Bitcoin Forum
May 10, 2024, 12:27:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Haberleri Takip Etmekten Kaçınmak  (Read 104 times)
Gencecikmen (OP)
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1077

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
April 03, 2023, 05:24:49 PM
Merited by Vispilio (3), EFS (2)

2022 yılında yayınlanan rapora göre Avrupa içen yüzde elli altı ile haber takip etmekten en çok kaçınan ikinci ülkeyiz. Birinci ülke de yüzde elli sekiz ile komşumuz Bulgaristan. Peki insanlar neden haber izlemekten kaçar, haber kaynaklarına güvenmedikleri için. Bir diğer sebepte sürekli olumsuz şeyler görmekten sıkıldıkları için. Zam, cinayet, tecavüz veya intihar haberlerinden geçilmiyor. Ya da şahlanıyoruz haberlerinden. Mark Twain'in sevdiğim bir sözü vardır: “Gazeteyi okumuyorsan bilgisizsin. Gazete okursan, yanlış bilgilendirilirsin.”

1715300874
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715300874
Reply with quote  #2

1715300874
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715300874
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715300874
Reply with quote  #2

1715300874
Report to moderator
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
April 03, 2023, 05:43:37 PM

dünya'dan iki şeyden uzak durun; şikayet edenler ve şanssız olanlar.

çocukken yaptığım en büyük hata toplumun gündemiyle kendimi meşgul ederek potansiyelimin maksimumuna ulaşmamın önüne ellerimle set çekmekti. ülkede bi bomba patlardı boğazımdan iki gün yemek geçmezdi. satılmışlığın her zerresine tanık oldukça ders bile çalışamaz, vaziyetin sorumluluğunu (hiçbir suçum yokken bile) omuzlarımda hissederdim ama hayat böyle bir şey değil; hayat her şeye rağmen akmalı. zaten vaziyetin kendisi psikolojik savaş. yani topluma dayatılan; empoze edilmeye çalışılan ve dikte edilen şey toplumsal depresyon. bu mutluluğa karşı açılmış bi savaş; tarafı yok. bizim savaşımız negatifliğe karşı. toplumun her bir bireyinin main hedefi önce kendisi sonra da toplum için bireysel olarak gelişmek ve işine gücüne bakmak olmalı. bir toplum ancak her bir bireyi maksimum potansiyeline ulaştığında idealleşebilir.

ayrıca; biraz düşündüğünüzde gazetelerin ve haberlerin tek amacı ilgi çekmektir. bunlar hayır kurumu değiller. sizde ne kadar travma yaratabilirlerse o kadar çok izlenirler ve sizin duygularınız üzerinden para kazanırlar. gerçek gündem sokakta, insanların suratında, ağızlarından çıkan kelimelerde.. gerisi palavradır. gazete okumayın, haberleri takip etmeyin ve gündeme bakmayın.

yatırım tavsiyesidir.

şuraya komikli bir şey bırakarak evrendeki negatifliği nötrleyelim Grin.
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1974
Merit: 575

View Profile WWW
April 03, 2023, 09:27:28 PM

Bu bana gerçekten HİÇ gerçekçi gelmedi, çok çok çok çok eminim bu bilgi doğru değildir. Elbette haberleri takip etmeyen bir kesim insan vardır bir yerlerde, ama ülkenin çoğunun haberden habere yaşadığından yüzdeyüz eminim. ülkede en çok tüketilen şey gündem zaten, herkes gündemle yatıyor gündemle kalkıyor, bu olay sadece öyle aman twittera baktım herkes şunu konuşuyor değil, sosyal medyanın en ücra köşelerine kadar bu böyle orası ayrı, ama sokağa çıktığında da gündem dışında bir şey konuşana denk gelemiyorsun, daha geçen hafta sinemada gündemden bir konu konuşan 2 insan duydum ya, SİNEMADA, baya filmin ortasında konuşuyolardı (ki baya uyuz ediciydi). O yüzden bu haberdan kaçınmak falan bana kesinlikle mümkün değil gibi geliyor, bizim ülke büyük ihtimalle haberleri en çok izleyen ülkelerdendir. Yahu her şeyden önce reytingleri açın bakın, çoğu gün en çok izlenen program ana haber olur kanalların, ilk top 10de 4-5 farklı kanalın ana haberi var her gün, bu bile yeterli bi veri olmalı. Tipik avrupalının "cahil türkler" propagandasıdır şu veri, ki zaten yayınlayanda reuters, çokta şaşırmamak lazım, barbar türk imajıyla arka tarafta bulunan iki yanağın ortasından çıkmış bir veri çok net bir şekilde.

/] Mr.Stork   
/]E X C H A N G E
S E R V I C E
████████▄▄▄▄▄
██████▄█████████▀
█████▀██▀▀█████▄
████████████████
█████▐█▄▀▄██▄▀▄██
█████▄█▄▄▄██▄▄
█████▀██████████
███████▀▀██████▌
███████████▀██▀

█████████
█████▄████████▄
███▄█████████████▄
░░▄███████████████▄

██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
▄▄███▄▄
▄█████████▄
▄█████████▄
▀██▀██▀
▀█████████▀
▀███████▀
█████████
███████████████
███████████████████
▐███████████████████▌
███████████████████
█████████████████████
▀▀███████████████▀▀
██████████████████████████████████████████████████████████████████████

/]NO KYC    NO AML
NO REGISTRATION

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
Jossque
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1540

View Profile
April 03, 2023, 10:31:41 PM

Haberi takip etmemek değil de televizyon kanallarında verilen haberlere inanmamak diye düzeltelim.
Günümüzün haberleri genelde Twitter üzerinden veya diğer sosyal medya uygulamaları tarafından takip edildiği için artık genç nesil ve biraz yaşlı kesim televizyon izlemeyi hatta haber kanallarını takip etmeyi bıraktı diyebiliriz. Bazı spikerler hariç ben genellikle televizyondan haber takibi yapmıyorum. Çoğu insan gibi ben de sosyal medyada gazetecilikle uğraşan bazı fenomenlerin veya ünlülerin yaptığı haberleri daha gerçekçi bulduğumdan buradan takip ediyorum. İnsanlar da bunun farkına varmış olacak ki gün geçtikçe bu Twitter veya sosyal medya hesaplarının takipçisi veya etkileşimi artmakta. Bu da demek oluyor ki gazete ve yayın kuruluşlarının çoğunun insanların güvenini kaybettiğini gösteriyor.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
l99l
Full Member

Activity: 179
Merit: 145

View Profile
April 03, 2023, 11:29:20 PM

%56 mı bu oranı hiç mi hiç gerçekçi bulmadım. Neden mi hala haberler izleniyor orasını artık anlamdıramıyorum. Haberlerin içi sadece cinayet,gasp, kavga gürültü tekrara sarıyor sonrasında

İnsanların bu kadar negatif,agresif olmasının ardındaki neden medya değil de nedir ?  Huh
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
April 04, 2023, 02:33:50 AM

haber yok ki ortalıkta izlense

maaşlı kadrolu siyaset bilimcilerin (^_^) yorumları var
getir şöyle 3 5 karşıt fikirli adamı dobra dobra tartışsın

araştırmacı gazetecilik desen fısss, herkes oturduğu yerden ajanstan gelen haberi takla attırıp veriyor

getir uygulaması bazen simit yanında gazete veriyor, normalde simit alırsan daha pahalı, simit + gazete alırsam daha ucuz Wink walla geçen gördüm aldım. şimdi denecek efenim internet üzerinden okunuyor gazeteler ee o da yok! hal böyle olunca okunmayan gazetenin okunmayan tv'si hiç şaşırtıcı gelmedi bana...

Fox halk falan da izlemiyorum, arada sırada izleyen olursa öyle ancak! bi de suya sabuna dokunmayan özgür basın var show mow onlar da 3. sayfa haberini alıp flaş flaş flaş diye verip milleti uyutuyor, yok taksiciye gasp edenleri taksiciler nasıl dövdü bilmem ney...

normalde ülkede haber kıtlığı yok ama yapacak kadar cesur kimse de yok  Smiley ee herkesin hesap vereceği bir genel yayın yönetmeni ve onun da hesap vereceği medya patronu varken bu iş olmaz. ha eskiden de böyleydi medya patronları aldıkları ulufe arttıkça muhalefetin dozajını azaltır tersi durumda da iktidara göz dağı verirdi. şimdi tamamen biat ya da ona yakın bişi...

4. kuvvet medya denir ama bu tamamen güce ve menfaate dayalı işliyor. hal böyleyken haberi açıp sinirlenmektense discovery national falan izlemek daha stressiz oluyor. dmax de fena değil takasçılar, depo avcıları, araba al satçıları falan izlemek güzel oluyor, özelikle burda 30k dolar olan arabaları orda 5-6kdan alıp satanları görünce insan bi acayip oluyor, al sana haberin kralı hemi de dünyadan  Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
April 04, 2023, 08:24:36 AM

Bu bana gerçekten HİÇ gerçekçi gelmedi, çok çok çok çok eminim bu bilgi doğru değildir. Elbette haberleri takip etmeyen bir kesim insan vardır bir yerlerde, ama ülkenin çoğunun haberden habere yaşadığından yüzdeyüz eminim. ülkede en çok tüketilen şey gündem zaten, herkes gündemle yatıyor gündemle kalkıyor, bu olay sadece öyle aman twittera baktım herkes şunu konuşuyor değil, sosyal medyanın en ücra köşelerine kadar bu böyle orası ayrı, ama sokağa çıktığında da gündem dışında bir şey konuşana denk gelemiyorsun, daha geçen hafta sinemada gündemden bir konu konuşan 2 insan duydum ya, SİNEMADA, baya filmin ortasında konuşuyolardı (ki baya uyuz ediciydi). O yüzden bu haberdan kaçınmak falan bana kesinlikle mümkün değil gibi geliyor, bizim ülke büyük ihtimalle haberleri en çok izleyen ülkelerdendir. Yahu her şeyden önce reytingleri açın bakın, çoğu gün en çok izlenen program ana haber olur kanalların, ilk top 10de 4-5 farklı kanalın ana haberi var her gün, bu bile yeterli bi veri olmalı. Tipik avrupalının "cahil türkler" propagandasıdır şu veri, ki zaten yayınlayanda reuters, çokta şaşırmamak lazım, barbar türk imajıyla arka tarafta bulunan iki yanağın ortasından çıkmış bir veri çok net bir şekilde.

Gündeme sövüp bırakanlar diye düzeltilir size gerçekçi gelecektir diye düşünüyorum hocam. Bende dahil olmak üzere bu nasil ülke hiç mi iyi haber olmaz aq diyip takip etmeyi bırakan çok büyük bir kitle var. Son 2 aydır deprem, buna bağlı mucize haberleri, başarısızlığa dair haber daha sonrasında 1 ay sonra yapılacak olan seçimlere olan umutlar normale nazaran daha fazla insanı ilgilendiriyor ve buna bağlı olarak gündeme olan ilgi daha çok görünüyor 2 ay sonra gündeme ilgi azalacaktır.
Mustang Shelby
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 492

View Profile
April 04, 2023, 09:13:19 AM

Kuzey ülkeleri her konuda dünyada önde gelen özelliklere sahipler. Adalet konusunda, eğitim konusunda, bilinçli vatandaşlık konusunda zirvedeler. Özellikle Finlandiya, eğitim modeliyle olsun, insanların gelişmişliği ile olsun mükemmel bir ülke konumunda. Keşke o ülkelerin birinde doğmuş olsaydık. En azından Türkiye’de bulunduğumuz şu kötü şartları yaşamıyor, oradaki gibi iyi düzeyde vatandaş olma özellikleri taşıyor olurduk. Keşke Türkiye’de onlar gibi olsa. Maalesef son 300 yıldır Türkiye coğrafyası genelde şu an yaşanılan orta doğulu düşünce tarzında işe yaramayan politikalar ile uğraşıyoruz. Türklerin tek güzel yanı milliyetçi ve bağımsızlık duygusuyla hareket etmesi. Bunun dışında liyakat, eğitim, öğretim, özgürlük gibi kelimelerdeki kavramlara kuzey ülkelerinden çok uzağız.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀