Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:12:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Kahverengi Kokarca İstilası  (Read 338 times)
totti67 (OP)
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 298

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
April 25, 2024, 12:42:53 PM

Bu böceğe köyde osuruk böceği deriz. Smiley Küçüklüğümde tek tük ortaya çıkarlardı da hemen öldürürlerdi. Bir ara gaflette bulunup elimle öldürmeye kalkmıştım da kokusu elimden iki gün çıkmamıştı artık psikolojik mi yoksa gerçekten kokusundan mı bilmiyorum. Yalnız bunları ilaçla yok etmezseniz gerçekten büyük sıkıntı çıkarıyorlar.
Bu sene bahçedeki cevizlerin neredeyse hepsinin içinden geçtiler. Bu yıla özel bir şey mi bilmiyorum ama sayıları çok fazla artmaya başladı. Bağını bahçesini seven herkesi kendine düşman etti namussuz. Beter bir böcektir ve gördüğünüz yerde yok edin.

Hocam korku anında savunma mekanizması olarak salgıladıkları nedeniyle o koku çıkıyor ki maalesef elinizle öldürmeye kalkarsanız o koku bir süre elinizde kalıyor. Resmen istilacı bir böcek, değdiği bitkiyi tamamen verimsiz hale getiriyor, meyve ve sebzelerde gelişimi durduruyor, olmadı tadını bozuyor, doğada rakibi bir tek samuray arılar ama onlar da buralarda yok, valla bu sene de gerekli çalışmalar yapılmazsa dağılmaya devam edecekler ülkeye ve birkaç seneye daha da telafi edilemez hasarlara yol açacaklar.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
1714860738
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714860738
Reply with quote  #2

1714860738
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714860738
Hero Member
*

Ignore
1714860738
Reply with quote  #2

1714860738
Report to moderator
1714860738
Hero Member
*

Ignore
1714860738
Reply with quote  #2

1714860738
Report to moderator
verbakalim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 630

View Profile
April 25, 2024, 06:53:48 PM

Bu böceğe köyde osuruk böceği deriz. Smiley Küçüklüğümde tek tük ortaya çıkarlardı da hemen öldürürlerdi. Bir ara gaflette bulunup elimle öldürmeye kalkmıştım da kokusu elimden iki gün çıkmamıştı artık psikolojik mi yoksa gerçekten kokusundan mı bilmiyorum. Yalnız bunları ilaçla yok etmezseniz gerçekten büyük sıkıntı çıkarıyorlar.
Bu sene bahçedeki cevizlerin neredeyse hepsinin içinden geçtiler. Bu yıla özel bir şey mi bilmiyorum ama sayıları çok fazla artmaya başladı. Bağını bahçesini seven herkesi kendine düşman etti namussuz. Beter bir böcektir ve gördüğünüz yerde yok edin.

Hocam korku anında savunma mekanizması olarak salgıladıkları nedeniyle o koku çıkıyor ki maalesef elinizle öldürmeye kalkarsanız o koku bir süre elinizde kalıyor. Resmen istilacı bir böcek, değdiği bitkiyi tamamen verimsiz hale getiriyor, meyve ve sebzelerde gelişimi durduruyor, olmadı tadını bozuyor, doğada rakibi bir tek samuray arılar ama onlar da buralarda yok, valla bu sene de gerekli çalışmalar yapılmazsa dağılmaya devam edecekler ülkeye ve birkaç seneye daha da telafi edilemez hasarlara yol açacaklar.

Ben evden çıkan böceklerin hepsini camdan dışarı atmıştım demekki öldürmüş olsam epeyce bir koku cezası çekecektim. Havalar biraz daha ısınsın yine gelecektir bu böcek o zaman rengi büyüklüğü konusunda daha bir bilinçli yaklaşırım buna. elle öldürmek yok. Ama sanırım bunun yaşamasına izin vermekte olmayacak artık.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Hvdv
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 330

View Profile
April 27, 2024, 04:07:43 AM

Ben evden çıkan böceklerin hepsini camdan dışarı atmıştım demekki öldürmüş olsam epeyce bir koku cezası çekecektim. Havalar biraz daha ısınsın yine gelecektir bu böcek o zaman rengi büyüklüğü konusunda daha bir bilinçli yaklaşırım buna. elle öldürmek yok. Ama sanırım bunun yaşamasına izin vermekte olmayacak artık.
İstilacı, zararlı bir tür oldukları için hayatta kalmalarına izin vermek, etrafımızda oluşacak tarım arazilerindeki yıkımlara sebep olacak. Aslında her birey böyle durumlarda zararlı haşereleri öldürmeli. Özellikle arıdan korkan nesil arıları öldürmeye çalışıyordu oysa arı ekolojik sistemin dengesini kuran en önemli zincir parçalarından birisidir. O hayatta kalması gerekirken bu yaşamamalı.

.
Duelbits
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
///  PLAY FOR FREE  ///
WIN FOR REAL
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
██████████████████████████████████████████████████████
.
PLAY NOW
.
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
April 27, 2024, 06:52:55 AM

Abi koca kışı çatılarda ahırlarda geçirdi bu hayvan ve sonrasında havaların ısınması ile tekrar sahalara döndü. Periyodik ilaçlama ile biz en azından evimiz ve bahçemizde sayilarini epey azalttık ama civardan sıkça kötü haberler geliyor, bu böceğin değdiği bitkiden hayır beklemeyin, hayvanlara bile zararı var,.evlerde de girer girmez sote yerleri kolluyor namussuz. O yüzden bulduğunuz gördüğünüz yerde elinize bir peçete alarak öldürmenizde fayda var.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
April 27, 2024, 01:49:18 PM

Abi koca kışı çatılarda ahırlarda geçirdi bu hayvan ve sonrasında havaların ısınması ile tekrar sahalara döndü. Periyodik ilaçlama ile biz en azından evimiz ve bahçemizde sayilarini epey azalttık ama civardan sıkça kötü haberler geliyor, bu böceğin değdiği bitkiden hayır beklemeyin, hayvanlara bile zararı var,.evlerde de girer girmez sote yerleri kolluyor namussuz. O yüzden bulduğunuz gördüğünüz yerde elinize bir peçete alarak öldürmenizde fayda var.

Hocam sen çok çekmişsin bu böcekten belli,  iyi ki de bu konuyu açmışsın, önceki postumda da yazdığım gibi bu böceği bilir, bir böcek için oldukça da estetik bulur, gördüğümde dokunmazdım. Bu kadar zararlı bir yaratık olduğunu sayende öğrendim, görürsem affetmem artık, böceğin canı can da bitkininki değil mi?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
April 27, 2024, 04:08:56 PM

Geçtiğimiz yıl bir akrabamın bahçesindeki mahsül bu illet yüzünden neredeyse tamamen kullanılmaz hale geldi bir avuç fındık alıyorsunuz yenebilir 5 tane sağlam çıkmıyor hepsi acı ve büzük 1 ton mahsül çöp oldu geçtiğimiz sezon fındık 90-100 l arasındaydı zarar en az 70.000 tl oldu

Bu öyle bir lanet ki köyde ne kadar alan varsa hepsinde varlar köy evlerinin çoğunda 2-3 kg dan fazla bu böcekten çıkar artık yaşanacak durum kalmadı.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1257

View Profile
April 27, 2024, 06:59:24 PM

Labarotuvarda samuray arı üretilecekmiş bunlarla savaşmak için. Yakın zamanda salınacağı konuşuluyor. 30 ilde salgın bir şekilde bu böcekler her yeri istila etmiş durumda ve artık birisinin bir şeyler yapması gerektiği gerçek. Bu üretilecek olan arılar gerçekten bu böcek türünü bitirecekse bir an önce üretimine başlanması ve doğaya salınması gerekiyor.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
mandown
Legendary
*

View Profile
April 27, 2024, 08:46:44 PM
Last edit: April 27, 2024, 09:02:27 PM by mandown
Merited by bobita (1)

Labarotuvarda samuray arı üretilecekmiş bunlarla savaşmak için. Yakın zamanda salınacağı konuşuluyor. 30 ilde salgın bir şekilde bu böcekler her yeri istila etmiş durumda ve artık birisinin bir şeyler yapması gerektiği gerçek. Bu üretilecek olan arılar gerçekten bu böcek türünü bitirecekse bir an önce üretimine başlanması ve doğaya salınması gerekiyor.

samurayın rakibi ne belli değil en ideal tarımı bitirme yöntemi valla sal yeni rakip gitsin sorunun nereden kaynaklandığına bakmak yerine daha aptalca bir yöntem ile gelmeleri tamamen salaklık.

Rakipten ziyade sorunun asıl kaynağını araştırmak ve kimsayal olmayan yöntemleri tercih etmek lazım bölgede inanılmaz arı ölümleri var bunların sebebi bu kimyasallar kullanılan ilaçlar insana zarar veriyor alerjilere sebep oluyor acaba bunun fındığa zararı ne?

Çevrede gülleci bulamacı dediğin en basit doğal ilacı kullanan yok neden anlam vermekte zorlanıyorum yanmamış kükürt ile yapılan bir ilaçtı yada yanmış kükürt farkını hatırlamıyorum millette bir kimyasal sevdasıdır gidiyor kükürtün yanında durabilen pek bir hayvan yok büyük ihtimalle bundada işe yarar.

Benzer olayı mısır'da yapıldı ülke olan değil tahıl olan mısır. Mısır tahıllar içerisinde en çok suya ihtiyaç duyan üründür bizde yıllarca üretildi konya havzalarında o obruklar boşa çıkmıyor. Birde utanmadan gurur duyarlar.  Birçok ülke boşuna senden mısır istemiyor

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
April 28, 2024, 03:45:33 PM

Hocam arı bu böceklerle savaşır evet ama 150k ari milyonlarca böceğin hakkından nasıl gelir pek emin değilim, bir arı ortalama kaç kokarca böceği öldürebilir, bunu ne kadar sürede yapabilir asıl mesele bu. Yetkililer asıl fırsatı kışın kaçırdı, bu hayvan kış mevsimini çatılarda, ahırlarda kümeslerde vs geçirdi, soğukta hareket kabiliyetleri yokken oralarda toplu şekilde imha edilme şansı vardı. Biz geçen eylül ayından itibaren aylık ilaçlama ile evde ve bahçede bitme noktasına getirdik böceği ama bunun bireysel değil bölgesel olması lazım.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
mandown
Legendary
*

View Profile
April 28, 2024, 06:05:38 PM

Hocam arı bu böceklerle savaşır evet ama 150k ari milyonlarca böceğin hakkından nasıl gelir pek emin değilim, bir arı ortalama kaç kokarca böceği öldürebilir, bunu ne kadar sürede yapabilir asıl mesele bu. Yetkililer asıl fırsatı kışın kaçırdı, bu hayvan kış mevsimini çatılarda, ahırlarda kümeslerde vs geçirdi, soğukta hareket kabiliyetleri yokken oralarda toplu şekilde imha edilme şansı vardı. Biz geçen eylül ayından itibaren aylık ilaçlama ile evde ve bahçede bitme noktasına getirdik böceği ama bunun bireysel değil bölgesel olması lazım.

hikayeden işler bunlar başka birşey değil bu sezon için 4 farklı ilaç var seneye başka bir böcek türer onada 3-5 farklı ilaç satarlar.

Bu ülkede hala tarımın yapılabilmesine bile şaşırıyorum.  Bireysel ilaçlamakda ayrı bir saçmalık bahçeyi ilaçla karadeniz zaten yağmurlu bölge ilaç gitsin birkaç hafta sonra tekrar ilaçla şuan 2 tonluk bir yerin her 15 günde bir ilaçlanması söyleniyor aylık ilaç maliyeti 2.500 tl'yi geçiyor fındığa var daha 4-5 ay oh yavrum paraya bak 2 ton fındık veren bahçenin günlük ilaçlama yevmiyesi 3000 tl paraya bak. 15-20 bin lirayı sırf bu kokarcaya harcayacağız yani.

150k arı ne abi dalga mı geçiyorlar? her bir koloni 10.000 civarı arı yapıyor sadece 15 kolonilik bir arımı salınacak yani hahahaha nereye yetecek bu hangi ilçeye yada mahalleye

Birde nereden gelecek bu arılar kim yapıyor bu çalışmayı?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
April 28, 2024, 07:35:38 PM

hikayeden işler bunlar başka birşey değil bu sezon için 4 farklı ilaç var seneye başka bir böcek türer onada 3-5 farklı ilaç satarlar.

Bu ülkede hala tarımın yapılabilmesine bile şaşırıyorum.  Bireysel ilaçlamakda ayrı bir saçmalık bahçeyi ilaçla karadeniz zaten yağmurlu bölge ilaç gitsin birkaç hafta sonra tekrar ilaçla şuan 2 tonluk bir yerin her 15 günde bir ilaçlanması söyleniyor aylık ilaç maliyeti 2.500 tl'yi geçiyor fındığa var daha 4-5 ay oh yavrum paraya bak 2 ton fındık veren bahçenin günlük ilaçlama yevmiyesi 3000 tl paraya bak. 15-20 bin lirayı sırf bu kokarcaya harcayacağız yani.

150k arı ne abi dalga mı geçiyorlar? her bir koloni 10.000 civarı arı yapıyor sadece 15 kolonilik bir arımı salınacak yani hahahaha nereye yetecek bu hangi ilçeye yada mahalleye

Birde nereden gelecek bu arılar kim yapıyor bu çalışmayı?

Hocam bahsettiğiniz noktalarda haklısınız ama yapacak da birşey yok maalesef, tedbir olarak eldeki malzemeler maalesef bu,  arıların üretimi ile ilgili ise Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsünun çalıştığı ve 150k arıyı onların dağıtacağıni duymuştum.
Asıl mevzu 2020 başından beri azar azar görünen ve geçen sene sayıca sıkıntı verici duruma ulaşan bu böceklerle mücadelede neden bu kadar gevşek davranildigi, bunun çözümünü halktan bekleyeceksek bakanlık niye var.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
mandown
Legendary
*

View Profile
April 28, 2024, 08:26:43 PM

Bu ilaçların sahibi kim arastirsak acaba herhangi bir bağlantı çıkabilir mi? Altın arama alanlarında en çok kazanan altını bulan değil o küreği satandir. Bizde tarımdan kimse para kazanmıyor günu kurtarıyoruz bu ilaçlar ise öyle değil hadi almada göreyim seni. Bu böcekler birilerinin yeni rant kapıları.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
April 29, 2024, 05:37:18 AM

Bu ilaçların sahibi kim arastirsak acaba herhangi bir bağlantı çıkabilir mi? Altın arama alanlarında en çok kazanan altını bulan değil o küreği satandir. Bizde tarımdan kimse para kazanmıyor günu kurtarıyoruz bu ilaçlar ise öyle değil hadi almada göreyim seni. Bu böcekler birilerinin yeni rant kapıları.

Hocam yaşadığım ilçede her gün ilçe ziraat odası tarım marketinin önünde kuyruk oluyor, ki duyduğum kadarıyla birçok yerde de durum aynıymış. Dolayısıyla burada ciddi bir rant da dönüyor olabilir, Bizim kullandığımız ilaç yanlış hatırlamıyorsam 480 liraydı ki aylık periyotlarla fındığa kadar kullanacağız büyük ihtimalle, Bunu koca bir coğrafyaya genellerseniz pastanın büyüklüğü ortaya çıkıyor.
Bakın benim olsun yarım ton fındığım, bu beni çok yıpratmaz ekonomik olarak totalde ülke ekonomisini direkt ilgilendiren bir alanın bu kadar kendi kaderine bırakılmasını anlamıyorum ben. Ki iş sadece fındıkla bitmiyor, bağda bahçede değdiği ne varsa içinden geçiyor bu böcek, ne domates yiyebildik geçen sene ne biber ne de başka bir şey...

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
verbakalim
Hero Member

View Profile
April 29, 2024, 08:20:52 AM

İlaçların yanlış kullanımı ve ne kadar doğru yada yanlış btam olarak bilmiyorum ama duyduklarımızdan yola çıkarak üzerimizde oynanan biolojik silah denemeleri. Hani geçmişte olmayan ama birden ortaya çıkan kırım kongo kanamalı hastalığına yol açan kene denen ama kendisi bir tür örümcek olan bu coğrafyada olmayan ama birden peydahlanan bir böcek. Hem can kaybı hem para kaybı hemde doğayla içi içe yaşamada korku saldı. Şimdide bu böcek.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
April 29, 2024, 08:27:54 AM

İlaçların yanlış kullanımı ve ne kadar doğru yada yanlış btam olarak bilmiyorum ama duyduklarımızdan yola çıkarak üzerimizde oynanan biolojik silah denemeleri. Hani geçmişte olmayan ama birden ortaya çıkan kırım kongo kanamalı hastalığına yol açan kene denen ama kendisi bir tür örümcek olan bu coğrafyada olmayan ama birden peydahlanan bir böcek. Hem can kaybı hem para kaybı hemde doğayla içi içe yaşamada korku saldı. Şimdide bu böcek.

Abi doğada bir problemi düzeltmeye çalışırken eğer doğru planlama yapılmazsa, başka problemlerin kapısını aralama ihtimaliniz yüksek, ki bu gündelik insan hayatında da böyle bence. kokarca ile mücadele için geliştirilen ilaçlar nasıl evrelerden geçti, diğer canlılara etkisi nasıl olur gibi soruların net cevapları olması lazım, çünkü bir zararlıyı yok etmek için habitat içindeki onlarca canlıyı da öldürme ihtimali mevcut ve bunun sonuçları maalesef çok ağır olabilir.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1257

View Profile
April 29, 2024, 09:52:12 AM

Zaten bu türün yazın daha fazla çoğaldığı aşikar ve bunun için kıştan bunu önlem almaları gerekiyordu dediğiniz gibi.Kışı rahat bir şekilde geçirdiler ve yavaştan tekrar üremeye başladılar.Böylelikle daha fazla böcekle savaşmak durumunda kalınıyor.Bu kokarcayı kim saldı veya nereden türedi belli değil ama direkt bununla savaşmak için arı üretmeleri de bana garip geliyor.Nereden çoğaldığıyla ilgili bir araştırma yapılmadığı takdirde anlamsız kalacak gibi.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
totti67 (OP)
Sr. Member

View Profile
April 29, 2024, 12:47:35 PM

Zaten bu türün yazın daha fazla çoğaldığı aşikar ve bunun için kıştan bunu önlem almaları gerekiyordu dediğiniz gibi.Kışı rahat bir şekilde geçirdiler ve yavaştan tekrar üremeye başladılar.Böylelikle daha fazla böcekle savaşmak durumunda kalınıyor.Bu kokarcayı kim saldı veya nereden türedi belli değil ama direkt bununla savaşmak için arı üretmeleri de bana garip geliyor.Nereden çoğaldığıyla ilgili bir araştırma yapılmadığı takdirde anlamsız kalacak gibi.

Hocam önceki yorumlarımda da yazdım, biz geçen yıl eylül itibariyle evde çatıda ve bahçede ilaçlama yaptık, şu anda birçok yerde epeyce görünse de bizim bahçede evde çok çok nadir görüyoruz, Kışı geçirdikleri yerlerde müdahale etmek, zararlıyı toplu olarak imha etmeyi sağladı. Şimdi bahçelerdeki ilaçlama evet etkili olur ama çatıda sadece bu şerefsiz haşerat ve varsa üç beş örümcek vs. komple telef edilecekken, bahçede binlerce böcek etkilenecek maalesef ilaçlamadan. Bu sene de bir şekilde geçer ama sonbahar ve kışın çatılar ahırlar gibi kışı geçirmeleri muhtemel her yerin mutlaka ilaçlanması lazım.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it

▬▬▬▬▬

Hero -
verbakalim
Hero Member

View Profile
April 29, 2024, 04:12:40 PM

Bu haşere için dogal olan düşman ne ise onu edinmek gerekiyor. İlaçlama bir kaç nesil sonra etkisini yitirecektir. Haşere metabolizması buna karşı koyacak değişiklige gidecektir. Doğal düşmanı ne ise onu doğaya salmak en güzeli. Bilemiyorum ama tavuk, keklik, bıldırcın gibi yaban ve evcil kuş cinsi bunu önleyebilr sanıyorum. Aam bizde akıllı yaratıklar olarak bu hayvanları eğer doğada korursak faydalı olurlar. Biri doğaya salıp diğeri zevk için avlarsa ilaca devam.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Hvdv
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 330

View Profile
April 29, 2024, 05:24:57 PM

Bu haşere için dogal olan düşman ne ise onu edinmek gerekiyor. İlaçlama bir kaç nesil sonra etkisini yitirecektir. Haşere metabolizması buna karşı koyacak değişiklige gidecektir. Doğal düşmanı ne ise onu doğaya salmak en güzeli. Bilemiyorum ama tavuk, keklik, bıldırcın gibi yaban ve evcil kuş cinsi bunu önleyebilr sanıyorum. Aam bizde akıllı yaratıklar olarak bu hayvanları eğer doğada korursak faydalı olurlar. Biri doğaya salıp diğeri zevk için avlarsa ilaca devam.
Biz onları doğaya salarsak sanırım onlar böcekleri yemeden, insanlar onları avlar ve yerler. Önce insanların bilinçlenmesi gerekiyor. Keklik avlanmamalı, bıldırcın avlanmamalı. Bu hayvanların yeri doğa ve bunlar avlandığı için zaten doğal düzen bozuluyor. Böcek kimsenin işine yaramıyor ama böceği yiyen hayvan her gün masanızda yemek oluyorsa doğadaki düzeni nasıl koruyacağız ki?

.
Duelbits
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
///  PLAY FOR FREE  ///
WIN FOR REAL
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
.
PLAY NOW
.
█████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
█████
mandown
Legendary
*

View Profile
April 30, 2024, 10:30:30 AM

üzüldüğüm taraf her yerde üniversite mezunu buluyorsunuz genelde savundukları konular kimyasal ilaçlama arkadaş kafayı mı yediniz eski yediğiniz domatesin salatalığın tadı nerede tuzu nerede çürüyen gıda kalmamış durumda hormonal bir çok sağlık problemi ortaya çıkmış insanlar farklı şeyleri tercih ediyor cocuklar erken erken ergenliğe giriyor bunlar kalkmış  labaratuarda oluşturulmuş hayvanlardan ve kimyasallardan medet umuyor çıldırmamak elde değil birşey dedinmi de cahilsin.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████