Bitcoin Forum
July 07, 2024, 09:29:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Nargile servisi yasaklandı  (Read 192 times)
Silence Scream
Hero Member

Activity: 952
Merit: 933

View Profile
July 11, 2023, 07:34:36 PM

İstanbul adına iyi olmuş içen evinde içsin kamusal alanları zehirlemenin anlamı yok zaten bu devletin yaptığı tek iyi iş yasaklar bu da ayrı bir ironi. Sigara yasağını da daha çok genişletirler umarım. Örneğin bir alışveriş merkezinde balkonda oturmak istiyorsunuz ama tüm sigara içenler orayı istila ediyor. Aynı şekilde mekanların açık bölümleri sigara tiryakilerinin işgali altında kalıyor. Hem temiz havada oturup hem mekanda takılmak isteyenler için uygun çok az yer var maalesef.

Sigara içmiyorum ama içen insanlar ne yapsın peki? Var mı alternatif öneriniz? Sigara içenler AVM’de işini göremeyecekler mi? Aslında şu açıdan doğru söylüyorsun. Sigara içenlere özel bir alan oluşturulup, balkonda yemek yemek isteyen yada vakit geçirmek isteyenleri engellemeleri de lazımdı.
Çoğu gelişmiş yabancı ülkede sigara içme alanları bize göre değişik. Japan smoking area, germany smoking area falan diye googlelayın görün. Ama almanyada bazı restaurantlarda açık bölümler büyük. Japonya'da restaurantta vs kesinlikle yasak. Sokakta da çük kadar yerlerde, çok zor şekilde içebiliyorlar. Yürürken falan içmek kesinlikle yasak. Bizim halk ortadoğu bataklığı kafasında olduğu için böyle şeylerden anlamıyor. Başkasının kişisel alanına yapacağı etkiyi düşünmüyor. Metro girişinde sırada yürürken mesela metrekarede 2-3 kişi sıkışıkken adam sigara içiyor, yanındakiler umrunda değil. Ve bu çok normal bir şeymiş gibi geliyor. Neyse, nargile konusu da aslında güzel olabilecekken berbat edilmiş bir şey. Ben hiç sevmiyorum ama tiryakisi çok. Yukarıda yazıldığı gibi yabancıların ilgisini de çekiyor. Kimsenin nargile içen arap görmeye tahammülü kaldığını sanmıyorum. Ama ilk mesajda yazıldığı gibi kafelerde yani bu huqqa vs yerlerde yasaklandığına inanamadım. Tam detayı böyle değildir herhalde.

Huqqa kafelerde hala satış var, sipariş verebildim hocam geçtiğimiz gün. Yabancı ülkelerdeki medeniyetin ‘M’ harfi bizde olsa ben razıyım. Sokaktaki alanların kullanımında bile bokunu çıkaran milletimiz için özgürlük fazla geliyor haklısınız. Daha dün asansörde elinde sigarayla bir komşuyu gördüm, görünce suçlandı yeni yakmıştım söndüremedim diyor. Küfür edecektim etmedim. Laf söylesen benim sigara kullanma özgürlüğüme karışamazsın gibi bir laf işitirsem çığırımdan çıkarım diye korkuyorum. Metro girişi, dolmuş beklerken ki duraklarda sigara asla içilmemesi lazım.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 2030
Merit: 575

View Profile WWW
July 11, 2023, 07:38:48 PM

Nargile farklı konu sigara farklı konu bu arada. Nargile kocaman bir sistem tamamen ve dumanıda hayvan gibi kocaman oluyor elbette, ve bundan 5 tane yanyana koyduğun anda orası direkt duman altı oluyor. Bırakın kapalı alanı, açık alanda bile çok büyük bir duman durumu oluyor, çevrede ki herkese rahatsızlık veriyor. Onun dışında sigara dışarıda içmek bence çok garip değil, yani nerede olduğu çok önemli, evet 2 tane tabure atılmış salaş yerde içerken biraz daha etkiliyor herkesi, ama kocaman bahçesi olan, size en yakın kişinin en az 1.5 metre ötede olduğu yerde o kadar olmayabiliyor. Puro mesela bu konuda çok net bir çizgi, puroda ağır kokusu olan bir şey ve eğer o kokuyu alıyorsanız orada nargile olmamalı demektir, puro bile bence sakıncalı ama hadi o yine azami düzeyde anlaşılabilir. Yolda yürürken içene karışmak çok abartı bir seviye olur, max "sigara içilen" "sigara içilmeyen" bölümlere ayırmak en mantıklısı. Bi de yurtdışında şöyle böyle deniliyor fakat orada sigara içen oranı ne kadar, bizde ne kadar, bunu bilmeden yorum yapmak zor. Sigara içen sayısı bizde eğer çok fazlaysa oralara göre oran olarak, o zaman ona göre kuralların şekil alması mantıklı.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 629

View Profile
July 12, 2023, 04:42:21 AM

Nargile farklı konu sigara farklı konu bu arada. Nargile kocaman bir sistem tamamen ve dumanıda hayvan gibi kocaman oluyor elbette, ve bundan 5 tane yanyana koyduğun anda orası direkt duman altı oluyor. Bırakın kapalı alanı, açık alanda bile çok büyük bir duman durumu oluyor, çevrede ki herkese rahatsızlık veriyor. Onun dışında sigara dışarıda içmek bence çok garip değil, yani nerede olduğu çok önemli, evet 2 tane tabure atılmış salaş yerde içerken biraz daha etkiliyor herkesi, ama kocaman bahçesi olan, size en yakın kişinin en az 1.5 metre ötede olduğu yerde o kadar olmayabiliyor. Puro mesela bu konuda çok net bir çizgi, puroda ağır kokusu olan bir şey ve eğer o kokuyu alıyorsanız orada nargile olmamalı demektir, puro bile bence sakıncalı ama hadi o yine azami düzeyde anlaşılabilir. Yolda yürürken içene karışmak çok abartı bir seviye olur, max "sigara içilen" "sigara içilmeyen" bölümlere ayırmak en mantıklısı. Bi de yurtdışında şöyle böyle deniliyor fakat orada sigara içen oranı ne kadar, bizde ne kadar, bunu bilmeden yorum yapmak zor. Sigara içen sayısı bizde eğer çok fazlaysa oralara göre oran olarak, o zaman ona göre kuralların şekil alması mantıklı.

Nargile sisteminin yer aldığı kafelere giden insanlar bunları kabullenip gidiyorlar hocam. İstanbul’da binlerce kafe var. Nargileden rahatsız olan butik kafelere de gidebilir. İsminde kocaman HUQQA yazıyorsan, Hookah yazıyorsa oraya gidip nargileden rahatsız olduğunu söylemek doğru gelmiyor bana. Sigara konusuna da katılıyorum. Sigara çok rahatsızlık vermez ama dip dibe içilince o da rahatsız ediyor. Nargilenin bir de dedikleri gibi kültürü var. İnsanlar özellikle nargile içmeye duydukları iyi mekanlara şehir dışına bile gidiyorlar.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: