Bitcoin Forum
May 13, 2024, 06:48:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bağış yapılacak güvenilir yerler  (Read 282 times)
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
April 30, 2022, 06:20:02 PM
Merited by püsür (2)

Maalesef bu konuda hiçbir kuruma güvenemiyorum. Annemin bildiği belirli gruplar var bizzat evlere gidip durumlarını araştırıp hatta üstüne yakınlart vasıtasıyla devlet kurumlarından sorgulatıp öyle yardım ediyorlar. Ben onlara bile tam güvenemiyorum ne yalan söyleyeyim. Bilginiz olsun ayrıca şu dergi satıyoruz bağış vesaire diye dolananlara asla para vermeyin onun yerine üniversite öğrencisi birine 50 lira atın gidip 2 bira içsin daha verimli olur. Çünkü o satıcı bağışçılar net yalancı.
1715626084
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715626084
Reply with quote  #2

1715626084
Report to moderator
1715626084
Hero Member
*

Ignore
1715626084
Reply with quote  #2

1715626084
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715626084
Hero Member
*

Ignore
1715626084
Reply with quote  #2

1715626084
Report to moderator
1715626084
Hero Member
*

Ignore
1715626084
Reply with quote  #2

1715626084
Report to moderator
püsür
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 675

View Profile
May 01, 2022, 08:17:19 PM

Maalesef bu konuda hiçbir kuruma güvenemiyorum. Annemin bildiği belirli gruplar var bizzat evlere gidip durumlarını araştırıp hatta üstüne yakınlart vasıtasıyla devlet kurumlarından sorgulatıp öyle yardım ediyorlar. Ben onlara bile tam güvenemiyorum ne yalan söyleyeyim. Bilginiz olsun ayrıca şu dergi satıyoruz bağış vesaire diye dolananlara asla para vermeyin onun yerine üniversite öğrencisi birine 50 lira atın gidip 2 bira içsin daha verimli olur. Çünkü o satıcı bağışçılar net yalancı.
Hocam dediklerinize birebir katılıyorum. Geçmişte çok araştırıp yardım yaptığımız kişiler büyük sahtekar çıkmışlardı. O günden beri kimseye yardım edemiyoruz. Askıda fatura'ya bile çok güvenemiyorum, belediyeyi kandırmış olabilirler gibi geliyor. Dediğiniz gibi öğrenciye yardım etmek en mantıklısı gibi duruyor gerçekten. Bu zamanda durumu iyi olmayan öğrenciler nasıl okuyor gerçekten aklım almıyor zaten. Onlara yardım etmek en hayırlısı olacaktır. Sözde ihtiyacı olan kişilere yardım edip dolandırılmak çok iğrenç bir his, öğrenci sevindirmek bundan çok daha iyi cidden.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
May 01, 2022, 08:27:14 PM

O dergi gibi şekillerde bağışlarda dergi başına 3-5 lira civarı gidiyor geri kalanı o size satmaya çalışana ve onların ağa babasına gidiyor. Ki çoğu ise kaçak olarak yapıyor bu işi ne bir bağlantı ne bir izin. Direk adamların ceplerine sizin manevi duygularınızla oynanarak doluşuyor paralar. Bira kısmına katılmasam da öğrencilere yardım etmek en garanti yollardan birisi şuanda hiç yoktan gençliğini yaşasın yani Cheesy
totti67
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 299

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
May 02, 2022, 04:54:15 PM

Bir de bağış yapılmayacak yerler var, inanan biri olarak din eksenindeki hiçbir vakif kuruluş dernek vs. Bağış yapmam. Adak varsa gider gariban üç beş aile bulurum, sadaka vereceksem gözümle gördüğüm bildiğim ihtiyacı olana veririm, elimden geldiğince fitre zekat için de aynı düzlemde yaparım ibadetimi. Sebebine gelince dinin sermayesi olmamalı, diyanet işleri başkanlığınin ödeneğinin yeterli olduğunu düşünüyorum, özel vakıf dernek cemaatler ise kendi yağında kavrulsun bı zahmet.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1261

View Profile
May 02, 2022, 07:40:54 PM

Ben de güvenemiyorum. Keşke yaptığımız bağışlar direk gitse ama sanmıyorum. Böyle bir bağış yapacağıma gizlice ramazan kolisi hediye ederim kapı kapı dolaşıp daha fazla hayra girerim.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1085

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
May 03, 2022, 07:14:52 PM

Ülkemizde birçok vakfın içi boşaltıldığı için ve bir çok derneğin de dolandırıcı çıkması üzerine genel olarak hepimizde bir güven problemi oluştu bu konuda. Tabi ki en iyi ve en güvenir olanı yakın çevrede bildiğimiz kişi ve çevrelere yardım etmek. Ama gerçekten böyle bir fırsat olmuyor her zaman. Ben bir zamanlar Ahbap gönüllüsü idim, oradaki tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki gerçekten güvenebilirsiniz. Gerçekten ülkemizde görmeye alışık olmadığımız derecede şeffaf ve açık bir yapıları var.

Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
May 04, 2022, 10:41:10 AM

Bağış yapılacak adam akıllı kurum kalmadı. Hepsinde yolsuzluk olabilme ihtimali var. Bu yüzden ihtiyaç sahiplerini kendim bir şekilde bulmaya çalışıyorum. Size de tavsiyem mahalle muhtarıdır. Hiç bilmiyorsanız, mahalle muhtarını tanıyan birisiyle irtibata geçin ve muhtarın bildiği aileleri ziyarete gidin. Gördükleriniz ile ihtiyaça muhtaç izlenimi alırsanız yardımınızı yapın. Artık kurumlarda gözü aç insanlar paraları cepleme derdindeler.
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
May 04, 2022, 01:27:35 PM

Güzel paylaşım hocam. benim için en kritik kurumlardan birisi mehmetçik vakfıdır. oraya bağış yapılabilir. genelde de ünlü ve mirası paylaşacak yakınları olmayan insanlar o vakfı tercih ediyorlar. bu yardımlarla tsk daha iyi bir yer haline geliyor. benim bir bağışım olacak olursa özellikle mehmetçik vakfını seçerdim.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
May 04, 2022, 01:56:44 PM

Burada yazılan hiçbir kuruma yardım yapmak içimden gelmiyor. Aklımda hep soru işareti kalacağına, yapmamayı tercih ediyorum. Bunlar yerine, birbirini tanıyan insanlardan oluşan 2 whatsapp grubuna dahilim. Genel olarak "gerçekten" fakir insanlara yerlerinde yardımı elden yapıyorlar. İçim rahat şekilde yardım yapabiliyorum. Hiç öyle gelişi güzel yardım da yapılmıyor. Örnek veriyorum; durumu kötü olan bir aileye direk para vermektense, yapabileceği bir iş varsa, o aletin 2. elini alıyorlar. (Dikiş makinesi vs.)

Bu gruplar max 50 kişiden oluşuyor. Bu sayı biraz artsa inanın burada da toplanacak meblağ büyüyeceği için kontrolsüzlük başlıyor. Bu şekilde imece usulü çok daha verimli oluyor. Bu tarz oluşumlardan binlerce var. İlla çevrenize sorun mutlaka birine ulaşırsınız, içiniz de rahat eder.

Dilenciye de asla para vermiyorum. Oraya vereceğim parayı; eve sipariş getiren, araba yıkayan bir şekilde zor şartlarda çalışan emekçi kardeşime vermek bana çok daha mantıklı geliyor.

bitcoinokulu
Member
**

Activity: 340
Merit: 20

View Profile WWW
May 20, 2022, 04:16:32 PM

İçinde bulunduğumuz ekonomik durum bu şekilde gitmeye devam ederse MALESEF yardıma muhtaç insan bulmakta pek de zorluk çekmeyeceğiz.  Undecided

ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 883

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
May 20, 2022, 05:30:46 PM

Bağış kabul eden vakıfların veya derneklerin tüm harcamaları şeffaf olmalı. Yıllardır bu vakıflara paralar toplanıyor yardımlar yapılıyor ama bir çok kişinin yaptığımız yardımlar yerine ulaşıyor mu diye içinde hep bir şüphe kalıyor bu sebeple çevrenizde illaki muhtaç insan bulabilirsiniz. Bir de son zamanlarda yardım yapıp fotoğraf çekenlerde var bende buna karşıyım. Geçen yıllarda bizede bir miktar yardım kolisi gelmişti ve teslim anında ürünleri koliden çıkarıp ailelerle fotoğraf çekmemizi istemişlerdi bana göre bu durum yanlış. Bir insan veya aile yardıma muhtaç olabilir yardım yaparken bu insanları incitmemekte çok önemli.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
eightdots
Hero Member

Activity: 770
Merit: 706

View Profile
May 20, 2022, 06:01:46 PM

Üniversite çıkışlarında otostop çeken öğrencileri gideceği yere bırakın ve harçlık verin.

En azından öğrenciye veriyorsun üzülme, arkana bakma Smiley

██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██