Bitcoin Forum
May 21, 2024, 12:55:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: bitcoin 380 lira, almalı mı?  (Read 1565 times)
totti67
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 300

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
July 04, 2023, 06:08:05 AM

Forexle uğraştığım zamanlarda adını yeni yeni duyduğum ve "-Abi herhangi bir ülkenin para birimi değil, her hangi bir merkez bankasına bağlı değil. Ya yatırdığımız paranın üzerine yatarlarsa kimi kime şikayet edeceğiz. Elle tutulur gözle görülür bir şey değil, boşver abi biz eur/usd, usd/jpy al sat yapalım günü kurtaralım.. THY 4.5 TL 9 TL oldumu kralız parayı ikiye katlarız..." dediğimiz zamanlarda yanlış hatırlamıyorsam 150 dolar civarlarındaydı.. O zamanlar doğru düzgün platform vs olmadığı ve btc ile ilgili günümüzde ki kadar bilgi olmadığı için geleceği göremeyip kaçırdığım bir trendi.. trene binme şansım 2017de oldu fakat o zamanda avukatlıktım ve param yoktu etrafımda ki kaç kişiye ne kadar para ayırabiliyorsan ayır, sigarandan kıs gezmenden kıs btc al eth al bu kardeşine dua edeceksin dediğimi hatırlamıyorum.. güncel dolar kuruyla birlikte o zamanlar 300 tl olan btc 800k olmuş.. hey gidi heeyy...

Benzer çelişkileri yaşamışız genel olarak, yani bir sürü bilinmezlik, acaba, lan nasıl olur vs gibi karmaşa içinde kalmışız, benim çevremde de bilenler yada bildigini iddaa edenler de hep yarım yamalak anlatınca mevzuyu, boşver kardeşim bize göre degile kadar geldiydi iş,  sonrası ise hepimizin malumu, kaçan balık hep büyük oluyor

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 65

View Profile
July 04, 2023, 10:34:57 AM

Bıkmadınız eskiden şu fiyattı şimdi bu fiyat muhabbetinden. Her yıl borsada binlerce kağıt 10 kat 100 kat gidip 100 kat yerin dibine giriyor.

Bitcoin 300 liradan alan adam çoktan sattı. Satmayanlar belirli bir azınlık işin başından daha bilen. Senin öyle bir şansın hiç olmadı olmayacak. Daha kötüsü işin başında alnların satacağı yıllarda yaklaşıyor asıl endiseleceksen buna endiselen.

Bilmeniz gereken 2009 dan bu yana kripto paralarda boğa dayız ara ara duzeltmelerle ana trend yukarı. Şu firsatlari değerlendirip alın zirve geldiğinde dinlenin fazla kapılmayın. Boğanın sonu da var.
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
July 04, 2023, 11:14:29 AM

Bıkmadınız eskiden şu fiyattı şimdi bu fiyat muhabbetinden. Her yıl borsada binlerce kağıt 10 kat 100 kat gidip 100 kat yerin dibine giriyor.

Bitcoin 300 liradan alan adam çoktan sattı. Satmayanlar belirli bir azınlık işin başından daha bilen. Senin öyle bir şansın hiç olmadı olmayacak. Daha kötüsü işin başında alnların satacağı yıllarda yaklaşıyor asıl endiseleceksen buna endiselen.

Bilmeniz gereken 2009 dan bu yana kripto paralarda boğa dayız ara ara duzeltmelerle ana trend yukarı. Şu firsatlari değerlendirip alın zirve geldiğinde dinlenin fazla kapılmayın. Boğanın sonu da var.

2009’dan beri boğada olduğumuza teorik olarak katılıyorum ama ayı sezonunu da gördük ve dibin dibi dediğimiz yer pandemi sürecinde kendini göstermişti, tekrar düşer mi bilmiyorum ama ben kendi adıma düşmesini istiyorum, o dönemde maddi olarak sıkıntılı olduğum için yeterli yatırımı yapamamıştım, bu dönemde böyle bir düşüş olursa sabretmeyi bilip yatırımımı yaparım,
Dzigie
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 374

Life is so short but wonderful.

View Profile
July 06, 2023, 08:00:05 PM

Bu ihtimal beni de zaman zaman korkutan bir şey ama neyse ki onların cüzdanları belli ve o cüzdanlar hareket ettiklerinde tüm haber sitelerinde üst perdeden manşet oluyorlar. 300 liradan veya birkaç dolardan Bitcoin alan biri parasını borsaya gönderdiğinde haberimiz olur. Hiç duymayacağımız bir olay olamaz böyle bir hareket. İşin daha bir garibi şu ki birkaç dolardan Bitcoin alan cüzdanlar her sene cüzdanlarındaki Bitcoinlerin sayısını artırıyormuş.

2009'dan yana boğadaysak 14 senedir boğadayız demektir. Ben trene neresinden bindim? Sonundan mı bindim? Zirve geldiğinde dinlenin diye tavsiye vermişsiniz? Zirve neresi? Ben zirveye geldiğimizi nasıl anlarım? Bence söyledikleriniz çok muallak şeyler. Söyledikleriniz bana hiçbir konu hakkında detay vermiyor. Sizin söylediklerinizden sonra zirveye gelsek ve ben sizin söylediklerinizi kontrol etsem dinlenmek mi gerekir bilemem. Belki bunu bilemediğim için fazla kapılırım çünkü tavsiyeleriniz hiçbir net açıklamaya sahip değil.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x