Bitcoin Forum
August 31, 2024, 10:52:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 🍕 Bitcointalk'ta Bitcoin Pizza Günü  (Read 422 times)
theholycoin
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile WWW
July 18, 2024, 10:23:20 PM

Yazar:  icopress
Ana konu: 🍕 Bitcoin Pizza Day on Bitcointalk

Quote from: En İyi Pizza için Oylama [Açık]Geçen yılın [Sonuçları]Bitcointalk Partisi [Discord] Ödül 250$ new [Çekiliş] 🎁

Her yıl 22 Mayıs'ta Bitcoin topluluğu Bitcoin Pizza Günü'nü kutluyor. Laszlo isimli bir forum üyesinin 2 adet Papa John's pizzasına 10,000 BTC ödediği gün olarak da bilinir (Aslında Laszlo'ya göre kendisi bu pizzalara yaklaşık 50,000 Bitcoin harcamış). Bu yüzden bu yarışma aşçılık yeteneklerinizi test etmek için harika bir fırsat. Bu yarışma aynı zamanda Bitcoin'severlerin sevdikleriyle birlikte lezzetli bir pizza ile bu geleneğin bir parçası olmak için de bir şans. 🍕

Peki ödüller neler?

Bu yılın sponsorları BC.Game, BitcoinGirl ve Theymos (eğer bu listede olmak isteyen başka birileri daha varsa lütfen haber versin). Dipnot olarak, 2024 Bitcointalk Pizza Günü resmi bir etkinlik değil, sadece bir topluluk etkinliğidir. 5 adet kazananımız olacak ve 2,500$ değerinde Bitcoin ödül havuzunu paylaşacaklar.

🥈 2./3. sıra
🥇 1. sıra
🥉 4./5. sıra

Ödül 500$
Ödül 1000$
Ödül 250$

Nasıl katılınır?

Konunun açıldığı tarihten 1 Haziran tarihine kadar, pizzanızın fotoğraflarını paylaşabilirsiniz (alttaki kuralları okuyunuz). Belirtilen tarihten sonra bu 5 kazananı belirleyeceğimiz bir oylama konusu açılacak (oylama sistemi BCA'da kullanılan sistemle birebir aynı olacak).

• En az 2 tane fotoğraf paylaşın: [1. fotoğraf] Pizzanın fotoğrafı + kullanıcı adı ve tarih [2. fotoğraf] Pizzanın yapım aşamasındaki fotoğrafı Not
  • Pizza, Bitcoin pizzası olmak zorunda (Bitcointalk tarzı kabul edilebilir).
  • Pizzayı kendiniz yapmak zorundasınız / Her bir kullanıcı için sadece tek bir pizza Not.
  • Pişirdiğiniz ürünün pizza olup olmadığına ben karar verme hakkına sahibim.

Size bir tavsiye ... Üst üste 3. yılımda ailemle birlikte Bitcoin pizzası hazırlarken şu sonuca vardım: Pizzayı fırına attıktan 7/10 dakika sonra Bitcoin sembollerini eklemek daha iyi oluyor. Eğer BTC sembollerini hemen eklerseniz daha pizza hazır olmadan önce semboller aşırı derecede pişmeye başlıyor.

Konu, üzerinde tartışmaya açık!

Olm çok acımasız laan  Grin Adamın güncel kurla 639 milyon dolar kaybettiği günü Dünya kutluyor  Grin
Spack17
Sr. Member

Activity: 1736
Merit: 293

View Profile
August 06, 2024, 01:23:46 AM
Merited by jakdanyel (1)

Olm çok acımasız laan  Grin Adamın güncel kurla 639 milyon dolar kaybettiği günü Dünya kutluyor  Grin

Bu satış için laszlo forumda konu açmıştı yani bu foruma o yüzden hayranım şuan bizim kullandığımız arayüzü bu insanlar kullandı satoshi kullandı bu forumu kullanırken gerçekten kendimi tarihi bir mekanda dolaşırken hissediyorum.  Cheesy İlgili konu

Sizin yorumunuzu alıntılama sebebime gelecek olursak evet forumda pizza günü ayrıca özenle kutlanıyor çünkü yukarıda da belirttiğim gibi satış dahil tüm süreç burada yaşandı ayrıca daha da önemli sebebi bu bitcoinle ticaretin işaret fişeği ilk kurşunu oldu insanlar bu alışveriş sonucunda bitcoine değer biçmeye başladı bu gerçekten muazzam bir olay eğer bitconi felsefesine inanıyorsanız bence bu paradan da önemli bir şey bundan 100-200 yıl sonra laszlo hala hatırlanacak ben bunu paraya değişmezdim ve üstelik zaten tüm birikimini vermedi olayda  Cheesy

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: