Bitcoin Forum
July 08, 2024, 03:00:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ambulanță - Campanie - Ucraina  (Read 22 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
GazetaBitcoin (OP)
Legendary
*
pizza
Offline Offline

Activity: 1750
Merit: 7020


Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker


View Profile
June 23, 2024, 02:29:58 PM
Merited by Porfirii (1)
 #1

Autor: derBowler
Topic original: Ambulance - Campaign - Ukraine




Ambulanță - Campanie

Salut tuturor.

Vă contactez din nou pentru că am fost abordat iar pentru a vedea dacă putem aranja mai multe ambulanțe.

Ultima campanie cu vehicule de urgență a fost atât de bună, încât unii doctori din Ucraina ni s-au alăturat, iar acum călătorim de-a lungul țării pentru vizite și pentru a oferi asistență medicală oamenilor din Ucraina care au nevoie de ajutor, dar care nu mai au cum să ajungă la un spital din cauza infrastructurii distruse sau nu sunt în stare să se deplaseze.
Deoarece ambulanțele sunt la un standard înalt, aproape ca un teatru de operațiuni mobile, chiar și cazurile dificile pot fi tratate, beneficiind atât soldații cât și armata, care au solicitat de asemenea un astfel de vehicul.

Desigur, și noi, cei care am organizat transporturi de ajutor și materiale timp de aproape doi ani, facem tot posibilul pentru ca acest lucru să se întâmple din nou.
Și pentru că am menținut de la început un contact strâns cu armata și cu unele organizații de ajutor în teren, dar și pentru că ne cunoaștem personal, știm că tot ce strângem aici ajunge acolo și va ajunge pe mâini bune.

Deci tot ce facem, chiar totul, merge personal la aceste proiecte și ajută oamenii din Ucraina.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5387906.msg59398990#msg59398990

Totuși, întrucât costurile ne depășesc, în prezent depindem de ajutorul extern, întrucât ceea ce facem este diferit și nu este deloc ușor.

Poate că ne puteți ajuta în acest proiect local, și nu trebuie să fie o sumă consistentă, decoarece cu puțin de la fiecare devenim puternici împreună.

Sunteți liberi să faceți reclamă și va exista cu siguranță un raport, precum în cazul celorlalte proiecte.
Din nefericire, acest ajutor este crucial, motiv pentru care conduce și la ostilitate etc. deci fiți precauți când faceți solicitări. Am trăit multe experiențe de genul.

Însă sunt în continuare de părere că nu ar trebui să asistăm cu pasiv, mai ales că, în ultimă instanță, este vorba de Europa, casa noastră, iar oamenii din Ucraina, care sunt ca mine și ca tine, au rămas deja cu foarte puține și totul a fost distrus, deci ar trebui să-i ajutăm pe cei care sunt în dificultate.

Țin să vă mulțumesc și sper că vom primi multă susținere, astfel încât să le putem oferi unor oameni pace și, mai presus de orice, speranță.

Având aceste gânduri în minte, să fiți cu toții în siguranță și, dacă aveți întrebări, vă rog să îmi scrieți.

Salutări de la Tim.

Pentru Bitcoin: bc1qcatsxvw057khlcazrzpl33rje8lvjnyz6ryxxh


Pentru Ethereum: 0xD7638eb545678a58A9Fd77B12eb7dF5C30Cec0D5


P.S.: Sper cu toată inima că în viitor vom trăi în pace, împreună, din nou, deși în acest moment situația nu este îmbucurătoare. Putem vedea ce se întâmplă în Israel sau Iran, deci cu atât mai mult ar trebui să fim uniți. Cei cărora le merge bine ar trebui, poate, să îi ajute pe cei sărmani, pentru a echilibra balanța și astfel să le ofere și celor amărâți puțină speranță. Mulțumesc.



Traducere realizată la inițiativa:


█▀▀▀











█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█











▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!