Bitcoin Forum
May 06, 2024, 09:03:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bsc ağındaki coinleri farklı bir ağa çevirme?  (Read 85 times)
kaanusluerrr (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
May 05, 2022, 09:20:03 AM

Merhaba, soracağım soru çok amatörce gelebilir ancak kripto para piyasasında yeniyim ve birçok şeyi yeni yeni öğreniyorum.

Sorum ise şu; herhangi bir kripto parayı örneğin Bsc ağı üzerinden metamask cüzdanımıza vs. gönderdik. Bunu daha sonrasında kendi orijinal ağına nasıl çevirebiliriz?

Mesela bcs ağı üzerinde bir bitcoinimiz var diyelim. Ben bunu daha sonrası klasik bitcoin ağına nasıl çevirebilirim ya da yollayabilirim?

Bu soruyu sorma amacım ise şu, örneğin borsalardan herhangi bir kripto para çekmek istediğimde kendi ağı üzerinden çok maliyetli oluyor ve minimum çekim tutarı yüksek oluyor.

Atıyorum bitcoini standart kendi ağı üzerinden çekmek istediğimde minimum 500 TL'lik çekim yaptırıyor ancak Bsc ağı üzerinden 20-30 TL'lik bile çekebiliyorum.

Bsc üzerinden çektikten sonra bunu tekrardan klasik kendi ağına nasıl dönüştürebilirim?

Umarım sorum anlaşılmıştır şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkürler.
1714986234
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714986234
Reply with quote  #2

1714986234
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
May 05, 2022, 06:00:52 PM

Smart chain üzerindeki BTC aslında bitcoinlerin size ait olmayan bir adres - kontratta tutulup size buna karşılık gelecek miktarda smart chain zincirinde token verilmesiyle oluşur. Bitcoin için kullanabileceğiniz seçenek safepal cüzdanı üzerinden swaplamak olabilir. Fakat bunun da maliyetleri olacaktır.

Ethereum ve diğer birimlerden bahsediyorsak onlar için bridge projeleri var. Çeşitli zincirler arasında geçiş yapmanızı sağlıyorlar.

anyswap
celer
connext
hop

yüzlerce bridge projesi var hangisini kullanacağınıza kendiniz karar vermelisiniz. Yine de transfer ücretlerini size ödeteceklerini unutmamalısınız.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
May 06, 2022, 03:00:37 PM

Köprü kullanabilirsiniz. Köprüler hakkında açtığım bir başlık: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5367038.0
Henüz tokeni olmayan köprüleri kullanırsanız airdrop alma şansınızda olabilir. Hop sanırım bugün airdrop duyurmuş mesela.
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
May 06, 2022, 03:27:02 PM

Köprü kullanabilirsiniz. Köprüler hakkında açtığım bir başlık: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5367038.0
Henüz tokeni olmayan köprüleri kullanırsanız airdrop alma şansınızda olabilir. Hop sanırım bugün airdrop duyurmuş mesela.

Güzel bilgilendirme. Ama bridge konusunda özellikle yüklü miktar geçiş yapılacak ise bilindik bir proje ile devam etmenizi öneririm. Ama illetyus hocanın dediği gibi yeni başlangıç yapmış projeleri kullanırsanız ödül kazanma şansınız olabilir.

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
May 06, 2022, 04:50:09 PM

Güzel bilgilendirme. Ama bridge konusunda özellikle yüklü miktar geçiş yapılacak ise bilindik bir proje ile devam etmenizi öneririm. Ama illetyus hocanın dediği gibi yeni başlangıç yapmış projeleri kullanırsanız ödül kazanma şansınız olabilir.

Başlıktaki köprülerin son maddedeki köprü hariç hepsini kullandım. (ELK finance airdrop yaptı zaten kullanmaya gerekte yok artık.)
xpollinate ve celer network en çok memnun kaldığım köprüler oldu. likidite oranları iyi ve komisyon ücretleri çok düşüktü.
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
May 07, 2022, 05:13:05 PM

Başlıktaki köprülerin son maddedeki köprü hariç hepsini kullandım. (ELK finance airdrop yaptı zaten kullanmaya gerekte yok artık.)
xpollinate ve celer network en çok memnun kaldığım köprüler oldu. likidite oranları iyi ve komisyon ücretleri çok düşüktü.

Komisyonlar bir ara 20 dolar idi şimdi hangi düzeylerde bilmiyorum.
Konudan bağımsız CELR 'i 0.015 lere gelirse bir dal alırım.Tepeye göre iyi düşmüş olur.

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1197

View Profile
May 07, 2022, 11:46:18 PM

Yeni köprüleri seçmek mantıklı ama sıkıntılı da biraz atarsın parayı geçmeyebilir, ben yeni kullanacağınız köprüleri iyi araştırmanızı öneririm, arkasındaki takıma ve yatırımcılara bakın, ilk küçük miktar deneyin, sonra miktarı arttırırsınız, ben bir iki tane böyle yaptım onlardan da bir cacık olmadı airdrop tarzı Cheesy

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████