Bitcoin Forum
April 19, 2024, 08:23:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: xzone Merit Source Application  (Read 1010 times)
xzone (OP)
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1481

View Profile
June 12, 2022, 07:27:59 PM
Merited by EFS (100), The Sceptical Chymist (10), mhanbostanci (10), LoyceV (8), eightdots (7), DdmrDdmr (3), Upgrade00 (3), karabiber (3), ZekiBeyy (3), Bthd (2), Balmain (2), Jossque (2), ABCbits (1), Falconer (1), LogitechMouse (1), SUPERSAIAN (1), ILuckyGuyI (1), mandown (1), Rikafip (1), CLS63 (1), Pulsar77 (1), emrecemsan (1), execijutiere (1), kriminall (1), meser# (1), püsür (1), Gencecikmen (1), totti67 (1)

Although the activity in the Turkish local forum has decreased, there are very valuable messages. I want to reward them as a source of merit and encourage people to write better posts.

This is my official application and these are the 10 posts that i found worthy of merit. I hope you will consider my application and accept me Smiley

1.  Eurobond - Bir Yatırım Fırsatı mı? by vonutage

Merhabalar,

Ülkemizde kripto o kadar yaygınlaştı ki reel para yatırım işinden uzaklaştık. Ama madem ayı sezonu içerisindeyiz boğa da kazandıklarımızı doğru değerlendirmek gerektiğini düşünüyordum. Bu arada ismini bilsem de Eurobond'u tam olarak tanımıyordum.

Son dönemde yaptığım araştırmalardan sonra bir miktar yatırım yapma kararı aldım ve giriştim. Konuyla ilgili sizlere de bilgi vermek istedim.

Eurobond :Ülkelerin veya ülke tarafından izin verilmiş kurumların, kendi ülkesi dışında kaynak yaratmak amacıyla "belli koşullar ve izinler" çerçevesinde çıkardıkları borçlanma aracıdır.
Cümleden anlaşılması kolay olmayabilir. O nedenle örnek vereyim. Türkiye'nin yurtdışından USD toplayarak bunu ülkedeki bazı şeyleri finanse etmektir. Yani kısaca devletin dış borçlanmasıdır. Devletin diyorum ama bazen ve belli koşullar altında özel kurumlarda eurobond çıkarabilir. Bu arada adının Eurobond olmasına takılmayın, USD olarak da bu fonlar yaratılabiliyor.

İlk akla gelen soru şu olacaktır: Dış borçlanma ise bize ne faydası var?
Dış borçlanma da olsa, bu eurobond kağıtları TR piyasasına da düşüyor ve alınıp satılabiliyor.

Aslında eurobond bir ihale ile, dış bankalar aracılığı ile bütün olarak ortaya çıkarılsa da, 1 LOT = 1000USD olacak şekilde bankalar tarafından parçalı satılabiliyor.
Burada sizi yanıltmaması gereken şey piyasa da bu ürünlerin 1000$'dan alınıp satılması pek mümkün değil.

Çünkü alım satım sırasında fiyatlar değişken oluyor ve genel olarak bu değişim ülke risk raporuyla bağlantılı. Onu da şu şekilde açıklayan bir yer buldum ve bence yeterince açıklayıcı;

Eurobondların Riskleri Nedir?
Eurobondlar hem faiz oranındaki hem de kurlardaki değişimlerden etkilenir. Faiz oranlarındaki yükseliş Eurobond fiyatlarını düşürür. Faiz oranlarındaki en önemli belirleyici etmen ülkenin CDS primidir. CDS primlerindeki artışlar faiz oranlarını yukarı taşır, bu da Eurobond fiyatlarını düşürücü etki yapar.

CDS, Credit Default Swap (kredi batma riskinin değiş tokuş edilmesi) deyiminin kısaltmasıdır. CDS, bir kişi ya da kuruluşun, kredi sahibinin karşılaşabileceği alacağın ödenmemesi riskini belirli bir miktar karşılığında üstlenmeyi kabul etmesinin bedelidir. Bu çerçevede bir anlamda kredi sigortası gibi çalışır. Bir ülkenin ya da şirketin CDS primi ne kadar yüksekse borçlanma maliyeti de o kadar yüksek demektir.

Çünkü bu prim ister istemez faize yansımaktadır. CDS primi piyasada tıpkı döviz kurları gibi anlık arz ve talebe göre ortaya çıkar. O nedenle risk ölçmekteki en objektif ölçü olarak kabul edilir. 5 yıllık CDS primi; 5 yıllık ABD Hazine Tahvili verimine bağlı olarak geçmiş ve mevcut verilere dayanılarak belirlenir. CDS primlerinin yüksek olması o ülkenin yatırım için risk barındırdığını gösterir. Yani bir ülkenin CDS primi yüksek ise yatırımınıza karşılık alacağınız geri ödemede yüksek olmalıdır. Bu da eurobond tahvilinin geri ödemelerine ve faiz oranlarına yansımaktadır.

Yani kısacası 1000$'lık yatırımınız her zaman 1000$ etmeyebilir.

Peki Eurobond'u mantıklı kılan şey ne?

Eurobond'u çıkaran kurum, belli aralıklarla kupon ödemesi yapar. Genellikle uzun vadeli bir yatırım aracı olduğu için, bugün parayı vereyim 10 yıl sonra faiziyle toptan alırım mantığı işlemeyeceği için, USD'de her 6 ayda, EURO'da yılda bir kez kupon ödemesi yapılır. Yani Eurobond ihracı yapıldığı tarih itibariyle aslında bir ödeme planı ile sunuluyor.

Veriyi örnek üzerinden anlatırsak daha iyi olacak diye düşünüyorum;

AL40 kodlu Eurobond'un 1000$'dan satışa çıkan fiyatı şu an itibari ile yaklaşık 1174,27$ ve vade sonu 15/01/2030

Bugün 11742,70$ vererek 10 lot al40 Eurobond almış olsak alttaki şekilde geri dönüş alıyoruz;

15.07.2022   593,75 USD
15.01.2023   593,75 USD
15.07.2023   593,75 USD
15.01.2024   593,75 USD
15.07.2024   593,75 USD
15.01.2025   593,75 USD
15.07.2025   593,75 USD
15.01.2026   593,75 USD
15.07.2026   593,75 USD
15.01.2027   593,75 USD
15.07.2027   593,75 USD
15.01.2028   593,75 USD
15.07.2028   593,75 USD
15.01.2029   593,75 USD
15.07.2029   593,75 USD
15.01.2030   10.593,75 USD
Toplam :      19.500,00 USD

Normal şartlarda ilk ihracı sırasında 10000$'lık alım yapmış olsak, 10 lot için 10000$ ödeyecek ve dönüşünde yine aynı rakamı alacaktık. Şu an fiyatı yüksekte olduğu için biz aynı getiriyi elde etmek için 11742$ ödemek durumunda kaldık.

Benim aklıma gelen ve bu süreçte araştırmalarımla cevap aldığım konuları aktarayım;

1) Yukarıdaki tabloda yer alan veriler kesin. Yani 10 lot satın alım yaparsanız 6 ayda bir 593,75$ getiriyi alacak ve 15/01/2030 tarihinde 10593,75$'ını geri alacak. Mantık şu şekilde; X miktar her 6 ayda bir geri ödeme alıyorsunuz, son taksitte de anaparanızı + son kupon ödemesini geri alıyorsunuz. Ama biz 1000$'lık eurobond'u 1174$a aldık ama geri ödeme yine 10000$ + 593,75$ olarak yapılacak.

2) Vade başında alıp, vade sonuna kadar durursanız ödemeleri en baştan itibaren hesaplanan şekilde alacaksınız.

3) Vade ortasında bir yerde (yukardaki örnekte olduğu gibi) alırsanız, kupon ödemelerinizi aldıktan sonra ilk kupona denk gelecek şekilde yine alabilirsiniz. Ama öncekiler için bir ödeme almanız mümkün değil. İlgili tarihlerde Eurobond'u tutmanız durumunda alacaksınız.

4) Herhangi bir tarihte almış olduğunuz Eurobond'u kupon ödemesi almış olsanız dahi, satabilirsiniz. Buradaki tek önemli nokta aldığınız fiyatla sattığınız fiyat farklı olabilir. İki yönlü de geçerli. Yani aldığınız fiyatın altında bozmak zorunda kalabilirsiniz. Ya da alım satım arasında kar da edebilirsiniz.

5) Satış durumunda paranız t+3 yani 3 günün sonunda hesabınıza geçer.

6) Sistem patlar mı? Bu konu en merak edilen şeylerden birisi. Çünkü $ ve € olarak çok güzel faiz getirisi sunuyor. Evet sistem patlayabilir. Bunun örneği en son Venezuela'da görüldü! Eğer ihracı yapan kurum veya devlet iflas ederse Eurobond'ların ödemeleri aksar veya yapılmayabilir. Şirketler için iflas, devletler için moratoryum bu süreci anlatır. Yani Türkiye Cumhuriyeti moratoryum ilan etmedikçe sorun olmaz diyebiliriz. Venezuela son kriz döneminde eurobond'lar için 1/50 oranında ödeme yapacağını ve daha uzun vadeye yayacağını açıkladı. Bu riskli bir durum bunu kabul ediyorum. Ama devletin battığı durumu düşünerek hareket etmek için farklı ülkelerde sigortalar ve gelir kaynakları olması lazım. Bu ülkede yaşadığımız sürece bu risk alınır diye düşünüyorum.

7) CDS raporunun fiyatı etkilediği yukarıdaki gibi doğru. CDS yani ülke risk puanı artarsa Eurobond fiyatları düşüş eğilimine girebilir. Yani bir çok yatırım aracında olduğu gibi volatilite var ve ani para ihtiyaçları durumunda sizi zorlyabilir. (İçinde bulunduğumuz ekonomik dönemde bu ciddi olarak değerlendirilmeli sadece TR olarak bakmayın, global anlamda etki yaratabilir)

Cool Vergi mevzusu. 2022 yılı için elde edilen eurobond getirisi 70.000TL'yi geçen kişilerin vergi beyanı yapması gerekir. Altında getiri elde edenlerin herhangi bir vergi ödemesine ve beyanına gerek yok. Yalnız burada 2. önemli bir nokta daha var. Farklı gelir kalemlerinden (gelir v., kira vergisi, ...vs) yıllık 880.000TL'yi aşan geliri olması durumunda Eurobond getirisi 70.000TL altında dahi olsa beyana dahil edilmesi gerekir. Vergi durumları biraz daha hassas olduğundan iyi irdelenmesi gerekir. Bu konu araştırmalarım devam ediyor güncelleme yaparım. Getirim ilgili miktarların altında olduğu için vergi mevzusuna çok takılmıyorum.

KAYNAKLAR

[1] https://tr.wikipedia.org/wiki/Eurobond
[2] https://www.vakifbank.com.tr/tahvil-bono-eurobond-hesaplama-araci.aspx?pageID=2378. [Vakıfbank hesaplama aracı güzel çalışıyor]
[3] https://iyigelir.net/
[4] https://www.gedik.com/hizmetler/uluslararasi-piyasalar/eurobond
[5] https://www.finansgundem.com/
[6] https://eksisozluk.com/eurobond--142383

2. KKTC ve Bitcoin by Bthd

Kıbrıs'ı ilk defa ziyaret etme şansı buldum ve şaşırtıcı derecede bir çok yerde BTC kabul edildiğini, dükkanların bir bölümünde "Bitcoin accepted here" yazılarını gördüm. Yazının olmadığı yerlerde de eğer bitcoin ile ödeme kabul edip etmediklerini sorarsanız çoğu kabul ediyor. Türkiye'de son yönetmelikte yasaklanmamış olsaydı muhtemelen benzer şeyleri burada da görmüş olacaktık.

BTC ile ödeme kabul eden yerlerin yanında bir çok yerde de bitcoin alıp satmanız mümkün. Sadece doğrudan kriptolarla ilgili bir kaç mekanın fotoğrafını çektim. Bunlar dışında normal döviz bozum alanlarında da işlem gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bir kaçının dolandırıcılık denemesi yapacağını da düşünmekle birlikte bundan çok daha fazlasını gördüm bir kaç günlük gezi sırasında. Gifa Token adıyla Girne yolu üzerinde büyük bir bina gördüm dolandırıcı olduğunu tahmin etmiştim. Otele yerleşip kontrol etme fırsatı bulunca sahibinin bir çok kişiyi dolandırdıktan sonra 2021 yılında tutuklandığını gördüm. Yukarıdaki görsellerde de bir tanesinin benzer şekilde tehlikeli girişim olduğuna neredeyse eminim.

Görüntüyü araba kullanırken yağışlı havada çekmiştim, net değil. Diğer görüntüleri de mekan sahiplerini rahatsız etmeden çekmeye çalıştığım için açılar çok güzel olmayabilir.

3. Güney Kore'nin Mecidiyeköy'ünü yıkıp bir cennet yapması by püsür

İnternette denk geldiğim ilginç bir şeyi paylaşmak istedim. Güney Kore Seul'de çok merkezi bir yerde şöyle bir bölge varmış. Ben açıkçası bizim Mecidiyeköy'e aşırı benzettim.:

Burası aslında ufak bir nehrin/derenin olduğu bir yermiş. Orayı yani bildiğiniz Mecidiyeköy gibi bir yeri yıkıp şu şekilde nehri yeniden yapmışlar:

Kaynak: https://twitter.com/BrentToderian/status/1434759412330029058
https://www.landscapeperformance.org/case-study-briefs/cheonggyecheon-stream-restoration
https://biacaip.com/seulun-ortasinda-yesil-vadiye-donusen-eski-bir-dere-cheonggyecheon/
Detaylı görmek isteyenler için video: https://youtu.be/NFg9Bc5OWFQ?t=12

Kore savaşından sonra Kore'nin kişi başı milli gelirinin neredeyse dünya sonuncusu olduğunu da not etmek lazım. Yıkılmış bölünmüş bir ülkeden buralara gelmeleri, özellikle elektronik, çip ve pil teknolojilerinde(elektrikli araba) dünyanın en iyi ülkelerinden biri olmaları gerçekten takdire şayan.

4. Re: Hiç Bir Şeyin Tadının Kalmaması by onko

bir insanın hayattan tad alabilmesinin en temel noktası, temel ihtiyaçlarının karşılanmasındaki maddiyatın onu etkilemiyor olmasından geçer.

"eskiden öyle miydi, para yoktu ama mutluyduk, telefon yoktu ama sohbet vardı bla bla." geçiniz efendim. çoğumuz 30 yaş ve civarıyız ortalama olarak. ilkokula giderken ailenizde (genel olarak) kaç defa faturalardan yakınan oldu? kaç defa "boxer alıcam ama market poşetinden yapılma boxerlar bile 50₺ olmuş" diye söylenen oldu? kaç defa çocuğuna süt alırken fiyatından yakınan oldu? pahalı veya ucuz farketmez, eskiden temel ihtiyaçların masrafı alınan maaşın içerisinde kimseye dokunmuyordu.

dedelerimiz tek maaş ile apartman yapmış, yolda yürürken cebimizdeki parayla şu arsayı alabiliyorduk, tek maaş ile 7 çocuk büyütmüş okutmuş... bu cümleler tanıdık geldi mi? böyle bir ortamda yani temel geçim dertlerinin pek olmadığı ortamda sağlık sorunun yoksa ya da birisi annene küfür etmiyorsa tadının kaçması pek mümkün olmaz.

adam iki çocuğu insani olarak okul okusun diye harcama yapıyor. devlet kurumlarının kadroları torpil etkisi ile bozulmuş, iyi eğitimcileri özel okullar çoktan kapmış diyerek durumu varsa özel okula gönderip iyi eğitim alsın istiyor (bunun hesabı zaten bambaşka boyut). maddiyattan ötürü en kötü seçenek olarak ne yazık ki devlet üniversitesine gönderiyor (şanslı ve çalışkansa başarılı ilk 2-3 üniversiteye). il dışında/içinde okumanın maliyeti bir çocuğa (ot gibi yetişmesini istemiyorsan) aylık 2000-3000₺. iki çocuk okutuyorsan extra masrafları hariç etti mi sana ölüsü 5 lira. e kendin de ev geçindiriyorsun, elektriği suyu doğalgazı günlük bakkal kasap vs. masrafı derken çıktı mı sana bi 4-5 lira daha. özetle iki çocuk okutup evden dışarı bile çıkıp para harcamayacak adamın aylık gideri 10 kağıt, ölüsü üstelik. bu rakamı nasıl karşılar, nasıl çarkı döndürür, nasıl karısıyla insan gibi bir yemeğe gezmeye çıkar, nasıl kitaplar alıp okur hatta güzel bir kütüphanesini oluşturur, nasıl tatil yapar, nasıl birikim yapar ve yatırımı için bir şeyler satın alır hiç düşündünüz mü? gerçi çoğumuz simülasyonun içinde olduğumuz için yaşıyoruz, günden güne daha da hissedilir şekilde.

nereden nereye gelmiş durumlar farkettiniz mi? tek maaş ile daire/apartman/arsa alan ve bi tomar çocuğu yetiştiren aile günlerinden, double maaş ile sihirbazlık yapılmaya çalışılan günlere. bu ortamda tadın nasıl kalmasını bekleyebiliriz ki? eskiden boş vakitlerde aileler toplanır sohbet muhabbet döner sosyalleşilirdi, şimdi boş vakitlerde sinüs kosinüs hesaplayarak ay sonunu nasıl getirmeye çalışacağımızı düşünür olduk. corona falan hikaye kısmı işin. yarın corona bitse tadınız yerine mi gelecek? rüyadan uyanıp eski günlere mi döneceğiz? tabii ki hayır.

bugün aylık market masrafınız, faturalarınız vs. dahil temel ihtiyaçlarınızın masrafını bir sigaraya verdiğiniz para kadar önemsediğinizi bi hayal edin. kalan bütçenizle dilediğiniz gibi okuyup, gezip, ailenizle eskisi gibi tek göz evde sohbete oturmak istemiyorsanız dahi onları alıp gezdiğinizi eğlendiğinizi bir düşünün. hayalini bile kurarken nasıl keyif veriyor değil mi?

özetle diyeceğim şu ki, bizi yıllar yıllar önce etkilemeyen temel ihtiyaç masraflarımız bugün en büyük derdimiz olduğu için tad tuz kalmadı. hayal kurmayı bile unutturdu bize bu simülasyon.

5. NBATOPSHOT // Nba Resmi Lisanslı Nft Platformu // Flow Blockchain Ürünü by furylmz

NBA Top Shot, insanların en sevdikleri NBA olaylarını dijital jeton olarak toplamasına, takas etmesine ve satmasına olanak tanıyan türünün ilk örneği olan bir koleksiyon oyunudur.  Bu önemli anlar, zamanlı görevleri tamamlamak için toplanabilir, vitrinlere yerleştirilebilir ve sonunda gelecek oyun deneyimine aktarılabilir.

An olarak bilinen bir NBA Top Shot, video klipler, bir aksiyon çekimi ve mevcut sezondan veya NBA’nin hikayeli geçmişinden şovu durduran önemli anların gömülü istatistiklerini içeren türünün ilk örneği bir dijital dijital koleksiyondur.  Her An, bir Anın nadirliğini ve değerini sağlayan Flow ağında saklanır.

Anlar, Dapper Flow hesabınız aracılığıyla paketler halinde satın alınabilir.  Bir satın alma işlemini tamamlarken, kredi kartı veya kripto para birimi kullanma seçeneğiniz vardır. Cryptocurrency ile satın alıyorsanız, ödeme akışı sırasında tercih ettiğiniz cüzdanı Coinbase ticareti üzerinden bağlayabilirsiniz.  Dapper bakiyeniz, doğrudan pazardan paket veya an satın almak için de kullanılabilir.

Arkadaşlarınıza  Nbatopshot anlarınız çeşitli şekillerde gösterilebilir; onları kişisel vitrinler olarak düzenleyebilir, bir arkadaşınıza belirli anları hediye edebilir veya  pazarda takas edebilirsiniz.

6. Ekşide beyin yakan Bitcoin yorumu by LGD2Business

https://eksisozluk.com/entry/137208678

Bitcoin'in ne olduğunu anlayamamış bir tip yalan yanlış şöyle şeyler sıralamış ve 103 favori almış. Grin

1. dünya ölçeğinde hızlı para gönderme ------ gerçekleşmedi. Gerçekleşti.
Maksimum 1 saatte her yere para gönderilebiliyor. Gönderemeyen sığırdır.

2. komisyonsuz ya da çok küçük komisyonlarla para transferi Yapılabiliyor.
10-15 cente dünyanın her noktasına anında para gönderebiliyorum. Türk bankalarının çoğu hala havale eft için bunun 5-10 katı para talep ederken böyle bir şey söylemek cehaletten başka bir şey değil.

3. anonimlik ve gizlilik Gerektiği kadar var.
Böyle bir iddia yoktu, Bitcoin pseudo-anonymous. Her şey blokzincirinde kayıt altında ama adresler olarak. Gerektiğinde çeşitli yöntemlerle izi belli ölçüde kaybettirmek mümkün.
Herif Bitcoin kullanmak için merkezi bir borsa hesabına sahip olması gerektiğini sanıyor.

Cehalet kötü bir şey. Toplumsal cehalet ise daha kötü. Her gün dışarıda, sokakta, sosyal ortamda böyle tiplerle muhattap olmak zorunda kalmamız üzücü.

7. Türk Topluluğu Yatırım Eğilimleri by Bthd

Merhabalar, Türkiye'de en yaygın kullanılan ve hacmin çok büyük bir bölümünü oluşturan 3 borsadan yola çıkarak insanların yatırım yapma eğilimini görmek istedim. Global borsaları yada merkeziyetsiz borsaları kullanan Türk kullanıcılar tespit edilemeyeceği için doğal olarak inceleme dışındalar.

Paribu tamamen fan token borsasına dönüşmüş. Doge çakması Shiba toplam Türk lirası hacminde bitcoin'in üzerinde. Ethereum paribuda neredeyse tüm fan tokenlerden sonra ve 24. sırada, diğer 2 borsada ise 14. sırada.

Düzenleyerek aşağıda paylaştığım sıralamaları incelerseniz Türk topluluğunun büyük oranda bilgiye değil de söylentilere dayalı yatırımlar gerçekleştirdiğini görebilirsiniz. Her 3 borsada da dünya genelinin aksine bitcoin ve ethereum düşük hacim sıralamalarına sahipler. Ve sadece söylentiye yönelik hareket ettikleri sürece kaybetmeye mahkumlar. Bu insanların twitter v.b. ortamlardaki şaklabanlara inanmak yerine bilgiyi aramaya ihtiyaçları var.

Fan token olayı ekosistemde bir yere sahip olabilirdi ancak güncel haliyle sadece ve sadece kulüplerin kolay yoldan para kazanma isteklerine aracılık ediyor. Çok basit bir argümanla iddiamı destekleyebilirim. Fenerbahçe kulübüne 15.000 TL bedel ve senelik 500 lira aidat ile kulübe üye olabilirsiniz. Yine benzer ücretleri ödeyerek kongre üyesi olabilirsiniz. Ancak Fenerbahçe token sahibi olduğunuzda ne kadar sahip olursanız olun bir söz hakkınız yoktur.

Paribu

BtcTurk

BinanceTr

8. Bitcoin'in Geçmiş Yıllardaki Aylık Performansı by lossnet

Bu grafiği buraya eklemek istedim ki gözümüzün önünde dursun. Geçmiş yıllardaki aylık ya da haftalık performanslar, bazen istatistiki açıdan benzer sonuçlar gösterebiliyor.

Tabloya baktığımızda Bitcoin'in en verimli olduğu aylar; Şubat, Nisan, Ekim ve Kasım...

Tablodaki şubat verileri üzerinden basit bir ortalama hesapladım. 2013-2021 şubat ayı kapanış yüzdelerini toplayıp yıl sayısına böldüm. Çıkan sonuç %14,67

Elbette bu verilere göre tahminler yapmak tek başına yeterli değil. Sadece genel bir görünüm elde edebilmek açısından burada dursun istedim.

Geçmiş 3 aydan gelen ardışık kırmızı kapanışlarımız var. Bu ayı %10 üzerinde yeşille kapatırsak büyük bir başarı olur bence.

Not: Tablo "coinglass" sitesinden alınmıştır! Burada günlük, haftalık ve aylık verileri BTC ve ETH için ayrı ayrı görebiliyoruz.

9. Re: Kripto Para Vergisi Hakkında Bir Soru by redentry

Ben biraz detaylı anlatayım kimse şuan için kesin bir şey diyemez geçmişe yönelikte geleceğe yönelikte devlet ceza kesebilir. Bunu neden diyorum geçmişte youtuberlara gelecek olan vergi cezaları vardı, devlet dedi ki, bir af çıkartıyorum gelin faydalanın hem artılarınız olsun tarzında ve kişiler hemen panik halinde katıldı, ve 2017 yılında katılan kişiler sorunsuz şekilde vergilerini her şeyini ödeyip yayına devam etti ama 2020 yılında devlete kişilerin verdiği bilgiler nedeni ile devlet hemen dedi ki, bankalardan bu kişilerin geçmişe yönelik işlem geçmişlerini çıkartın.

Tabi 2017 yılı öncesi ödeme aldıkları gelen giden paralar gözüktüğü için devlet dedi ki, hemşerim bu para neyin nesi bize şu kadar vergi vereceksin edeceksin bizden faydalandığın afta iptal toplam vergi kazancının belki 100-200 katı şeklinde kişilere kesildi, "genç girişimci" adı altında olan bir hizmetti yanılmıyorsam bu. tabi bazıları ödedi bazıları isyan etti çok iyi işini bilen itiraz edip hakkını alabildi ama geçmişe yönelik böyle bir durum var ülkemizde örnekleri ile.

Şimdi gelelim diğer konuya ben kripto alıp satarken tanesi 5 dolardı şimdi 70 bin dolar bana şimdi değerden hesaplanır ise giren çıkanın haddi hesabı yok diyeceksin doğal olarak bende öyle derdim. ben kimlik doğrulaması yapmadığım tüm borsalarda giriş bilgilerimi sildirdim yeni hesap açtım sıkıntı olmaması adına gerçek bilgilerim yok yani zaten öyle abartılacak bir işlem hacmimde yok ama ne olur ne olmaz.

Yabancı ülkelerde benzer işlemi yapıp yıllar sonra takibe alınan kişilere o gün için geçerli kur ne ise ondan kesildiğini hatta ve hatta hesabından çıkan parayı değilde al sat nedeni ile sürekli hesabına giriş yapan aynı kriptoyu toplayıp ceza kesildiğini gördüm. devlet neye göre keser diyorsan şans oyunları kazancı mantığı ile yada %20 tarzında keser ise keser oda tek seferde kazandığın kazanç belirli miktarın üzerinde ise yani 7 bin lira kazandın bundan kesmez 10 bin lira kazandın bunun %20 'sini keser mantığı ile

Buna göre bir yol haritası izle çok büyük paralar ile oynamış isen ve anonim kalmışsan hesabını kapat yasal bir hesap üzerinden işlem yap yok Bilgilerim vardı zaten dersen hesap iptali talep edersin ileride karşına gelir ise tüm işlem geçmişini al cüzdana girip çıkan kripto ile ilgili ve tarihleri devlet ceza kesse bile sen bilen bir avukat ile o günkü kur ne ise ve yasa ne ise ona göre en az şekilde atlatırsın veya atlatırsınız durumu

10. Re: Bitcoin'i USD olarak bozup çekmek? - Varlık Barışı by thecollector011

Merhaba deneyimimi paylaşmak istiyorum

Enpara kullandığım için Finansbank üzerinden yapmak istemiştim ama gittiğim 2 şubede bilmiyordu hatta birisi bizde böyle bir kampanya olmadığını söylediği Smiley

daha sonra evime yakın olduğu için Halkbank'ı tercih ettim orda da kimsenin bilgisi yoktu ama çok yardımcı oldular müdürle öğrendi ilk defa benimle beraber yapacaklarmış hatta bazı bankacılar toplandı soru soruyor nasıl oluyor diye karşılıklı bilgi alışverişiyle ilerledik.

USD hesabı açıldı varlık barışı formu dolduruldu evime gittim FTX üzerinden deneme çekimi yaptım. Yaptığım gün para gönderildi yazıyordu ertesi gün hesabımda göremeyince aradım
bloke koyulmuş sanırım sonra onaylandı hesabıma geçti.

Hepsini çektim onay kısmındayken bankacı aradı, döviz kurunda yanlışlık olmuş düzeltmemiz gerekiyor yeni form doldurmalıyız dedi çekimi iptal ettim.

Ertesi gün gittim yeni formu doldurduk, daha sonra tekrar bir telefon ve hangi ülkeden geldiğini sordular.

FTX müşteri hizmetlerine sordum karayiplerde bi adada olduğunu söyledi, içime sinmedi açıkcası daha sonra farklı bir borsa araştırdım ve Kraken'e karar verdim.

Üyeliğimi açtım kimlik onayı daha sonra USD withdrawal yapamadığımı farkettim Kraken müşteri hizmetleriyle görüştüm açtılar.

Çekim talebinde bulundum, bankamı aradım bilgi verdim "Amerika" dan gönderildiğine dair, aynı gün içinde krakende withdrawal onaylandı 30 dakika sonra para hesabıma geçti.

özet FTX ve Finansbank benim için pişmanlık oldu.

Kraken ve Halkbank oldukça hızlı.

Kraken 20 dolar fee alıyor withdrawal için Halkbank ise 0.

Kraken withdrawal formu oldukça kolay. İntermediary bilgilerinede banka adı,adresi ve swift bilgilerini yazdım.

Çektiğim tutar: 35k

gönderen adres:

For clients in the United States, our address is:

Payward Ventures, Inc.

237 Kearny Street #102

San Francisco, CA 94108

Şimdilik bu kadar bakalım ilerleyen günlerde neler ile karşılaşacağım...

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
1713558217
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713558217
Reply with quote  #2

1713558217
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713558217
Hero Member
*

Ignore
1713558217
Reply with quote  #2

1713558217
Report to moderator
1713558217
Hero Member
*

Ignore
1713558217
Reply with quote  #2

1713558217
Report to moderator
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
June 14, 2022, 11:06:22 AM

I wish success in the application of @xzone merit resource, a member of the Turkish local section who shows that he is knowledgeable with his posts.  He is an active member in Turkey's local and as far as I can see, he is someone who supports good posts with his merits.  I hope your application is accepted bro.

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
_BlackStar
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1228

View Profile
June 14, 2022, 03:48:54 PM

First, I hope your merit application can be considered by themmos and good luck.

Second, based on merit statistics and merit circulation in Turkish local board so far according to merit dashboard, Turkey is one of the local board that has good merit statistics among many other local board. This makes me just curious what makes you so excited to be another merit source for your local board where I think the existing merit source are also quite active in distributing merit?

https://public.tableau.com/shared/PT7S7J72J?:display_count=n&:origin=viz_share_link

You can also take advantage of this thread: [self-moderated] Report unmerited good posts to Merit Source to let other merit sources know if the post you found really deserves more merit. I think that would be very helpful.

.BEST..CHANGE.███████████████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
███████████████
..BUY/ SELL CRYPTO..
Rikafip
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 5941

View Profile WWW
June 14, 2022, 04:07:39 PM
Last edit: June 14, 2022, 04:19:01 PM by Rikafip
Merited by DdmrDdmr (3), _BlackStar (1)

Second, based on merit statistics and merit circulation in Turkish local board so far according to merit dashboard, Turkey is one of the local board that has good merit statistics among many other local board. This makes me just curious what makes you so excited to be another merit source for your local board where I think the existing merit source are also quite active in distributing merit?
While it's true that Turkish local board is among the most merited ones (usually 2nd or 3rd most merited local board), you also have to take into consideration amount of posts written in Turkish local board which is also very high. When you calculate merit/post ratio, it turns out that Turkish board definitely has room for another merit source (not going  into quality of posts there, speaking purely about the numbers).

Below you can see local boards merit/post ratio chart for April 2022 (May overview should be out in a couple of days) and you can notice that Turkish board has below average numbers when compared with other local boards (both April and last 12 months), and numbers for May will  be even lower so I am not surprised that @xzone applied for a merit source position.

Merit/Post ratio per local board for April 2022

██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
... LIVECASINO.io    Play Live Games with up to 20% cashback!...██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
DdmrDdmr
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 10727

There are lies, damned lies and statistics. MTwain

View Profile WWW
June 14, 2022, 04:57:01 PM
Merited by Rikafip (1)

Another interesting view that I find is that shown on the Sent Merit chart, selecting on the left the top senders. Some will likely be Merit Sources, some not, but it gives us an alternative bird’s eye view on any abrupt change of trends (for whatever the reason) for those that have more weight in Merit distribution on the board. This could (or not) have an impact on the Merit/post ratio, besides content itself.

The following is the overall historical data for the Turkish local board:

You can play around with the above and delimit the timeframe to 2022 for example, or whatever.
Upgrade00
Legendary
*

Activity: 2016
Merit: 2168

Professional Community manager

View Profile WWW
June 14, 2022, 05:49:33 PM

Good luck on your application

Going through the first few pages of your profile; you majorly visit your local board and I have not come across your profile before.
But local merit sources are always welcome as they encourage discussions in the local section which is very vital for the forum as a whole.

You are also active in giving merits in your local board, which makes a good fit for the job. Hopefully Theymos considers adding new sources anytime soon as there are some pending applications. All in due time.

██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
███████████████
..BUY/ SELL CRYPTO..
Daniel91
Legendary
*

Activity: 3374
Merit: 1824

View Profile
June 14, 2022, 06:35:26 PM

As a member of the forum who applied for merit source for the same reason as you, so that I can support more my local community in this forum, I support your application.
Of course, I do not follow the Turkish part of this forum, but according to statistics from Rikafip, it's obvious that an additional merit source would be very useful for your local section.
A new merit sources has recently been selected, as far as I can remember, so you'll probably have to wait a while for an admin response, but I have no doubt you'll eventually be accepted  Cheesy

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Coyster
Legendary
*

Activity: 2002
Merit: 1233

Cashback 15%

View Profile
June 14, 2022, 07:00:39 PM

What can we say, other than good luck and that we wish you success in your merit source application, the final decision is Theymos' to make, and only him can 'validate' our good lucks sent your way. You will have to be patient, Theymos takes quite a lot of time to make up his mind whether to add new merit sources, but then you are now in the pipeline of pending applications, so hopefully someday it could be granted. Good luck mate.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
_BlackStar
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1228

View Profile
June 15, 2022, 03:55:45 AM

While it's true that Turkish local board is among the most merited ones (usually 2nd or 3rd most merited local board), you also have to take into consideration amount of posts written in Turkish local board which is also very high. When you calculate merit/post ratio, it turns out that Turkish board definitely has room for another merit source (not going  into quality of posts there, speaking purely about the numbers).

Below you can see local boards merit/post ratio chart for April 2022 (May overview should be out in a couple of days) and you can notice that Turkish board has below average numbers when compared with other local boards (both April and last 12 months), and numbers for May will  be even lower so I am not surprised that @xzone applied for a merit source position.

Merit/Post ratio per local board for April 2022

Code:
[center][img width=900]https://i.postimg.cc/nzZrk9DR/Merit-per-post-ratio-across-local-boards-1.png[/img][/center]
I know that there is always room to be a merit source in sections that have a high number of posts such as the local board of Turkey, Russia and some other board. I don't know why the OP would want to apply to be a merit source, although it's possible that the data you provided was one of the reasons. That's why I'm asking, and so far all the posts he's quoted have get merit from me form of support for it.

██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
███████████████
..BUY/ SELL CRYPTO..
The Sceptical Chymist
Legendary
*

Activity: 3318
Merit: 6791

Cashback 15%

View Profile
June 15, 2022, 05:19:49 AM
Merited by CLS63 (1)

Go for it, OP.  I have no idea what's going on in the Turkish section (other than what you and others have said), but my impression has been that it's an extremely tight-knit community.  Though some of the members I've interacted with in the past have been absolute bastards, that doesn't mean I don't respect their passion for bitcoin or that the section doesn't need more merits circulating in it.

As I've said in other application threads, the only problem is that there's no way to tell if Theymos is planning to add any more sources unless he makes a statement about it (or just adds them).  I really wish he would let the forum know what his plans are, because making an application thread like this takes a lot of time and effort.  Anyhow, good luck!

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
CLS63
Legendary
*

Activity: 1722
Merit: 1629

View Profile
June 16, 2022, 06:58:47 PM

Go for it, OP.  I have no idea what's going on in the Turkish section (other than what you and others have said), but my impression has been that it's an extremely tight-knit community.  Though some of the members I've interacted with in the past have been absolute bastards, that doesn't mean I don't respect their passion for bitcoin or that the section doesn't need more merits circulating in it.

As I've said in other application threads, the only problem is that there's no way to tell if Theymos is planning to add any more sources unless he makes a statement about it (or just adds them).  I really wish he would let the forum know what his plans are, because making an application thread like this takes a lot of time and effort.  Anyhow, good luck!

We can see bastards in every community but it wouldn't be fair to accuse and punish the whole community because of this.The economic problems that Turkey are having have directed people to different investment tools. Cryptocurrencies are at the top of this list.One of the most important reasons why the Turkish local board is quite active compared to other local boards is that the economic problems that are experienced with a young population.It is really obvious that there is a deficiency about merit source in Turkish local community. It is really valuable that xzone is taking a responsibility and applying for being a merit source. I hope that Theymos can evaluate this application as positive and he can help the Turkish local community develop more.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
BitcoinGirl.Club
Legendary
*

Activity: 2744
Merit: 2711

Farewell LEO: o_e_l_e_o

View Profile WWW
June 16, 2022, 07:19:48 PM

Good luck brother! You have a nice history of earning a lot of merit and wisely sending it to others. This proves your passion in the community.

Besides local boards need more merit sources then general boards. I have full support for this application. Hopefully theymos will review your application and make you a merit source.

It's a YES!

I have not come across your profile before.
There are many unsung heroes in local boards who are yet to discover. Not many people like to spend time in general boards but feel comfortable to use their local language.

▄▄███████▄▄
▄██████████████▄
▄██████████████████▄
▄████▀▀▀▀███▀▀▀▀█████▄
▄█████████████▄█▀████▄
███████████▄███████████
██████████▄█▀███████████
██████████▀████████████
▀█████▄█▀█████████████▀
▀████▄▄▄▄███▄▄▄▄████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀
.
 MΞTAWIN  THE FIRST WEB3 CASINO   
.
.. PLAY NOW ..
Falconer
Legendary
*

Activity: 2478
Merit: 1123

View Profile
June 16, 2022, 07:20:50 PM
Merited by The Sceptical Chymist (2)

You're right, the problem is that theymos haven't added anyone so far to the merit source list and the number is still 111 people. I also thought the same about other users' merit source applications before because maybe they also haven't been accepted as merit sources so far.

However I hope the OP's efforts are not in vain although he takes some time to hope theymos can consider the application. So far some of the merit he's received in this thread seem to be helping him get sMerit, so it's bound to help some. OP, good luck.

███████████████████████
████████████████████
██████████████████
████████████████████
███▀▀▀█████████████████
███▄▄▄█████████████████
██████████████████████
██████████████████████
███████████████████████
█████████████████████
███████████████████
███████████████
████████████████████████
█████████▀▀██▀██▀▀█████████
█████████████▄█████████████
███████████████████████
████████████████████████
████████████▄█▄█████████
████████▀▀███████████
██████████████████
▀███████████████████▀
▀███████████████▀
█████████████████████████
O F F I C I A L   P A R T N E R S
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ASTON VILLA FC
BURNLEY FC
BK8?.
..PLAY NOW..
xzone (OP)
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1481

View Profile
August 19, 2023, 09:29:06 PM

Bump!

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Adbitco
Hero Member

Activity: 1414
Merit: 650

Always Act Smart and Play Safe With Your Funds

View Profile WWW
August 19, 2023, 09:51:12 PM

Let it not be too funny that I never came across this profile being active in Bitcoin discussion section or any other sections other than your locals board. There are lots of application pending and waiting for approval from Theymos and I know isn't that easy to quickly gets approved but one thing I will assure you is that if Theymos reviewed every application he may decides to fill up those area he thinks are lacking more merits source and if yours falls into categories then he don't mind chosen you to fill up your locals as well

Good luck with your application.

██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
███████████████
..BUY/ SELL CRYPTO..
GeorgeJohn
Hero Member

Activity: 1414
Merit: 657

Bitcoin is achievement

View Profile
August 21, 2023, 01:39:08 AM

Some merit application supposed to be granted because of the reasons the portray while they want to be a merit sources, so I seen a cogent reason here while you need to be a merit sources, helping local board is very important because their some users who base on local discussions and they don't like to participate in English board before everyone will notice their kind of quality discussions, I don't like people as well to discouraged application of been a merit sources because that merit will circulate in the forum basically.so therefore I'm in the support of your application but the problem is that we have received or we seen up to twenty five to thirty applications of merit sources if I'm not mistaken from last year till date who applied for a merit sources but none has been approved, but I believe one day some shall be granted by theymos.

██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
███████████████
..BUY/ SELL CRYPTO..
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1231

View Profile
August 27, 2023, 11:05:59 AM

There are not many applications from our local forum, unfortunately, the merit resources are also insufficient. xzone user has been an active member of the forum for a long time, and is one of the important members for the local section with content on online and inclusive topics. I support your application, I hope your application will be positive and you become a source of merit. The final result and discretion is purely Theymos's time to examine and come to a conclusion.

Good luck your application xzone

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 966
Merit: 1044

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
August 29, 2023, 02:03:14 PM

There is definitely a need for another one source of merit in the Turkish local board. I think an additional source of merit would be very beneficial for our local community.

@xzone who is an active member in the our local forum,  a reliable and respected member. I believe that s/he will competent this task.

I hope your application is accepted @xzone for our local board.

Dunamisx
Hero Member

Activity: 840
Merit: 539

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 29, 2023, 04:28:35 PM

There have been quite a number of applications now on merit source and all we hope is to see a quick consideration on them anytime soon, it's also good that you bumped the thread to also serve as a reminder along with other recent applications, i will suggest maybe at this point that you also look around the forum to update the thread with some recent post you think are worth deserving enough merits, i wish you among other applicants success while waiting for positive response.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
The Sceptical Chymist
Legendary
*

Activity: 3318
Merit: 6791

Cashback 15%

View Profile
August 29, 2023, 04:55:13 PM

Is OP even still applying to be a merit source?  This thread is obviously pretty old and he hasn't replied since it was bumped.  He very well may still want to be a source, but as I don't frequent the Turkish section I don't have sense of how active he is these days.

By the way, I don't remember seeing those pics of that BTC-related shop or shops when this was originally posted, even though I wrote a comment shortly thereafter.  Those are cool! 

Also, this is why I usually write something like this in merit source application threads:

there's no way to tell if Theymos is planning to add any more sources unless he makes a statement about it (or just adds them).  I really wish he would let the forum know what his plans are, because making an application thread like this takes a lot of time and effort. 
Looks like this thread just got ignored with all the others, and I find that unfortunate.  Nobody knows what's going on with the current merit sources, and Theymos isn't dropping any data or thoughts on the community either. 

Good luck again, OP?

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
.
CASINSPORTSBOOK
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: