Bitcoin Forum
May 09, 2024, 07:33:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Ekonominin iflas ettiğini nasıl anlarsınız?  (Read 396 times)
totti67
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 299

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
April 13, 2024, 06:42:50 AM

Ya bobita hocam yapay zeka başlamadan biter sen yapay zekayı bu adamları düzeltsin diye işe koyul yapay zeka orayı terk eder. Bu adamların şeytanlıktan başka bir zeka gereksinimleri yok. Senin söylediğin ile hiç bir şekilde ilgilenmiyorlar. Senin sıkıntın ne bir kere bile kafa yormazlar. Huriler nuriler tüm dünyaları o da burada değil zaten. Onun için yapay yada gerçek zekanın işi yok buralarda.
Valla yapay zeka gelse bizimkiler onun da içinden geçer. Tövbe eder yapay zeka, sokarım cipine kondansatörüne der kendini infilak ettirir. Çünkü her ne kadar herşeyi ongorebilip hareket edebilme de, bizimkilerin bir sonraki hamlesine akıl ermeyeceginden canından bezer. Ama daha kötüsü, bizimkilere uyarsa var ya, işte o zaman yandık.

Amanın totti67 hocam eğer bu yapay zeka bizimkilerine uyup yol yada şekil değiştirip yobaz yeka olursa yandı güzelim keten helva olur valla. Gör o zaman gelecek için ne hurafeler uydurur. Bunun hayal gücü de acaip olur o zaman. İnşallah bizimkiler yapay zekayı kendilerine benzetmezler. Töbe töbe töbe. Grin Grin
Hocam böyle taraflı taraflı yorum yapıyorsunuz mandown hocamla siz, sonra o trolll geliyor bana da sallıyor yapma gözünü seveyim yaw😅
Yapay zeka şu anda bile kendisini oluşturanlardan daha zeki durumda, ilerleyen aşamalarda enseye şaplak durumu bile olur bence.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
1715239985
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715239985
Reply with quote  #2

1715239985
Report to moderator
1715239985
Hero Member
*

Ignore
1715239985
Reply with quote  #2

1715239985
Report to moderator
1715239985
Hero Member
*

Ignore
1715239985
Reply with quote  #2

1715239985
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715239985
Hero Member
*

Ignore
1715239985
Reply with quote  #2

1715239985
Report to moderator
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
April 13, 2024, 10:57:38 AM

Ya bobita hocam yapay zeka başlamadan biter sen yapay zekayı bu adamları düzeltsin diye işe koyul yapay zeka orayı terk eder. Bu adamların şeytanlıktan başka bir zeka gereksinimleri yok. Senin söylediğin ile hiç bir şekilde ilgilenmiyorlar. Senin sıkıntın ne bir kere bile kafa yormazlar. Huriler nuriler tüm dünyaları o da burada değil zaten. Onun için yapay yada gerçek zekanın işi yok buralarda.
Valla yapay zeka gelse bizimkiler onun da içinden geçer. Tövbe eder yapay zeka, sokarım cipine kondansatörüne der kendini infilak ettirir. Çünkü her ne kadar herşeyi ongorebilip hareket edebilme de, bizimkilerin bir sonraki hamlesine akıl ermeyeceginden canından bezer. Ama daha kötüsü, bizimkilere uyarsa var ya, işte o zaman yandık.

Amanın totti67 hocam eğer bu yapay zeka bizimkilerine uyup yol yada şekil değiştirip yobaz yeka olursa yandı güzelim keten helva olur valla. Gör o zaman gelecek için ne hurafeler uydurur. Bunun hayal gücü de acaip olur o zaman. İnşallah bizimkiler yapay zekayı kendilerine benzetmezler. Töbe töbe töbe. Grin Grin
Hocam böyle taraflı taraflı yorum yapıyorsunuz mandown hocamla siz, sonra o trolll geliyor bana da sallıyor yapma gözünü seveyim yaw😅
Yapay zeka şu anda bile kendisini oluşturanlardan daha zeki durumda, ilerleyen aşamalarda enseye şaplak durumu bile olur bence.
Ya şu foseptik temizleyici vidanjörlerden sende kullan rahat et. Bak ben kullanıyorum o çukurunda memnun duruyor. Vidanjör canvar canavar. Bende merak etmiyorum demiyecem onu muatap alıp çok uzun zamandır yazmıyorum. Bırakın kendi pidliğinde boğulsun. Yasaklayın görmeyin. Beslenemeyince kendiliğinden yok olacaktır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
totti67
Sr. Member

View Profile
April 16, 2024, 09:43:00 AM

Ya şu foseptik temizleyici vidanjörlerden sende kullan rahat et. Bak ben kullanıyorum o çukurunda memnun duruyor. Vidanjör canvar canavar. Bende merak etmiyorum demiyecem onu muatap alıp çok uzun zamandır yazmıyorum. Bırakın kendi pidliğinde boğulsun. Yasaklayın görmeyin. Beslenemeyince kendiliğinden yok olacaktır.

Ben tecrübeye saygı duyarım, ayrıca muhtemelen benden büyüksünüz hocam oradan da bir pozitif ayrımcılık yapayım, sizi bu konuda dinleyeceğim (ki ben kim ne derse tam tersini yapmakla ünlü biriyim çevremde Grin)
Realiteye dönersek, çok yakınımdaki biri, bu bayram iki çocuğuna bayramlık alışverişi yapamadı pahalılıktan. çocuklar 8 ve 6 yaşındalar, ortalama alışverişleri minimum 3k tutuyormuş, maalesef bu bayram böyle idare edecekler dedi, yahu kahroldum resmen hocam, bayram dediğin şey (özellikle ramazan bayramı) çocuklar için hep özeldir, bu çocuklar ömür boyu unutamayacaklar bu bayramı, ki binlercesi var bu ülkede maalesef.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
verbakalim
Hero Member

View Profile
April 22, 2024, 06:54:59 AM

Ben tecrübeye saygı duyarım, ayrıca muhtemelen benden büyüksünüz hocam oradan da bir pozitif ayrımcılık yapayım, sizi bu konuda dinleyeceğim (ki ben kim ne derse tam tersini yapmakla ünlü biriyim çevremde Grin)
Realiteye dönersek, çok yakınımdaki biri, bu bayram iki çocuğuna bayramlık alışverişi yapamadı pahalılıktan. çocuklar 8 ve 6 yaşındalar, ortalama alışverişleri minimum 3k tutuyormuş, maalesef bu bayram böyle idare edecekler dedi, yahu kahroldum resmen hocam, bayram dediğin şey (özellikle ramazan bayramı) çocuklar için hep özeldir, bu çocuklar ömür boyu unutamayacaklar bu bayramı, ki binlercesi var bu ülkede maalesef.

Hocam bir söz var bizde hani. Komşu komşunun külüne muhtaçtır diye. Bu söz  çok kıymetli. Ama bu söz komşuların artık bu kadar yoksullaşıp pahalılık altında ezildiği şu günler için çok hafif kalıyor. İnsanın içi ezilsede elinden bişeyin gelmediği zamanlar oluyor.

Geçmişte eşini kaybetmiş 6 çocuk ve bir annesi ile köyden kalkıp gelmiş bir komşum vardı.
Elimden ne geldi ise ona yardım ediyordum.
Amcanın sigara parasını cep harçlığını veriyordum.
PAzar işlerin görüyordum arada.
Bayram yılbaşı özel fileler hazırlıyordum.
Bu durum 2 yıl kadar sürdü. Sonra taşınıp istanbula gittiler. Orada çoluk çocuk iş bulup durumlarıını yoluna koydular. Bu olay üstünden tam 30 yıl geçti. O amca halen beni her bayram arar. Hatırımı sorar. Bu günğn parası ile ben ne vermişimdir oturup hiç hesaplamadım ama benim için olan birşey var ise o ailenin yaşantısına hoş bir dokunuş yaptım. Helal olsun. Şimdi etrafımızda onlarca bu durumda aile var. Kim hangisine nasıl yetişecek bilemiyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
totti67
Sr. Member

View Profile
April 22, 2024, 09:49:51 AM

Hocam bir söz var bizde hani. Komşu komşunun külüne muhtaçtır diye. Bu söz  çok kıymetli. Ama bu söz komşuların artık bu kadar yoksullaşıp pahalılık altında ezildiği şu günler için çok hafif kalıyor. İnsanın içi ezilsede elinden bişeyin gelmediği zamanlar oluyor.

Geçmişte eşini kaybetmiş 6 çocuk ve bir annesi ile köyden kalkıp gelmiş bir komşum vardı.
Elimden ne geldi ise ona yardım ediyordum.
Amcanın sigara parasını cep harçlığını veriyordum.
PAzar işlerin görüyordum arada.
Bayram yılbaşı özel fileler hazırlıyordum.
Bu durum 2 yıl kadar sürdü. Sonra taşınıp istanbula gittiler. Orada çoluk çocuk iş bulup durumlarıını yoluna koydular. Bu olay üstünden tam 30 yıl geçti. O amca halen beni her bayram arar. Hatırımı sorar. Bu günğn parası ile ben ne vermişimdir oturup hiç hesaplamadım ama benim için olan birşey var ise o ailenin yaşantısına hoş bir dokunuş yaptım. Helal olsun. Şimdi etrafımızda onlarca bu durumda aile var. Kim hangisine nasıl yetişecek bilemiyorum.

Hocam sadece Allah rızası gözetilerek yapılan iyilikler asla boşa düşmez. Yani ne kadar verirseniz verin malınız eksilmez, aksine bereketlenir, yeter ki kulun gönlü olsun, müşkülü giderilsin. Gerçek bir garibanın gönülden bir Allah Razı Olsun lafı bin tane belayı defeder. Arada nankörler çıkmaz mı, elbette çıkar ama bu verenin şanını eksiltmez asla, sadece alanın şerefini ortaya çıkarır. İmkanımız ölçüsünde artık ne kadar yapabilirsek yardım etmeye devam edelim, üç günlük dünya, yarın hangimizin ne durumda olacağı belli değil.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1461

Cashback 15%

View Profile WWW
April 22, 2024, 11:23:43 AM

valla dostlar ekonominin battığını anlamak için ben kendi cebime bakarım. şayet ben sıkıntı yaşıyorsam bunun genel bir sorun olduğunu anlarım. şayet ben iyi durumda olup da çevremdeki insanlar gerçekten sıkıntı yaşıyorsa, ağlamaktan bahsetmiyorum, işte o zaman sorunu  onlarda ararım:)
bu ülkede emekli ve asgari ücret ile yaşayan insan sayısı fazla. bu insanlar barınma ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra kalan para ile kafaları rahat bir şekilde yaşıyorsa sorun yok. günümüzde bırakın emekli ya da asgari ücretliyi herhangi bir beyaz yakalı çalışan bile kafası rahat bir şekilde harcama yapamaz duruma geldi. tabii biz bunları yazarken bazıları ülkemizin ekonomik anlamda son birkaç senedir kötü olduğunu düşünebilir ama durum hiç de öyle değil. zaman zaman iyi durumda olsak da genel anlamda her zaman zor şartlara sahip olan bir ülke olduk. işin boktan tarafı yıllardır bu kadar kötü koşullar yaşamamıza rağmen bunu çözecek bir kişinin bile ortaya çıkmamış olması. geçmişten ders alma konusunda pek de başarılı bir millet değiliz.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
totti67
Sr. Member

View Profile
April 22, 2024, 12:31:34 PM

valla dostlar ekonominin battığını anlamak için ben kendi cebime bakarım. şayet ben sıkıntı yaşıyorsam bunun genel bir sorun olduğunu anlarım. şayet ben iyi durumda olup da çevremdeki insanlar gerçekten sıkıntı yaşıyorsa, ağlamaktan bahsetmiyorum, işte o zaman sorunu  onlarda ararım:)
bu ülkede emekli ve asgari ücret ile yaşayan insan sayısı fazla. bu insanlar barınma ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra kalan para ile kafaları rahat bir şekilde yaşıyorsa sorun yok. günümüzde bırakın emekli ya da asgari ücretliyi herhangi bir beyaz yakalı çalışan bile kafası rahat bir şekilde harcama yapamaz duruma geldi. tabii biz bunları yazarken bazıları ülkemizin ekonomik anlamda son birkaç senedir kötü olduğunu düşünebilir ama durum hiç de öyle değil. zaman zaman iyi durumda olsak da genel anlamda her zaman zor şartlara sahip olan bir ülke olduk. işin boktan tarafı yıllardır bu kadar kötü koşullar yaşamamıza rağmen bunu çözecek bir kişinin bile ortaya çıkmamış olması. geçmişten ders alma konusunda pek de başarılı bir millet değiliz.

Hocam asgari ücret civarı ücrete çalışan oranı 2023 yıl sonunda neredeyse toplam çalışanların yüzde 50 sine yakın, bu bile ülkenin ekonomik durumunu gösterir, onun dışında sırf seçim kazanabilmek için EYT yi de devreye soktular ki aynı kişiler bir süre önce buna tamamen karşıydılar, şimdi de emeklilere verilecek zam bizi şu kadar zora sokar falan diyorlar. 43 yaşındayım, ben de çok çok süper koşulları hatırlamıyorum ülkede, ama şimdiki gibi berbat dönemleri de hatırlamıyorum. 

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
barisbilgili
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 271

View Profile
April 29, 2024, 07:32:42 AM

Bir ülkede ekonomiyi istikrara kavuşturmak için her şeyin hükümet politikasına bağlı olduğu ve hükümetin para dolaşımının sağlanmasında ve ayrıca insanların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak gelirinin sağlanmasında büyük rol oynadığı inkar edilemez.
Pek çok insan ihtiyaçlarını karşılayacak iş bulmakta zorlandığında ekonomi iflas edecek ve bunun nedeni hükümetin politikaları düzenlemede ve halkının refahını yaratmada veya iyileştirmede başarısız olmasıdır.

█████▄▄██
███▄█████
██▄███████▄
████████████████
███▀██████████▀
██▄████████████▄
░█████▀▀▀▀▀▀█████
████▀████████▀████
▀▀▀▀▄▄▄▄▄█████████
█████▀███████▄████
███████▀▀▄▄▄█████
███████████████▀
████████████▀▀
OMBARD.com|.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
██████░██░████░██
▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀▀▀
██████████████
▄▄░▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄▄▄
▀▀░▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀▀▀
██░██░██████████
▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀
.
PICK,
PLAY,
PROSPER!
|.

██████
██████████
██████████
██████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
█████████████████   ██
PROVABLY
FAIR
1%█████████████████   ██
HOUSE
EDGE
100%█████████████████   ██
DEPOSIT
BONUS

▄▀▀▀

▀▄▄▄
.
Play now
.

▀▀▀▄

▄▄▄▀
verbakalim
Hero Member

View Profile
May 04, 2024, 03:42:19 PM

Parasal sıkılaşma dedikleri şey sonucunda herkesin cebi iyice boşaldı. Ama  bu boşalmanın devlete bir faydası olmadı. Devlet olarak halkın cebinden aldıklarını bir avuç azınlığın banka hesaplarına yatırıyorlar. Neymiş istikrarı sağlamak için. Yaptıkları dengesiz harcamaları azaltayım diye bir devlet katı mensubu yok. Bunların yemesi içmesi tüketmesi sevap. Halkın alt tabakası dar gelirlisi yemesi içmesi haram. Gerçekten haram zehir zıkkım ettiler. Verdikleri bir kaç kuruşu neye harcayacağını şaşıran pek çok yaşlı emeklimizi perişan ettiler. Geldikleri bu noktada halen ekonomi iflas etmediyse nasıl iflas edebilirki.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
totti67
Sr. Member

View Profile
May 07, 2024, 05:37:43 AM

Parasal sıkılaşma dedikleri şey sonucunda herkesin cebi iyice boşaldı. Ama  bu boşalmanın devlete bir faydası olmadı. Devlet olarak halkın cebinden aldıklarını bir avuç azınlığın banka hesaplarına yatırıyorlar. Neymiş istikrarı sağlamak için. Yaptıkları dengesiz harcamaları azaltayım diye bir devlet katı mensubu yok. Bunların yemesi içmesi tüketmesi sevap. Halkın alt tabakası dar gelirlisi yemesi içmesi haram. Gerçekten haram zehir zıkkım ettiler. Verdikleri bir kaç kuruşu neye harcayacağını şaşıran pek çok yaşlı emeklimizi perişan ettiler. Geldikleri bu noktada halen ekonomi iflas etmediyse nasıl iflas edebilirki.

Hocam dolaşımdaki karşılıksız paraya ulaşımı kısıtlamak çözüm gibi duruyordu karşılarında ama düşünülenden daha fazla soruna yol açtı bu. Tamam paraya ulaşım kısıtlandı ve insanlar temel ihtiyaçlarını bile artık kısmaya başladılar, bunun sonucunda çarşı pazarda esnaf zaten uzun süredir zordayken, artık iyice bitme noktasına geldi. Bakın şurada kısa bir süre sonra kurban bayramı var, benim çevremde her sene mutlaka rahatlıkla kurban vazifesini yerine getirebilen tanıdıklarımız bu sene zorlanacaklarını söylüyorlar.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
ZekiBeyy
Hero Member

Activity: 1246
Merit: 883

View Profile
May 07, 2024, 07:39:31 AM

Ekonominin iflas edeceği taa 2017-2018 yıllarından sinyalini veriyordu üzerine pandeminin etkisi üzerine ısrarla indirilmek istenen faizler ki o dönem enflasyonun zirve yaptığı dönemlerdi, o zaman faiz indirmek yerine bu günkü faiz artırma politikası olmuş olsaydı sonuç olarak daha iyi seviyelerde olurduk diye düşünüyorum. Sürekli yanlış üstüne yanlış adım atmanın neticesinde gelinen noktadayız.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
▬▬▬▬▬
verbakalim
Hero Member

View Profile
May 07, 2024, 08:35:36 AM

Ekonominin iflas edeceği taa 2017-2018 yıllarından sinyalini veriyordu üzerine pandeminin etkisi üzerine ısrarla indirilmek istenen faizler ki o dönem enflasyonun zirve yaptığı dönemlerdi, o zaman faiz indirmek yerine bu günkü faiz artırma politikası olmuş olsaydı sonuç olarak daha iyi seviyelerde olurduk diye düşünüyorum. Sürekli yanlış üstüne yanlış adım atmanın neticesinde gelinen noktadayız.
senin ağzın ne söyliyi.
Ağanın pohunun üsütüne poh olurmu.
Yıhın la bunu.

Grin Grin

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
totti67
Sr. Member

View Profile
May 08, 2024, 09:54:17 AM

İşte o dönemde herşeyi ben bilirim mantığı yerine, işin uzmanlarına bırakılsaydı ekonomi sahası, bu günleri böylesine çaresiz yaşamazdı bu millet. pandemi geldi evet ama bir tek bize gelmedi. deprem geldi evet ama zaten bulunduğumuz coğrafyanın en büyük gerçeklerinden biriydi deprem, 99 depremi sonrası göreve gelenler bu gerçeğe uygun ne kadar hareket etti sorusunun cevabını geçtiğimiz şubatta  acı şekilde aldık. yanlış yapmak tercih olmayabilir, ama yanlışta ısrar etmek bir tercihtir, ve cezasının da o ölçüde olması gerekir.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀