Bitcoin Forum
May 05, 2024, 02:35:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Coinmarketcap borsa sıralaması  (Read 270 times)
Mustang Shelby (OP)
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 490

View Profile
November 22, 2022, 08:05:13 AM

Böyle bir şeyi gördüm arkadaşlar. Listede bir sıralama var ve hangi kriterlere göre puanlama yaptıklarını tam olarak göremedim. Binance 9.9 puanla zirvede, Coinbase 8.1 puanla ikinci. Ayrıca 24 saatlik hacimleri de sıralanıyor, artış azalış da listeleniyor.

Kaynak https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
1714876548
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714876548
Reply with quote  #2

1714876548
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
reablemax
Jr. Member
*

Activity: 83
Merit: 5

View Profile
November 22, 2022, 08:58:19 AM

binance ın sahibi cz  satın aldığı için binancın yüksek  puan çıkması normal

Cz kripto paraların Tayyip erdoğanı gibi, her şey ona bağlanmış şuan tek adam cz. Cz ye bişey olursa kripto paralar çöker. Tek borsa tek merkez tek dünya tek devlet  Grin
Yabani
Member
**

Activity: 278
Merit: 53

View Profile
November 22, 2022, 09:07:04 AM

kripto çöker demek pek doğru olmaz. kripto çökmez fiyatlar düşer kabul ediyorum ama güzelde bir temizlik olurdu herşeyin bir kişinin elinde olması kadar kötü bir şey yok.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
November 22, 2022, 11:23:16 AM

Cz kripto paraların Tayyip erdoğanı gibi, her şey ona bağlanmış şuan tek adam cz. Cz ye bişey olursa kripto paralar çöker. Tek borsa tek merkez tek dünya tek devlet  Grin

Cz satın aldığı için mutlaka puanı yüksek çıkarıyor demek doğru değil aslında, gerçekten fark yaratan bir borsa Binance, bunu uzun zamandır yaşayarak deneyimliyoruz, dünyanın en iyi ikincisi dediğimiz bile hırsız çıkarken cz biraz daha sağlam duruyor, tabi şimdilik, umarım gelecekte böyle bir sıkıntı yaşanmaz, yaşanırsa gerçekten ftxden daha sert tepkiler verebilir piyasa, bir de Binance yeri kolayca doldurulacak bir borsa da değil,
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
November 22, 2022, 05:53:58 PM

Tam olarak öyle demeyelim. Evet Cz hamleleri ile kripto paralar için mihenk taşı konumunda. Velev ki ona birşey olsa onun boşluğunu dolduracak adamın izleyeceği politika kripto paralar için bir duraksama dönemi olabilir veya yükselme bunu kestiremeyiz ancak bu dönemler yeni Cz'leri çıkartır. Kripto paralar bir kişinin hegomanyasında olamayacak kadar asi ve dik duruşludur. Zaman zaman baskının altında olabilirler ancak her zaman o baskıdan daha güçlü bir şekilde çıkacaktır.
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
November 22, 2022, 10:26:00 PM

Böyle bir şeyi gördüm arkadaşlar. Listede bir sıralama var ve hangi kriterlere göre puanlama yaptıklarını tam olarak göremedim. Binance 9.9 puanla zirvede, Coinbase 8.1 puanla ikinci. Ayrıca 24 saatlik hacimleri de sıralanıyor, artış azalış da listeleniyor.

Kaynak https://coinmarketcap.com/rankings/exchanges/

Ben yaklaşık 1 yıl oldu belki Binance de işlem yapmıyorum ama kalite ve güçlülük yönünden bence dünyanın en iyisi şuan Binance. Cmc'nin CZ tarafından satın alınmış olması puanlamayı mutlaka etkiliyordur ama en yüksek puanı bence hak ediyor. En son Ftx olayından sonra likidite açıklanınca ne kadar güçlü olduğu kanıtlanmış oldu.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
November 23, 2022, 03:11:11 AM

Bu arada coinmarketcap sitesinin sahibi Binance olsa dahi inkar edemeyeceğimiz gerçek Binance ın mükemmel bir borsa olduğudur. Bunun haricinde kesinlikle diğer puanlar çok taraflı. Coinbase en iyi 2. exchange çünkü Amerikan yasalarına göre denetim yolu tamamen açık. 8 değil en az 9 puan alması gerekiyor. Keza Kraken de çok gönül rahatlığıyla kullanılan bir borsa. FTX de komple kapandı gitti unutulmuş herhalde orada...
Silence Scream
Hero Member

Activity: 896
Merit: 881

View Profile
November 24, 2022, 04:16:56 PM

Bu arada coinmarketcap sitesinin sahibi Binance olsa dahi inkar edemeyeceğimiz gerçek Binance ın mükemmel bir borsa olduğudur. Bunun haricinde kesinlikle diğer puanlar çok taraflı. Coinbase en iyi 2. exchange çünkü Amerikan yasalarına göre denetim yolu tamamen açık. 8 değil en az 9 puan alması gerekiyor. Keza Kraken de çok gönül rahatlığıyla kullanılan bir borsa. FTX de komple kapandı gitti unutulmuş herhalde orada...

Borsa deyince artık aklıma 2 borsa geliyor. Birisi en iyi Binance, diğeri de sağlam vuran FTT. Gerçekten insanların mağduriyetini düşündükçe çok fazla yaşayacağını zannetmiyorum. İnsanların paralarını yok edip buharlaştıran bir borsa dünyanın en iyi borsalarından birisiydi. Binance’da bunun olma ihtimali çok düşük olsa da ihtimal ihtimaldir dikkatli olmamız lazım. Yine de dediğin gibi Binance mükemmel bir borsa.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
MK-74
Legendary
*

Activity: 1246
Merit: 1196

View Profile
November 24, 2022, 10:03:43 PM

Katılıyorum dediklerinize, şöyle bir bilgi de vereyim size Kraken hakkında, Kraken kurulduğundan buyana  hacklenmeyen tek borsa diye biliyorum, ayrıca bu adamlara karşı ayrı bir pozitifim.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
November 27, 2022, 04:29:10 AM

Katılıyorum dediklerinize, şöyle bir bilgi de vereyim size Kraken hakkında, Kraken kurulduğundan buyana  hacklenmeyen tek borsa diye biliyorum, ayrıca bu adamlara karşı ayrı bir pozitifim.

Kraken de hiç kullanmadık hocam ya vallaha en köklü borsalardan birisi haklısın ama ben daha krakende bir işlem yapmadım güvenilir borsalardan biri olduğunu da yıllardır biliyoruz duyuyoruz neyse Binance dışında kraken de işim düşerse kullanacağım kripto para borsalarından birisi olacak şaka maka FTX battı artık borsaların döndürdüğü paranın da bir anlamı kalmadı bunu rahatlıkla söyleyebilirim içeride dönen paraya, borsanın hacmine güvenerek iş işlem yapmamak lazım

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
November 30, 2022, 05:22:25 AM

merkezi borsaların hiçbirine güvenemeyiz, nitekim bitcoin ve merkeziyetsiz kripto varlık fikri de aslında bunun için var ama merkezi borsalar faydalanmamız gereken güzel avantajlara/fırsatlara sahip olduğu için onları çekinmeden kullanıyoruz...

öte yandan, cz asla bir satoshi olamayacak, hatta bir vitalik bile olamayacak ama kripto para tarihine adını güzel bir şekilde yazdırma şansına sahip ve bence en önemlisi bunu elinin tersiyle itecek kadar aptal biri değil.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
juniperion
Jr. Member
*

Activity: 86
Merit: 8

Crypto investor, photographer, enthusiast of tech.

View Profile WWW
November 30, 2022, 07:27:15 PM
Merited by EFS (2), bobita (1)

Bitcoin, güvene ihtiyaç duymadan değer transferini mümkün kılmak için yaratıldı. Satoshi nin vizyonu buydu. Maalesef kripto piyasası bu vizyondan oldukça uzaklaşarak geleneksel finansın bütün zehirli entrümanlarını kriptoya taşıdı. Wall Street in hırslı oyuncuları gibi kriptoyu da yüksek riskler ile büyük kazanç elde etme aracı olarak kullanıyor çoğu insan. Bunu sağlayan en önemli yapılar da merkezi borsalar(Cex). Cex ler kriptopara ticareti için önemli unsurlardır, varoluş nedenleri alıcı ve satıcının buluşacağı bir pazar kurmaktır. Ancak bugün hemen hepsi, parayı kaldıraç piyasasında yatırımcının lik. olması ile kazanıyor. Spot ticaret kazançlarının çok azını kapsıyor. Borsa long ve shortları görüyor. İstediği tarafa piyasayı yönlendirme gücüne sahip. Yatırımcıyı sağmak üzerine kurulu bir mekanizma mevcut. Bizler fonlarımızı emanet ediyoruz, ancak fonlarla ile neler yapıldığını bilmiyoruz. Güvenlik açığı veya hack olduğunda herhangi bir hak talep edemiyoruz. Güvenmekten başka çaremiz kalmıyor. Ama bu, hakedilmiş bir güven değil. Bu nedenle borsacılık anlayışı değişmeden bir Cex e tam güvenmek asla mümkün olmayacak. Yatırımcıyı velinimet bilen, değer veren, aldığı komisyonun hakkını verecek güvenlik ve altyapı yatırımları yapan daha topluluk odaklı bir anlayışa ihtiyacımız var. Binance dünyanın en büyük borsası. Ftx de 2. büyük idi. Insanlar büyük oldukları için güvenilir olduğunu düşündüler. Ama yanıldılar. Büyük olmak ile güvenilir olmak asla aynı anlama gelmez. Cz nin SBF den daha zeki ve sektörü bilen biri olduğu açık. Ama Cz de WazirX skandalı gibi şüpheli hareketleri olan birisi. Büyük olmak aynı zamanda riskleri de büyütür. Ben borsacılık anlayışı değişmeden Cex lerin düzeleceğini düşünmüyorum. Satoshi nin vizyonuna sahip çıkan borsalara ihtiyacımız var.

https://trade.bexc.io/ref/RJB5ZK
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
November 30, 2022, 10:08:05 PM

Binance uzun yıllar listenin bir numarası olarak kalmaya devam eder. Coinmarketcap'de listeyi kendileri düzenledikleri için sonsuza kadar bile bir numara kalmaya devam edebilirler. Ancak Poloniex ve Bittrex gibi borsalar da bir dönemler bir numaraydı. Hepsi birer birer silinip gittiler. Merkezi borsalara uzun vadeli güvenmek doğru bir tercih olmaz. Binance bugün ve uzun yıllar boyunca bir numara kalmaya devam etse bile benim için diğer merkezi borsalardan bir farkı yok. Satoshi'nin yaratmak istediği stratejik hedefler doğrultusunda gelişen merkeziyetsiz yapılara daha fazla güvenmeyi hepimiz öğrenmek zorundayız. Bu süreç acı tecrübelerle mi olacak yoksa bilinçli tercihlerle mi olacak hepsi bizim elimizde olan seçimler.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
December 01, 2022, 12:29:44 PM

Binance uzun yıllar listenin bir numarası olarak kalmaya devam eder. Coinmarketcap'de listeyi kendileri düzenledikleri için sonsuza kadar bile bir numara kalmaya devam edebilirler. Ancak Poloniex ve Bittrex gibi borsalar da bir dönemler bir numaraydı. Hepsi birer birer silinip gittiler. Merkezi borsalara uzun vadeli güvenmek doğru bir tercih olmaz. Binance bugün ve uzun yıllar boyunca bir numara kalmaya devam etse bile benim için diğer merkezi borsalardan bir farkı yok. Satoshi'nin yaratmak istediği stratejik hedefler doğrultusunda gelişen merkeziyetsiz yapılara daha fazla güvenmeyi hepimiz öğrenmek zorundayız. Bu süreç acı tecrübelerle mi olacak yoksa bilinçli tercihlerle mi olacak hepsi bizim elimizde olan seçimler.
Piyasa market o kadar vahşi ki ister istemez acı tecrübeleri bütün bizim gibi yatırımcılar yaşıyor bu acılar ne kadar acı dolu duygular olsa da belli döngünler de bu kazanılan tecrübeler tatlı duygulara dönüşebiliyor. Binance daha uzun seneler lider sırada kalacağını düşünüyorum inovasyon anlamında yenilik olarak çok pratikler hemen kendi borsalarına entegre ediyorlar bu sayede de her zaman lider konumda kaldılar. Hiç bir merkezi yapının kalıcı olduğunu düşünerek hareket etmek zaten en büyük yanlış olur yatırımcılar, kullanıcılar için bu yüzden merkeziyetsizlik kavramını benimsemek en doğrusu.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Ondekinecakabilirim
Hero Member

Activity: 1176
Merit: 729

View Profile
December 02, 2022, 05:49:04 PM

Hepimiz Binance'ın en tepede olduğunu biliyoruz. Ama Binance bir dönem en tepede değildi. Başka borsalar vardı orada. Zamanla yer değiştirdiler. Ben borsaları coinlere benzetiyorum. 10 sene önce top 10'da başka coinler varmış. Bugün başka coinler var. Değişim devam ediyor kriptoparalarda bana göre. Ve durmayacak hiçbir zaman. 10 sene sonra top 10'da başka coinler olacak. Borsalar da bir gün değişecektir bu yüzden. Kalıcı bir yer kazanamaz kimse. Çünkü teknoloji zamanla değişiyor hep. Bu konuda kim teknolojiyi daha çok uygularsa o kazanır. Değişimi yakalamamız için ihtiyacımız olan teknolojiye ayak uyduranları takip etmek bana göre.

███████████████▄▄
    ██████████████████████▄
  ██████████████████████████▄
 ███████   ▀████████▀   ████▄
██████████    █▀  ▀    ██████▄
███████████▄▄▀  ██  ▀▄▄████████
███████████          █████████
███████████▀▀▄  ██  ▄▀▀████████
██████████▀   ▀▄  ▄▀   ▀██████▀
 ███████  ▄██▄████▄█▄  █████▀
  ██████████████████████████▀
    ██████████████████████▀
       ███████████████▀▀
.
.Duelbits.
.
..THE MOST REWARDING CASINO......
   ▄▄▄▄████▀███▄▄▄▄▄
▄███▄▀▄██▄   ▄██▄▀▄███▄
████▄█▄███▄█▄███▄█▄████
███████████████████████   ▄██▄
██     ██     ██     ██   ▀██▀
██ ▀▀█ ██ ▀▀█ ██ ▀▀█ ██    ██
██  █  ██  █  ██  █  ██
█▌  ██
██     ██     ██     ████  ██
█████████████████████████  ██
████████████████████████████▀
████████████████████████▌
       +4,000       
PROVABLY FAIR
GAMES
   $500,000   
MONTHLY
PRIZE POOL
      $10,000     
BLACKJACK
GIVEAWAY
juniperion
Jr. Member
*

Activity: 86
Merit: 8

Crypto investor, photographer, enthusiast of tech.

View Profile WWW
December 11, 2022, 10:11:59 PM

Hepimiz Binance'ın en tepede olduğunu biliyoruz. Ama Binance bir dönem en tepede değildi. Başka borsalar vardı orada. Zamanla yer değiştirdiler. Ben borsaları coinlere benzetiyorum. 10 sene önce top 10'da başka coinler varmış. Bugün başka coinler var. Değişim devam ediyor kriptoparalarda bana göre. Ve durmayacak hiçbir zaman. 10 sene sonra top 10'da başka coinler olacak. Borsalar da bir gün değişecektir bu yüzden. Kalıcı bir yer kazanamaz kimse. Çünkü teknoloji zamanla değişiyor hep. Bu konuda kim teknolojiyi daha çok uygularsa o kazanır. Değişimi yakalamamız için ihtiyacımız olan teknolojiye ayak uyduranları takip etmek bana göre.

Size kesinlikle katılıyorum. Binance ilk çıktığında üye olmuştum. Bir dönem kyc zorunluluğu yoktu. Bu vesile ile cazip geliyordu. Bu kalitede de değildi. Şmdiye kadar ki süreçte hacklenme de yaşadı. Hatta oluşan zarar tüm kullanıcılara paylaştırarak telafi etmişti. O zamandan bu zamana çok sular aktı. Binance büyüdükçe olgunlaşıp kaliteli hizmet veren bir borsa oldu. Ancak önemli olan borsacılık anlayışı ve kriptopara ya bakış açınızdır. Amaç sadece para kazanmak mı? Yoksa kripto ekosisteme katkı sunmak mı? Top 10 coin listesi sürekli değişiyor. Artık borsalar için de geçerli bu. Yeniliğe ayak uydurmanın yanında kullanıcıya fayda sağlamak da önemli. Bugün değer üretmeyen, yatırımcıya fayda sağlamayan projeler yok olacak. Borsalar da öyle. Maalesef çoğu borsa, mantalite olarak blokzincir felsefesine sadık değil. Bir borsaya kaydolurken kimlik bilgimizi ve paranızı emanet ediyoruz. Ancak bunu ne şekilde koruyacaklarına dair bir teminat almıyoruz. Neler yaptıklarını da bilmiyoruz. Güvenmekten başka yapabileceğimiz birşey yok. Halbuki blokzincir demek güvene ihtiyaç kalmaması demek. Ftx batmasaydı merkezi borsalardaki güven problemi gündeme gelmeyecekti. Merkezi yapıların güven unsurunu en aza indirmek, yatırımcıyı koruması için Ftx in batması mı gerekiyordu? Ben gelecekte yatırımcının çıkarını öncelemeyen, blokzincir mantalitesine sadakat duymayan borsaların da yok olacağını düşünüyorum. Kendi sermayemizle devler yaratıyoruz ama hiçbirşey talep edemiyoruz. Bu bir sorun.

https://trade.bexc.io/ref/RJB5ZK
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 619

View Profile
December 14, 2022, 04:20:19 AM

Binance teknolojiyi takip ediyor gördüğüm kadarıyla hocam. Gelişmelere ayak uydurup, kendini sisteme her türlü dahil ediyorlar. Ayrıca komisyon olayından da inanılmaz paralar kazanıyorlar. Bunun yanında token listelemeye aldıkları paralar da herhalde vardır. Birkaç gündür adı bazı olaylarla anılıyor ama yine de şu anda en tepede yer alan ve uzun süre de muhtemelen yer alacak borsa Binance.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███