Bitcoin Forum
June 19, 2024, 06:54:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]  All
  Print  
Author Topic: zkSync Airdrop açıklandı.  (Read 3999 times)
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
June 14, 2024, 07:52:44 PM

Bana göre tarihin en organik airdrop dagitimlarindan biri oldu ki bunu uzun sure once ZkSync farmlamayi birakmiş, dolayisiyla pek de odul alamamis biri olarak soyluyorum. Kriterlerin 2024 yili için çok doğru olduğuna ve organik kullanicilarin sybill/bot hesaplara yedirilmedigine inaniyorum. Ekibi tebrik ederim.

Hem fikir olduğumuz kısım klasik sybilleri elemiş olmaları ama bu sybilleri gerçekten eledikleri anlamına yada adil dağıtım yaptıkları anlamına gelmiyor. Snapshot alımından bir kaç hafta öncesinde dağıtımda kriter olarak belirtilen tüm dandik nft koleksiyonlarında ve tokenlerde müthiş bir hacim artışı var. Biz tarihi bilmiyor olsakta snapshot tarihinden hemen sonra da hepsinde çok ciddi fiyat düşüşü söz konusu (bahsi geçen platformlarda dikkat çeken TVL artışları ve azalışları da aynı döneme denk geliyor). İnsider olayının boku çıkmış ve bu bilgiye sahip olabilenler bizzat multi yapmışlar.

Dandik NFT koleksiyonları ve tokenlerin kriter olmasını anlamak mümkün çünkü bir şekilde sybil elemesi yapmak zorundaydılar ve klasiğin dışına taşmak zorundaydılar. Lakin kriter sayısı az olunca bu iki kriter kullanıcıların aldığı miktarları belirleyen en büyük etkiye dönüşmüş. 50 tane kriterin içinde 2 tane saçma kriter çok etkili olmayabilir ama bu kadar az kriterde her şeyi belirlediler. Harcanmış gas fee gibi seçici bir çok kriter listeye eklenerek çok daha makul hale getirilebilirdi.

Sybil olmayıp tek adres kullanan ama yukarıdaki saçma kriterleri gerçekleştirmemiş çok fazla sayıda kişiyi de elemiş oldular.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1372
Merit: 968

View Profile
June 16, 2024, 11:33:52 AM
Merited by Vispilio (1)

Bana göre tarihin en organik airdrop dagitimlarindan biri oldu ki bunu uzun sure once ZkSync farmlamayi birakmiş, dolayisiyla pek de odul alamamis biri olarak soyluyorum. Kriterlerin 2024 yili için çok doğru olduğuna ve organik kullanicilarin sybill/bot hesaplara yedirilmedigine inaniyorum. Ekibi tebrik ederim.

Hem fikir olduğumuz kısım klasik sybilleri elemiş olmaları ama bu sybilleri gerçekten eledikleri anlamına yada adil dağıtım yaptıkları anlamına gelmiyor. Snapshot alımından bir kaç hafta öncesinde dağıtımda kriter olarak belirtilen tüm dandik nft koleksiyonlarında ve tokenlerde müthiş bir hacim artışı var. Biz tarihi bilmiyor olsakta snapshot tarihinden hemen sonra da hepsinde çok ciddi fiyat düşüşü söz konusu (bahsi geçen platformlarda dikkat çeken TVL artışları ve azalışları da aynı döneme denk geliyor). İnsider olayının boku çıkmış ve bu bilgiye sahip olabilenler bizzat multi yapmışlar.

Dandik NFT koleksiyonları ve tokenlerin kriter olmasını anlamak mümkün çünkü bir şekilde sybil elemesi yapmak zorundaydılar ve klasiğin dışına taşmak zorundaydılar. Lakin kriter sayısı az olunca bu iki kriter kullanıcıların aldığı miktarları belirleyen en büyük etkiye dönüşmüş. 50 tane kriterin içinde 2 tane saçma kriter çok etkili olmayabilir ama bu kadar az kriterde her şeyi belirlediler. Harcanmış gas fee gibi seçici bir çok kriter listeye eklenerek çok daha makul hale getirilebilirdi.

Sybil olmayıp tek adres kullanan ama yukarıdaki saçma kriterleri gerçekleştirmemiş çok fazla sayıda kişiyi de elemiş oldular.

Bana göre yedi milyon cüzdanın olduğu ortamda birkaç cüzdanın bu şekilde tesadüfi airdrop alması normal ve genel olarak kendi çevreme baktığımda kendi organik ana cüzdanıyla, ethereum'u ve arbitrum/optimism gibi ikinci katmanları kullanan, işlemlerini merkezi borsalar yerine dexlerde gerçekleştiren ve parasını borsa yerine cüzdanda tutan ne kadar kişi varsa hayatını değiştirecek miktarda airdrop almış. Başta bu forum olmak üzere, ekşisözlük, telegram gibi yerlerde birkaç organik cüzdanı olan herkesin ~10-100k arasında tatmin edici rakamlar aldığını gördüm ki kriterleri tutturup ~100k alan da çok kullanıcı var.

Benim kendi cüzdanlarım eğer "ZkSync'i bırakmamış" olsaydı (Yani ben ZkSync botlar tarafından suistimal edildiği için Era'ya geçmedim ya da Era'ya geçsem de paramı Lite'a geri çektim ki Lite'da hala en az cüzdan başı 0.15 civarı Ethereumlarım "yıllardır" duruyor) yüzbinlerce belki milyona yakın ZkSync alabilirmişim. Bana göre güncel kriterler çok iyi olmasa da VClerin botları tamamen elenmiş, drop gerçek anlamda senin benim gibi ekosistemin kullanıcısı olan gerçek insanların eline geçmiş.

İnternette bu kadar çok şikayet olması, aslı olmayan karalama kampanyaları, gerçek olmayan iddialar fenomenler ve sybiller tarafından bilerek ve isteyerek tamamen kendi alamadıkları için hasetinden kudurmalarından kaynaklanıyor. Ben söyliyim alabileceğim drobun 1/10unu aldım ama eğer yılmamış olsaydım gerçekten muhteşem airdrop alıyormuşum. Bu açıdan ZkSync ekibinin gerçek kullanıcı paternini en iyi şekilde takip ettiğine inanıyorum.

Benzer şekilde ekip hiçbir şekilde drobu balinalara yedirmemiş. Elinizde $1000 olsa bile ZkSync'dan 100,000 civarı $ZK kazanabiliyormuşsunuz. Bu bence 2024 yılı için, organik kullanıcılara geçilmiş en büyük kıyak. Kesinlikle gerçek kullanıcı odaklı. Hataları var ama bu kadar suistimal edilmiş bir ortamdan en az hatayla çıkıldı. Bence akıllı olan insanların ZkSync'te yanlış yönlendirme yapan fenomenleri engellemesi, takip listesinden çıkması gerekiyor. Bu insanlar size "bot paternlerini" tavsiye etti. Sizi ağda bir bot gibi gösterdi. Organiklikten çıkıldığı için, işlemlerin gerçek insan hareketlerine benzemediği için drop alamadılar.

Bence ekosistem evrim geçirdi. Artık 60 cüzdanlı fenomenler projeden projeye değişmekle birlikte ağlamaya devam edecek. 1-10 kaliteli cüzdanınız olsun. Altından kalkamayacağınız yükün altına girmeyin. Projeler zaten 5 cüzdana kadar sybill saymıyor ki zaten güvenliğiniz için 1'den fazla cüzdanınız olması gerekiyor. Paranızı borsalar yerine bu cüzdanlarda tutun. İşlemlerinizi Ethereum, Arbitrum, Optimism gibi networklerde gerçekleştirin. Dediğim gibi ben ZkSync'i 600K cüzdan olduğunda falan bıraktım. Bırakmasaymışım milyon tane $ZK kazanıyomuşum. Benim hatam. Kaderimde yokmuş. Acemilik yaptım ve botla farm yapanların organik kullanıcıyı yiyeceğine inandım. Kazananlara hayırlı olsun. Zk'nin bu kıyağını asla unutmayın.

Kazanamayanlar ise neden bu kadar ağlıyor? Ben hiçbi zaman drop alamayıp bu kadar ağlamadım. Organize bi karalama kampanyası bana çiğ ve riyakarca geliyor. Şu an hala fırsatlar var. Fenomenler biliyor ama bir iki tanesi söylüyor.. Millet alamadığıyla uğraşırken "alabileceklerini" kaçırmaya devam ediyor. Bakın beyler bazen yıllarca olta atarsınız tutmaz... Gün gelir biri tutar ihya olursunuz. Herkes kendi şansı kadar kazanır. Herkes kaderini yaşar. Reel hayatta size kimse $1 bile vermez. Patronunuz size it çeker. Babanız borç vermez ama kripto öyle değil... Kripto uğraşana bigün karşılığını mutlaka verir. İnsanların nextlemeyi öğrenmesi lazım. Bütün CT ZK'ya takıntılı eski sevgili gibi davranıyor. Adamlar %17.5 gibi bir oranla 2024'ün en iyi airdrobunu yaptı bence.
MK-74
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1228

View Profile
June 16, 2024, 08:41:20 PM

Gram organik bir dağıtım olduğunu düşünmüyorum tamamen insider bilgilerle kendi çevresine dağıtılmış bir airdrop oldu. Ulan borsa cüzdanı bile airdrop aldı, en organik kullanıcısı airdrop alamadı.
Starknet bunlardan kaliteli bir airdrop yaptı, community community diye bi yerlerini yırttılar sonra communitysine sapladılar açık açık.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1520

View Profile
June 16, 2024, 09:47:29 PM

Zksync'i starknet çöpüyle karşılaştırmak büyük bir hakarettir. Starknet doğru düzgün dağıtım yapamadı eline yüzüne bulaştırdı tek hesaplı insanlar dışarıda kaldı saçma sapan kriterlerden dolayı. Zksync'te dürüst olup da dışarıda kalan çok az insan var. Sonu benzer mi bilemem ama airdrop dağıtımı olarak Zksync starknet çöpünü on bine katlar.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
kriptobaron (OP)
Sr. Member

Activity: 1127
Merit: 267

View Profile
June 17, 2024, 06:26:24 AM

Bugün 10 da claim açılıyor.
11 Binance listeleniyor.
mandown
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1316

View Profile
June 17, 2024, 07:45:12 AM

Bugün 10 da claim açılıyor.
11 Binance listeleniyor.
Claim ettim harika bir bayram hediyesi almış oldum umarım değerlendiren arkadaşlar olabilmiştir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
MK-74
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1228

View Profile
June 17, 2024, 05:48:05 PM

Çok güzel para etti gerçekten, rezil bir takım hiç bir şeyi doğru düzgün yapamadılar. Ağ çöktü, listelemeler ertelendi cart curt şuan 22 centten işlem görüyor.
Güzelim proje çöp oldu, neyse ghostchain olmaktan başka yolları yok.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK   
          100%   MULTICHARGER   
illetyus
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 368

View Profile
June 17, 2024, 10:27:34 PM

Fiyat beklentinin altında açıldı.
Fiyat konusu VC'lerin bileceği iş. Düşük fdv açmayı uygun görmüşler.
2025 ortasına kadar vesting yok. Bir süre geri toplama dönemi olabilir.

Coinbase ve OKX'te sanırım listelenmiş değil. CMC ve Gecko'da listeli borsalar arasında göremedim.
İki borsada aslında projenin yatırımcıları arasında.
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1520

View Profile
June 18, 2024, 09:43:40 PM

30 cent civarı açtı ve 20 cent altına pek düşmedi buralardan taban oluşturmaya çalışıyor. Satış baskısı azaldı gibi görünüyor ilk gün gelenleri satmıştım belki tekrar girerim ama şu aşamada acelem yok. Benzerlerine bakılırsa çok başarılı bir airdrop yaptı fazla para harcamadan ağı düzgünce kullananlar 10-20 bin dolar kazandı. Bu tip fırsatlar pek çıkmıyor genelde zengine yarıyor airdroplar bu sefer topluluğa yaydılar zengini de çulsuzu da iyi kazandı. Sesi çok çıktığı için fazla oldukları sanılan multicilerin fudu bitti gibi duruyor zaten onların markete hiçbir etkisi olamazdı.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄