Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:59:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Nargileye dair her şey  (Read 360 times)
Hvdv
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 345

View Profile
March 27, 2024, 03:49:39 PM
Merited by CLS63 (3)

Arkadaşlar konuyu okudum ama kafam karıştı ben cafeye gidip nargile içen biriyim ama evde içmek kendim hazırlamak istiyorum çok fazla bilgim yok ama kalitesiz şeylerde almak istemiyorum konuda yazan arkadaşlar bana şu şu şunları alman lazım diyip yardımcı olabilir mi? Biliyorum çok şey istiyorum ama bu benim için çok iyi olur tek anladığım çelik nargile almam gerektiği oldu.Aşağıdakilerden de bir liste hazırladım

Hocam merhabalar. En iyi takımla nargile içiyorum ve bundan önceki takımım Big Boss Pro model olandı. Bence güzel bir takım ama çelik marpuç set almanıza gerek yok çünkü takım içerisinde çelik marpuç, hortum var. Boş yere para vermeyin. Alpaca Lerook yerine Ferris lüle öneririm ayrıca pratik olması açısından da közlüğü kapalı közlük tercih etmenizi öneririm. Elbette Badcha da olabilir ama badcha direkt üstünde köz açıkta kaldığı için daha çok kısa süreli keyif içişlerinde kullanabilirsiniz. Bir de badcha koyacaksanız lüleyi folyo ile kapatıp üstünü delmeniz gerekiyor. Delerken ortayı küçük bir o harfi şeklinde delmeyin. Etrafında delikler açın daha keyifli içersiniz.

Köz değiştirmenize gerek yok One Nation kaliteli markadır. Eğer tam takımım olsun diyorsanız size önerim :

1- Big Boss Pro iyidir.
2- Közlük olarak ( https://nargilemalzemesi.com/te/la91-5-standart-natural-kozluk ) bu tarz közlük
3- Hookah John Ferris lüle
4- One Nation köz iyidir.
5- Maşa- iğne- sipsi- folyo.
6- Köz yakma makinesi.

Ayrıca klasik kahveci nargilesi içerim diyorsanız basit toprak lüle, deri marpuç, badcha ve folyo içim öneririm. Tat tutturmak istiyorsanız lüleyi asla yıkamamanız lazım toprak lüleyi. Ayrıca hep aynı tütünü içmeniz gerekiyor. Örneğin pişmiş şeftali lülesinde sadece pişmiş şeftali veya anason lülesinde sadece anason içmeniz gerekiyor.

Bu söylediklerim sizi uzun yıllar götürür. Daha sonra keyfe keder değişikliğe gidersiniz.

.
Duelbits
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
///  PLAY FOR FREE  ///
WIN FOR REAL
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
██████████████████████████████████████████████████████
.
PLAY NOW
.
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
totti67
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 300

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
March 27, 2024, 06:06:42 PM

Hayatımda hic kullanmadım, neye benzer nasıldır haaa c bilmem ama müptelası iyi müptela oluyor sanırım nargilenin. Sigara dışında askerde komutanım pipo duskunuydu, 30 farklı çeşidi vardı, onların bakımı ile uğraşır süte yatırır temizlerdi. Eminönünde Şahin pipo diye bir yer vardı arada yeni pipo almaya veya tamir yaptırmaya beni gönderirdi, terhis olurken bir tane hediye de etmişti ayrıca ama bana çok zahmetli geldiğinden pek de üzerinde durmadım, nargile de sanırım pipo gibi geniş bir derya yazılanlardan anladığım kadarıyla.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
Spack17
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 273

View Profile
March 27, 2024, 06:21:09 PM

Köz değiştirmenize gerek yok One Nation kaliteli markadır. Eğer tam takımım olsun diyorsanız size önerim :

1- Big Boss Pro iyidir.
2- Közlük olarak ( https://nargilemalzemesi.com/te/la91-5-standart-natural-kozluk ) bu tarz közlük
6- Köz yakma makinesi.

Ayrıca klasik kahveci nargilesi içerim diyorsanız basit toprak lüle, deri marpuç, badcha ve folyo içim öneririm. Tat tutturmak istiyorsanız lüleyi asla yıkamamanız lazım toprak lüleyi. Ayrıca hep aynı tütünü içmeniz gerekiyor. Örneğin pişmiş şeftali lülesinde sadece pişmiş şeftali veya anason lülesinde sadece anason içmeniz gerekiyor.

Bu söylediklerim sizi uzun yıllar götürür. Daha sonra keyfe keder değişikliğe gidersiniz.

Hocam öneriler için teşekkürler yukarıda saydıklarınızın hepsini alsam(6 madde) nargile yapımı için gerekli her şeye sahip oluyor muyum  Huh Açıkcası benim en sevdiğim tütün cold peach buna göre malzeme takım almak çok isterim.
Hvdv
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 345

View Profile
March 27, 2024, 06:36:51 PM

1- Big Boss Pro iyidir.
6- Köz yakma makinesi.

Hocam öneriler için teşekkürler yukarıda saydıklarınızın hepsini alsam(6 madde) nargile yapımı için gerekli her şeye sahip oluyor muyum  Huh Açıkcası benim en sevdiğim tütün cold peach buna göre malzeme takım almak çok isterim.
Bir de nargile temizlemek için ser fırçası ile şişe fırçası aldığınızda olay tamamen bitmiş oluyor. Gerisi keyif için yapılan şeyler. Ben mesela tütünleri karıştırmak için güzel bir tütün karıştırma tahtası almıştım. Kişisel sipsi yaptırdım kehribardan. Şerbetlik aldım ama bunlar olmasa da olur. Bu üstteki malzemeler ve tütün ile birlikte rahatlıkla istediğiniz nargileyi içebilirsiniz.

Közleri ortalama 12-15 dakika yakmanız yeterli. Daha sonra isteğe göre 2-3 köz ile içim yapıp azaltabilirsiniz. Kapalı közlük ile közün üstünü kapatırsanız içim sürenizi 45-60 dakikaya çıkarabilirsiniz. Keyifli içimler dilerim. Umarım ilk nargileni buraya fotoğraf olarak koyarsın. Dışarıda bir nargileye 300-400 lira vereceğine evinde bunu 2 ayda amorti edecek takımı böyle kurarsın.

.
Duelbits
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
///  PLAY FOR FREE  ///
WIN FOR REAL
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
.
PLAY NOW
.
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
CLS63
Legendary
*

Activity: 1750
Merit: 1643

View Profile
March 27, 2024, 08:15:58 PM

Malzeme konusunda bence de bunlar yeterli daha sonra eklemek istediğin bir şey olursa alırsın bir en basit şekilde alıp denemeni öneririm ki bu malzemeler kesinlikle basit değil çok kaliteli elin alıştıktan sonra dışarda içtiklerinden daha sağlıklı ve kaliteli nargileye kavuşacaksın.Site konusunda nereden alıyorsunuz güvenilir site var mı ben kendim genelde fiziksel olarak gidip aldığım için çok fazla online alışveriş kültürüm yok.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x