Bitcoin Forum
May 26, 2024, 03:24:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Uzayda yaşam var mı?  (Read 242 times)
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 1255

View Profile
December 23, 2021, 07:20:58 PM

Kainaat o kadar büyük, uçsuz ve bucaksız ki... İnsanın aklı bile almıyor...
Bu sonsuz alemde insandan hariç nice canlılar var bana göre. Bizden uzak olup göremediğimiz, bizle iç içe ama göremediğimiz, hissedemediğimiz...

Biz samanyolu galaksisinde bir zerreyiz. Düşünün, bu galaksiden milyarlarca var.
Derin düşününce, bazen beynimin sınırlarını zorladığım an, sanki aklım duracak gibi oluyor. Sigortam atmaya ramak kala ayılıyorum. Bi irkilme ile geri hayata dönüyorum.

Uzayda yalnız mıyız? Yukarıda arkadaşın birisi güzel söylemiş. Biz de aslında bir uzaylıyız...

Kainaat o kadar büyük kimsenin hayal gücü bunu hayal bile edemez. Sürekli genişlemeye de devam ediyor, böyle bir kainaatta yanlız olduğumuzu hiç bir zaman düşünmedim. Farklı boyutlarda,alemlerde başka başka canlılar olduğunu düşünüyorum bunlar bizim göründüğümüz formda bile olmuyabilirler, sadece enerji olarak ışık olarak görünüyor bile olabilirler. Hey neyse İnsanoğlu gerçeği öğrenmesi için önünde çok büyük bir zaman var. Bizlerin yaşam ortalaması belli zaten

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
December 23, 2021, 08:56:48 PM

Evrende kesinlikle yalnız olamayız bence. Belki şu ana kadar bir kere bile göremedik ama ben kesinlikle dünyamızın dışında farklı tür ya da türlerde canlıların olduğunu düşünüyorum. Belki de yıllar boyunca bizi uzaktan izlediler ve değerlendirme yaptılar. Belki bizden çok daha üstün düzeyde bir teknolojiye sahipler ve biz bunun farkında bile değiliz. Sadece biz kendimizi en üstün ırk gibi görüyoruz.

CryptoMan52
Jr. Member
*

Activity: 32
Merit: 7

View Profile
December 23, 2021, 09:08:39 PM

Arkadaşlar izlemediyseniz Barış ÖZCAN ın bu videosunu izlemenizi tavsiye ederim https://youtu.be/-4RdNSFynvo Webb uzay teleskobuyla ilgili, gerçekten evrende mikron kadarız.
meser#
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 959

View Profile
December 24, 2021, 07:15:09 AM

Böyle bir dünyaya çocuk getirmiyorum diye bir klişemiz varken elin uzaylısı bu dünyaya neden gelsin hocam diyorum bu konuda Cheesy Savaşlar, ölümler, ekonomik krizler valla uzaktan bakıp film izler gibi izlemelik halimiz var dünyalılar olarak...
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1498
Merit: 467

SOL.BIOKRIPT.COM

View Profile
December 24, 2021, 08:14:03 AM

Hocam dünya zaten uzayın içinde bir yer değil mi? Benim en çok kafama takılan şey neden bu uzaylılar çoğunlukla ABD ye iniyor. Ya da orada görülüyor. Gerçekten mesela Aya gitti mi insanoğlu. Ben kendimi bildim bileli Mars sevdası var.
Sağolsun Schwarzenenegger in Total Recall filmi de bir zamanların en etkili filmi oldu.
Biz marstı uzaydı derken ahrete gideceğiz zaten

B.I.O.K.R.I.P.T|
  BiokriptX Fair Launch is now live in PINKSALE
|🟣 Twitter
🔵 Facebook
🟣 Telegram
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1069

View Profile
December 24, 2021, 10:04:16 AM

Böyle bir dünyaya çocuk getirmiyorum diye bir klişemiz varken elin uzaylısı bu dünyaya neden gelsin hocam diyorum bu konuda Cheesy Savaşlar, ölümler, ekonomik krizler valla uzaktan bakıp film izler gibi izlemelik halimiz var dünyalılar olarak...

Hayır diyelim uzaylı dostlarımız geldi iyi niyetli olup olmadıklarını bile bilmiyoruz ki hocam belki bizi öldürecekler aq hala ısrarla uzaylı arıyoruz vardır tabi iğne başı kadar bir gezegende biz hayattaysak başka galaksilerde de medeniyetler olabilir

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
verbakalim
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 637

View Profile
December 24, 2021, 12:27:40 PM

Biz onları arayıp uzaya yerimizi gösteren bilgiler yayınlarken bir uygarlık bizi bulsa. Gelen yaratıklar bizden sonuçta üstün teknoloji ile gelecekler buraya. Biz onlara karşılık verecek silaha sahip miyiz bilmiyoruz. Gelen ne ise birde neden geldikleri. Bizim yol göstermemizi bulup onu izleyerek mi geldiler yoksa onlarda bir yaşam ararken mi bizi buldular. Hadi onlarda akıllı varlık ararken bizi buldular diyelim iyi niyetle geldiler. Gelen bu yaşam formu ne yer ne içer onu da bilmiyoruz. Eğer ot yerlerse sorun yok ama eğer et yerlerse açık büfe olmayalım biz bunlara.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ymckartal (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 45

View Profile
December 24, 2021, 08:58:34 PM

Biz onları arayıp uzaya yerimizi gösteren bilgiler yayınlarken bir uygarlık bizi bulsa. Gelen yaratıklar bizden sonuçta üstün teknoloji ile gelecekler buraya. Biz onlara karşılık verecek silaha sahip miyiz bilmiyoruz. Gelen ne ise birde neden geldikleri. Bizim yol göstermemizi bulup onu izleyerek mi geldiler yoksa onlarda bir yaşam ararken mi bizi buldular. Hadi onlarda akıllı varlık ararken bizi buldular diyelim iyi niyetle geldiler. Gelen bu yaşam formu ne yer ne içer onu da bilmiyoruz. Eğer ot yerlerse sorun yok ama eğer et yerlerse açık büfe olmayalım biz bunlara.

Vallahi benim düşüncem şu yönde. Dipsiz kainat sadece insan oğlu için yaratılmış olamaz. illaki başka canlılarda var. orada bir yerlerde yada belkide bizi izliyorlar. Et yada ot yemelerinden ziyade onların neyi neden araştırmak amaçlı uzayda dolaştıkları olacaktır.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 637

View Profile
December 25, 2021, 08:08:52 AM

Vallahi benim düşüncem şu yönde. Dipsiz kainat sadece insan oğlu için yaratılmış olamaz. illaki başka canlılarda var. orada bir yerlerde yada belkide bizi izliyorlar. Et yada ot yemelerinden ziyade onların neyi neden araştırmak amaçlı uzayda dolaştıkları olacaktır.

@ymckartal hocam muhtemelen akıllı canlılar vardır onlarda bizim gibi kendilerinden farklı bir yaşam var ise onu bulma eğilimi içinde bir arayışa gireceklerdir. Hani otmu etmi olayı maksat muhabbet olsun tarzı bir yaklaşım. Sen o zeka seviyesine eriş ve senin gibi akıllı bir canlı bul ve bunu tüket. Yok arayış her canlıda daha iyiyi bulma eğilimi için diye düşünüyorum. Buraya gelebilen birileri var ise ki olduklarını düşünüyorum bizim hangi seviyede evrimleştiğimizi ve bizimle iletişim kurmak için daha hangi seviyelerde evrimleşmemiz gerektiğini biz bilmiyoruz. Dünyadaki sorunlarda bir sıyrılsak muhtemelen birileri bize selam verecektir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
meser#
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 959

View Profile
December 25, 2021, 06:16:51 PM

@ymckartal hocam muhtemelen akıllı canlılar vardır onlarda bizim gibi kendilerinden farklı bir yaşam var ise onu bulma eğilimi içinde bir arayışa gireceklerdir. Hani otmu etmi olayı maksat muhabbet olsun tarzı bir yaklaşım. Sen o zeka seviyesine eriş ve senin gibi akıllı bir canlı bul ve bunu tüket. Yok arayış her canlıda daha iyiyi bulma eğilimi için diye düşünüyorum. Buraya gelebilen birileri var ise ki olduklarını düşünüyorum bizim hangi seviyede evrimleştiğimizi ve bizimle iletişim kurmak için daha hangi seviyelerde evrimleşmemiz gerektiğini biz bilmiyoruz. Dünyadaki sorunlarda bir sıyrılsak muhtemelen birileri bize selam verecektir.

Adam Sandler'in Pixels isimli filmini izleyebilirsiniz hocam 🤗
lastcedy
Member
**

Activity: 80
Merit: 18

View Profile
December 25, 2021, 07:16:56 PM

Hocam dünya zaten uzayın içinde bir yer değil mi? Benim en çok kafama takılan şey neden bu uzaylılar çoğunlukla ABD ye iniyor. Ya da orada görülüyor. Gerçekten mesela Aya gitti mi insanoğlu. Ben kendimi bildim bileli Mars sevdası var.
Sağolsun Schwarzenenegger in Total Recall filmi de bir zamanların en etkili filmi oldu.
Biz marstı uzaydı derken ahrete gideceğiz zaten

Evet de işin o tarafına girersek çıkamayız kardeşim. Ahret cennet yada cehennem farklı kavramlar. günün sonunda nereye gideceğiz konusundan ziyade geleceği insan oğlu nerede yaşayacağının cevabını almak gerek.
onko
Full Member

Activity: 492
Merit: 139

1 cent = 1 satoshi

View Profile
December 26, 2021, 12:36:09 AM

Benim uzaylılarla birçok temasım oldu bunu inananlar anlayabilir inananlarda zaten elbet temasları oldukları için bilirler. Işık hüzmelerinide gördüm onların şehirlerinede gittim.

Gerçekten çok yüksek teknolojileri var anlayamayacagımız cisimleri var. Bina yapılarını gördüm mermer desen mermer değil gri desen gri değil parlak metal şeklinde bina yapıları var cok değişik. Ayrıca 17-18 civarında koloni şeklindede görmüştüm anlatılmaz yaşanır bu uzaylılarla temas ettiğim zaman gerçekten hayatım değişti diyebilirim. özellikle ne zaman temas olsa bir bolluk bereket gelir. Yatmadan önce hep derim inş. yine temasım olur diye.

Zamanı gelince birçok kişi uzaylılarla temas edecek ve sonra gerçekler açıklanmaya baslayacak lakin daha zamanı var. Sen gel suriye ve afgana uzaylıları anlat. Smiley) daha zamanı var. Bu arada gökten gelen ve yerin altından gelenler var. Özellikle türkiyede yerin altları cok değerli bir sürü tünel değişik yerlere açılıyor.

Kapadokya, mersin tarsus türkiyede bu 2 şehir geri kalan 79 şehirden daha değerli daha önemli.

lastcedy
Member
**

Activity: 80
Merit: 18

View Profile
December 26, 2021, 07:02:09 PM

Benim uzaylılarla birçok temasım oldu bunu inananlar anlayabilir inananlarda zaten elbet temasları oldukları için bilirler. Işık hüzmelerinide gördüm onların şehirlerinede gittim.

Gerçekten çok yüksek teknolojileri var anlayamayacagımız cisimleri var. Bina yapılarını gördüm mermer desen mermer değil gri desen gri değil parlak metal şeklinde bina yapıları var cok değişik. Ayrıca 17-18 civarında koloni şeklindede görmüştüm anlatılmaz yaşanır bu uzaylılarla temas ettiğim zaman gerçekten hayatım değişti diyebilirim. özellikle ne zaman temas olsa bir bolluk bereket gelir. Yatmadan önce hep derim inş. yine temasım olur diye.

Zamanı gelince birçok kişi uzaylılarla temas edecek ve sonra gerçekler açıklanmaya baslayacak lakin daha zamanı var. Sen gel suriye ve afgana uzaylıları anlat. Smiley) daha zamanı var. Bu arada gökten gelen ve yerin altından gelenler var. Özellikle türkiyede yerin altları cok değerli bir sürü tünel değişik yerlere açılıyor.

Kapadokya, mersin tarsus türkiyede bu 2 şehir geri kalan 79 şehirden daha değerli daha önemli.

Ne var o tünellerin ucunda acaba Smiley)) çok güldüm ya bu açıklamaya ve kardeşim foton da çok güzel olmuş Wink
remotefuture7
Member
**

Activity: 103
Merit: 19

View Profile
December 27, 2021, 03:55:33 PM

Uzay konularını ne zaman düşünsem aklım bi sonsuzluğa gidiyor ucu bucağı olmayan çoook büyük bir alana gidiyor, genelde de düşündüğüm şeyleri ifade edemiyorum
ve kitlenip kalıyorum  ; Cheesy
mandown
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1294

View Profile
December 28, 2021, 07:27:25 AM

Uzayda yaşam olsa bile en son duyanlar bizler olacağız. Ülkemiz konudan o denli uzakki bildiğim kadarı ile daha uzayı bırak yeri takip edebilecek kendi GPS uydularimiz yok.

Uzay inanılmaz birşey. Biz varsak başkaları illaki vardır asıl olmaması şaşırtır. Canlı dediğin şey her döneme göre kendini dönüştüren ve uyarlayan bir tür.

Canlılık kavramı bize göre belli olsada uzay için farklı olabilir. Bu düşünce yapısı çoğu konuya belki hatalı bakmamiza dasebep olabilir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████