Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:33:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: İngilizce dışında yabancı dil öğrenmek?  (Read 189 times)
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
April 19, 2022, 04:52:02 PM

Benim için öncelikli olarak hala ingilizce çünkü hala ingilizcemi eksik buluyorum bu yüzden üzerine gidiyorum. İngilizce podcastler dinliyorum, günlük bir kaç kelime ezberlemeye calısıyorum ara sırada dualingoda takılıyorum. Aslında en cok ihtiyacım olan şey konuşarak pratik yapmak bunun için cambly uygulamasına baktım ama biraz tuzlu geldi bana açıkcası bunun alternatifi olan bir uygulama tavsiyesine açığım f/p önemli. Bu arada hocam zor bir yola girmişssiniz kolaylıklar diliyorum.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
1715006038
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715006038
Reply with quote  #2

1715006038
Report to moderator
1715006038
Hero Member
*

Ignore
1715006038
Reply with quote  #2

1715006038
Report to moderator
1715006038
Hero Member
*

Ignore
1715006038
Reply with quote  #2

1715006038
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715006038
Hero Member
*

Ignore
1715006038
Reply with quote  #2

1715006038
Report to moderator
meser# (OP)
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
April 19, 2022, 05:02:40 PM

Benim için öncelikli olarak hala ingilizce çünkü hala ingilizcemi eksik buluyorum bu yüzden üzerine gidiyorum. İngilizce podcastler dinliyorum, günlük bir kaç kelime ezberlemeye calısıyorum ara sırada dualingoda takılıyorum. Aslında en cok ihtiyacım olan şey konuşarak pratik yapmak bunun için cambly uygulamasına baktım ama biraz tuzlu geldi bana açıkcası bunun alternatifi olan bir uygulama tavsiyesine açığım f/p önemli. Bu arada hocam zor bir yola girmişssiniz kolaylıklar diliyorum.

Konuşarak pratik yapabilmek adına sohbet arkadaşı bulabileceğiniz "Tandem" uygulamasını önerebilirim. Tam olarak Cambly'nin muadili sayılmasa da bu programda bildiğiniz ve öğrenmek istediğiniz dilleri belirttiğinizde size uygun arkadaşları öneriyor. Mesaj atarak sohbet başlatabiliyor uygulama üzerinden ses dosyası gönderebiliyorsunuz. Burada birde görüntülü arama seçeneği var ancak ben hiç kullanmadım. Buradan tanıştığım kişiler ile telegram üzerinden sohbete devam ettim.
karabiber
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 651

View Profile
April 20, 2022, 07:07:22 AM

Türkiye'de prim yapabilecek diller şu an Rusça ve Arapça olur sanırım. Bu dilleri ticaret yapıyorsanız mutlaka bir şekilde öğrenmelisiniz. Onun dışında İngilizce harici yeni bir dil öğrenmek ufkumuzu genişletir ve tabi farklı kültürleri daha yakında tanıma fırsatı sağlar. Başlangıç seviyesi birden fazla dil öğrenip size yatkın olanı tercih edebilirsiniz.

Arapça öğrenmek zor değildir bence, bir suriyeliye bakar biliyorsunuz ülkenin dört bir yanını gasp ettikleri için her yerde bunlardan bulabilirsiniz, bana kalırsa Arapça bir işe yaramaz, İngilizce ve diğer dillerden herhangi biri Avrupa’ya açılan kapınız olabilir, iyi bir iş sahibiyseniz şu dönemde özellikle sağlık sektöründekiler kolayca Avrupa’ya gidebiliyorlar, hangi dil olursa olsun öğrenmemiz yeterli bence,

İngilizce evrensel bir dil olduğu için zaten onu es geçtim. Dünya’nın neresinde olursanız olun mutlaka İngilizce ile derdinizi anlatabileceğinizi sanıyorum. Yalnız Arapça işe yaramaz demişsiniz ama Türkiye’nin ticaret hacminin genişlediği önemli yerlerden biri de Arapça konuşulan ülkelerle. Duruma ticari açıdan baktığım için bu yanıtı vermiştim. Ayrıca Çince bilmenin de çok büyük ekstralar katacağını ekleyeyim.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
YULFC
Jr. Member
*

Activity: 36
Merit: 11

View Profile
April 20, 2022, 09:23:30 AM

Son zamanlarda en çok ilgimi çeken dil ispanyolca. Ülkemizde çok popüler bir dil olmasa da Dünyada İngilizce, Çince, ve Hintçe dillerinden sonra en çok konuşulan 4.dildir. Hem Amerika hem de Avrupa kıtasında konuşuluyor olması aynı zamanda ne kadar global bir dil olduğunun da göstergesi. İhracat işiyle uğraştığımdan ve özellikle Güney Amerika'nın açık ve geniş bir pazar olmasından dolayı şimdilik duolingodan temel ispanyolca çalışmaya başladım. İlerlemeyi zaman gösterecek bakalım.  Smiley
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: