Bitcoin Forum
May 09, 2024, 04:43:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Temettü hisseleri  (Read 186 times)
Silence Scream
Hero Member

Activity: 896
Merit: 883

View Profile
July 30, 2023, 12:01:50 AM

Bundan 5 - 10 yıl önce temettü hisselerini ve emekliliğini duymuştum. Lakin o zamanlar öğrenci olmamızdan kaynaklı karnımızı zor doyurduğumuz ve aklımız iki karış havada olduğu için o dönemler yönelmemiştim. Ama o dönem bu işe kanalize olan arkadaşlar epey kar edip, şu an güzel bir ek gelirleri var. Şu an TL' sının sürekli değer kaybettiği bir ortamda, lira üstünden uzun vadeli yatırım bana mantıklı gelmiyor.
Lira üstünden yatırım şu aşamada yapılmaz ancak geçmişte yapılabilirdi.O dönemlerde yapılması mantıklıydı ancak bugün Türkiye’de Türk Lirası üstünden kazanç sağlamak veya sağlamaya çalışmak hiç mantıklı değil.Artık $,€,£ üzerinden yatırım yapmak, birikim yapmak daha mantıklı çünkü beklentiler en az 3 sene boyunca enflasyonu  yüksek olması.

Bu bir kültür şeklinde gelişmiş hocam. Yani lira üstünden yatırım yapmayalım diyoruz ama doların artışı fiyatlıyor zaten borsayı da. Borsa fiyatlandığı için hisseye yansıyor, hisse de bedelsiz bölünüp üstüne bir de temettü verince maksimum verim oluyor. Uzun vadede güzel seçeneklerden birisi diye düşünmeye başladım. Temettü hisselerinin iyi araştırılması gerekiyor. Bunun dışında 5-10 yıl önce temettü hisselerine para yatıran birisi inanılmaz kazançlı çıkmış durumda.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x