Bitcoin Forum
June 27, 2024, 09:05:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Petek Temizliği Yaptırdınız mı?  (Read 220 times)
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 894

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
December 01, 2022, 04:27:58 PM

Takıldığından beri petek temizliği yaptırmadım sanırım yaklaşık 2 yıl oldu. Petek temizliği yaptırsam ne kadar faydası olur bilmiyorum ama temizletmekte elbette faydalı olacaktır biraz uğraşıp zaman ayırmak gerekiyor. Peteklerde ısınma sorunu varsa ilk olarak hava olup olmadığına bakılır genelde hava olan petekler yarısı ısınır yarısı soğuk kalır yani hava olan kısma sıcak su ulaşamadığı için soğuk kalıyor. Peteklerin havasını almak oldukça kolay bir işlemdir ben arada bakıyorum hava var mı diye ama takıldığından beri hava sorunuyla karşılaşmadım. Tesisat işlerinden anlayan kuzenim var onunla görüşeyim yardımcı olursa çabucak bir temizlik yaparız diye düşünüyorum.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
meser# (OP)
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 964

View Profile
December 01, 2022, 08:05:48 PM

Evet hava yapma durumu da ısınmayı etkileyen bir etken ancak peteklerin içerisinde zaman içerisinde kir, tortu ve kireç gibi etmenlerin birikmesi sonucunda daha az verim alırsınız. Bu bakımların zamanında yapılmaması size doğalgaz faturası olarak dönecektir. Örnek veriyorum %60 bir verimliliğe sahipseniz sıcaklığı daha iyi hissetmek için normalden daha yüksek derecelerde çalıştıracaksınız. Döviz ile ülkeye giren doğalgazın tüketiminin artması caride önceki dönemlere nazaran daha çok açık vermemize ve artmakta devam eden döviz kuruna bir odunda bizim atmamız demek olacaktır. Keza döviz arttıkça da enflasyon olarak geri dönüyor Cheesy Sadece senin benim yapmamla bir etkisi olmaz dersenizde boşvermeyin yine de kendi cebinizi düşünün gereken bakım ile daha az sıcaklıkta çalıştırarak daha az doğalgaz faturası ile ayağınız yorganınıza daha rahat sığar Smiley
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
December 01, 2022, 08:25:05 PM

Şu aparattan her eve lazım aslında, kış geldiğinde peteklerin havaları mutlaka alınmalı, bizim evde şu an bir petekte tıkanma var ve muhtemelen bir petek temizleme işiyle ilgilenen arkadaşı çağıracağım, onlar kimyasal bir sıvı ile temizliyorlarmış galiba, ısınamadıktan sonra doğalgaz parasını boş yere vermeye gerek yok,
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: