Bitcoin Forum
June 05, 2023, 12:01:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 25.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitsinex Protocol - LNG Token Projesi  (Read 120 times)
bitsinex (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 1


View Profile
February 21, 2022, 11:35:55 AM
 #1

Doğal Gaz Teknolojisini Destekleyen Bitsinex Protocol - LNG Token Projesi
Bitsinex Protocol Nedir? LNG Token Nedir?
Bitsinex Protocol bünyesinde farklı projeler bulunduran bir ana proje oluşumudur. Bu ana projeye bağlı bir çok alt proje mevcuttur.
Dijitalleşen dünyada belki de bir devrim niteliğinde olan blockchain teknolojisi, her geçen gün hayatımıza bir yenilik daha katıyor. Bitsinex protocol, hedefleri ve kripto para dünyasına getireceği kolaylıklar ile yakın zamanda piyasaya tam anlamıyla adım attı. Bitsinex protocol, blockchain teknolojisini sınırlarına kadar zorlayan, yerli ve milli bir değer olarak piyasada yerini sağlamlaştırmaktadır.
Bitsinex protocol, binance ağında bep-20 uyumlu olan bir kripto varlıktır. Protokol bünyesinde ise bep-20 tabanlı LNG Token adında bir de tokenı bulunuyor. LNG Token daha en baştan kullanıcılarına bir avantaj sağlıyor. Bep-20’yi destekleyen tüm kripto para cüzdanlarında tutulabilir ve gönderilebilirliği ile ulaşılabilirliğini oldukça kolaylaştırıyor.
Bitsinex Protocol’ün kripto parası LNG Token, Mavi Enerji adıyla bilinen bir doğal gaz teknolojisi olan LNG(Liquid Natural Gas) Üretiminin, depolanmasını ve kullanımını destekliyor. Bitsinex Protocol tarafından yapılan açıklamaya göre; LNG Token, piyasa fiyat arzını ve güncellemelerini, Türkiye bazında depolama ve BOTAŞ şebekesine basma hattı olan terminallerden almaktadır.
Proje ekibi, web sitelerinde yaptıkları açıklamada LNG Token’ın toplamda 170 milyar adet üretildiğini belirtiyorlar. Ayrıca zamanla coin yakımlarıyla birlikte Bitsinex Protocol’ün toplam arzı 85 milyon lng civarına düşeceği öngörülüyor. Coin yakım prosedürleri ve işleyişleri ile ilgili de detaylara birazdan değineceğiz.

Bitsinex Protocol LNG Token Ne İşe Yarar?
Bitsinex Protocol, yani LNG Token bep-20 uyumlu olduğundan dolayı Binance ağını kullanan, merkezi olmayan tüm uygulamalar ile sorunsuz şekilde etkileşimli olarak kullanılabiliyor. Unutmadan hemen belirtelim Bitsinex Protocol bir platform. Burada en temel birim ise LNG Token. Yani bu platformda herhangi bir işleme katılmak için LNG kullanmanız zaruridir.
Bitsinex Protocol, kendi başına büyük bir platform olmayı hedeflemektedir. İçeresinde hali hazırda birçok proje bulunduruyor. Daha da farklı projelerin zamanla protokol bünyesinde faaliyete geçirilmesi bekleniyor. LNG Token bu platformun her alanında, bu projelerin tamamında kullanılan temel token olacak. Platformun içerisinde bulunan projelerde, LNG Token hali hazırda aktif olarak kullanılmaktadır.
LNG Token daha önce belirttiğimiz gibi, çoğu projede ödeme yönetimi olarak da kullanılabilecek. Platformun en beğenilen inovatif projelerinden biri de LNG Token ile doğal gaz faturalarının ödenmesi.
Evet, yanlış duymadınız. Platformun yol haritasında belirtildiği üzere, doğalgaz fatura ödeme altyapısı hazırlandıktan sonra, muhtemel olarak 2023 yılında vatandaşların doğalgaz faturalarını, protokolün kripto parası olan LNG Token ile ödemeleri mümkün hale gelecek.
LNG Token bununla da kalmayarak platformun ödeme yöntemiyle token olarak ödediğiniz faturalarda kullanılan doğalgazın TL cinsinden fatura tutarı kadarını LNG Token olarak cüzdanlarına ücretsiz göndermeyi hedefliyor. Bu yönüyle özellikle doğalgaz faturalarının cep yaktığı bu dönemde LNG Token projesini hayata geçirirse tüm vatandaşlar tarafından kullanılması kaçınılmaz görünüyor.

Bitsinex Protocol Yol Haritası
Bitsinex Protocol yol haritası hakkında şirketin web sitesinde herkesin görebileceği şeffaflıkta yayınlanmış. 7 aşamadan oluşan yol haritası oldukça iddialı projeler bulunmakta. Gelin, Bitsinex Protocol yol haritası etaplarını, merak edilenleri yakından inceleyelim.
⦁ Etap (1 Ocak 2022)
Sosyal Medya Hesaplarının Açılması
Proje Tanıtımının Yapılması
Bitsinex Protocol ve LNG Token’ın Logo Kabulü
VDS Performans Ayarları
BudiPO Serverları Devreye Alma
Bitsinex Protocol ve LNG Token Borsasını Oluşturma
Kripto Haber Sitesini Oluşturma
BudiPO Sisteminin Eksiklerini Geliştirme

⦁ Etap (15 Haziran 2022)
BSCScan Onaylı Hesap Başvurusu
Coinmarketcap Hesap Başvurusu
Coingecko Borsasında Listelenme Başvurusu
Bitexen Borsasında Listelenme Başvurusu
Coinalpha.app Borsasında Listelenme Başvurusu
Bitci.com Borsasında Listelenme Başvurusu

⦁ Etap (25 Temmuz 2022)
Bitsinex Protocol ve LNG Token AirDrop Token Oluşturma
BudiPO Market Ücretsiz Kullanıcı Paketini Ücretli Olarak Değiştirilmesi
BudiPO Market Kripto Cüzdanların Bağlanması
BudiPO Market Ödemelerinde LNG Token ile Ödeme Alma

⦁ Etap (4 Eylül 2022)
Kurumsal Destek Telefon Numarası Alımı
Bitsinex Protocol ve LNG Token için Finansman Çalışması
Finansörler ile LNG Token Ortak Çalışma Başlanması
Web Sitelerimizin Çoklu Dil Desteğine Uyarlanması
İlk NFT’nin Çıkarılıp NFT Markette Satışa Sunulması

⦁ Etap (27 Aralık 2022)
Protokole ait kendi kripto para cüzdan projesi başlanması
Doğalgaz tüketimine göre yıl sonu toplu token yakma

⦁ Etap (8 Mayıs 2023)
Budipo sisteminin mobil için Android versiyonunun yapılması
Budipo sisteminin mobil için İOS versiyonunun yapılması
Budipo masaüstü programının yapılması
⦁ Etap (15 Haziran 2023)
LNG Token ile spor kulüpleri fan token anlaşması
Fan tokenlerı LNG Swap üzerinden alım-satım işlemlerine ekleme
Doğalgaz fatura ödeme alt yapısını sağlama
Doğalgaz faturalarının LNG Token ile ödenmesi

Bitsinex Protocol ve LNG Token Farkı Nedir?
Bitsinex Protocol ve LNG Token farkı nedir? Diğer projelerden ayıran özellikleri nelerdir? gibi sorulara da cevap arayalım;
Bitsinex Protocol yetkililerinin bu soruya cevabı çok açık. “Şeffaflık ve denetlenebilirlik”.
Bitsinex Protocol, Fan Token ve Proje Kondenser Hattı için en önemli ahlaki değer olduğunu belirtmiştir. Bitsinex Protocol’e ve diğer çözümlere duyulan güvenin, hem kullanıcılar hem de kurumsal müşterileri için çok önemli olduğunu belirtiyorlar. Ancak kalitenin yalnızca güven ile ortaya çıkmayacağını da biliyorlar. Bu nedenle karşılıklı güvene duyulan ihtiyacı en aza indirebilmek için şeffaf ve denetlenebilir blok zincir çözümleri ile teknolojik altyapılarını kullanıcı ve müşterileriyle buluşturmayı hedefliyorlar.
Sektöre entegrasyonun sağlanabilmesi için Bitsinex Protocol ile EVM uyumlu, denetlenebilir bir blockchain zinciri çalıştırıyor. Otoritenin kanıtı mutabakatıyla çalışan bu zincir Bitsinex Protocol ve diğer çözümlerinin merkezini oluşturmaktadır. Bu nedenle çözümler blok zincir üzerinde yarı-otonom olarak çalışabilmektedir.

Bitsinex Protocol ve LNG Ödül Programı
Bitsinex Protocol belirli periyotlar ve planlama dahilinde, kondenser hattı üzerinden kullanıcılarına LNG Token ödül dağıtmayı hedeflemektedir. Daha sonra açıklanacak olan şartları taşıyan Bitsinex Protocol kullanıcıları bu ödül programına katılabilecek ve ödüllerini alabilecekler. Bitsinex Protocol ve LNG Token ödül programı kapsamında LNG Token cinsinden ödüller dağıtılacak.
Bitsinex Protocol projelerinin geliştirilmesi aşamasında kullanıcıların da belirli yeteneklerinden faydalanmak istiyor. Katılımcıların protokolün büyümesine katkıda bulunması, sosyal etkileşim açısından ve ekonomik bir ekosistem yaratma açısından oldukça önemli bir konu. Bu noktada Bitsinex Protocol bu süreçlerde görev alan, projeye katkıda bulunan kullanıcılarına ek ödüller dağıtmayı planlıyor.
Bitsinex Protocol ve LNG Token Yakım Prosedürü
Kripto para yakma işlemi, blockchain ağındaki kripto para ekosisteminde yaygın olarak gerçekleştirilen bir işlem. Yakma işlemi, belirli miktardaki kripto parayı dolaşımdan kalıcı bir şekilde çıkarmak ve toplam arzı düşürmek amacıyla yapılır. Bu işlem ile dolaşımdaki token miktarı düşürülerek enflasyon oluşmasının önüne geçilmeye çalışır. Dolaşımdaki token sayısı düştükçe mevcut tokenın değerinin teorik olarak uzun vadede artması beklenmektedir.
Bitsinex Protocol ve LNG Token yakım prosedürü, şirketin token yakınlarını planladığı bir prosedürdür. Yakım prosedürü 3 aşamadan oluşuyor.
⦁ Aşama yakım prosedüründe Türkiye’nin yıllık doğal gaz tüketim oranına göre yakım işlemi gerçekleşecektir. Toplam tüketimin il sayısına bölünmesi ile çıkacak sonuç kadar LNG Token yakılacak.
⦁ Aşama yakım prosedüründe ise Yurtdışından Türkiye’ye gelen LNG gemi oranı veya sayısına göre yakım işlemi gerçekleşecektir.
⦁ Aşama yakım prosedüründe Türkiye’de faaliyet gösteren ve doğalgaz kullanan sanayi meskenlerinin kullandığı toplam doğalgazın metreküp cinsinden değerinin 81 ile bölünerek çıkan sonuç kadar LNG Token yakımı yapılacaktır.

Bitsinex Protocol yakım prosedüründe de görüldüğü gibi LNG teknolojisini LNG Token’ın ve projenin hemen her aşamasında kullanıyor. LNG Token yakım işlemleri gerçekleştikçe tokenin piyasa fiyatının da artacağı öngörülmektedir.

İnternet Adresi:
https://www.bitsinex.com
https://lng.bitsinex.com

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!