Bitcoin Forum
June 18, 2024, 03:24:40 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 2024 Yılında zam gelmeyen ürünler listesi.  (Read 203 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 637

View Profile
January 07, 2024, 07:58:55 PM

Asgari ücret artışıyla başlayan bu serüvende her ürün zamlanıyor hem de çalışanlar daha ellerine zamlı maaşları geçmeden erimeye başlamış oluyor. 3 harfli marketlerde bazı ürünlerde indirim var ama %5'i geçmez, her markete gittiğimde zamlanmayan ürün bakınıyorum ama bulabilmek zor yıllardır zamlanmayan poşeti alınca bu konu aklıma geliyor nedense:)

Oluşturulan veren el mevzusu yüzünden yıllardan beri aldığımız zam yada maaş artışları hep manüple edildi. Gerçek değerler hep saklandı. Enflasyon değerleri hep yanlış açıklandı sonuç olarak yıldan yıla düşen maaşlar ve buna göre yükselen günlük harcama kalem fiyatları.  Neden artsın ki alım gücümüz. Alım gücü yükselirse sen iş seçimi yaparsın bu durumda nasıl çin modeline karşılık gelen Türk modelini uygulayacaksın. Yoksullaşki daha aza razı olup sesini çıkarmadan çalışa bilesin. Artış zinhar günah.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
totti67
Sr. Member

Activity: 882
Merit: 306

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
January 10, 2024, 01:27:09 PM

Asgari ücret artışıyla başlayan bu serüvende her ürün zamlanıyor hem de çalışanlar daha ellerine zamlı maaşları geçmeden erimeye başlamış oluyor. 3 harfli marketlerde bazı ürünlerde indirim var ama %5'i geçmez, her markete gittiğimde zamlanmayan ürün bakınıyorum ama bulabilmek zor yıllardır zamlanmayan poşeti alınca bu konu aklıma geliyor nedense:)

Oluşturulan veren el mevzusu yüzünden yıllardan beri aldığımız zam yada maaş artışları hep manüple edildi. Gerçek değerler hep saklandı. Enflasyon değerleri hep yanlış açıklandı sonuç olarak yıldan yıla düşen maaşlar ve buna göre yükselen günlük harcama kalem fiyatları.  Neden artsın ki alım gücümüz. Alım gücü yükselirse sen iş seçimi yaparsın bu durumda nasıl çin modeline karşılık gelen Türk modelini uygulayacaksın. Yoksullaşki daha aza razı olup sesini çıkarmadan çalışa bilesin. Artış zinhar günah.

Abi asıl mevzu farkındalığı düşük, alıştırılmış kitle, bu kitleyi çok şekilde istedikleri noktaya kanalize edebilen de bir yönetim olunca yıllardır yaşadığımız bu süreç artık bana normal gelmeye başladı. Kendisine hizmet etmek üzere seçtiğini, yani güç verdiğini kendisinden daha kutsal gören kafa yapısı aciziyeti çıkıyor tam da burada karşımıza. Yahu senin yetki verdiğin adam cebinden birşey vermiyor sana, yönetmekle sorumlu kıldığın organizasyonun imkanlarını kullanıyor yani, şimdi ben bunu anlatmaya çalışınca vatan haini olmadığım kalıyor neredeyse, o yüzden bir süredir kimseye bu konularda ağzımı açmıyorum.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
verbakalim
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 637

View Profile
January 10, 2024, 07:46:18 PM

Abi asıl mevzu farkındalığı düşük, alıştırılmış kitle, bu kitleyi çok şekilde istedikleri noktaya kanalize edebilen de bir yönetim olunca yıllardır yaşadığımız bu süreç artık bana normal gelmeye başladı. Kendisine hizmet etmek üzere seçtiğini, yani güç verdiğini kendisinden daha kutsal gören kafa yapısı aciziyeti çıkıyor tam da burada karşımıza. Yahu senin yetki verdiğin adam cebinden birşey vermiyor sana, yönetmekle sorumlu kıldığın organizasyonun imkanlarını kullanıyor yani, şimdi ben bunu anlatmaya çalışınca vatan haini olmadığım kalıyor neredeyse, o yüzden bir süredir kimseye bu konularda ağzımı açmıyorum.

@totti67 hocam hani bir laf var ya sen sus gözlerin konuşsun diye. Sen söylemesende ben senin ne söylediğini duydum. Şimdi sen de beni duyuyorsun bak. Buna ne tür bir iletişim denir bilmiyorum. Hani telepati falan diyolar ya. Bizimki bunlara karşı olan antipati olsun. Grin

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 894

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
January 11, 2024, 08:47:42 AM

Amazon sitesinde omo deterjan indirimde 9 kg paket 400 liradan satılıyor ama asıl indirim 4,5 kg üründe, fiyatı 145 lira x2 dersek 290 lira yapıyor başka bir yerde bu fiyata bu ürünü görmedim. Evdeki deterjanda bitince bu gün fiyat bakarken denk geldim fiyat piyasaya göre uygun. Nays ile %10 iade ve hemen kazandan 10 lira iade aldım 🙂
Fiyat zamlanmadan ihtiyacınız varsa almayı unutmayın.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
meser#
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 964

View Profile
January 11, 2024, 10:18:15 AM

En doğrusunu yapıyorsun hocam ağzını açmamakla nitekim bilemiyorsun bu milletin içinden neler çıkacağını yok hülooğğcu mu, mabad kılı mı bilemiyorsun. Gerçekten de öyle bir şekilde manipüle ediliyor ki bu kitle iyi olan herşey onlardan kötü olan herşeyi de sınav sanıyorlar. O yüzden artık bugün dünden pahalı yarından ucuz olarak devam edecek.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: