Bitcoin Forum
June 30, 2024, 09:02:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Bu sağlıçkıların vatandaşlıktan çıkarılmasını doğru buluyor musunuz?
Evet. Çıkarılmalılar bence. - 2 (11.8%)
Hayır. Çıkarılmamalılar. Çok saçma - 15 (88.2%)
Total Voters: 17

Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 1 Ocak 2019 sonrasında yurtdışına giden sağlıkçıların vatandaşlıktan çıkarılması  (Read 231 times)
W Jr.
Copper Member
Legendary
*

Activity: 1330
Merit: 1012

View Profile
September 23, 2022, 10:49:25 AM

Hayır tabiki de.
Daha önce yurt dışına gidenler vatandaşlıktan çıkartıldı mı? Gayet en doğal hakkı insanların. Nerede nasıl rahat edecekse orada çalışması insanların tercihi.
Hangi grubun milletvekili onu da öğrenebilir miyiz?
Hangi gruplar olduğunu karıştırmayın sonra sizin için kötü olabilir.Artık insanlar bu psikolojiye büründüler.Yaşamak için asgari şartlar zaten daha da zorlanıyor artık insanlar yediklerinden kısar duruma geldi.Giyecek ve eğlence sektörüne uzun zamandır gitmiyorlar zaten.Yurtdışına gidip insan gibi yaşamak istemeyi sonuna kadar hak ediyorlar.Böyle saçma bir uygulamayı gerçekleştirmezler umarım.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 545
Merit: 124

View Profile
September 23, 2022, 06:15:09 PM

Hayır tabiki de.
Daha önce yurt dışına gidenler vatandaşlıktan çıkartıldı mı? Gayet en doğal hakkı insanların. Nerede nasıl rahat edecekse orada çalışması insanların tercihi.
Hangi grubun milletvekili onu da öğrenebilir miyiz?
Hangi gruplar olduğunu karıştırmayın sonra sizin için kötü olabilir.Artık insanlar bu psikolojiye büründüler.Yaşamak için asgari şartlar zaten daha da zorlanıyor artık insanlar yediklerinden kısar duruma geldi.Giyecek ve eğlence sektörüne uzun zamandır gitmiyorlar zaten.Yurtdışına gidip insan gibi yaşamak istemeyi sonuna kadar hak ediyorlar.Böyle saçma bir uygulamayı gerçekleştirmezler umarım.

Herkes biraz düşünse rahat bulur grubu ama açık açık yazmak doğru değil bence. Bu zamanda mahkemeye çıkmak çok kolay.
Benim görüşüm isteyen isteyen yerde yaşar.. sırf yurt dışına gittiler diye vatandaşlıktan çıkarmayı istemekte daniskasi.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3192
Merit: 1517

View Profile WWW
October 02, 2022, 12:24:02 PM

süfli açıklaması ile zemini hazırlanıyor sanki...
Lachrymose
Legendary
*

Activity: 1386
Merit: 1002

View Profile
October 02, 2022, 12:33:38 PM

Doktorların yurt dışına gitmek için haklı sebepleri var ama bizim de bir vatandaş olarak, bu devlete vergi ödüyosak adam gibi bir şeyler talep etme hakkımız var. Bana göre "ücretsiz üniversite eğitimi almış her birey" eğitim bütçesi için "vergi ödeyen her vatandaşa" borçludur. Ücretsiz aldıkları eğitimin "ücretliye" dönüştürülüp geri ödeme yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben bir vatandaş olarak almadığım hizmete para ödemek, başkalarının eğitim masrafını karşılamak, kendi rızam dışında başkalarına sosyal yardımda bulunmak istemiyorum.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3192
Merit: 1517

View Profile WWW
October 02, 2022, 12:38:08 PM

Bana göre "ücretsiz üniversite eğitimi almış her birey" eğitim bütçesi için "vergi ödeyen her vatandaşa" borçludur. Ücretsiz aldıkları eğitimin "ücretliye" dönüştürülüp geri ödeme yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben bir vatandaş olarak almadığım hizmete para ödemek, başkalarının eğitim masrafını karşılamak, kendi rızam dışında başkalarına sosyal yardımda bulunmak istemiyorum.

iyide doktorlar bunu mecburi hizmetle ödüyorlar zaten.
ben gidenleri yaptığını uygun bulmadığım gibi, gidenleri hede gösterip üstüne böyle vatandaşlıktan çıkarma olaylarına girilmesini uygun bulmuyorum.
Lachrymose
Legendary
*

Activity: 1386
Merit: 1002

View Profile
October 02, 2022, 12:46:36 PM

Bana göre "ücretsiz üniversite eğitimi almış her birey" eğitim bütçesi için "vergi ödeyen her vatandaşa" borçludur. Ücretsiz aldıkları eğitimin "ücretliye" dönüştürülüp geri ödeme yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben bir vatandaş olarak almadığım hizmete para ödemek, başkalarının eğitim masrafını karşılamak, kendi rızam dışında başkalarına sosyal yardımda bulunmak istemiyorum.

iyide doktorlar bunu mecburi hizmetle ödüyorlar zaten.
ben gidenleri yaptığını uygun bulmadığım gibi, gidenleri hede gösterip üstüne böyle vatandaşlıktan çıkarma olaylarına girilmesini uygun bulmuyorum.

Harp okullarında 15 yıl kadar mecburi hizmet süresi varken, tıp gibi kritik bir alanda zorunlu hizmet 300 ile 600 gün arasında görünüyor. Bu süre doğruysa yeterli olmadığını düşünüyorum. Ücretsiz eğitim, ücretsiz sağlık, 23 milyon insana sosyal yardım falan filan; bunların hepsi zaten üç kuruş kazanan vatandaşın rızası olmadan yapılıyor. İsteyen gitsin ama aldığı eğitimin parasını ödesin.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: