödemesini tamamlarım. Her türlü kazançlı bir alışveriş olur. Dur bakalım şu dolar kurundan sonra fiyatlarda düşüş olacak mı? Onu da takip etmiş oluruz.

Yine 50 TL düşmüş.Şanslısınız  Smiley.

İroni bir yana, bir kaç arkadaşla konuşma fırsatım oldu.Şimdi fiyatların düşürülmeyeceğinin kılıfını da şöyle bulmuşlar :

-Biz yüksekten ham madde aldık, bu ham madde işlenip satılmadan, düşük fiyata ham madde almadan fiyatlar düşmez.
+ee ne zaman düşer peki?
-2-3 ayı bulur.

Zaten 2-3 ay sonra $ yeniden yükselişe geçmeyecek diye bir garanti verebilecek kişi varsa o kişiyle her türlü ticaret yapılır.Sizin anlayacağınız döviz düştü, vatandaş düdüklenmeye devam edecek…

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
Vdecso
Member
**

Activity: 275
Merit: 11

View Profile
December 23, 2021, 07:44:08 PM

Alacakları erteleye erteleye bugünlere kadar beklediyseniz hapı yuttunuz diyebilirim.  Grin  Bu saatten sonra kurda bir gerileme olmasına rağmen ciddi fiyat düşüşleri beklemiyorum ben açıkçası. Kimse kolay kolay sattığı ürünün fiyatını hemen aşağı çekmek istemiyor. Çünkü TL'ye büyük bir güvensizlik var haklı olarak. Ben de olsam bu kadar volatil bir para birimine güvenip hemen ucuzdan satmazdım mallarımı.

ZekiBeyy (OP)
Hero Member

Merit: 881

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
December 30, 2021, 03:48:11 PM

Eylül 21.000 dolar
Ekim 20.000 dolar

Dolar bazında sıkıntımız yok zaten Smiley sıkıntı Türk Lirasının aşırı değer kaybetmesi. 2018 Yılında Kasım indirimleri ile bir monitör almıştım o zamanın dolar kuru ile 900-950 dolardı bu senede aynı markanın son teknolojik özelliklerinin olduğu monitörü aldım yine 900-950 dolar vermiş oldum yani 3 senede yeni teknoloji daha fazla özellik ama dolar bazında aynı fiyat bu süreçte artan vergileride unutmamak lazım. Bir çok teknoloji ürünü Türk Lirası olarak pahalılaşmış olsada dolar olarak genelde sabit kalır hatta yeni teknolojiler çıktıkça dolar fiyatında düşüş bile görebilirsiniz ama artan kur dolayısıyla bu indirimin yansımasını göremeyiz.

Doları 18 den 10-11 TL ye düşürdük diyorlar ama yıl başına göre %80 arttığını kimse dile getirmiyor nedense ve bu düşüşü bir başarı olarak anlatıyorlar yani işlerine gelen tarafını anlatıyorlar madalyonun öteki yüzünü görmezden geliyorlar tabi saf vatandaş bunu bir başarı olarak görüyor. Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek deyimi cuk oturuyor.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
karabiber
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 651

View Profile
December 31, 2021, 07:31:42 PM

2022 nin neredeyse her günü zamlarla geçeceği için tüm yıl geçerliliği koruyacak bir öneri olmuş. Hikaye bitti arkadaşlar gerçeklerle tanışsak iyi olur.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███