Bitcoin Forum
May 03, 2024, 12:09:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: UEFA Şampiyonlar Ligi'nin Yeni Formatı  (Read 100 times)
Gencecikmen (OP)
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1068

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
May 10, 2022, 02:57:21 PM

10 mayıs 2022 tarihi ile UEFA uzun zamandır konuşulan yeni Şampiyonlar Ligi Formatı ile ilgili resmi açıklamayı yaptı. Bu açıklamalara göre, UEFA, Şampiyonlar Ligi'nin takım sayısının 2024 itibarıyla 32'den 36'ya yükseltileceğini açıkladı. 2 takım, UEFA turnuvalarındaki geçmiş performanslarına ilişkin özel davet alacak.

Resmi Kaynak: https://www.uefa.com/insideuefa/mediaservices/mediareleases/news/0275-151c779310c3-b92bbf0d24f9-1000--uefa-approves-final-format-and-access-list-for-its-club-competi/

Türkçe Kaynak: https://twitter.com/demarkesports/status/1524026512663531521?cxt=HHwWgsCyubyCt6YqAAAA

1714694961
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714694961
Reply with quote  #2

1714694961
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
CLS63
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1634

View Profile
May 10, 2022, 04:17:48 PM

Bu İsviçre sistemi biraz Euroleague formatını andırıyor ben de.Aslında geçtiğimiz yıl Avrupa'nın dev takımlarının ayrılıp kendi ligimizi kuralım dedikleri sisteme biraz daha yaklaştırmışlar Şampıyonlar Ligi'ni.İlk izlenimime göre bu sistemde Türk takımlarının işi çok daha zor olacak gibi.Takım sayısının artmasıyla Avrupa'nın büyük liglerine ayrılan kontenjan da artmış oluyor wildcard sistemi getirmeleri güzel olmuş örneğin gelecek sezon Manchester United'ı şampıyonlar liginde izleyemeyecek olmamız bana göre büyük bir kayıp.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
eightdots
Hero Member

Activity: 770
Merit: 703

View Profile
May 10, 2022, 05:04:07 PM

Daha güzel olmuş, özellikle özel davet konusunda geç bile kalındı. Adını bile bilmediğimiz takımlar oynarken sırf ligleri zor diye dünya yıldızlarını toplamış takımlar katılamıyordu. En azından 2 tanesini kurtarma şansları var. Katılımcı sayısının biraz daha yükseltilmesini isterdim. Zaten liglerden zevk almıyoruz en azından liglerin sıkıcılığından uzaklaşmak iyi gelir.

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
May 10, 2022, 05:24:07 PM

Daha güzel olmuş, özellikle özel davet konusunda geç bile kalındı. Adını bile bilmediğimiz takımlar oynarken sırf ligleri zor diye dünya yıldızlarını toplamış takımlar katılamıyordu. En azından 2 tanesini kurtarma şansları var. Katılımcı sayısının biraz daha yükseltilmesini isterdim. Zaten liglerden zevk almıyoruz en azından liglerin sıkıcılığından uzaklaşmak iyi gelir.

Hocam öyle de ligi zor olan takımların da ligden elde ettikleri gelir ve yayın hakları düşük ülkelere göre kat be kat fazla şu sistemde orta halli bir ligin takımı Avrupa liglerinde şampiyonlar ligini imkansız kazanması parası olanın yanında UEFA ben böyle yorumladım Manchester United’ın ligde şampiyonlar ligine katılamayacağını düşünüyorum özel davetle giderse ligdeki konumun bir anlamı kalmıyor lig için savaşmazlar böyle olursa

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
May 11, 2022, 04:02:38 AM
Merited by ingiltere (1)

Yanlış okumadıysam bir pozisyonu güçlü ülkelere ayırmışlar (5. sıra diyor) bir pozisyonu da şampiyonlar yolu yani şampiyon olup eleme oynayan zayıflara ayırmışlar. Diğer 2 pozisyon ise bir önceki sezon en iyi performans gösterenlere ayrılmış. Yani değişken. (Bu yıl olsa İngiltere ve Hollanda olacakmış)
Şampiyonlar ligi tamamen grup olmuş. 6 maç yerine 4 ev 4 dışarıda olmak üzere 8 maç oynanacakmış. Aynı zamanda 3 farklı takım yerine 8 farklı takımla oynanacak. Ve ilk 8egirenler tur atlayacak, biraz altta 9-24 sıralarda kalanlar ise play-off.
Yani 2. tur yine 16 takımla oynanıyor.
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
May 11, 2022, 05:12:42 AM

Yanlış okumadıysam bir pozisyonu güçlü ülkelere ayırmışlar (5. sıra diyor) bir pozisyonu da şampiyonlar yolu yani şampiyon olup eleme oynayan zayıflara ayırmışlar. Diğer 2 pozisyon ise bir önceki sezon en iyi performans gösterenlere ayrılmış. Yani değişken. (Bu yıl olsa İngiltere ve Hollanda olacakmış)
Şampiyonlar ligi tamamen grup olmuş. 6 maç yerine 4 ev 4 dışarıda olmak üzere 8 maç oynanacakmış. Aynı zamanda 3 farklı takım yerine 8 farklı takımla oynanacak. Ve ilk 8egirenler tur atlayacak, biraz altta 9-24 sıralarda kalanlar ise play-off.
Yani 2. tur yine 16 takımla oynanıyor.

Çok karışık bir sistem getirmişler. Aslında sistem baştan aşağı değişmiş dersek yanlış olmayacak. Ben normalde yeniliklere karşı bir insan değilim ancak konu futbol olunca biraz daha klasikçi olma taraftarıyım. Yani bu sistemde devam etseydi daha iyi olabilirdi. Yine de bakıp göreceğiz etkilerini belki bu sistem daha adil olur.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
May 11, 2022, 08:54:59 AM

Daha çok takımın katılabilecek olması güzel bir şey ama bunu değerlendirme kriterleri çok mantıklı durmuyor aslında yapılmak istenen güzel ama ülkeler arasında sorun yaratabilir şu davet sistemi düşününce hoş olmuş ama bunu kim ne şekilde belirleyecek o iş aklıma yatmadı neyse bizim için değişen bir şey olmayacak bize davet gelmez nasılsa Smiley

RS7
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
May 11, 2022, 08:24:52 PM

Hiç bir yararı olmayan bir değişiklik yine büyük ülkelere yarayan bir değişiklik, yapılmasaydı da olurdu maksat update getirmek heralde.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
May 11, 2022, 09:57:02 PM
Merited by Gencecikmen (2)

Ben yeni formatı pek beğenemedim ve demirbaş kupaların formatlarıyla sürekli oynanmasını hoş bulmuyorum. 32 takımla 8 gruptan başlayan kupa idealdi. Bir yandan ismi lig olduğu için grupların genişlemesi mantıklı görünse de fikstür zorlukları nedeniyle uluslararası turnuvaların kupa formatında olması çok daha uygun. Avrupa Süper Ligi kurulsaydı durum farklı olacaktı. Wildcard tarzında başarıya dayanmayan katılım haklarını ise oldukça yanlış buluyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 304

kycfree

View Profile
May 11, 2022, 10:27:43 PM

Benim tam olarak hoşuma gitmedi şimdilik yeni uygulanacak format. Çünkü şöyle bir bilgi okuduğumu da hatırlıyorum. Avrupa'da bazı büyük takımlara, bir sezonu kaçıncı sırada bitirirse bitirsin Şampiyonlar Ligi'ne katılabilme garantisi sağlanacaktı. Ee o zaman ne anladık ki bu işten. Örneğin bu takım sezonu 10. bitiriyor ve hiçbir şekilde hak edecek bir şey yapmıyor. Ama sırf bir nevi torpil sayesinde yine Şampiyonlar Ligi'ne gidiyor.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1250

View Profile
May 14, 2022, 07:09:17 PM

Ali koça helal olsun buraya da el atmış.
Kaç yıldır şampiyonlar ligi göremiyordu takım bu sayede artık fenerbahçe de gidebilecek özel davetle.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x