Bitcoin Forum
May 02, 2024, 09:56:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Tradingview alarmlarını Telegram Botuna aktarmak YARDIM  (Read 319 times)
amin06 (OP)
Newbie
*

Activity: 44
Merit: 0

View Profile
February 25, 2019, 07:51:01 AM

Arkadaşlar Tradingview de bir al sat stratejisi oluşturdum yaptığım testlerde olumlu sonuçlar aldım. Tradingview de pro üye oldum ve tüm koinlere alarm kurdum oluşturduğum stratejiye uyan koinlere alarm veriyor. Ben burdaki alarmları Telegram botuna aktarmayı düşünüyorum ve google de çok araştırma yaptım ama bunun nasıl yapılacağını bulamadım .

Amacım bir telegram botu kurup ordan herkesin bu alarmlardan faydalanmasıdır kesinlikle ticari bir amacım yok. Telegramda bot oluşturdum kanal oluşturdum ve Tradingview ile nasıl bağlantı kurulacağını yapamadım bilen arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olursa memnun olurum.
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
April 13, 2019, 02:05:02 AM

Pek anlamam ama yardımcı olmak adına yazıyorum. Github üzerinden araştırdınız mı? Mutlaka orada bir kod vardır. Bence bir bakın derim. Gerçi bakmışsınızdır ama ben yine de tavsiye edeyim. Umarım başarılı olursunuz çünkü çok işe yarar.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
April 19, 2019, 09:08:57 PM

Arkadaşlar Tradingview de bir al sat stratejisi oluşturdum yaptığım testlerde olumlu sonuçlar aldım. Tradingview de pro üye oldum ve tüm koinlere alarm kurdum oluşturduğum stratejiye uyan koinlere alarm veriyor. Ben burdaki alarmları Telegram botuna aktarmayı düşünüyorum ve google de çok araştırma yaptım ama bunun nasıl yapılacağını bulamadım .

Amacım bir telegram botu kurup ordan herkesin bu alarmlardan faydalanmasıdır kesinlikle ticari bir amacım yok. Telegramda bot oluşturdum kanal oluşturdum ve Tradingview ile nasıl bağlantı kurulacağını yapamadım bilen arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olursa memnun olurum.

Tradingview’de bende alarm yapmaya çalıştım ama bir türlü yapamadım. Bu tür stratejiler için Cryptohopper veya onun Türk versiyonu Paratica falan var. O bota minik miktarda alim emri girersin, o da sinyal verir Telegramına.
ossodev
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 1

View Profile
August 22, 2021, 10:23:32 PM
Merited by Bthd (1)

Selamlar,

https://github.com/yagop/node-telegram-bot-api node js ile yazılmış telegram apisi. Kullanmımı baya basit.

Şu şekilde ilerlemen lazım;
İlk önce alarmları kendi db üzerine alman lazım.
Kendi db üzerinden trigger çalıştırarak, yeni satır eklendiği zaman otomatik olarak telegramdan grubuna-şahısa-kanala mesaj attırman lazım.

Dediğim gibi telegram üzerinden mesaj attırmak kolay. Önemli olan alarm'ı yakalaması.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
August 23, 2021, 09:21:38 AM

şu konu (https://bitcointalk.org/index.php?topic=5332762.0) içerisinde benzer tavsiyelerde bulunmuştum. diğer genel yorumlara da bakıp ne kadar gerekli olup olmayacağına karar verdikten sonra busd/try paritesini de alarm hizmetine almayı düşünebilirsiniz. tabii bu aralar pek ciddi fırsatlar oluşmuyor ama 25 kuruşluk farklar her zaman dikkate alınabilir.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
aspci
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 1

View Profile
August 30, 2021, 12:05:14 PM
Merited by Bthd (1)

Telegrama aktarmak için botfather üzerinden bot yaratın ve ID adresinizi alın. Sonrasında kodunuza tetik geldiği zaman (pro aldığınıza göre muhtemelen anchor/çapa kullanıyorsunuz) çağırdığınız çapaya sadece Telegram api get sorgusu atın. Botunuzu başlattığınızda bildirim olarak mesajı alabilirsiniz.

Örnek çapa ve ID kodu:
ENG: https://nordicapis.com/how-to-build-your-first-telegram-bot-using-php-in-under-30-minutes/
TR: https://bilgi.wi.com.tr/php-ile-telegram-bot-mesaj-gonderme/

Eğer hiç bir kod kullanmıyorsunuz ve sadece telegram'a bildiri gelsin istiyorsanız ikinci linkteki son satırı kullanabilirsiniz. ANCAK, bot token adresini tradingview'e yazmanız gerekeceği için yapıp yapmamak sizin sorumluluğunuzdadır.
BatuhanZ
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
July 07, 2022, 12:38:06 PM

kafanızdaki stratejiyi bırakın telegramı al sata bile çevirirsiniz. Ama bunun için tradingview'a ihtiyaç yok. Ordaki alertlere aldanmayın. ORdaki stratejinizi kendiniz python yada farklı bir dilde yazabilirsiniz. TW üzerindeki veriler heryerde var. Dilersen yardımcı oluruz ama beleşe değil.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: