Bitcoin Forum
May 12, 2024, 07:57:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Najlepsze sposoby wymiany na gotowke teraz i przyszlosci ? w 2021 mógł wymien...  (Read 56 times)
zaq123x (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
January 01, 2023, 06:13:04 PM
 #1

Quote
Trzymanie. Zauważ, że światowe zainteresowanie tym rynkiem ciągle rośnie, a użytkownik który w 2013 roku kupił 1 bitcoina za 1 000 USD, w 2021 mógł wymienić tę ilość kryptowaluty na… 68 000 USD .
Jak szukalem to wymiana na gotowke byla niekorzystna, duza czesc zysku wliczana byla w oplaty wymiany.
Rozpoznalem jedynie, ze w Rosji maja najlepsze ceny wyiany.

Jakie rozpoznaliscie najlepsze sposoby wymiany na gotowke teraz i przyszlosci ?
1715500636
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715500636

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715500636
Reply with quote  #2

1715500636
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 02, 2023, 08:00:30 AM
 #2

Jak szukalem to wymiana na gotowke byla niekorzystna, duza czesc zysku wliczana byla w oplaty wymiany.
Rozpoznalem jedynie, ze w Rosji maja najlepsze ceny wyiany.

Jakie rozpoznaliscie najlepsze sposoby wymiany na gotowke teraz i przyszlosci ?

Nie ma jednej odpowiedzi, bo każdy sposób jest dla kogoś innego.

1- czy zamierzasz rozliczać sie z urzędem skarbowym, bo opłaty 1-5% przy wypłacie to nic w porównaniu z 10-50% podatkiem dochodowym w zalezności od kraju
2- czy ma być legalnie i na na prawdę duże kwoty wtedy opłaca sie na przykład zakładać spółki w innych krajach, na przykład estoni.
3- czy potrzebujesz wykazać zyski (nie da się kupić domu za gotówkę za zyski z krypto, jak się nie ma innego dochodu i nie pokazało zysków w sposób oficjalny bez kontroli skarbówki)
4- czy obawiasz się robienia KYC

To tylko przykładowe pytania i pewnie jak odpowiesz to pojawi się ciąg kolejnych zanim dojdziemy do optymalnego sposobu dla ciebie.
zaq123x (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
January 02, 2023, 02:29:31 PM
 #3

Jak szukalem to wymiana na gotowke byla niekorzystna, duza czesc zysku wliczana byla w oplaty wymiany.
Rozpoznalem jedynie, ze w Rosji maja najlepsze ceny wyiany.

Jakie rozpoznaliscie najlepsze sposoby wymiany na gotowke teraz i przyszlosci ?

Nie ma jednej odpowiedzi, bo każdy sposób jest dla kogoś innego.

1- czy zamierzasz rozliczać sie z urzędem skarbowym, bo opłaty 1-5% przy wypłacie to nic w porównaniu z 10-50% podatkiem dochodowym w zalezności od kraju
2- czy ma być legalnie i na na prawdę duże kwoty wtedy opłaca sie na przykład zakładać spółki w innych krajach, na przykład estoni.
3- czy potrzebujesz wykazać zyski (nie da się kupić domu za gotówkę za zyski z krypto, jak się nie ma innego dochodu i nie pokazało zysków w sposób oficjalny bez kontroli skarbówki)
4- czy obawiasz się robienia KYC

To tylko przykładowe pytania i pewnie jak odpowiesz to pojawi się ciąg kolejnych zanim dojdziemy do optymalnego sposobu dla ciebie.

Interesuja mnie dwa sposoby:
1a. Legalny z minimalizacja oplat zmiejszajacych zysk.
1b. Anonimowy z minimalizacja oplat zmiejszajacych zysk.

Odpowiedz:
1. Tak. Aktualnie rozliczenie mam w Anglii, ale prawdopodobnie lepiej przeniesc legalnie rozliczenie do lepszej podatkowo lokalizacji.
2. Tak. Temat na przyszlosc rozwojowy.
3. Tak. Temat na przyszlosc rozwojowy. Interesuje mnie zakup ziemi na stowarzyszenienia, formy organizacji z ograniczona odpowiedzialnoscia.
4. Tak. Irytujace jest podawanie danych personalnych, kopi dokumentow itp. Duza ekspozycja na intruzow.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 04, 2023, 04:08:37 PM
 #4

Interesuja mnie dwa sposoby:
1a. Legalny z minimalizacja oplat zmiejszajacych zysk.
1b. Anonimowy z minimalizacja oplat zmiejszajacych zysk.

Odpowiedz:
1. Tak. Aktualnie rozliczenie mam w Anglii, ale prawdopodobnie lepiej przeniesc legalnie rozliczenie do lepszej podatkowo lokalizacji.
2. Tak. Temat na przyszlosc rozwojowy.
3. Tak. Temat na przyszlosc rozwojowy. Interesuje mnie zakup ziemi na stowarzyszenienia, formy organizacji z ograniczona odpowiedzialnoscia.
4. Tak. Irytujace jest podawanie danych personalnych, kopi dokumentow itp. Duza ekspozycja na intruzow.

Oj uciekaj z Anglii z dużymi zyskami w krypto. Ogólnie kiepsko w Anglii z tym, bo trzeba się spowiadać z każdej transakcji nawet krypto/krypto. W Polsce tylko krypto/fiat. Jak legalnie to polecam po prostu używać binance (bardzo niskie prowizje) i optymalizować podatek w zależności od wielkości kwot - polecam wywiad z doradcą - https://www.youtube.com/watch?v=HM9AWBI_utQ&t=1634s&ab_channel=PhilKonieczny
Poruszana jest opcja z zakładaniem spółek w Estonii, pospółek w polsce, współpracy spółek, pożyczania sobie krypto na wzajem itp. Legalnie można zejść baaardzo nisko z podatkiem (nawet do 0%).
Przy bardzo dużych kwotach to już polecam dobrego doradcę podatkowego specjalizującego się w krypto, by się nie wpakować w jakieś problemy na podstawie researchu na youtubie Smiley

Jeśli anonimowo, to bitomaty ale dla dużych kwot to jest męczące bo KYC od 1000 euro na transakcje. Ale da się, można stać pod bitomatem i puszczać transakcję za transakcją (do 15k euro dziennie). Zwykle to około 3-5% prowizji ale da się złapać czasem nawet ujemne fee jak bitomat ma problem z płynnością po jednej ze stron (shitcoins.club ma nieraz asymetryczny spread jak brakuje im gotówki/krypto)
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
January 05, 2023, 10:50:20 PM
 #5

...można stać pod bitomatem i puszczać transakcję za transakcją (do 15k euro dziennie)...

mozliwe jak Bitomat ma duzy ruch lub jest doładowywany przez shitcoinsclub regularnie

w Belgii nie mozna było wyjąc dziennie wiecej jak 5K euro z kilku Bitomatów, przed KYC - aktualnie to nie wiem

długimi tygodniami swieciły pustkami albo mialy jakies drobne 2-3K euro

BTC_4_EVER
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
January 18, 2023, 12:21:22 PM
 #6


Interesuja mnie dwa sposoby:
.
1b. Anonimowy z minimalizacja oplat zmiejszajacych zysk.

Tutaj to najlepiej wypłata z kantoru. Wyczekaj jakiś moment gdzie będzie promocja na prowizję. Ja obserwuje na socialach Cashify i wymienbitcoina.pl zawsze jakaś promocja się trafi. Bez KYC wiadomo jest ograniczenie co do kwoty, no, ale Polak potrafi na pewno to sobie rozkminisz Smiley

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!