Bitcoin Forum
May 03, 2024, 11:07:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Kim bu Satoshi Nakomoto?  (Read 443 times)
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
September 14, 2021, 07:46:20 PM

Yıllardır aynı soru soruluyor yıllardırda aynı cevapları verip duruyoruz. Bence sorgulamanın hiçbir anlamı yok. Kişi veya kişilerce güzel bir teknoloji çıkarıldı ve velinimetlerini kullanmak lazım. Onun dışında kim olduğu pekte önemli değil. Zaten kendini göstermek isteseydi zaten gösterirdi. Bu şekilde kalması ve kendi gizlenmesi bence vermiş olduğu en iyi karar.
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714777636
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714777636
Reply with quote  #2

1714777636
Report to moderator
savasuctu
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
September 18, 2021, 11:19:05 AM

bende izlemiştim güzel video olmuş
nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
March 17, 2022, 04:52:54 PM

Bu biraz altını kim buldu ve değerli haline getirdi? şuan kimse bunu düşünüyor mu?
Yüz yıllardır artık unutulmuş sanırım buda bu şekilde olacak Satoshi kim unutulacak yada sorgulanmayacak. Hikayenin biraz bilinmemesi ile daha popüler kılıyor o ayrı bir konu ama bence trend olmaktan çıktığı an itibari ile güncel kullanımda kimse Bay Nakotomo yu hatırlamayacaktır.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
March 17, 2022, 05:28:50 PM
Last edit: March 17, 2022, 06:29:27 PM by wolwoo

tamamen kişisel önyargılarımdır:

satoshi'nin bir kişi olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen NSA vs gibi güçlü bir örgütün içerisinde kurulmuş bir grup olabilir... Yeni Dünya Düzeni'ne geçiş için bir ara dönem parası BTC yüzyıllarca sürecek bir proje olduğunu düşünmüyorum zaten manifestoda ileride teknolojinin gelişmesi quantum bilgisayarlar vs ile bir yol ayrımından bahsediliyor.

bu arada sitesine girdim baktım NSA Şefinin adı çok ilginç: Paul M. NAKAsone  Cheesy

EDİT:
https://eksisozluk.com/komunizm-gelecekse-onu-da-biz-getiririz--305701

Dünyada da işler farklı yürümüyor sadece bir değişim olduğunda onu sizin yaptığınızı düşündürtüyorlar. yorumlardan anladığım kadarıyla herkes bitcoini finansal özgürlük vs zannedior ama değil be bro Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
recko
Member
**

Activity: 154
Merit: 11

View Profile
March 26, 2022, 12:23:32 AM

tamamen kişisel önyargılarımdır:

satoshi'nin bir kişi olduğunu düşünmüyorum, muhtemelen NSA vs gibi güçlü bir örgütün içerisinde kurulmuş bir grup olabilir... Yeni Dünya Düzeni'ne geçiş için bir ara dönem parası BTC yüzyıllarca sürecek bir proje olduğunu düşünmüyorum zaten manifestoda ileride teknolojinin gelişmesi quantum bilgisayarlar vs ile bir yol ayrımından bahsediliyor.

bu arada sitesine girdim baktım NSA Şefinin adı çok ilginç: Paul M. NAKAsone  Cheesy

EDİT:
https://eksisozluk.com/komunizm-gelecekse-onu-da-biz-getiririz--305701

Dünyada da işler farklı yürümüyor sadece bir değişim olduğunda onu sizin yaptığınızı düşündürtüyorlar. yorumlardan anladığım kadarıyla herkes bitcoini finansal özgürlük vs zannedior ama değil be bro Smiley

Köylü milletin efendisi değilmiymiş. Grin

Bitcoini gizli devlet birimleri yapmış olamaz. O görüşüne katılmıyom. Dünyanın her tarafında devletlerin belası oldu Coinler. Kendi ayaklarına sıkmazlar.

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
March 26, 2022, 01:06:48 AM

Bitcoini gizli devlet birimleri yapmış olamaz. O görüşüne katılmıyom. Dünyanın her tarafında devletlerin belası oldu Coinler. Kendi ayaklarına sıkmazlar.

adamlarda zibilyon tane think tank kuruluşu var, beyin fırtınası hiç dinmiyor. "başkasının aklına gelmeden biz yapalım" demişlerdir, yalandan da bir süre karşı duruşlar  Roll Eyes düşünceli tavırlar falan...iphone 13, 4s çıktığında hazırdı muhtemelen, quantum muantum her türlü  tedbirini almışlardır.......bitirmek istediklerinde de bitirirler 2 tane borsa batar, satoshinin hesabı harekete geçer, bikaç tane toplumu derinden yaralayan olayda BTC kullanırlar, o bahaneyle de Çin gibi yasssahlarlar vs...

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ross_Ulbricht
https://en.wikipedia.org/wiki/Mt._Gox
Jed McCaleb, Amerikalı bir programcı, girişimci ve hayırseverdir. 2014 yılında, Jed McCaleb, Mt. Gox'un kurucusu ve Ripple'ın kurucu ortağı, eski avukat Joyce Kim ile birlikte Stellar ağ sistemini başlattıı.
ekosistemin yarısı bu adamdan geçmiş mesela Roll Eyes

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: