Bitcoin Forum
May 12, 2024, 03:42:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Brezilya'da seçimleri antiemperyalist Lula kazandı  (Read 264 times)
Dzigie (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 367

Life is so short but wonderful.

View Profile
November 13, 2022, 06:04:12 PM

dostum sana emperyalizm ile mücadelende başarılar diliyorum  Smiley
demokrasinin beşiği venezuela'nın yaptığı hür ve olgunlukla geçen seçimde kazanan tarafı tebrik ederim, İran İslam cumhuriyetinde seçimleri kazananı da (artık her kimse) tebrik ederim. yolunuz açık olsun

İran'da seçimleri mollalar düzenliyor. Venezuela'da böyle bir şey yok. İkisini aynı kefeye koyamazsın.

Venezuela'da 6 Aralık 2020'de yapılan parlamento seçimlerinin ardından yeni milletvekillerinin göreve başlaması üzerine açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yeni hükümeti tanımadıklarını, Venezuelalı muhalif lider Juan Guaido'yu ülkenin "meşru devlet başkanı" olarak tanımaya devam ettiklerini bildirdi.
https://www.aa.com.tr/tr/dunya/abd-venezuelada-muhalif-lider-guaidoyu-mesru-devlet-baskani-olarak-tanimayi-surdurdugunu-acikladi/2099527

Senin istediğin biri seçimleri kazanmadığı için meşru seçimleri yok sayamazsın. Bu tipik bir Amerikancı düşüncesi. Onlar istedikleri biri seçimi kazanamayınca istedikleri birini meşru devlet başkanı olarak tanımlamayı severler çünkü özgürlüğün ve adaletin temsilcisi onlardır. Yersen. Wink

Amerikan emperyalizmi her zaman topla tüfekle olmuyor. Beyinleri yıkayarak da oluyor. Oktay Sinanoğlu'nun çok beğendiğim videoları var. İzlemeni öneririm. Olayı kişiselleştirdiğimi düşünüyorsan özür dilerim. Ben Amerikancı sömürge zihniyete karşı fikirlerimi savunuyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████████████████████████████████████████████████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
1715528533
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715528533
Reply with quote  #2

1715528533
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715528533
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715528533
Reply with quote  #2

1715528533
Report to moderator
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
November 13, 2022, 07:56:09 PM

dostum sana emperyalizm ile mücadelende başarılar diliyorum  Smiley
demokrasinin beşiği venezuela'nın yaptığı hür ve olgunlukla geçen seçimde kazanan tarafı tebrik ederim, İran İslam cumhuriyetinde seçimleri kazananı da (artık her kimse) tebrik ederim. yolunuz açık olsun

İran'da seçimleri mollalar düzenliyor. Venezuela'da böyle bir şey yok. İkisini aynı kefeye koyamazsın.

Venezuela'da 6 Aralık 2020'de yapılan parlamento seçimlerinin ardından yeni milletvekillerinin göreve başlaması üzerine açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yeni hükümeti tanımadıklarını, Venezuelalı muhalif lider Juan Guaido'yu ülkenin "meşru devlet başkanı" olarak tanımaya devam ettiklerini bildirdi.
https://www.aa.com.tr/tr/dunya/abd-venezuelada-muhalif-lider-guaidoyu-mesru-devlet-baskani-olarak-tanimayi-surdurdugunu-acikladi/2099527

Senin istediğin biri seçimleri kazanmadığı için meşru seçimleri yok sayamazsın. Bu tipik bir Amerikancı düşüncesi. Onlar istedikleri biri seçimi kazanamayınca istedikleri birini meşru devlet başkanı olarak tanımlamayı severler çünkü özgürlüğün ve adaletin temsilcisi onlardır. Yersen. Wink

Amerikan emperyalizmi her zaman topla tüfekle olmuyor. Beyinleri yıkayarak da oluyor. Oktay Sinanoğlu'nun çok beğendiğim videoları var. İzlemeni öneririm. Olayı kişiselleştirdiğimi düşünüyorsan özür dilerim. Ben Amerikancı sömürge zihniyete karşı fikirlerimi savunuyorum.

özürlük bir şey yok hakaret yok bişi yok, medenice tartışıyoruz Smiley samimiyetine de inanıyorum, aslında aynı taraftayız ama:

yaş 45 olunca o kadar çok şey görüyor, duyuyor, okuyor ve yaşıyrsun ki artık tahammülün kalmıyor bazı şeylere...
bi kere lula denen adam yolsuzluktan yatıp çıkmış biri, aklanmış paklanmış, akıllandırılmış(!) geri dönmüş, ondan sonra gelen dilma da aynı şekil...
Dünya bir market, migros gibi giriyon bakıyon seçip alıyon ve ya almıyon orası sana-bana kalmış
bi kere emperyalist demek
Emperyalizm, yayılmacılık veya ekspansiyonizm,[1] bir devletin veya ulusun başka devlet veya uluslar üzerinde kendi çıkarları doğrultusunda etkide bulunmaya çalışmasıdır. Etkileyen devlet, etkilenen devletin kaynaklarından "yararlanma" hakkına sahiptir.

yani aslında hemen bütün ülkeler ya emperyalist ya da emperyal amacı taşır, rusya'dan çin'e osmanlı'dan roma'ya gücü yetse bütün ülkeler...Brezilya da güçlense emperyalist olur
Amerikan emperyalizmi öyle basit bir emperyalizm değil, sadece sömürgecilik ve işgal yok, herkese anladığı dilden konuşuyor, İran'da mollalar, güney amerika'da solcular, avrupa'da demokrasi, çin'de ekonomi-teknoloji, rusya ile daha karmaşık vs vs
Dünyada şu anda başka ülkeleri-halkları domine eden, yönlendiren girift bir ilişki var. Mesela maduro, petrolü devletleştirip antikapitalist anti emperyalist vs zırvalıyor halbuki
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-47357402
https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/venezuela-petrolunun-abnin-ihtiyacina-cozum-olmasi-beklenmiyor/2609374
https://www.voaturkce.com/a/venezuela-n%C4%B1n-petrol-geliri-y%C3%BCzde-69-artt%C4%B1/6640010.html#:~:text=Venezuela%20Petrol%20Odas%C4%B1%20(CPV)%20verilerine,gelirlerinin%20de%20artmas%C4%B1na%20neden%20oldu.

görüldüğü üzere yine pis kapitalist emperyallere petrol satıyor ama daha farklı şekillerde ve kontrollü
yani olay tamamen para-ekonomi-petrol arzı vs ile ilgili. Maduro seçilmiş evet ama kim tarafından seçilip oraya monte edildiğini iyi düşünmek gerek, biraz daha sağduyulu davranıp aslında her şeyin göründüğü gibi olmadığını bilelim. nehirdeki kağıt gemileri yürütmek için arada sırada dürtüklemek gerekir ki karaya oturmasın, maduro'nun siyasi hayatında yaşadıkları da bundan ibaret! tıpkı chavez gibi...

ha yine isteyen destekler tabi Wink

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Dzigie (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 367

Life is so short but wonderful.

View Profile
November 13, 2022, 08:55:16 PM

Aynı tarafta olduğumuzu zannetmiyorum. Sen Orta Doğu'da ve Afrika'da çıkarları için milyonlarca insanı öldürmüş olan emperyalistleri aslında herkes emperyal canım ne olacak diye savunuyorsun. Onlar yapmasa biri muhakkak yapardı diyorsun. Bu anlayışla aynı tarafta olamam.

Maduro ülkesindeki petrolü Amerikan şirketlerine peşkeş çekmedi. Bu yüzden halk Maduro'yu seçmesine rağmen Juan Guaido'yu meşru devlet başkanı olarak tanıdı ABD. Dünya tarihinde yaşanmayan bir olay yaşandı. Sen ise aslında öyle göstermek için öyle yapmışlardır diyorsun. Kim tarafından seçilip oraya monte edildiğini bilemeyiz diyorsun. Bir daha hatırlatayım. Dünya tarihinde böyle bir olayın eşi ve benzeri yok. Juan Guaido Venezuela iktidarını eline alsaydı Maduro muhtemelen infaz edilirdi.

Maduro halkının refahı için elbette petrolü satacak. Çünkü halkının çıkarlarını düşünerek satacak Venezuela petrolünü. Kazanan Venezuela halkı olacak. Maduro halkı için en iyisini yapmış olacak. ABD ise onun hakkında oluşturduğu iftiraları yutacak. Burada utanması gereken ona narko-terör devleti iftirası attıktan sonra yine ondan petrol almak için çabalayan ABD’dir.
https://twitter.com/MorganOrtagus/status/1590039084285972482

Venezula narko-terör devleti ise neden onunla tekrar anlaşmaya çalışıyorlar? Juan Guaido devlet başkanı olsaydı alışverişleri daha kolay olacaktı. Maduro Venezuela halkı adına onlara karşı koyduğu için persona non grata oldu.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
TRADE NOW
.
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
November 13, 2022, 09:05:01 PM

peki kardeşim öyle görmek istiyorsan sana göre öyledir ama benim sahte kahramanlara karnım tok
CIA NSA ve daha adını bilmediğimiz nice örgüte kafa tutan cesur ve dahi Maduro ile açlıktan ölen Venezuela halkına mutluluklar diliyorum. madem satacan petrolü hem de ucuza, ülkeni sefillik sınırının altına niye getiriyorsun? selametle kal...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
November 16, 2022, 06:54:05 AM

...

abi ne yapacağız allah aşkına, harbiden söylüyorum, yapabileceğimiz en iyi şey, onlara "tek ayak üzerinde durma cezası vermek" olur. bu bir düşünce, yani bir zihniyet, bunun tedavisi ancak eğitim olabilir. aynı kafa yakın geçmişte bizim ülkemizde "tankları alkışladı, camide sela okuyan imamları darp etti" ve hepimiz gördük... bence buradan çıkarılması gereken ders şu: her ne olursa olsun, antidemokratik tavırlarla indirilenler, demokratik yollarla geri geliyor (canlı örnek, lula).

bu arada diğer tartışmaya bulaşmadan; narko terör devleti iftirasını sesk kasedi ile mevki kazanan çapsız bizim ülkemiz için de oluşturmaya çalışıyor. 2023'ten sonrası çok sert geçecek bence, bugün yapılanların hesabı mutlaka sorulacaktır. bence şu anda sırf ekonomi dalgasına sabrediyorlar...

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: