Bitcoin Forum
May 06, 2024, 12:59:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Türkiye’nin en zenginleri listesi FORBES  (Read 185 times)
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
February 01, 2024, 05:39:23 PM

Bizdeki listeye giren kişilerin yada kuruluşların dışında sadece banka hesapları ile bu adamları katlayacak mutlu bir azınlığın olduğunu düşünyorum. Geçmişte de manukyan vergirekortmeni olurken listeye girip adını açıklatmayanlar vardı. Şimdi de vergi afları yüzünden bu liste geröekten açıklanmayacak durumdadır. Bu listeye girenler suya sabuna dokunmadıkları için  bu listeye girmiş durumdalar.

ender gelişen osasuna atakları gibi haklı olduğun konular var ve bu konuda haklı olabilirsin...

bana sorarsan bu kilisenin değeri en az 10 milyar dolar eder ve bu da listenin zirvesindeki adamı ikiye katlar. neden böyle bir fiyatlama yaptım? her şeyden önce bu kilise 1300 yıllık bir tarihe sahip. ayrıca, 7 kiliseden oluştuğu için bir manastır statüsüne sahip. düşünebiliyor musun? papa'nın bile böyle bir kilisesi yok. hatta, sana bir şey söyleyeyim, isa bile böyle bir kiliseye sahip olmadı. düşünebiliyor musun? hem peygamber olacaksın hem bu dinin (hristiyanlığın) elçisi olacaksın ama böyle bir kiliseye sahip olamayacaksın; cefasını çekenler (sürgün, haça gerilme, kafirlikle suçlanma)/sefasını sürenler... LOL! bu kilise 10 milyar dolar etmesin de hangi kilise 10 milyar dolar etsin?

listenin gerçeği yansıtıp yansıtmadığına dair bazı şüphelerim vardı ama arkadaşın yorumundan sonra daha sağlıklı bir değerlendirme yaptım.

bu arada gerçekten benim cahape zihniyetine en büyük karşıtlığım varlık vergisi gibi çağdaş ve medeni ülkelerde eşine benzerine az rastlanır politikaları uygulaması sebebiyledir. yani, camileri ahıra çevirmiş olmaları falan sebepler sıralamasında epey ağaşıda kalır çünkü ahıra çevrilen camileri onarıp eski haline döndürmemiz her zaman mümkündür ama toplumun ve toplamın refahını yükselten insanlara set koymak topluma ve toplama geri döndürülmesi mümkün olmayan yaralar açar. nitekim, biz bugün bir singapur olma ihtimalini ıskaladığımız için sendeliyoruz.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: