Bitcoin Forum
May 02, 2024, 05:19:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Şimdiye kadar borsanızdan kaç para çektiniz ?  (Read 234 times)
Scotland (OP)
Jr. Member
*

Activity: 97
Merit: 4

Hello BTC Talk Family

View Profile
October 11, 2022, 07:58:08 PM

Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar iyi günler diliyorum  , kullandığınız borsanız'dan şimdi ye kadar ne kadar çekim yaptınız ? ve borsa'da her hangi bir problem yaşadınız mı parayı vermeme durumu gibi. Paribu kullanıyorum anında gönderim yapılıyor fakat yorumlarınızı görmek isterim , belki rekor miktarlar vardır , umarım boğa sezonuna bir an önce geçiş yaparız Smiley bakalım rekor kimlerde..

I'm here to provide you the cheapest Gaming & Entertainment & All premium subscriptions legally Smiley
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714670363
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714670363
Reply with quote  #2

1714670363
Report to moderator
1714670363
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714670363
Reply with quote  #2

1714670363
Report to moderator
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 12, 2022, 08:49:06 AM
Merited by Symmetrick (17), EFS (4), meser# (2)

Günlük çekme limitini aşmadığınız ve bakiyeniz olduğu sürece, tek seferde 10 milyon bile çekebilirsiniz. Bazı borsalarda limitler daha da yükseltildi.

Burada, çoğu kişinin kafası "borsa paramı gönderir mi?", "tek seferde 10 milyon TL çekersem ne olur?" gibi sorular. Ancak bu soruların muhatabı genelde borsa değil MASAK. 10 milyon TL bakiyeniz varsa, çekme talimatı verirsiniz. Şüpheli işlem birimi, hesap hareketlerinizde problem yoksa transfere onay verir. Havale/EFT gün içerisinde hesabınıza ulaşır.

Asıl sorun bundan yani para banka hesabınıza girdikten sonra başlıyor. Sizin mali durumunuz, tek seferde hesabınıza 10 milyon TL gelmesine elverişli değilse, banka geçici süre ile hesabınıza bloke koyabilir. MASAK sizi görüşmeye davet edebilir. Bu durum tamamen sizin mali geçmişinizle ilgili. Borsanın bir sorumluluğu bulunmuyor. O yüzden para çekerken, kendi mali geçmişinizi düşünün. Hesabınıza borsa harici yollardan en fazla ne kadar para girdi? Ne kadar aktif bir banka kullanıcısınız? Hesabınızdaki parayı nasıl kullanıyorsunuz? (kredi, kredi kartı, mortgage ödemesi, ev/araba/döviz alım satımı vs. vs... Hesabınız aktifse, mali geçmişiniz hesabınıza 10 milyon TL'nin gelmesine engel değilse, hayatınıza kesintisiz devam edebilirsiniz...

Dip not: 10 milyon TL'nin borsadan gelmesine gerek yok. Mesela, babanızın üzerine olan bir apartmanı bir tanıdığınıza sattınız ve para sizin hesabınıza geldi. O zaman da yukarıda bahsettiğim bloke & MASAK'a çağrılma senaryo işleyebilir. Elbette ki paranın kaynağı önemli ancak MASAK daha çok bu paranın neden sizin hesabınıza geldiğini sorgular. Gönderici değil, alıcı hesap verir.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
October 12, 2022, 02:59:43 PM

Hocam ben de paribu kullanıyorum ama şimdiye kadar paribuyu zorlayacak miktar hiç çekmedim. Belki de ondandır ki hiç sorun yaşamadım. Twitter'da bazen sorun yaşayanların olduğunu atılan twitlerden okudum ama aslı astarı nedir bilmiyorum.
Onur Bey'in de dediği gibi yüksek miktarda para çekimi olursa sorun bankada çıkabilir. Bu parayı nereden buldun vs gibi.
Umarım dediğiniz gibi boğa çabuk gelir de paribuyu zorlayacak miktarlarda çekim talebi oluştururuz ama şuan için ufukta görünür bir şey yok boğa adına

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
October 12, 2022, 03:25:07 PM

Hocam ben de paribu kullanıyorum ama şimdiye kadar paribuyu zorlayacak miktar hiç çekmedim. Belki de ondandır ki hiç sorun yaşamadım. Twitter'da bazen sorun yaşayanların olduğunu atılan twitlerden okudum ama aslı astarı nedir bilmiyorum.
Onur Bey'in de dediği gibi yüksek miktarda para çekimi olursa sorun bankada çıkabilir. Bu parayı nereden buldun vs gibi.
Umarım dediğiniz gibi boğa çabuk gelir de paribuyu zorlayacak miktarlarda çekim talebi oluştururuz ama şuan için ufukta görünür bir şey yok boğa adına

1-2-10 milyon TL gibi paralar BtcTurk yada Paribu ayarında borsaları zorlayacak paralar değil. Gün içerisindeki hacimlerinin çok küçük bir parçası olabilir sadece. Size göndermede sorun yaşamazlar fakat onurgozupek'in bahsettiği gibi işlem hacminiz yüksek ve hesap alışkanlıklarınızın üzerindeyse MASAK transfer edilen miktarı dondurup paranın kaynağı hakkında bilgi isteyebilir.

Sorun yaşayanların büyük bir kısmı doğrudan kendi durumlarıyla ilgili olan kişiler. Yine de son 10 günlük süreçte paribu hakkındaki şikayetlerde ciddi bir artış var şikayet var üzerinde. Sistemsel bir sorun olma ihtimali de var.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
October 18, 2022, 05:06:29 PM

Açıkçası hiç öyle çekecek milyonlarım olmadı ama 20-50 bin gibi meblağlar çekmişliğim var farklı sitelerden. Koinim gibi, binance tr gibi vesaire. Onur beyin ifadeleri en doğru ifadeler bu konuda eğer siz MASAK a takılmazsanız 5-10 milyon lira da çekseniz traştır. MASAK a takılıyorsanız 500 bin lira da önem taşır. Bu yüzden ay içinde birkaç kerede veya tek seferde yüklü paralar çekmeyip dağıtmakta fayda var diye söylerim hep. Olması gereken bence bu kadar basit (eğer sizi zora sokmuyorsa).
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 969
Merit: 292

View Profile
October 18, 2022, 05:48:40 PM

Bir tanıdığım peyderper 1 milyona yakın para çekti. Ben de milyon olmasa da yüksek miktarda paralar çektim. Hiç sorun olmadı.
En mantıklısı parçalar halinde ve belli bir süreye yayarak çekim yapmak. Masakın filtresine takılmamak için en uygun yöntem bu.
Başka türlü baş ağrısı yapabilir.

.
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1974
Merit: 575

View Profile WWW
October 19, 2022, 07:46:17 PM

Tek seferde en fazla 212 bin tl çektim, sanırım yaptığım en büyük çekim oydu. Hemde ayda normalde 5 bin tl hesabına para giren biri olarak, masaktan veya başka herhangi bir yerden bir sorunlada karşılaşmadım, ki zaten sabah 9da hesabıma yatan para, öğlen 2 gibi falan gitmişti Cheesy yeri olan bir paraydı ve gözümün önünde hesap bi anda bitti Cheesy 70 lira para kalmıştı sonrasında hesapta çok koymuştu ahahah.

Bu tabii ki iyi bir örnek değil, bana güvenip gidip normalde hesabınıza girenden x40 daha fazlasını çekmeyin, çekecekseniz yine yapında, "bir şey olmuyormuş ya" diyerek yapmayın, masak bu belli olmaz napacakları, bazen bakarsın 1 milyona bile bakmaz, bazen bakarsın 50 bin liraya bile bakar, adamların napacağı belli olmuyor. O yüzden "ya kaptan yazmıştı bişi olmamış ona, bende yapayım kesin bişi olmaz" diye bir şey düşünmeyin lütfen Cheesy

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1013

Bitcoin Trader

View Profile
October 23, 2022, 05:03:59 PM

Söyle söyliyeyim çektiğiniz miktarın anlık tutarının dışında

diyelim ki borsada 1 milyonunuz var ve takılmamak icin parça parça çekim yapıcaksınız. Ne yaparsanız yapın banka hesabınızı aktif kullanan birisi değilseniz ve hesabınızdan aktif giriş çıkış olmuyorsa devlet her zaman hesap sorar.

İnsanlarda genelde borsa kullanmak yerine (Büyük meblag olanlar için) Aracı kişilerle elden bozum yapıp bu riske girmek istemez ve ileride bir vergilendirmeye tabii olmak istemez

LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1510

View Profile
October 24, 2022, 03:23:07 PM

bakalım rekor kimlerde..

Böyle milleti gaza getirerek en çok para çekeni bulmanız çok zor. O kadar çok para çeken adam gelip burada x miktar çektim yazmaz. Eminim çevremizde 7-8 haneli rakamları çeken birçok kullanıcı vardır. Hiçbirinin çıkıp buraya yazacağını sanmıyorum. Bu tarz hava atma işlerini daha çok şansa birkaç sefer para kazanmış küçük balıklar yapar. Grin

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████████████████████
██████████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████