Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:11:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yüksek karlı alternatifler. Mesela Güneş tarlası - Arsa satın alıp kiraya vermek  (Read 54 times)
samaney (OP)
Member
**

Activity: 94
Merit: 10

View Profile
November 09, 2023, 04:27:40 PM
Last edit: November 09, 2023, 04:42:39 PM by samaney

Başka bir foruma da yazdım. Buraya da yazıyorum. Malum sizler güneş enerjisi ile de ilgilisiniz.

Tarım yatırımı için araştırma yaparken şuna denk geldim - yapan başka şirketler de var.

enerjitarlasi.com.tr

https://enerjitarlasi.com.tr

20.000'e arsayı alıp aynı kişilere kiraya verip 1 yılda parasını çıkartabiliyorsunuz. Üzerine güneş tarlası kuruluyor.

Şirketin kooperatif lisansı e-devlet'te varmış. Aynı zamanda arsa devletin sitesinde üzerimize gözüküyormuş parsel olarak. Satış noter kanalı ile oluyormuş.

Bu kadar güvenli gözükse de bana çiftlik bank gibi geliyor. Bir de baktığımda bazı yerlerde bazıları diyormuş ki arsayı kat be kat pahalıya satıyorlar, emlakçılıktan kazanıyorlar.

Bu kadar cezbedici olması aklıma kötü şeyler getiriyor. Zaten parayı bir yılda çıkartacaksak neden kiraya veriyorlar?

Ben almam. Ama bu topikte benzeri getiri sağlayan (güneş tarlası da olabilir başka konular da) hep beraber konuşarak belki iyi bir şeyler buluruz. Güneş tarlasını kendimiz yapsak ne kadar tutar - yoksa böyle girişimlerden güvenli olanı var mıdır - cazip olsun olmasın.

Konuşmaktan zarar gelmez. Topic için daha uygun bir kategori varsa oraya taşınabilir - daha çok katılım olur. Forumun kalitesini düşürmek istemedim.
meser#
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 959

View Profile
November 09, 2023, 05:49:53 PM

Şu aralar youtube'da petrol çıkarma vs ile ilgili reklam videoları denk geliyor direk belli scam. Hatta bir tanesinde yapay zekayla Erdoğan'ı konuşturmuşlar ve zarar eden olursa direk cebimden 20M vereceğim dedirtmişler Cheesy Bu projede bana hem onu anımsattı hemde çiftlikbankı. Birde böyle bir girişim için önce Epdk'dan lisans alınması gerekmez mi? Alınan lisans 2 Kasım ama birçok farklı sitede daha öncesinden reklamlarını falan yapıp bazı yerlerde arsa fiyatını 50K kira fiyatını 3K 2K gibi farklı bilgilerle döşemişler. Yani kısaca pek güven vermiyor bana. 
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1066

View Profile
November 09, 2023, 06:14:42 PM

Çiftlikbankta da bir sürü şey vardı hocam aklıma direkt o geldi nedense her türlü ürün üretiliyordu herhalde peynir süt ve ürünleri ile satışta yapılıyordu ne oldu ortada ne o var ne bu var adam dünyayı tokatlayıp bastı gitti yani böyle şeylere pek ihtimal vermiyorum neden kendi yapmak yerine paydaşlara versin ponzinin farklı bir türü olabilir dikkatli olmak lazım

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1988
Merit: 575

View Profile WWW
November 09, 2023, 07:44:28 PM

Araya birini sokmak gerekmeyen işlerde araya birini sokmak çok garip geliyor bana. Mesela 20k karşılığında alıp adamlara geri kiralamayalım, adamlar direkt kendi yapsın, 20k mı yok, bu mu yani dertleri. Zamanında bot satmış birisi olarak söylüyorum, araya birini sokunca illa bir arıza çıkabiliyor, niyet iyi olsa bile herkes birebir aynı şeyi alamıyor, scam olmasa bile fail olabiliyor. Hiç unlarla uğraşmasınlar, alabildikleri kadar arsa alıp paneli çaksınlar, böylece bu tarz scamvari işlerle uğraşmamış olurlar, hemde hiç insanları tehlikeye atmamış olurlar. Veya siz çok mu güneş paneli istiyorsunuz, ucuza arsa çok ,imarı falan kapalı, ahşap ev bile dikmesi zor araziler var, alın, çakın panelleri, mis gibi gelir elde edin, başkasınada paranızı kaptırmayın.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
█████████████████████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
samaney (OP)
Member
**

Activity: 94
Merit: 10

View Profile
November 09, 2023, 08:37:33 PM

Ben de aynı fikirdeyim. Hepinize teşekkürler.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: