Bitcoin Forum
June 21, 2024, 01:20:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Futbol Yasaklansın  (Read 150 times)
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
May 26, 2024, 04:59:11 PM

Dünyada başka bir örneği yok. Bizim de bir ilkimiz olur. Cheesy

Gerçi sizin kastınız bir ceza yöntemi olarak geçici yasaklama anlamı taşıyor. İngilizler 1985'te o zamanki adı Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasında yaşanan dramatik olaylar nedeniyle kendi kulüplerine buna benzer bir ceza istemişti. Final maçından önce İngiliz holiganlar onlarca İtalyan taraftarı öldürmüş. Dönemin İngiliz başkanı Margaret Thatcher'ın çabalarıyla İngiliz kulüpleri Avrupa kupalarından 5 yıl men edilmiş.

Futbol bir endüstri haline gelmeden önce her şey daha iyiymiş benim gözlemlediğim kadarıyla. İşin içine para girince her şey kötüleşiyor biraz. İngiliz holiganlar kadar vahşi değiliz. Fakat ne yalan söyleyeyim 5 yıllık futbol yasağı bizim için de fena olmazdı.

Hocam bahsettiğiniz olay heysel olayı veya faciası diye bilinen olay, Belçika Brüksel'de heysel stadindaki final maçı öncesi çıkan olaylar neticesinde ölenler olmuş, akabinde thatcher abla tüm kulüplere 5 yıl ceza verdiği gibi Liverpool a ömür boyu ceza istemiş ancak UEFA 5 yıla bağlamış. Hatta thatcher abla kendi taraftarlari için bu hayvanların cezasını ben vereceğim bile demiş. Bizde benzer birşey olur mu, asla çünkü futbolu cikarirsan ülke gündemi cuk diye kucaklarında kalır.

Ülke gündemini belirleyecek veya ülke gündeminden uzaklaştıracak en kolay şey futbol ülkemizde ayrıca son 2 senedir başkanlar düzeyinde atışmalar da yaşanıyor futbol kendi saygısını yitireli çok oldu o yüzden Türkiye’de futbolu çok önemsemiyorum kaybeden taraf her zaman kazanan tarafa sallamaya başladı ayrıca diğer takımlar da hakemlere sallıyor doğru düzgün hakem göremiyoruz maçlarda eski zevkli dönem çok uzakta kaldı tabi futbolda hal böyle olunca yasaklanmaz ama kitleleri uyutmak için gündem değiştirmek için güzel kullanılan bir maşaya dönüşür

Hocam dünya devlerine bakalım futbolda, City United Real Madrid Barça Münih veya diğerleri, hangisinin başkanını veya yönetiminden birkaç kişiyi tanıyoruz, veya bu başkanların hangisi sürekli gündemde oluyor, neredeyse hiçbiri. Biz olayı taraftar boyutundan başkanlar düzeyine kadar getirdik hamdolsun, bu da kitle yönlendirme işinin daha üst boyuta getirildiğini gösteriyor.

Maalesef bizde futbol her yönüyle gündem olmaya devam ediyor hocam yurtdışında bir hocaları bilirsin başkan maşkan bilmezsin bizde ise geçmişte aziz yıldırım faciaları vardı şimdi aziz yıldırım gelsin diye dua eder olduk saçma sapan kavgalar var yabancı gündem Türkiye’yi takip etse dalga geçer yemin ederim bizimle

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
totti67 (OP)
Sr. Member

Activity: 882
Merit: 308

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
May 26, 2024, 06:08:33 PM

Dünyada başka bir örneği yok. Bizim de bir ilkimiz olur. Cheesy

Gerçi sizin kastınız bir ceza yöntemi olarak geçici yasaklama anlamı taşıyor. İngilizler 1985'te o zamanki adı Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasında yaşanan dramatik olaylar nedeniyle kendi kulüplerine buna benzer bir ceza istemişti. Final maçından önce İngiliz holiganlar onlarca İtalyan taraftarı öldürmüş. Dönemin İngiliz başkanı Margaret Thatcher'ın çabalarıyla İngiliz kulüpleri Avrupa kupalarından 5 yıl men edilmiş.

Futbol bir endüstri haline gelmeden önce her şey daha iyiymiş benim gözlemlediğim kadarıyla. İşin içine para girince her şey kötüleşiyor biraz. İngiliz holiganlar kadar vahşi değiliz. Fakat ne yalan söyleyeyim 5 yıllık futbol yasağı bizim için de fena olmazdı.

Hocam bahsettiğiniz olay heysel olayı veya faciası diye bilinen olay, Belçika Brüksel'de heysel stadindaki final maçı öncesi çıkan olaylar neticesinde ölenler olmuş, akabinde thatcher abla tüm kulüplere 5 yıl ceza verdiği gibi Liverpool a ömür boyu ceza istemiş ancak UEFA 5 yıla bağlamış. Hatta thatcher abla kendi taraftarlari için bu hayvanların cezasını ben vereceğim bile demiş. Bizde benzer birşey olur mu, asla çünkü futbolu cikarirsan ülke gündemi cuk diye kucaklarında kalır.

Ülke gündemini belirleyecek veya ülke gündeminden uzaklaştıracak en kolay şey futbol ülkemizde ayrıca son 2 senedir başkanlar düzeyinde atışmalar da yaşanıyor futbol kendi saygısını yitireli çok oldu o yüzden Türkiye’de futbolu çok önemsemiyorum kaybeden taraf her zaman kazanan tarafa sallamaya başladı ayrıca diğer takımlar da hakemlere sallıyor doğru düzgün hakem göremiyoruz maçlarda eski zevkli dönem çok uzakta kaldı tabi futbolda hal böyle olunca yasaklanmaz ama kitleleri uyutmak için gündem değiştirmek için güzel kullanılan bir maşaya dönüşür

Hocam dünya devlerine bakalım futbolda, City United Real Madrid Barça Münih veya diğerleri, hangisinin başkanını veya yönetiminden birkaç kişiyi tanıyoruz, veya bu başkanların hangisi sürekli gündemde oluyor, neredeyse hiçbiri. Biz olayı taraftar boyutundan başkanlar düzeyine kadar getirdik hamdolsun, bu da kitle yönlendirme işinin daha üst boyuta getirildiğini gösteriyor.

Maalesef bizde futbol her yönüyle gündem olmaya devam ediyor hocam yurtdışında bir hocaları bilirsin başkan maşkan bilmezsin bizde ise geçmişte aziz yıldırım faciaları vardı şimdi aziz yıldırım gelsin diye dua eder olduk saçma sapan kavgalar var yabancı gündem Türkiye’yi takip etse dalga geçer yemin ederim bizimle
Bize çok uzak olaylar işte yurt dışındaki organizasyon bütünlüğü, hayatın her alanında olduğu gibi futbolda da sistemler önemlidir, insanlar sistemin yürütülmesi noktasında sorumludur, kişiler değişir ama mantalite gerektiğinde güncellenir revize edilir, umarım yakın gelecekte bizde her alanda kişilerin değil, bilimsel doğruların ışığında oluşturulmuş organizasyonların hakimiyeti devreye girer.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
Ondekinecakabilirim
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 754

View Profile
June 04, 2024, 10:53:15 AM

Aziz Yıldırım'ı özler olduk. Aziz Yıldırım geçtiğimiz günlerde sevdiğim gazetecilerden Enver Aysever'e konuştu. Dinlerken şok oldum. Ben onu kaba biri sanırdım daha çok. Ama aydın bi kişilik yanı da varmış. Aziz Yıldırım röportajında Ali Koç'un Atatürk'ü kullandığını söylemiş şu şekil.

87 yıl önce vefat eden bir insanı tepeye koymak lazım. Biz O’nun düşüncelerini özümseriz. Bunlar başlarına bir iş geldiğinde hemen ortaya Atatürk’ü koyuyorlar. Biz Atatürk bize neyi öğretti O’nu tartışmak lazım. Bir şey oluyor Ali Bey diyor ki stadın adını Atatürk koyacağız. Atatürk herkesin vazgeçilmezi, isim değişecekse bunun için bir çalışma yaparsınız ve böyle hareket edersiniz. Hiçbir şey yapmadan Atatürk’ün adını ortaya koyup popülizm yapıyorsunuz. Atatürk’ü her yerde kullanmak yanlış. Atatürk’ün Nutuk eserini okumak lazım. Ben hattı Yılmaz Erdoğan’a bu konuda bir çalışma yapması durumunda destek olacağımı da söyledim.
https://www.usakport.com/aziz-yildirim-ataturkun-adini-ortaya-koyup-populizm-yapmamalilar#

Bana kalırsa söylediklerinde haklı Aziz Yıldırım. Türk futbolunu yaralıyor bu şekil davranışlar. Atamız yaşasaydı. Ali Koç'u görseydi. Galatasaray'ın başarılarını daha bi çok benimserdi. Türk futbolunu liyakatli ellere teslim etmedikçe bişiler değişmez. Federasyondan kulüp başkanlarına kadar her alanda yenilik, değişim şart. Ülkeyi bi yıkamak lazım bana kalırsa. Cheesy

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
totti67 (OP)
Sr. Member

Activity: 882
Merit: 308

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
June 06, 2024, 07:20:10 AM

Aziz Yıldırım'ı özler olduk. Aziz Yıldırım geçtiğimiz günlerde sevdiğim gazetecilerden Enver Aysever'e konuştu. Dinlerken şok oldum. Ben onu kaba biri sanırdım daha çok. Ama aydın bi kişilik yanı da varmış. Aziz Yıldırım röportajında Ali Koç'un Atatürk'ü kullandığını söylemiş şu şekil.

87 yıl önce vefat eden bir insanı tepeye koymak lazım. Biz O’nun düşüncelerini özümseriz. Bunlar başlarına bir iş geldiğinde hemen ortaya Atatürk’ü koyuyorlar. Biz Atatürk bize neyi öğretti O’nu tartışmak lazım. Bir şey oluyor Ali Bey diyor ki stadın adını Atatürk koyacağız. Atatürk herkesin vazgeçilmezi, isim değişecekse bunun için bir çalışma yaparsınız ve böyle hareket edersiniz. Hiçbir şey yapmadan Atatürk’ün adını ortaya koyup popülizm yapıyorsunuz. Atatürk’ü her yerde kullanmak yanlış. Atatürk’ün Nutuk eserini okumak lazım. Ben hattı Yılmaz Erdoğan’a bu konuda bir çalışma yapması durumunda destek olacağımı da söyledim.
https://www.usakport.com/aziz-yildirim-ataturkun-adini-ortaya-koyup-populizm-yapmamalilar#

Bana kalırsa söylediklerinde haklı Aziz Yıldırım. Türk futbolunu yaralıyor bu şekil davranışlar. Atamız yaşasaydı. Ali Koç'u görseydi. Galatasaray'ın başarılarını daha bi çok benimserdi. Türk futbolunu liyakatli ellere teslim etmedikçe bişiler değişmez. Federasyondan kulüp başkanlarına kadar her alanda yenilik, değişim şart. Ülkeyi bi yıkamak lazım bana kalırsa. Cheesy

Ali Koç ilk seçildiği dönemde, hatta seçimden önceki süreçte Türk futbolu için bir şans olarak görülüyordu, Aziz başkanın kavgacı yapısından uzak daha uzlaşıcı, yapıcı hamleleri olan, vizyonu ve ufku daha geniş bir adam olarak taraflı tarafsız birçok kesimin beklentisi olan bir başkan adayıydı ama aradan geçen 6 yıl sonucu gelinen noktada, düşünülenin tam aksine fazlasıyla kaba, birçok açıklamasından mantık çerçevesinden uzak söylemlere yer veren, ispat isteyen mevzularda ispatı masaya koymadan esip gürleyen biri olarak çıktı karşımıza. Aziz beyin son açıklamalarına şapka çıkarıyorum bu arada, Atatürk çok çok önemli bir lider, hepimizin kalbinde değişmez bir yeri var ama olur olmaz yerlerde popülizm uğruna ismini sakız etmek çok yanlış bence de.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀