Bitcoin Forum
July 07, 2024, 03:37:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: 40 ışık yılı uzaklıkta yeni bir dünya bulundu  (Read 139 times)
verbakalim
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile
May 30, 2024, 07:01:40 PM

Jennifer Lawrence ile Chris Prattın başrollerde olduğu Uzay Yolcuları diye bir sinema filmi vardı, 120 yıllık bir yolculuk sonunda ulaşılacak bir gezegen veya koloni gibi bir yere insanlar özel uyku kapsüllerinde götürülüyordu, 40 yıllık mesafe denilince bu film de geldi aklıma birden, şayet şartlar uygun olursa versinler ilacı bana, yatırsınlar salamura palamut gibi kapsüle, 40 sene yaşlanma derdi yok fatura derdi yok, mis gibi mevzu, ben giderim valla, hele bir de jennifer gibi (lan ne jenniferi, yarısı kadar güzel olsun yeter) biri de denk gelirse varya ... Grin

Sevgili totti67 şekerin düştü sanırım, bir kesme şeker falan at ağzına bence  Grin

40 yıl demiyor, 40 ışık yılı diyor ve o da yaklaşık 360 trilyon kilometreye tekabül ediyor, ömrünün yeteceğini pek zannetmiyorum...

Sayın abilerim size bir adet akşam sefası yazıyorum. Gün batımından sonra en az bir dost ile batan güneşe karşı oturup sohbet edin. Bu sizi daha iyi bir duruma getirecektir. Bakın kayışlarda epey ısınma var. Ta buralara kadar geliyor. Şimdi bu dost tavsiyesini yapmıyorsanız o zaman 120 ye karada kırkar kırkar sayın şak diye bite. O zaman birer birer sayın bakın süre ne kadar uzadı. Sonra bu her biri bir ışık yılı gibi algılayın bakın çıkmayı düşündüğünüz 120 yıllık güzel avrat içeren yolculuğun kırkıncı yılında uyanın. Tamam işte geldiniz sizin yeni gezegeniniz. Bakın ne kolay oldu. Olduda bitti maşşallah bu gexegen de iyi olur inşallah. Grin Grin

█████████████████████████
████████▀▀████▀▀█▀▀██████
█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████
██▄███████████████▀▀▄▄███
███▄███▀████████▀███▄████
█████▄████▀▀▀▀████▄██████
████████▄▄████▄▄█████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
totti67
Sr. Member

Activity: 896
Merit: 308

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
May 30, 2024, 07:06:36 PM

Jennifer Lawrence ile Chris Prattın başrollerde olduğu Uzay Yolcuları diye bir sinema filmi vardı, 120 yıllık bir yolculuk sonunda ulaşılacak bir gezegen veya koloni gibi bir yere insanlar özel uyku kapsüllerinde götürülüyordu, 40 yıllık mesafe denilince bu film de geldi aklıma birden, şayet şartlar uygun olursa versinler ilacı bana, yatırsınlar salamura palamut gibi kapsüle, 40 sene yaşlanma derdi yok fatura derdi yok, mis gibi mevzu, ben giderim valla, hele bir de jennifer gibi (lan ne jenniferi, yarısı kadar güzel olsun yeter) biri de denk gelirse varya ... Grin

Sevgili totti67 şekerin düştü sanırım, bir kesme şeker falan at ağzına bence  Grin

40 yıl demiyor, 40 ışık yılı diyor ve o da yaklaşık 360 trilyon kilometreye tekabül ediyor, ömrünün yeteceğini pek zannetmiyorum...
Ya hocam ben 40 yılı goradaki tahta elementi gibi mabadimdan uydurmadım ki allasen😂😂😂 yorumlarda o gezegenin 40 yıl önceki halini görüyoruz gibi bir yorum vardı oradan çıktı 40 yıl mevzusu ama yine de hatlar arada karışıyor olabilir. Ha sıkıntı varsa da şekerden değil de üç gündür öğlenleri yediğimiz ultra acılı öğle yemeklerinden kaynaklanıyor olabilir, bir arkadaşım var menemen de yapsa dayıyor en açısından yeşil biberi, tavuk sote de yapsa dayıyor, bir de yanına yetmemistir diye ekstra acı pulbiber koydu masaya dün utanmadan, lan bu illa çıkacak bedenden, o güzergahı neden cehenneme çeviriyoruz inadına anlamadım ki😂

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
Mars,           
here we come!
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
ElonCoin.org.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"

▬▬▬▬▬

Hero -
verbakalim
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile
May 31, 2024, 06:50:40 PM

Ya hocam ben 40 yılı goradaki tahta elementi gibi mabadimdan uydurmadım ki allasen😂😂😂 yorumlarda o gezegenin 40 yıl önceki halini görüyoruz gibi bir yorum vardı oradan çıktı 40 yıl mevzusu ama yine de hatlar arada karışıyor olabilir. Ha sıkıntı varsa da şekerden değil de üç gündür öğlenleri yediğimiz ultra acılı öğle yemeklerinden kaynaklanıyor olabilir, bir arkadaşım var menemen de yapsa dayıyor en açısından yeşil biberi, tavuk sote de yapsa dayıyor, bir de yanına yetmemistir diye ekstra acı pulbiber koydu masaya dün utanmadan, lan bu illa çıkacak bedenden, o güzergahı neden cehenneme çeviriyoruz inadına anlamadım ki😂
Bu 40 yıl öncesini görüyoruz mevzusunu söyleyen benim ( Kara Murat Benim Grin )
Şimdi gökyüzüne bakınca görmüş olduğumuz ışık kaynaklarının hepsini güneşimiz hariç (onuda 8 dakika önceki halini görüyoruz) yıllar önceki halini görüyoruz. Şimdi meşhur bir yıldız olan kutup yıldızı var ya. İşte  o kutup yıldızı 65 ışık yılı uzaktan biae yol gösteriyor. Ta bunu ilk okul kitaplarında vardı. Eski Türkiyedeki kaliteli kitaplarda. Bi bu kutup yıldızı bu gün sönse yada yok olsa onun ışığını 65 yıl boyunca görmeye devam edeceğiz deniyordu. ışık yılı mevzusu. Bir foton parçacığının 1 yılda almış olduğu mesafe konusu ve 65 yıl boyunca yok olmadan yaptığı yolculuk. Sonuç orada parlayan bizim denizcilerimize yol gösteren bir yıldız. Yönümüzü bulmamıza yardımcı olan bir yıldız.
Acı konusuna gelince gerçek acıdır. O zaman acı biber gerçektir. Grin Siz gerçekle haşır ve neşir oluyorsunuz demekki. Grin

████████▀▀████▀▀█▀▀██████
█████▀████▄▄▄▄████████
███▀███▄███████████████
██▀█████████████████████
██▄███████████████▀▀▄▄███
███▄███▀████████▀███▄████
█████▄████▀▀▀▀████▄██████
████████▄▄████▄▄█████████

BitList 
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
REAL-TIME DATA TRACKING
CURATED BY THE COMMUNITY

.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█

List #kycfree Websites   
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: