Bitcoin Forum
May 08, 2024, 11:09:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Poszukiwane faktyczne doświadczenie - rozliczenie podatku z kryptowalut  (Read 167 times)
pbies (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 245
Merit: 126



View Profile
December 24, 2023, 07:19:16 AM
 #1

Jeżeli dostałbym nagle 50 BTC na swój adres i zamienił na giełdzie na pieniądze, potem tę kasę wypłacił na prywatne konto, to czeka mnie 19% podatku (dochodowego).

Czy ktoś z Was miał doświadczenie zapłacenia takiego podatku od kryptowalut? Oczywiście mówię również o mniejszych kwotach, jednak pytam o to czy Urząd Skarbowy jakoś bardziej się interesuje przy większych sumach.

Czy US pyta po złożeniu PITu "skąd pan miał te kryptowaluty"?

Ktoś miał podobne doświadczenia? (Teorię i prawo znam, interesują mnie praktyka, fakty)

BTC: bc1qmrexlspd24kevspp42uvjg7sjwm8xcf9w86h5k
I have 9900K and 1080 Ti, gathering funds for new desktop PC for Bitcoin operations - 14900K and RTX 4090
1715166556
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715166556

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715166556
Reply with quote  #2

1715166556
Report to moderator
1715166556
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715166556

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715166556
Reply with quote  #2

1715166556
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
December 29, 2023, 10:32:54 PM
 #2

Czy US pyta po złożeniu PITu "skąd pan miał te kryptowaluty"?

Ktoś miał podobne doświadczenia? (Teorię i prawo znam, interesują mnie praktyka, fakty)

kontrole są zapewne wyrywkowe i US ma na to 5 lat...nie ma gwarancji, że w 2025 nie zostanie wezwany na tłumaczenie się z 2021 roku. Najlepiej na wszystko mieć papier i na bierząco o to dbać.

Dla tego takim wzięciem cieszą się kasyna online  Cool, łatwo przepuścić przez nie środki i wykazać jako źródło Wink

Martinez88
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 1


View Profile
March 09, 2024, 03:39:14 AM
 #3


Przez pewien czas zastanawiałem się, czy podzielić się swoimi doświadczeniami w temacie rozliczania kryptowalut. Od 2018 roku zajmowałem się tą kwestią kilkurotnie przeżywając wiele trudności i konsekwencji. Moje doświadczenie zbudowane jest na wielu straconych nerwach i dwóch karach. Wracając do pytania autora tematu to wszystko zależy od kilku czynników ale hipotetycznie jeśli wyplacilbys teraz 50btc i opłacił podatek to bez dołożenia cegiełki w historię kontrola czeka Ciebie na 99%. 1 % zostawiam tylko dlatego że w życiu nic nie jest pewnie na 100% po za śmiercią i podatkami.
Niechętnie publicznie wychodzę z wiedzą na światło dzienne, mogę udzielić kilku cennych wskazówek pierwszej osobie która zmagać się będzie  z  równie duzym problemem w wiadomości prywatnej.

Pozdr
pbies (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 245
Merit: 126



View Profile
March 09, 2024, 07:57:10 AM
 #4

bez dołożenia cegiełki w historię

Co to znaczy?

Pisz na temat publicznie, żaden problem, każdy skorzysta.

BTC: bc1qmrexlspd24kevspp42uvjg7sjwm8xcf9w86h5k
I have 9900K and 1080 Ti, gathering funds for new desktop PC for Bitcoin operations - 14900K and RTX 4090
ecdsa123
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 211
Merit: 105

Dr WHO on disney+


View Profile
March 09, 2024, 06:42:42 PM
Merited by pbies (1)
 #5

bla bla bla @Martinez88 , całkowicie się myli.


Aktualnie , nawet jak byś spienięrzył 1000 B, płacisz podatek 19% , nikt nie będzie wnikał skąd miałeś.
Jedynie w przypadku jeśli będziesz chciał obniżyć o tak zwany koszt zakupu. ale jesli opłacisz pelne 19% , nikt nie będzie ciebie o nic pytał.


natomiast @Martinez88, jest osobą która g wie, i tylko straszy.

moja opinia : Kill Martinez88!

Smiley

Donate: bc1q0sezldfgm7rf2r78p5scasrrcfkpzxnrfcvdc6

Subscribe : http://www.youtube.com/@Ecdsa_Solutions
Martinez88
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 1


View Profile
March 12, 2024, 02:17:49 AM
Last edit: March 12, 2024, 02:29:24 AM by Martinez88
 #6


Spienięrzył?  To jakiś slang ?

Jeśli serio uważasz że  ~280mln zł tak łatwo można wrzucić do portfela TYLKO po opłaceniu samego podatku i nikt o nic nie spyta  to sam naprawdę niewiele wiesz na ten temat. Zupełnie w innym świecie żyjesz i moim zdaniem Nigdy nie miałeś doczynienia z rozliczeniem kwoty rzędu obecnej wartości  1000bitcoinow a piszesz to tak jakbyś miał duże doświadczenie poparte wielokrotnym rozliczaniem podobnych kwot zarówno w ostatnich latach jak i starszym niż 5 lat...

Wracając do  sytuacji którą powyżej stworzyłeś
 jesli opłacisz pełne 19% z tych ~280mln zł nikt nie będzie pytał, po prostu później sam się będziesz musiał dobrze tłumaczyć.


Martinez88
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 1


View Profile
March 12, 2024, 02:25:06 AM
 #7

bez dołożenia cegiełki w historię

Co to znaczy?

Pisz na temat publicznie, żaden problem, każdy skorzysta.

 Żyje na tym świecie już trochę i zawsze się trafi ktoś kto myli opinię z doświadczeniem  ja ten pomiędzy nami a ja po prostu nie czuję potrzeby żeby komuś coś udowadniać i wdawać się w dyskusje publiczne. Cenię sobie dyskrecję a już w szczególności zupełnie nie mam ochoty dzielić się cyferkami na  forum publicznym.
 Wink
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
March 12, 2024, 09:32:50 AM
 #8

Żyje na tym świecie już trochę i zawsze się trafi ktoś kto myli opinię z doświadczeniem  ja ten pomiędzy nami a ja po prostu nie czuję potrzeby żeby komuś coś udowadniać i wdawać się w dyskusje publiczne. Cenię sobie dyskrecję a już w szczególności zupełnie nie mam ochoty dzielić się cyferkami na  forum publicznym.
 Wink


Problem z takim podejściem jest taki, że świat jest pełen oszustów a świat krypto to już w ogóle. Więc jak ktoś pisze, że pomoże ludziom i dobrodusznie rozwiąże ich problem z nadmiarem pieniędzy w dyskusji prywatnej, to u większości ludzi, którzy są w krypto od więcej niż roku zapali się czerwona lampka, a że społeczność polska na bitcointalk jest mała, to naturalne jest by bronić się wzajemnie. Dlatego jednak przychylam się do prośby ecdsa123 by tipy o tym jak legalnie i bezpiecznie wypłacać krypto wrzucić publicznie pomijając po prostu swoje dane wrażliwe jakkolwiek je zdefiniujesz.

co do dużych sum, to dobrze mieć wszystko na papierze. Na pewno nie wyciągnąłbym w ciągu jednego roku podatkowego miliona, którego pochodzenia nie ma dobrze udokumentowanego. Urząd skarbowy chce od nas 19%, ok, ale są jeszcze inne instytucje, które mogą wsząć śledztwo, czy środki nie pochodzą z przestępstwa, prania pieniędzy, finansowania teroryzmu itp. a do czasu rozwiązania zamrozić środki.
pbies (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 245
Merit: 126



View Profile
March 12, 2024, 10:40:33 AM
 #9

bez dołożenia cegiełki w historię

Co to znaczy?

Pisz na temat publicznie, żaden problem, każdy skorzysta.

 Żyje na tym świecie już trochę i zawsze się trafi ktoś kto myli opinię z doświadczeniem  ja ten pomiędzy nami a ja po prostu nie czuję potrzeby żeby komuś coś udowadniać i wdawać się w dyskusje publiczne. Cenię sobie dyskrecję a już w szczególności zupełnie nie mam ochoty dzielić się cyferkami na  forum publicznym.
 Wink


Zatem zamilknij i nie reaguj. Jak ktoś będzie miał potrzebę na pewno się do ciebie zgłosi. Z taką reklamą będzie to na pewno szybciej niż dalej.

Nikt też nie oczekuje że będziesz komuś udowadniał cokolwiek, chyba że ci konkretnie tak napisze. W przypadku naglącej potrzeby na pewno możesz liczyć na wiadomość prywatną.

A o jakich cyferkach mówisz - to nikt ciebie o nie tutaj nie pytał. Jak chcesz się pochwalić że uzbierałeś dużo BTC to po prostu wklej screeny z portfeli i będzie git. Jak nie, to tak jak napisałem na początku.

BTC: bc1qmrexlspd24kevspp42uvjg7sjwm8xcf9w86h5k
I have 9900K and 1080 Ti, gathering funds for new desktop PC for Bitcoin operations - 14900K and RTX 4090
Martinez88
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 1


View Profile
March 12, 2024, 03:28:03 PM
Last edit: March 12, 2024, 04:03:09 PM by Martinez88
 #10

Żyje na tym świecie już trochę i zawsze się trafi ktoś kto myli opinię z doświadczeniem  ja ten pomiędzy nami a ja po prostu nie czuję potrzeby żeby komuś coś udowadniać i wdawać się w dyskusje publiczne. Cenię sobie dyskrecję a już w szczególności zupełnie nie mam ochoty dzielić się cyferkami na  forum publicznym.
 Wink


Problem z takim podejściem jest taki, że świat jest pełen oszustów a świat krypto to już w ogóle. Więc jak ktoś pisze, że pomoże ludziom i dobrodusznie rozwiąże ich problem z nadmiarem pieniędzy w dyskusji prywatnej, to u większości ludzi, którzy są w krypto od więcej niż roku zapali się czerwona lampka, a że społeczność polska na bitcointalk jest mała, to naturalne jest by bronić się wzajemnie. Dlatego jednak przychylam się do prośby ecdsa123 by tipy o tym jak legalnie i bezpiecznie wypłacać krypto wrzucić publicznie pomijając po prostu swoje dane wrażliwe jakkolwiek je zdefiniujesz.

co do dużych sum, to dobrze mieć wszystko na papierze. Na pewno nie wyciągnąłbym w ciągu jednego roku podatkowego miliona, którego pochodzenia nie ma dobrze udokumentowanego. Urząd skarbowy chce od nas 19%, ok, ale są jeszcze inne instytucje, które mogą wsząć śledztwo, czy środki nie pochodzą z przestępstwa, prania pieniędzy, finansowania teroryzmu itp. a do czasu rozwiązania zamrozić środki.

Chyba pomyliłeś użytkowników i miałeś na myśli prośbę "pbies" Wink
 " ecdsa123" " sugestia " to zabicie mnie Huh
Myślę że w tej dyskusji powinna zapalić się czerwona lampka u każdego kto czyta post "ecdsa123" że setki milionów można rozliczyć płacąc tylko 19% podatku i można cieszyć się majątkiem  Shocked

Widze że Ty już masz większą wiedzę i dokładniej rozumiesz jak funkcjonuje ten świat. Dodam że po zmianach w przepisach mogę nie tylko zamrozić "podejrzane " środki ale nawet wszystkie aktywa do czasu kiedy nie zaakceptują bądź nie zaakceptują wyjaśnień rozliczającego

Wiem że świat krypto jest pełen oszustów i przestępców, chyba każdy to wie kto dłużej posiedzi w tym świecie. Myślę że w dużym stopniu dlatego że nie ufam nikomu i zawsze robię własny reaserch dotarłem w życiu tak gdzie jestem obecnie
Martinez88
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 1


View Profile
March 12, 2024, 03:48:33 PM
 #11

bez dołożenia cegiełki w historię

Co to znaczy?

Pisz na temat publicznie, żaden problem, każdy skorzysta.

 Żyje na tym świecie już trochę i zawsze się trafi ktoś kto myli opinię z doświadczeniem  ja ten pomiędzy nami a ja po prostu nie czuję potrzeby żeby komuś coś udowadniać i wdawać się w dyskusje publiczne. Cenię sobie dyskrecję a już w szczególności zupełnie nie mam ochoty dzielić się cyferkami na  forum publicznym.
 Wink


Zatem zamilknij i nie reaguj. Jak ktoś będzie miał potrzebę na pewno się do ciebie zgłosi. Z taką reklamą będzie to na pewno szybciej niż dalej.

Nikt też nie oczekuje że będziesz komuś udowadniał cokolwiek, chyba że ci konkretnie tak napisze. W przypadku naglącej potrzeby na pewno możesz liczyć na wiadomość prywatną.

A o jakich cyferkach mówisz - to nikt ciebie o nie tutaj nie pytał. Jak chcesz się pochwalić że uzbierałeś dużo BTC to po prostu wklej screeny z portfeli i będzie git. Jak nie, to tak jak napisałem na początku.

Zauważyłem że cyferki mają bardzo duże znaczenie. Z mojego doświadczenia  gdy wypłacamy kwoty 6-7 cyfrowe sytuacja wygląda inaczej niż kiedy ta kwota jest większa.
Ostatnią rzeczą jaką chce tutaj robić to pisać o własnych zasobach publicznie  Wink nie potrzebuję zainteresowania oszustów i złodziejów moja osobą.

Uważam że pisząc o tym publicznie skorzysta niewielka ilość osób, większa część osób będzie jedynie rozpowiadać jak to łatwo ominąć kontrolę przytaczając mój przykład zwiększając niepotrzebnie zasięg tych informacji. A to może tylko negatywnie przełożyć się na moją sytuację i wszystkich osób które skorzystają z mojej pomocy . Jestem pewien że moje rozwiazanie jest dobre tylko jest kwestia czasu kiedy " państwo" to dostrzeże i zamknie ta furtkę , dlatego taki rozgłos jest mi zupełnie nie na rękę.

pbies (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 245
Merit: 126



View Profile
March 12, 2024, 04:22:07 PM
 #12


Zauważyłem że cyferki mają bardzo duże znaczenie. Z mojego doświadczenia  gdy wypłacamy kwoty 6-7 cyfrowe sytuacja wygląda inaczej niż kiedy ta kwota jest większa.
Ostatnią rzeczą jaką chce tutaj robić to pisać o własnych zasobach publicznie  Wink nie potrzebuję zainteresowania oszustów i złodziejów moja osobą.

Uważam że pisząc o tym publicznie skorzysta niewielka ilość osób, większa część osób będzie jedynie rozpowiadać jak to łatwo ominąć kontrolę przytaczając mój przykład zwiększając niepotrzebnie zasięg tych informacji. A to może tylko negatywnie przełożyć się na moją sytuację i wszystkich osób które skorzystają z mojej pomocy . Jestem pewien że moje rozwiazanie jest dobre tylko jest kwestia czasu kiedy " państwo" to dostrzeże i zamknie ta furtkę , dlatego taki rozgłos jest mi zupełnie nie na rękę.


Jesteś mitomanem i nadal nie zamilkłeś chociaż sam podajesz powody ku temu żebyś właśnie sam zamilkł.

Nikt się tobą nie będzie interesował, bo są ciekawsze tematy na necie niż jakieś biedne anonki twojego pokroju.

Furtka już się powoli zamyka, bo są artykuły że mają być wprowadzone regulacje.

A US raczej nie zainteresuje się legalnym przelewem z giełdy jeżeli w następny PIT-cie po prostu wpisze się bańkę i zapłaci 19%. Grzecznie podziękują za podatek i na tym się skończy.

Zejdź na Ziemię.

BTC: bc1qmrexlspd24kevspp42uvjg7sjwm8xcf9w86h5k
I have 9900K and 1080 Ti, gathering funds for new desktop PC for Bitcoin operations - 14900K and RTX 4090
Martinez88
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 1


View Profile
March 12, 2024, 05:27:49 PM
 #13


Zauważyłem że cyferki mają bardzo duże znaczenie. Z mojego doświadczenia  gdy wypłacamy kwoty 6-7 cyfrowe sytuacja wygląda inaczej niż kiedy ta kwota jest większa.
Ostatnią rzeczą jaką chce tutaj robić to pisać o własnych zasobach publicznie  Wink nie potrzebuję zainteresowania oszustów i złodziejów moja osobą.

Uważam że pisząc o tym publicznie skorzysta niewielka ilość osób, większa część osób będzie jedynie rozpowiadać jak to łatwo ominąć kontrolę przytaczając mój przykład zwiększając niepotrzebnie zasięg tych informacji. A to może tylko negatywnie przełożyć się na moją sytuację i wszystkich osób które skorzystają z mojej pomocy . Jestem pewien że moje rozwiazanie jest dobre tylko jest kwestia czasu kiedy " państwo" to dostrzeże i zamknie ta furtkę , dlatego taki rozgłos jest mi zupełnie nie na rękę.


Jesteś mitomanem i nadal nie zamilkłeś chociaż sam podajesz powody ku temu żebyś właśnie sam zamilkł.

Nikt się tobą nie będzie interesował, bo są ciekawsze tematy na necie niż jakieś biedne anonki twojego pokroju.

Furtka już się powoli zamyka, bo są artykuły że mają być wprowadzone regulacje.

A US raczej nie zainteresuje się legalnym przelewem z giełdy jeżeli w następny PIT-cie po prostu wpisze się bańkę i zapłaci 19%. Grzecznie podziękują za podatek i na tym się skończy.

Zejdź na Ziemię.

Sprawiasz wrażenie pewnosci swojej wiedzy jednocześnie piszesz ", Us RACZEJ się nie zainteresuje ..."  Czyli teoretyzujesz a u nich wszystko działa prosto , jest tylko tak lub nie.


Nie wiesz o jaka furtka chodzi  ale już wiesz wszystko bo coś czytałeś Shocked. Ta furtka  na pewno się tak szybko nie  zamknie przez regulacje  bo jeszcze nigdzie nie znalazłem artykuły który sugerowalby że są blisko...

Przy dużej kwocie myślenie że wystarczy wrzucić środki na chwilę bez grania do kasyna i potem spowrotem do siebie to życzeniowe myślenie, jak robią kontrolę to nie mają problemu żeby skontaktować się z kasynem i żądać od nich dokładnego wykazu historii twoich środków i w informacji w jaki sposób stałeś się ich właścicielem.

z takim podejściem niektórzy na własnym dupsku  zobaczą jak w dużym błędzie są /byli. jesli w ogóle czegokolwiek się dorobili w tym świecie w co wątpię czytając niektóre rady  haha

Kończę ta głupia dyskusje bo  jeśli myślicie że można  cieszyć się równowartością 1000btc tylko  po opłaceniu 19% podatku  to tak róbcie, przynajmniej zasilicie budżet państwa   Grin
pbies (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 245
Merit: 126



View Profile
March 13, 2024, 01:03:58 AM
 #14


Kończę ta głupia dyskusje bo  jeśli myślicie że można  cieszyć się równowartością 1000btc tylko  po opłaceniu 19% podatku  to tak róbcie, przynajmniej zasilicie budżet państwa   Grin


A ja życzę ci żebyś kiedyś się ogarnął i nie zakładał konta tylko po to żeby p..ić bez sensu.

BTC: bc1qmrexlspd24kevspp42uvjg7sjwm8xcf9w86h5k
I have 9900K and 1080 Ti, gathering funds for new desktop PC for Bitcoin operations - 14900K and RTX 4090
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
March 19, 2024, 10:51:52 PM
 #15

ciach

Napisał bys konkretnie o co chodzi i jaki trik czy furtkę można wykorzystać, wtedy pewnie forumowicze potraktowali by te wpisy jakoś poważniej

zgadzam się ze próba wrzucenia takiej ilości krypto nie skończy się tylko opłaceniem podatku, na pewno trzeba udokumentować jakoś pochodzenie takich środków

czytając Twoje wypowiedzi wyglada jak bys chciał się pochwalić albo kogoś przewalić oferując pomoc tylko w DMach, ja sam wcześniej nie widziałem jakichś konkretnych wpisów od Ciebie

lokalne podwórko jest bardzo małe i znamy się wszyscy dość dobrze tu na forum, wiemy mniej więcej co kto pisze i jaka jest jego wiedza, raczej nikt nie uwierzy w randomowe posty świerzaka, który oferuje pomoc z podatkami (sposobami ich ominięcia) ale tylko w DMach

fajnie by było gdybyś teraz zaskoczył nas wszystkich i udowodnił ze nie mamy racji, podziel się po prostu swoją wiedzą.

Twierdzenie że upublicznienie tego tu na forum przyczyni się do zamknięcia furtki, to po co w ogóle o tym wspominasz,
jeżeli boisz się takiej ewentualności?

wrzucisz coś w DM jednemu z nas i na bank otrzyma ta informację każdy zainteresowany, jak będzie ona wartościowa, bo po to jest to forum, dzielimy się tu wiedzą i im bardziej pomożesz komuś tym lepiej, właśnie o to chodzi żeby dotrzeć do jak największej liczby osób

ale nie masz się co bać mainstreamu to na pewno się nie stanie, nawet jak byś opublikował kolejne krypto które zrobi 100X i tak zasięg naszego lokalnego forum jest tak mały że pewnie więcej jak kilka osób tego nie przeczyta, staramy sie to zmienić od dawna i nikt nie jest w stanie, wątpię że info od Ciebie to będzie właśnie to, ale zawsze możesz spróbować...

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!