Bitcoin Forum
April 19, 2024, 08:09:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 »
  Print  
Author Topic: Български (Bulgarian)  (Read 514361 times)
JohnSilver
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1026
Merit: 280


🇧🇬 Crypto Since MMXIII


View Profile
November 27, 2019, 05:55:16 PM
Last edit: November 27, 2019, 06:42:51 PM by JohnSilver
Merited by TheBeardedBaby (1), masterzino (1)
 #561

Струва ми се, че във форума на hardwarebg хората са по-активни.
Всички едновремешни овърклокъри и наъ-първите ентусиасти са/бяха там.
Изключваме тези, които духнаха с коини Smiley

Все пак ще се радвам и аз да чуя за популяризирането. Оказва се, че то е по-важно
от технологията, която движи дадена монета.

Точно.

Колкото и да е добра една идея, без маркетингов бюджет е нищо. Може да съществува, в повечето случаи мизерно. И ако е наистина добреа, винаги се намира  някой с пари, който да види потенциала, копира я, влага парите и обира плодовете. А ти... в канала.

Само с идея нищо не става! Колкото и да е добра идеята, ако нямаш концепцията как да я осъществиш, то тя нищо не струва. Идеите се сътворяват в надфизическият план и едва впоследствие се появяват във физически облик. За болшинството това винаги ще бъде магия...

Всичко, което идва "отгоре" неминуемо и безусловно изменя материалният мир. Можеш да копираш колкото си искаш, но това не значи, че сътворяваш нещо. В случаят ще копираш само материалната обвивка. Съответно тъй като си и нямаш на понятие как и защо това работи, при първият проблем няма да ти остава нищо друго освен да скамнеш или обявиш фалит...

PS: Това което обсъждате в постовете по-горе не са идеи, а рационализации и ребрендинг – един вид нищо ново...
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713557366
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713557366

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713557366
Reply with quote  #2

1713557366
Report to moderator
1713557366
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713557366

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713557366
Reply with quote  #2

1713557366
Report to moderator
1713557366
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713557366

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713557366
Reply with quote  #2

1713557366
Report to moderator
masterzino
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1218
Merit: 513



View Profile
November 28, 2019, 12:27:38 PM
 #562

@masterzino - Upbit са хакнати днес и са откраднати Етириуми за 48 000 000 долара. Та внимавай с тия сайтове.

Четох вчера. Засега са обещали те да поемат щетите.

Идеята ми с толкова големи сайтове беше че самите трябва да заминат целите, за да има проблем. Никой няма да тръгне да краде специално от моя акаунт там. Binance също ги бяха хакнали за към 80 милиона, но ги възстановиха те и продължиха.

Като вчера имаше новина за служителка на банка източила близо милион. И банката щяла да направи всичко възможно да възстанови "по-голямата част от средствата". WFT?! Представям си как има нещо подобно в Барклис, Лойдс или Дойчебанк и излизат с подобно обяснение, при тяхна вина с техен служител. Просто на нашите не им пука ни за имидж, ни за клиент. Смятат се за безсмъртни. SEPA превод БГ = 35 лева, SEPA превод DE,UK = безплатно или 0.15 лева.




Прав си.

Dowper_
Member
**
Offline Offline

Activity: 221
Merit: 12


View Profile WWW
November 30, 2019, 08:15:36 PM
 #563

Интересно ми е дали има други активни българи, които не пишат тук но четат.

Има. Grin

My crypto mining channel - Aleks Mining
whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
December 15, 2019, 10:23:51 PM
 #564

С какво сме известни Cheesy :

https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency/comments/eb0lwc/the_abandon_building_of_onecoin_in_sofia_downtown/

bitcoin-capital.bg
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile WWW
December 17, 2019, 07:40:33 AM
 #565

Здравейте,

Тъй като БГ интереса на новодошли в крипто света расте, а първия контакт с криптовалутите може да бъде непосилен, създадохме сайт за информация как точно работи всичко около биткойн.
Какво е блокчейн? Какво е криптовалута? Къде мога да купя? Как да съхранявам биткойн?

https://bitcoin-capital.bg/

Оставаме на разположение.

Поздрави,
bitcoin-capital
davis196
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2954
Merit: 904



View Profile
December 17, 2019, 01:15:26 PM
 #566


Ружа Игнатова дали е жива все още? Undecided
Както и да е.Имам 49 мерит за разпределяне.Ако някой има нужда от мерит да пише.Няма да нарушавам форумните правила,така че пращайте по–качествени постове,за които да дам мерит.
Имам нужда да си вдигна мерита,така че който има мерит за споделяне да ми пише.

djefes
Member
**
Offline Offline

Activity: 209
Merit: 14


View Profile
December 31, 2019, 12:24:51 PM
 #567

Продавам BTC за пари +8. Изпратете ме на английски, моля
porkycyk
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
January 15, 2020, 12:29:56 PM
 #568

Според вас какви ще бъдат новите цени след края на 2020 ? Сега спорихме с колега, той копае все още и според мего чак в края на следващата година ще има сериозен приръст.
whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
January 15, 2020, 02:08:35 PM
 #569

Според вас какви ще бъдат новите цени след края на 2020 ? Сега спорихме с колега, той копае все още и според мего чак в края на следващата година ще има сериозен приръст.


Предчуствията на твоя колега са породени от едно такова вълшебно предчувствие (желание) или се базират на реални факти/цифри?
Според мен след 118 дни (когато е халвинга) ще има малък скок точно преди него. След това по старо му.
Но това са само догатки.

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
January 15, 2020, 02:19:16 PM
 #570

Според вас какви ще бъдат новите цени след края на 2020 ? Сега спорихме с колега, той копае все още и според мего чак в края на следващата година ще има сериозен приръст.

Ето ти един линк с прогнози за цената около халвинга : https://bitcointalk.org/index.php?topic=5214437.0;topicseen

Някои от тях се базират на ТА други са само догатки... Според мен, никой не може да предскаже човешката психология. Краткосрочно може да и да напипаш на късмет някой пъмп ако следиш новините, но дългосрочно няма шанс. Повечето очакваха след Bakkt-а биткойна да литне ама ей го на. Сега поне се крепи около 8к.
Да видим до къде ще го докараме след халвинга, със сигурност ще има раздвижване, въпроса е в каква посока.

bitcoin-capital.bg
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile WWW
March 21, 2020, 12:47:57 PM
 #571

Интересно е да се четат настроенията от началните години на BTC
Години по-късно фундаментите са същите, а интереса и адаптацията на едно различно ниво  Wink
Up to date инфо за всичко ново, около криптовалутите, което ви интересува на български - https://bitcoin-capital.bg/
whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
March 22, 2020, 05:01:47 PM
 #572

Интересно е да се четат настроенията от началните години на BTC
Години по-късно фундаментите са същите, а интереса и адаптацията на едно различно ниво  Wink
Up to date инфо за всичко ново, около криптовалутите, което ви интересува на български - https://bitcoin-capital.bg/

"Ма той умрял"  Cheesy Cheesy Cheesy

Съжалявам, не се стърпях. Биткоин съвсем пийна вода. Всичко живо потърси стабилността и практичността на долара.
Сега иде криза, в която на никой няма да му е до децентрализация и т.н. Освен на тези с много $, които решат да влязат в BTC

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
March 23, 2020, 12:01:15 AM
 #573

Интересно е да се четат настроенията от началните години на BTC
Години по-късно фундаментите са същите, а интереса и адаптацията на едно различно ниво  Wink
Up to date инфо за всичко ново, около криптовалутите, което ви интересува на български - https://bitcoin-capital.bg/

"Ма той умрял"  Cheesy Cheesy Cheesy

Съжалявам, не се стърпях. Биткоин съвсем пийна вода. Всичко живо потърси стабилността и практичността на долара.
Сега иде криза, в която на никой няма да му е до децентрализация и т.н. Освен на тези с много $, които решат да влязат в BTC

Чакай, не бързай.
Лихвите в Щатите скоро стават отрицателни, което ще доведе до търсенето на алтернативни за спестяване.
От друга страна Саудитска Арабия е на път да срине производството на Руския петрол до няколко месеца с пазарни цени под производствените на руския нефт.
Саудитците имат достатъчно ресурс да сринат и американските производители, на първо време тези с по - скъпия добив - шистовия петрол.
При малко над 8 долара за барел производствена цена, почти никой не може да се сравнява с тях, което ще ги превърне в основният играч на пазара.
Така че долара до 2 години почти със сигурност ще загуби позиции като силна / стабилна валута а може и много по скоро.
За борбата с корона вируса утре конгреса на САЩ ще решат дали да "изпринтират ей така 4 Трилиона долара... 4 трилиона....
Да не говорим за предстоящите избори.

Като цяло доларът го очакват тежки времена

whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
March 25, 2020, 10:38:38 AM
 #574

Интересно е да се четат настроенията от началните години на BTC
Години по-късно фундаментите са същите, а интереса и адаптацията на едно различно ниво  Wink
Up to date инфо за всичко ново, около криптовалутите, което ви интересува на български - https://bitcoin-capital.bg/

"Ма той умрял"  Cheesy Cheesy Cheesy

Съжалявам, не се стърпях. Биткоин съвсем пийна вода. Всичко живо потърси стабилността и практичността на долара.
Сега иде криза, в която на никой няма да му е до децентрализация и т.н. Освен на тези с много $, които решат да влязат в BTC

Чакай, не бързай.
Лихвите в Щатите скоро стават отрицателни, което ще доведе до търсенето на алтернативни за спестяване.
От друга страна Саудитска Арабия е на път да срине производството на Руския петрол до няколко месеца с пазарни цени под производствените на руския нефт.
Саудитците имат достатъчно ресурс да сринат и американските производители, на първо време тези с по - скъпия добив - шистовия петрол.
При малко над 8 долара за барел производствена цена, почти никой не може да се сравнява с тях, което ще ги превърне в основният играч на пазара.
Така че долара до 2 години почти със сигурност ще загуби позиции като силна / стабилна валута а може и много по скоро.
За борбата с корона вируса утре конгреса на САЩ ще решат дали да "изпринтират ей така 4 Трилиона долара... 4 трилиона....
Да не говорим за предстоящите избори.

Като цяло доларът го очакват тежки времена


Не бях поглеждал чак толкова глобално на нещата, благодаря за гледната точка.
Едно е ясно: сега е момента човек или рязко да фалира или да забогатее.

mrquackquack
Member
**
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 10


View Profile
September 24, 2020, 11:05:34 AM
 #575

Hello im looking for partnerships in Bulgaria. If you have any skills, trades, businesses or connections and are currently in Bulgaria please send me a message.
mrquackquack
Member
**
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 10


View Profile
October 06, 2020, 11:11:33 AM
 #576

Also im looking for the possibility of import and export from Bulgaria. Send me a message if interested thanks.
masterzino
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1218
Merit: 513



View Profile
October 07, 2020, 04:51:16 PM
 #577

Привет,

От доста време не бях писал и следил какво става с криптото.

Гледам сега манията от ICO-та се е изместила към DeFi. Почнах сега да следя два-три - да видя за какво става дума. Има ли нещо интересно за гледане по новите проекти или масово сега се опитват да имитират UniSwap-а?

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
October 07, 2020, 06:24:51 PM
 #578

Аз пък тия Defiта въобще не ги разбирам. Принципа ми е що годе ясен ама защо всички са луднали по тях не ми е ясно. Ще се радвам ако някой по-подробно ми обясни цялата лудница. Хич нямам време за четене.

masterzino
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1218
Merit: 513



View Profile
October 08, 2020, 12:02:08 PM
 #579

Аз пък тия Defiта въобще не ги разбирам. Принципа ми е що годе ясен ама защо всички са луднали по тях не ми е ясно. Ще се радвам ако някой по-подробно ми обясни цялата лудница. Хич нямам време за четене.

Точно Smiley

И на мен ми е ясен принципът, ясно ми е че могат да се изкара някоя 'пасивна' пара. Но ми се струва прекалено голяма истерията, а и вдигат цената на газта до небесата.

Другото е че всички скамове които се опитваха преди с ICO-тата сега май се местят на към DeFi. Но все пак мисля внимателно да пробвам и аз да не изпусна влака...

mrquackquack
Member
**
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 10


View Profile
October 08, 2020, 12:10:23 PM
 #580

I think it might be a pump and dump. Alot of those projects have a low supply so the price can be manipulated easier.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!