Bitcoin Forum
April 24, 2024, 06:07:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Enflasyon ve Türkiye  (Read 1026 times)
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1279

View Profile
December 05, 2022, 08:55:27 AM
Merited by EFS (2)

@SUPERSAIAN hiperenflasyondan korkmuyorumda en korktuğum şey cahillik şu enflasyon ortamında ne iktidarlar çökmüştü hala almanya bizden kötü diyenler var. Almanın ürettiği arabayla gezip almanya bizden kötü demekde ne bileyim abi bu cahillikten başka birşey.

1.5 yıl önce 500 bin liralık ev olmuş 2.5 milyon lira.

Eskiden 5 kuruş yerde görünce alınmazdı değeri yoktu şimdi 1 liranın değeri yok marketlerde 1 tl  civarında bir ürün gören varmı? yani nereden baksan 0.055 usd yapıyor 0.055 usd'ye ne satılabilir ki?  Satan 0.001 usd kar mı edecek?

Forumda bile trollerimiz bu konulara mesaj atamıyor. işin kötüsü gelecek olanlardan da umut yok. Hepsi birbirinin benzer kopyası şekilde hareket ediyor.

Cahili kandırabilirsin ama matematiği kandıramazsın.

Bir kere olsun iktidarlar paranın itibarını korumaya çalışmadı ki enflasyon düşssün.  Yok iyiyiz yok şöyle durumdayız edebiyatını bırakacaksın hepsi yalan O kadar iyiyide bu grafikler ne? Bu kadar hızlı paranın değeri nasıl kaybolur?

Hesap sorulmazsa bu grafik daha çok böyle gider.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
1713982069
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713982069
Reply with quote  #2

1713982069
Report to moderator
1713982069
Hero Member
*

Ignore
1713982069
Reply with quote  #2

1713982069
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713982069
Hero Member
*

Ignore
1713982069
Reply with quote  #2

1713982069
Report to moderator
1713982069
Hero Member
*

Ignore
1713982069
Reply with quote  #2

1713982069
Report to moderator
1713982069
Hero Member
*

Ignore
1713982069
Reply with quote  #2

1713982069
Report to moderator
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 304

kycfree

View Profile
December 10, 2022, 07:28:17 PM

Enflasyon kelimesi Fransızcadan türemiş ama böyle devam ederse sadece Türkiye’ye özgü olacak. İşin en kötü tarafı da yavaş yavaş halkın bu duruma alıştığı gerçeğini görüyoruz. Eğer enflasyon artışı bu şekilde artarsa sürekli olarak, Türk lirasının değer kaybı çok büyük olacaktır. Kuruşların bir değeri kalmayacak. Hatta kağıt 500 ve 1000 Tl basılması gerekecektir.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 966
Merit: 1044

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
December 21, 2022, 07:56:15 PM

Gün geçtikçe cebinizde paramız eriyor. Alışveriş yapsan bir dert yapmasan ayrı dert. Sosyal medyada son yapılan zamların şokları içerisindeyim. 30 tl lik bir ürün 50 küsür tl zamla 80 civarlarında dolaşıyor. Hal böyle olunca insanın canı sıkılıyor. Asgari ücretle geçinen insanlar çok zor geçiniyor. Evine doğru düzgün alışveriş bile yapamıyordur. Peynir fiyatları et fiyatlarını geçti bile. Sabah kahvaltısına peynir yemek bile hayal olacak.

Paramızın değeri yok. Sürekli o kadar zam geliyor ki, fiyat algısı kalmadı insanlarda. Ne pahalı ne çok pahalı anlayamıyoruz. Eylül ayı açlık sınırı olmuş 7800 TL, asgari ücret 5500 TL insanlar açlıkla mücadele ediyor. Ülkenin yarısından fazlası sağlıklı ve yeterli beslenemior bence. Yetersiz ve sağlıksız beslenmeye dayalı ileride büyük sıkıntılar olacak gibi geliyor bana.

Yeni açıklanacak asgari ücret bu açlık sınırı olan 7800 liranın da altında olacak ki sendikalar 7700 lira civarında bir rakama okey vereceklerini söylüyorlar. Sendikalar kimin hakkını savunuyor anlamıyorum? Beklediğin rakamı araştır bir bak açlık sınırı nedir, yoksulluk sınırı nedir. Sen vatandaşı açlık sınırı altında çalışmaya ikna edersen işveren onun da azına ikna eder. Türkiye’de bu değerleri önemsemiyorlar.

Sendikalar maalesef sendika patronlarının koltuklarını koruyor. Düşünün ki sendika ağalarının hepsinin altında bir tane AUDİ yada Mercedes. Hepsi sendika ağalığını bırakınca milletvekili oluyor. Ülke de çoğu çalışanın sendikalara üye olmasına iş yerleri izin vermiyor. İzin verirlerse de ancak bu anlattığım sendika ağalarına üye olmalarına izin veriliyor.

Silence Scream (OP)
Hero Member

Activity: 882
Merit: 878

View Profile
December 22, 2022, 11:27:28 AM

Gün geçtikçe cebinizde paramız eriyor. Alışveriş yapsan bir dert yapmasan ayrı dert. Sosyal medyada son yapılan zamların şokları içerisindeyim. 30 tl lik bir ürün 50 küsür tl zamla 80 civarlarında dolaşıyor. Hal böyle olunca insanın canı sıkılıyor. Asgari ücretle geçinen insanlar çok zor geçiniyor. Evine doğru düzgün alışveriş bile yapamıyordur. Peynir fiyatları et fiyatlarını geçti bile. Sabah kahvaltısına peynir yemek bile hayal olacak.

Paramızın değeri yok. Sürekli o kadar zam geliyor ki, fiyat algısı kalmadı insanlarda. Ne pahalı ne çok pahalı anlayamıyoruz. Eylül ayı açlık sınırı olmuş 7800 TL, asgari ücret 5500 TL insanlar açlıkla mücadele ediyor. Ülkenin yarısından fazlası sağlıklı ve yeterli beslenemior bence. Yetersiz ve sağlıksız beslenmeye dayalı ileride büyük sıkıntılar olacak gibi geliyor bana.

Yeni açıklanacak asgari ücret bu açlık sınırı olan 7800 liranın da altında olacak ki sendikalar 7700 lira civarında bir rakama okey vereceklerini söylüyorlar. Sendikalar kimin hakkını savunuyor anlamıyorum? Beklediğin rakamı araştır bir bak açlık sınırı nedir, yoksulluk sınırı nedir. Sen vatandaşı açlık sınırı altında çalışmaya ikna edersen işveren onun da azına ikna eder. Türkiye’de bu değerleri önemsemiyorlar.

Sendikalar maalesef sendika patronlarının koltuklarını koruyor. Düşünün ki sendika ağalarının hepsinin altında bir tane AUDİ yada Mercedes. Hepsi sendika ağalığını bırakınca milletvekili oluyor. Ülke de çoğu çalışanın sendikalara üye olmasına iş yerleri izin vermiyor. İzin verirlerse de ancak bu anlattığım sendika ağalarına üye olmalarına izin veriliyor.

Üstteki mesajımda belirttiğim gibi ben 7700 civarında bir rakam beklerken, hükümet belki seçim etkisiyle bilmiyorum, 8500 lira asgari ücret konusunda karar verdi. Bu 8500 liranın etkisi nasıl olacak önümüzdeki günlerde göreceğiz. Yetmez elbette ama biraz daha rahatlatıyor bu çalışanın elini. Şimdi işverenler el altından asgari ücreti düşürmeye gidecekler. Asgari ücret ödeyecekler bir kısmını belki elden çalışandan talep edecekler. İnsafsız olanlar bunu yapar. Umarım sorunsuz kayıpsız asgari ücret ile devam edilir.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Gencecikmen
Legendary
*

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
December 23, 2022, 11:54:14 AM

Üstteki mesajımda belirttiğim gibi ben 7700 civarında bir rakam beklerken, hükümet belki seçim etkisiyle bilmiyorum, 8500 lira asgari ücret konusunda karar verdi. Bu 8500 liranın etkisi nasıl olacak önümüzdeki günlerde göreceğiz. Yetmez elbette ama biraz daha rahatlatıyor bu çalışanın elini. Şimdi işverenler el altından asgari ücreti düşürmeye gidecekler. Asgari ücret ödeyecekler bir kısmını belki elden çalışandan talep edecekler. İnsafsız olanlar bunu yapar. Umarım sorunsuz kayıpsız asgari ücret ile devam edilir.

Ben de çok isterim ki 8500 TL kayıpsız bir şekilde devam etsin ama bu enflasyon ortamında zannetmiyorum. Geçen yıl da 4000 TL olduğunda asgari ücret yazmıştım ve maalesef haklı çıktım. Yine asgari ücretin şubat ayında şimdiki halinden daha az bir alım gücüne denk geleceğini düşünüyorum. Özgür Demirtaş güzel bir benzetme yapmış, asgari ücretteki bu artış ayağı kırık olan birine morfin vermeye benziyor ama adamın hala ayağı kırık diyerek. Ekonomi böyle kötü yönetilirse kırık ayak hala kırık olacak.

Silence Scream (OP)
Hero Member

Activity: 882
Merit: 878

View Profile
December 23, 2022, 02:27:26 PM

@Gencecikmen, katılıyorum Özgür hocayı da çok severek takip eden birisi olarak ona hak veriyorum. Türkiye ekonomisi ile Avrupa’ya, dünyaya güven verip yatırımcıları ülkeye çekmedikten sonra Arap ülkelerinden alınan borçlar bir yere kadar morfin etkisi görecek. Artık bir yerden sonra önü alınmaz bir para basımına geçmemizden korkuyorum. Biliyorsun ki para basımı hızlanınca enflasyon da hızlanır. Bu durumlarda kolay kolay hiç bir etken frenlemeye sebep olmaz. Düzgün bir ekonomi modeli şart. Tıpkı Cumhuriyetin ilk yıllarındaki iktisat kongreleri gibi bir şeyler yapmamız lazım.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Gencecikmen
Legendary
*

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
December 27, 2022, 01:28:57 PM

@Gencecikmen, katılıyorum Özgür hocayı da çok severek takip eden birisi olarak ona hak veriyorum. Türkiye ekonomisi ile Avrupa’ya, dünyaya güven verip yatırımcıları ülkeye çekmedikten sonra Arap ülkelerinden alınan borçlar bir yere kadar morfin etkisi görecek. Artık bir yerden sonra önü alınmaz bir para basımına geçmemizden korkuyorum. Biliyorsun ki para basımı hızlanınca enflasyon da hızlanır. Bu durumlarda kolay kolay hiç bir etken frenlemeye sebep olmaz. Düzgün bir ekonomi modeli şart. Tıpkı Cumhuriyetin ilk yıllarındaki iktisat kongreleri gibi bir şeyler yapmamız lazım.

Maalesef biz halk olarak bile hepimiz birer ekonomist olduk, etki sonucunda ne tepki vereceğini görüyoruz ama ekonomiyi yönetenler ülkeyi uçuruma sürüklüyorlar. Çok haklısınız hocam ama galiba önü alınamaz bir şekilde para basımına geçtik gibi duruyor. Yani o tarz haberler yapıyordu bazı ekonomistler.

Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1022
Merit: 617

View Profile
December 28, 2022, 04:05:55 PM

Maalesef biz halk olarak bile hepimiz birer ekonomist olduk, etki sonucunda ne tepki vereceğini görüyoruz ama ekonomiyi yönetenler ülkeyi uçuruma sürüklüyorlar. Çok haklısınız hocam ama galiba önü alınamaz bir şekilde para basımına geçtik gibi duruyor. Yani o tarz haberler yapıyordu bazı ekonomistler.

Bu para basımı muhabbetleri doğru çıkarsa yeni yıldan sonra döviz ve altını tutabilene aşk olsun diyeceğiz herhalde hocam. 2024’te enflasyon tek haneye inecek söylentileri konuşulsa da bu seri para basımıyla olanaksız. İşi hiperenflasyona vardırmasalar iyidir. Enflasyonu herkes öğrendi artık daha karışık ekonomik terimleri öğrenme vakti.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
mandown
Legendary
*

View Profile
December 28, 2022, 04:12:00 PM

@Phoenix Anka doğru çıkarsa değil hocam. Doğru olduğu için piyasa bu noktaya geldi
Ben hala piyasanın tam olarak olması gerektiği yerde olduğunu düşünmüyorum bu kadar hızlı para basarak parayı yerinde tutma şansı yok. Yakında shiba gibi bir para olacak her yere 200tl - 100 tl uzatacağız.

Fındık
Ceviz
fıstık
nektari
Gibi ürünleri dünya üretimindeki yerimiz ciddi anlamda yüksek bu halde kaçımız bunları günübirlik tüketebiliyor?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 877

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
December 29, 2022, 08:17:16 PM

Özellikle gıda fiyatları haftalık değişiyor ve fiyat takibi yapmak imkansız gibi tepki bile veremiyorsunuz resmen markette satılan ürünler tekel konumunda zaten bilirsiniz zincir marketteki benzer ürünlerin fiyatı hep aynıdır. Yılın son çeyreğinde akaryakıt fiyatları düştü dolar neredeyse sabit kalmasına rağmen fiyatlar nerdeyse sürekli arttı. İhtiyacınız olanı mecburen alıyorsunuz ama aldığınız ürün pahalı alıyorsunuz ama ne kadar pahalı onu kıyaslayamıyorsunuz.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
emrecemsan
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 329

View Profile
December 29, 2022, 09:48:49 PM

Şu anki enflasyon tek hane hedefi 2024 oldu. Her sene 1 sene ileri atıyoruz alıştık.  Grin  Enflasyon oranı şu an TÜİK verilerine göre %84,39. Açıkçası %100'ün altında olduğunu düşünmüyorum ama konumuz o değil şu an tabi.

Her şeye sürekli zam gelmeye devam ederken enflasyonun geriye gitmesi gibi bir şey söz konusu olamaz haliyle. Bırakın geriye gitmeyi yerinde bile duramaz. Asgari ücrete gelen okkalı bir zamla birlikte kim bilir bizi ne gibi yeni zamlar bekliyor şu an. Enflasyon koşar adım yukarı giderken liramızın dolar, euro gibi birimlerin karşısında yeniden değer kaybetmeye başlaması da kaçınılmaz olacak. Aynı seviyelerde böyle bir durumda ancak bir noktaya kadar bir şekilde tutabilirsiniz.

███████████████████████████████▀▀▀▀
███████████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███
██████████████████████████████
███████████████████████████▄███
█████████████████████████▄▄████
█████████████░░░███████████████
███████████░░░█████████████████
█████████░░████████████████████
█████░░░██████████████████████
███░░█████████████████████████
▀░░░█████████████████████████▀
█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
Gencecikmen
Legendary
*

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
December 30, 2022, 02:55:53 PM

Bu para basımı muhabbetleri doğru çıkarsa yeni yıldan sonra döviz ve altını tutabilene aşk olsun diyeceğiz herhalde hocam. 2024’te enflasyon tek haneye inecek söylentileri konuşulsa da bu seri para basımıyla olanaksız. İşi hiperenflasyona vardırmasalar iyidir. Enflasyonu herkes öğrendi artık daha karışık ekonomik terimleri öğrenme vakti.

Hocam tahminen seçime kadar bir şekilde baskılarlar. Bilmiyorum ülke de satılacak özelleştirilecek bir şey kaldı mı ama bir şekilde baskılarlar. Hatta bu sebeple bu yaz bir çok orman yangını bekliyorum ülkemizde. Ben asıl seçim sonrası döviz ve altının tutulamayacağını düşünüyorum. Hiperenflasyona bir ramak kaldı diyebilir miyiz hocam?

Phoenix Anka
Hero Member

View Profile
December 30, 2022, 05:23:40 PM

@Phoenix Anka doğru çıkarsa değil hocam. Doğru olduğu için piyasa bu noktaya geldi
Ben hala piyasanın tam olarak olması gerektiği yerde olduğunu düşünmüyorum bu kadar hızlı para basarak parayı yerinde tutma şansı yok. Yakında shiba gibi bir para olacak her yere 200tl - 100 tl uzatacağız.

Fındık
Ceviz
fıstık
nektari
Gibi ürünleri dünya üretimindeki yerimiz ciddi anlamda yüksek bu halde kaçımız bunları günübirlik tüketebiliyor?

Haklısın hocam. Şu an paranın bir anlamı kalmadı. Asgari ücret yüzde 55 zam aldı, ikinci el arabalara ocaktan sonra yüzde 35 zam dilleniyor. Bu kadar ödemelerin arttığı bir dönemde bunları karşılamak için para vermek, para basmak gerekecek. Para basa basa da dediğiniz gibi shiba gibi olacağız herhalde haklısınız.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
.
W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 955

View Profile
December 31, 2022, 12:33:47 AM

Şu anki enflasyon tek hane hedefi 2024 oldu. Her sene 1 sene ileri atıyoruz alıştık.  Grin  Enflasyon oranı şu an TÜİK verilerine göre %84,39. Açıkçası %100'ün altında olduğunu düşünmüyorum ama konumuz o değil şu an tabi.

Her şeye sürekli zam gelmeye devam ederken enflasyonun geriye gitmesi gibi bir şey söz konusu olamaz haliyle. Bırakın geriye gitmeyi yerinde bile duramaz. Asgari ücrete gelen okkalı bir zamla birlikte kim bilir bizi ne gibi yeni zamlar bekliyor şu an. Enflasyon koşar adım yukarı giderken liramızın dolar, euro gibi birimlerin karşısında yeniden değer kaybetmeye başlaması da kaçınılmaz olacak. Aynı seviyelerde böyle bir durumda ancak bir noktaya kadar bir şekilde tutabilirsiniz.

2 sene sonra TÜİK’e göre enflasyon oranını yüzde 1’e bile düşürebilirler ne de olsa kurum istenileni veriyor.Böyle bir kurumun yönetimi sizde olduktan sonra her şeyi yapabilirsiniz.Tek haneli enflasyon ülkeye gelse bile artık görüyorsunuz herkes zamları asgari ücrete endekslemiş durumda.Döviz aynı kalsa da mutlaka zam yapacak bir sebep bulabiliyorlar.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
mandown
Legendary
*

View Profile
January 02, 2023, 08:29:08 PM

Enflasyonun kaç çıktığının bir önemi yok artık zamlarda indirimlerde enflasyona göre yapılmıyor yeni kelimemiz var Yeniden değerlenme.  İsterlerse enflasyon -%20 açıklasınlar veya yarın %150 kim inanacak? Kim buna bakarak hareket edecek.  Nasıl olsa suçlu parayı basan değilde zam yapan işletmeler.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Phoenix Anka
Hero Member

View Profile
January 03, 2023, 05:11:22 AM

Enflasyonun kaç çıktığının bir önemi yok artık zamlarda indirimlerde enflasyona göre yapılmıyor yeni kelimemiz var Yeniden değerlenme.  İsterlerse enflasyon -%20 açıklasınlar veya yarın %150 kim inanacak? Kim buna bakarak hareket edecek.  Nasıl olsa suçlu parayı basan değilde zam yapan işletmeler.

Yeniden değerleme adı altında enflasyon üzerinde zam yapan işletmelere karşı bir duruş gerekecek. Bu duruşu devlet kendi eliyle yapmalı ancak yapacaklarını zannetmiyorum. Bu da sorunun en başından kaynaklanıyor. Milletvekili dediğimiz insanlar halkın nazarında az çok sözü geçecek, halkın tanıdığı insanlar olmalılar ancak ülkede milletvekili dediğimiz kişileri kaç kişi tanıyor? Tanımasını geçtim kaç kişinin sorununu çözüyorlar veya bulunduğu bölgenin sorunlarını mecliste dile getiriyorlar? Şu an parası olanı milletvekili yapıyorlar. Şu haliyle Ayan meclisinden farkı yok. Bu yüzden ayanlar istemez ki halk refah içinde yaşasın.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
.
W Jr.
Copper Member
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 955

View Profile
January 06, 2023, 07:59:33 AM

İşte bu art niyet demek.Normalde zamlar enflasyona göre, döviz kuruna göre ayarlanır.Türkiye’de ise en düşük işçi maaşıyla bunu endekslemişler.En düşük işçi maaşı artınca her sektör bunu arttırıyor.Özellikle süper marketler bir tekelleşme yoluna gitmiş, fiyat konusunda ortak hareket edip sektörün içinden geçiyorlar.İstedikleri gibi zam yapıyorlar.Üretici firma da onların satış fiyatına göre üretim fiyatına ek zam yapıyor.Böyle böyle sürekli zam geliyor, durduramıyoruz.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1386
Merit: 1231

View Profile
January 17, 2023, 11:06:27 AM

Enflasyon çok önde. Türkiye bu farkı kapatmakta zorlanacak. İstedikleri kadar asgari ücrete zam yapsınlar ama nafile. Bunlara dur denmedikçe bu enflasyon alır başını gider. Orta gelirli bile şuan ayı geçirmekte zorlandığını düşünüyorum. Bu enflasyon sayesinde fakir iyice fakir zengin iyice zengin oldu olan ise orta gelirliye oldu Cheesy

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 877

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
January 17, 2023, 06:33:30 PM

Seçime kadar her şey iyi kötü devam ödecekler doları baskılayacaklar zamları ellerinden geldiğince minimumda tutacaklar kısaca her şey seçim sonuna ertelenecek. Seçim sonrası için hangi parti kazanırsa kazansın alım gücü ve ekonomi bu günden daha kötü olacak gibi görünüyor. Şimdi ev kredileri dağıtılıyor peşinden uygun oranla ihtiyaç kredileride verirler yani her yerden para saçıyorlar ama bu işin geri dönüşü çok daha kötü olacak. Umarım bu günlerimizi aramayız diyeceğim ama daha kötüsü geliyor gibi…

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
Distraction
Sr. Member

Activity: 2044
Merit: 398

View Profile
January 20, 2023, 04:38:20 PM

Şu an marketlerde de Ocak ayı boyunca binlerce üründe fiyat sabitleme gibi modeller benimsendiği görülüyor. Mayısa kadar bence de oradan buradan bir şekilde enflasyon oranının da olabildiğince az artmasını sağlamaya çalışacaklardır. Fakat bunu ne kadar uzun süre yapabilirler orası yine de şüpheli. Şu an kim bilir yolda olup uygulanması gereken ne kadar fazla zam var da yapılmıyor.

Açıkçası asgari ücret artışı gibi konular da gerçekleştirildikten sonra zamların gelmemesi imkansız gibi bir şey. Ocak ayı sonrası yavaş yavaş yeni zam dalgası gelmeye başlar diye düşünüyorum. Enflasyon oranı da seçime kadar TÜİK'in en son açıkladığı oranın biraz üstüne çıkacaktır.

███████████████████████████████▀▀▀▀
█████████▀▀▀▀▀█▀█▀▀▀▀▀█████████
███▄▀▀▀   ▄▄▄▄   ▄▄▄▄   ▀▀▀▄███
███████▀▀▀████▌ ▐████▀▀▀███████
█████▀███▀█▀██▌ ▐██▀█▀███▀█████
███████▀▄▀▄███▌ ▐███▄▀▄▀███████
█████▄██▄██▄██   ██▄██▄██▄█████
███████▄▄▄████   ████▄▄▄███████
██████████▀▀▀▀   ▀▀▀▀██████████
██████████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████
███████████████████████████████▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
TRUST DICE
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
█▀▀▀

█▄▄▄
#1 RATED CRYPTO
CASINO IN THE WORLD
██ ██ ██ ██ █Trustpilot
▀▀▀█

▄▄▄█
▄█████████████████████████████
██████████████████▀▀█████▀▀████
█████████████████▀█████████▀███