Bitcoin Forum
April 20, 2024, 12:24:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 »
  Print  
Author Topic: Български (Bulgarian)  (Read 514482 times)
davis196
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2954
Merit: 905



View Profile
August 23, 2019, 06:30:50 AM
 #541

~

Супер, само че поставянето на референтни връзки е забранено, щеше да го знаеш ако беше прочел правилата на форума. Поста ти вероятно ще бъде изтрит.

Виж ти,форумът имал и други членове от БГ.Иска ми се българският борд във форума да е по–активен.
Ако има други хора от БГ,нека да постват тук по–често.Можем да си помагаме по някакъв начин,ще измислим какъв.Имам въпрос към българите във форума.
Какви трейдинг платформи и биткойн портфейли ползвате?


Здравей,

Аз се опитвах да я съживя нашата секция, но ударих на камък. Има доста(силно казано но все пак има) българи тук но почти никой не пише в тая секция, защото просто няма нужда. Всичко, от което човек има нужда, се намира на английски, руски и т.н. затова нашата секция е умряла.
Повечето българи се занимават с копене и са активни само в mining секцията.
Относно твоя въпрос.
Аз лично ползвам Coinbase-a и Trezor. Не се занимавам да трейдвам. По ми е интересно накъде ще тръгне да се развива технологията и дали ще успее да се наложи в световен мащаб. Иначе каквото купих като биткойн на времето, това е. Сега единствено от подписите изкарвам по нещо ама то си за хоби.

То май копането на биткойни не е рентабилно,освен ако не крадеш електроенергия отнякъде.
И аз не съм активен в трейдването на крипто валути.Каквото изкарам го продавам в Localbitcoins.
Иначе блокчейн технологията засега не върви наникъде.
Разни стартъпи и нищо друго...
 

1713572698
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713572698

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713572698
Reply with quote  #2

1713572698
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
August 23, 2019, 07:16:44 AM
 #542

~
То май копането на биткойни не е рентабилно,освен ако не крадеш електроенергия отнякъде.
И аз не съм активен в трейдването на крипто валути.Каквото изкарам го продавам в Localbitcoins.
Иначе блокчейн технологията засега не върви наникъде.
Разни стартъпи и нищо друго...
 

Интересно, тука ме заинтригува. Localbitcoins, face-to-face ли го правите или по банков път с превод. Чисто информативно ме интересува. През Paypal ми взимат fee за превода а Coinbase-a реже глави по-принцип с такси, но пък си е доста стабилен.
Е, радвам се, че посъживихме тая тема. Чудя се колко още хора четат секцията без да пишат, предполагам има поне 2-3ма Smiley

davis196
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2954
Merit: 905



View Profile
August 25, 2019, 05:09:23 AM
 #543

~
То май копането на биткойни не е рентабилно,освен ако не крадеш електроенергия отнякъде.
И аз не съм активен в трейдването на крипто валути.Каквото изкарам го продавам в Localbitcoins.
Иначе блокчейн технологията засега не върви наникъде.
Разни стартъпи и нищо друго...
 

Интересно, тука ме заинтригува. Localbitcoins, face-to-face ли го правите или по банков път с превод. Чисто информативно ме интересува. През Paypal ми взимат fee за превода а Coinbase-a реже глави по-принцип с такси, но пък си е доста стабилен.
Е, радвам се, че посъживихме тая тема. Чудя се колко още хора четат секцията без да пишат, предполагам има поне 2-3ма Smiley

Само по банков път със SEPA transfer.Таксата е 11лв без значение от сумата.
Paypal въобще не го ползам от 3 години поне,защото веднъж ми блокираха акаунта,та се наложи да качвам снимки на лична карта и банкови извлечения,въпреки че акаунта си беше верифициран.
Освен това пейпал таксите май вървят нагоре а е безмислено да получавам суми в пейпал,щом накрая пак трябва да ги тегля от Пейпал към банковата сметка.
То лесен и евтин начин да обърнеш крипто в кеш няма. Undecided

whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
October 08, 2019, 06:53:52 AM
 #544

Ще е добре ако споделите кои банки, "пътища" и начини ползвате за обръщане от крипто в левове/долари, който да са на територията на страната.

Дотук споменахте:

1. Local Bitcoins -> чужда Банка (коя е изгодна?) -> SEPA -> БГ банка (коя е изгодна?)

masterzino
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1218
Merit: 513



View Profile
October 18, 2019, 02:37:44 PM
Merited by TheBeardedBaby (1)
 #545

Ще е добре ако споделите кои банки, "пътища" и начини ползвате за обръщане от крипто в левове/долари, който да са на територията на страната.

Дотук споменахте:

1. Local Bitcoins -> чужда Банка (коя е изгодна?) -> SEPA -> БГ банка (коя е изгодна?)

Localbitcoins е лош вариант, понеже е пълен със скамери и маркъп-ът е убийствен.

Ако нямаш нищо против верификацията в Кракен + TransferWise, там се полувача много бързо и евтино.
Kraken > SEPA to TransferWise (немски IBAN) > TransferWise SEPA българска банка (повечето големи са ОК)
Таксите са: Kraken SEPA - 0.09 Euro независимо от сумата, пак са центове.

Ако не теглиш пари в брой, дори не ти и трябва SEPA към българкса банка. TransferWise имат пластика на Мастеркард която си работи навсякъде и обменният курс за Лев е около 0.5%

Relaxo143
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 15
Merit: 0


View Profile
November 07, 2019, 05:38:53 PM
 #546

Жива ли е тая тема? Има ли българи, които ползват Lightning? Интересно ми е колко е познат тук. А колкото до прехода крипто-кеш и обратно, с crypto.bg е доста лесно и също може да е анонимно (купуването) през кештерминал. Продаването също е лесно, получавате кеш на каса на изипей, но там вече се иска лична карта.
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
November 08, 2019, 01:03:59 PM
 #547

Жива ли е тая тема? Има ли българи, които ползват Lightning? Интересно ми е колко е познат тук. А колкото до прехода крипто-кеш и обратно, с crypto.bg е доста лесно и също може да е анонимно (купуването) през кештерминал. Продаването също е лесно, получавате кеш на каса на изипей, но там вече се иска лична карта.

То се вижда, колко е жива. Има много българи, които се ровят ама никой не пише тука в тая тема.
Аз се опитвам от време на време да съживявам, имах желание дори собствена секция да направим но пропадна цялата работа. Няма активност.

JohnSilver
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1026
Merit: 280


🇧🇬 Crypto Since MMXIII


View Profile
November 08, 2019, 06:46:12 PM
Last edit: November 11, 2019, 03:09:41 AM by JohnSilver
 #548

Стига ми писането и по други места... Като новост от мене – ще запускам ДАО на смарт контракти. За сега все още всичко е в тестов режим. Счетоводни отчети тук: https://drive.google.com/open?id=1F5NF3PYC3SNF3-WaRe016Gm4dBunrqcW

Тема тук на форума: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5197768.0
whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
November 09, 2019, 02:40:08 PM
 #549

Стига ми писането и по други места... Като новост от мене – ще запускам ДАО на смарт контракти. За сега все още всичко е в тестов режим. Счетоводни отчети тук: https://drive.google.com/open?id=1F5NF3PYC3SNF3-WaRe016Gm4dBunrqcW



Я разкажи за това ДАО, какво можеш с тези контракти?

JohnSilver
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1026
Merit: 280


🇧🇬 Crypto Since MMXIII


View Profile
November 10, 2019, 02:05:37 AM
 #550

Стига ми писането и по други места... Като новост от мене – ще запускам ДАО на смарт контракти. За сега все още всичко е в тестов режим. Счетоводни отчети тук: https://drive.google.com/open?id=1F5NF3PYC3SNF3-WaRe016Gm4dBunrqcW



Я разкажи за това ДАО, какво можеш с тези контракти?

На кратко, има два вида контракти. Първият вид ти е познат като адрес с мултиподпис, но тук могат да се поставят и куп други ограничения: например да не може да се тегли до еди кога си или да може да се извежда само към определен адрес, да се търгува само на определени валути, максимално количество на ордер и т.н. такива неща – това се води смарт акаунт. А също така имаме друг вид – дапс на който могат да се пишат функции, които се извикват от потребителя на даден сайт чрез своя портфейл – един вид автоматизирана система. Например OTC обмен или игра в която зареждаш кредит и тя осъществява разплащане – примерно така може да се направи табла, в която да има залози и който победи получава наградата автоматично. Плюсът е в това, че коините не седят еди къде си на сайта по топли и студени адреси, както е на борсите, а са заключени в самия дапс контракт и само той може чрез функциите си да осъществи превод по дадени условия...
masterzino
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1218
Merit: 513



View Profile
November 26, 2019, 02:07:10 PM
 #551

Жива ли е тая тема? Има ли българи, които ползват Lightning? Интересно ми е колко е познат тук. А колкото до прехода крипто-кеш и обратно, с crypto.bg е доста лесно и също може да е анонимно (купуването) през кештерминал. Продаването също е лесно, получавате кеш на каса на изипей, но там вече се иска лична карта.

То се вижда, колко е жива. Има много българи, които се ровят ама никой не пише тука в тая тема.
Аз се опитвам от време на време да съживявам, имах желание дори собствена секция да направим но пропадна цялата работа. Няма активност.



Нормално, стига ми bitcoinbg да следя и английските теми наоколо. Предполагам и останалите са така.

А и се определя от пазара. Пример Хърватите: имат си отделна под-секция, но са доста по-активни. Това е защото няма голям хърватски форум. Общо взето е доста по-стегнато при тях. Куната не е вързана към еврото като лева. И смяната на Крипто > Куна и обратно идва на поне 4%, https://bitcoin-mjenjacnica.hr/#buy-sell. И са по-активни където може да се постигне друга договорка.



...
Я разкажи за това ДАО, какво можеш с тези контракти?

На кратко, има два вида контракти. Първият вид ти е познат като адрес с мултиподпис, но тук могат да се поставят и куп други ограничения: например да не може да се тегли до еди кога си или да може да се извежда само към определен адрес, да се търгува само на определени валути, максимално количество на ордер и т.н. такива неща – това се води смарт акаунт. А също така имаме друг вид – дапс на който могат да се пишат функции, които се извикват от потребителя на даден сайт чрез своя портфейл – един вид автоматизирана система. Например OTC обмен или игра в която зареждаш кредит и тя осъществява разплащане – примерно така може да се направи табла, в която да има залози и който победи получава наградата автоматично. Плюсът е в това, че коините не седят еди къде си на сайта по топли и студени адреси, както е на борсите, а са заключени в самия дапс контракт и само той може чрез функциите си да осъществи превод по дадени условия...


Звучи интересно. Винаги проблемът ми с подобни проекти е как да накараш хората да разберат за тях. Т.е. няма как да ползваш нещо, което не знаеш че го има. А това обикновено е многооо скъпо.

Интересувам от алтернативни (разбирай по джоба ми) идеи за маркетиране на нови продукти. Твоето виждане как да увеличиш популярността на DAO-то?

whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
November 26, 2019, 03:21:39 PM
 #552

Струва ми се, че във форума на hardwarebg хората са по-активни.
Всички едновремешни овърклокъри и наъ-първите ентусиасти са/бяха там.
Изключваме тези, които духнаха с коини Smiley

Все пак ще се радвам и аз да чуя за популяризирането. Оказва се, че то е по-важно
от технологията, която движи дадена монета.

masterzino
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1218
Merit: 513



View Profile
November 26, 2019, 05:11:57 PM
 #553

Струва ми се, че във форума на hardwarebg хората са по-активни.
Всички едновремешни овърклокъри и наъ-първите ентусиасти са/бяха там.
Изключваме тези, които духнаха с коини Smiley

Все пак ще се радвам и аз да чуя за популяризирането. Оказва се, че то е по-важно
от технологията, която движи дадена монета.

Точно.

Колкото и да е добра една идея, без маркетингов бюджет е нищо. Може да съществува, в повечето случаи мизерно. И ако е наистина добреа, винаги се намира  някой с пари, който да види потенциала, копира я, влага парите и обира плодовете. А ти... в канала.

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
November 26, 2019, 10:30:19 PM
 #554

То такива простотии се рекламират, че човек да се чуди какво хората намират в тях, ама в крайна сметка ги листват даже в ексчейнджи и имат някакъв обем даже, главно са балони.
Толкова безсмислени проекти има, че човек се губи в това море от атлове. Аз отдавна се отказах да обръщам внимание на повечето нови, дето излизат, няма смисъл. Много е трудно да отсееш нещо, което реално може да има полза от него и да има някакъв "хляб", ако идеята се окаже хубава, то тиймът им е несериозен или всичко е само скам.

whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
November 27, 2019, 09:18:45 AM
 #555

Добре де, само BTC/ETH ли да превъртам по борсите?

masterzino
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1218
Merit: 513



View Profile
November 27, 2019, 11:16:37 AM
 #556

Добре де, само BTC/ETH ли да превъртам по борсите?


А защо трябва изобщо да превърташ нещо? Smiley
Повечето койни ги държа в проекти като Nexo & Crypto.com където човек може да получи 5%-8% годишно само за държането.

Аз трейдвам само ако имам нужда от това. Малките койни се манипулират прекалено лесно, а обикновено Дев тийма държи огромна част.

whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
November 27, 2019, 11:19:48 AM
 #557

Добре де, само BTC/ETH ли да превъртам по борсите?


А защо трябва изобщо да превърташ нещо? Smiley
Повечето койни ги държа в проекти като Nexo & Crypto.com където човек може да получи 5%-8% годишно само за държането.

Аз трейдвам само ако имам нужда от това. Малките койни се манипулират прекалено лесно, а обикновено Дев тийма държи огромна част.

Не се ли страхуваш, че ще ти ги щипнат (обяват фалит, самоограбят се и т.н.)?

masterzino
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1218
Merit: 513



View Profile
November 27, 2019, 12:26:04 PM
 #558

Добре де, само BTC/ETH ли да превъртам по борсите?


А защо трябва изобщо да превърташ нещо? Smiley
Повечето койни ги държа в проекти като Nexo & Crypto.com където човек може да получи 5%-8% годишно само за държането.

Аз трейдвам само ако имам нужда от това. Малките койни се манипулират прекалено лесно, а обикновено Дев тийма държи огромна част.

Не се ли страхуваш, че ще ти ги щипнат (обяват фалит, самоограбят се и т.н.)?

Страх е силно казано. Но да, има известна доза притеснения. Като цяло съм фен парите (койните) да правят нещо, а не да отлежават по разни портфейли.

И двете платформи вече са доста големи. NEXO вече разчита основно на частно финансиране. Crypto.com има огромен поренциал след като най-накрая започнат да шипват 100 000+ заявени карти. Идеята ми е, че за да има проблем, да може да ги повали, трябва да е генерален и голям. Това носи известно спокойствие.

Binance lending също е валидна опция.

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
November 27, 2019, 12:35:24 PM
 #559

Радвам се да видя най-накрая някаква активност в тая група.
Интересно ми е дали има други активни българи, които не пишат тук но четат.

Има ли списък с места където се приемат биткойни в БГ?

whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
November 27, 2019, 01:23:44 PM
 #560

@masterzino - Upbit са хакнати днес и са откраднати Етириуми за 48 000 000 долара. Та внимавай с тия сайтове.

@Iasenko - Има няколко банкомата:

https://coinatmradar.com/country/33/bitcoin-atm-bulgaria/
Едно време имаше един и в заведението The White, но не знам дали съществува още.


Вчера четох, че Microsoft вече приемат плащания чрез BTC:
https://coingeek.com/microsoft-accepts-bitcoin-cash-payments-0-network-costs/

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!