Bitcoin Forum
April 25, 2024, 08:46:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 »
  Print  
Author Topic: Български (Bulgarian)  (Read 517803 times)
whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
November 07, 2021, 12:08:26 AM
 #641

Здравейте пичове,
Някой от вас да купува крипто акаунти виртуални IBAN? Или пък да разполага с такъв познат?

Не разбирам въпроса.Какво значи “крипто акаунти виртуални IBAN“?
Искаш нещо средно между банкова сметка с IBAN и акаунт за търговия с криптовалути ли?
Защо подобни акаунти да се купуват и продават?По принцип акаунт или сметка може да се отвори безплатно.

Не всички банки оперират с ексчейнджите. Случвало ми се е да не мога да пратя ЕВРО от бг сметка до ексчейндж като Байнанс за да я активирам. Все пак е нужно малко повече разяснение по въпроса.

Опитваме се да поддържаме актуална информация относно банките и крипто борсите във форума. Относно Бинанс, те като цяло нямат СЕПА (евро) след проблема с UK и може само с карта, а там таксите са убийствени.

Относно самия въпрос и аз много не го разбрах, нещо ми е съмнително...

Мерси

Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714034802
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714034802

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714034802
Reply with quote  #2

1714034802
Report to moderator
1714034802
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714034802

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714034802
Reply with quote  #2

1714034802
Report to moderator
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
November 29, 2021, 09:13:31 AM
 #642

Здравейте колеги,
Надявам се всички сте добре.
Имам едно въпросче, защо не може да се прави регистрация в Kucoin от България? Няма как да се вкара български телефонен номер там.. странна работа.



whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
December 06, 2021, 12:14:16 AM
 #643

Здравейте колеги,
Надявам се всички сте добре.
Имам едно въпросче, защо не може да се прави регистрация в Kucoin от България? Няма как да се вкара български телефонен номер там.. странна работа.

Не си давай телефона наляво-надясно. Регистрирай се с имейл (бутончето е точно до Phone).

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
December 06, 2021, 07:26:00 AM
 #644

Здравейте колеги,
Надявам се всички сте добре.
Имам едно въпросче, защо не може да се прави регистрация в Kucoin от България? Няма как да се вкара български телефонен номер там.. странна работа.

Не си давай телефона наляво-надясно. Регистрирай се с имейл (бутончето е точно до Phone).

Един приятел реши да се регистрира, аз отдавна имам регистрация там и се оказа, че като се регистрираш не може да избереш български номер, та се учудих, защо така. Реших, че има някакви забрани за България като цяло, иначе не виждам смисъл.

davis196
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2954
Merit: 905



View Profile
January 23, 2022, 07:07:01 AM
 #645

Гледам че БГ форума е умрял(както винаги),та си мисля да го посъживя.
Има ли оцелели след сриването на крипто цените през последните няколко дни? Grin
Някой да се е паникьосал и да е продавал? Grin
Как си обяснявате този спад?
Пандемията,инфлацията,международното положение,Федералният резерв?
Очаквате ли мечи пазар през 2022-2023?

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
January 27, 2022, 05:15:28 PM
 #646

Гледам че БГ форума е умрял(както винаги),та си мисля да го посъживя.
Има ли оцелели след сриването на крипто цените през последните няколко дни? Grin
Някой да се е паникьосал и да е продавал? Grin
Как си обяснявате този спад?
Пандемията,инфлацията,международното положение,Федералният резерв?
Очаквате ли мечи пазар през 2022-2023?


Абе ЧНГ хора! Наистина много умрял тоя нашия форум, а аз имах надеждата да си имаме собствена секция ама на.
Криптото си е добре, както винаги. Нагоре-надолу, продават само тия дето не са се возили на биткойн влакчето преди, аз преживях 2 халвинга и няколко цикъла така че, за мен няма никакъв проблем.
Като не мога да определя върха и дъното на краткосрочните импулси по-добре да не си правя експерименти.
Но виждам вариант да падне под 20 000$. Прекалени много големи риби има вече в морето.

BitcoinIsABubble
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 14


View Profile
February 28, 2022, 01:02:45 PM
 #647

Здравейте на всички!

Радвам се че все пак имаме community в Bitcointalk   Lips sealed


Приятно ми е да се запознаем, казвам се Сашо, на 27, и от Октомври 2021 с екипа ми разработваме MMORPG/RTS с почти изцяло бълграски екип.


Интересно ми е има ли други българи които работят в crypto проекти и какви са вашите наблюдения върху Play-to-earn екосистемата.


Приятен ден, ще се радвам да раздвижим форума ^^
TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
February 28, 2022, 01:21:47 PM
 #648

Здравейте на всички!

Радвам се че все пак имаме community в Bitcointalk   Lips sealed


Приятно ми е да се запознаем, казвам се Сашо, на 27, и от Октомври 2021 с екипа ми разработваме MMORPG/RTS с почти изцяло бълграски екип.


Интересно ми е има ли други българи които работят в crypto проекти и какви са вашите наблюдения върху Play-to-earn екосистемата.


Приятен ден, ще се радвам да раздвижим форума ^^


Добре дошъл, Сашо!

Както виждаш, нашата секция е съвсем умряла, но има доста активни българи тук.
Нямам конкретни наблюдения върху Play-to-earn модела, но обществения отзвук е че, това е бъдещето на гейминг индустрията като цяло. Колко ще се изпълнят тези "предсказания" тепърва предстои да видим.

Успех във форума.

davis196
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2954
Merit: 905



View Profile
March 01, 2022, 12:15:52 PM
Merited by jokers10 (1)
 #649

Quote
но обществения отзвук е че, това е бъдещето на гейминг индустрията като цяло.

Аз не вярвам,че Play-to Earn е бъдещето на гейминга,по-скоро VR технологията е бъдещето.
Play-to-earn игрите малко ми приличат на понци схема.Цялата система се поддържа от парите на новите играчи и трябва постоянен приток на нови играчи,за да се поддържат нарастващи цени на токени и NFT–та.
Освен това,трябва да се внимава доколко такива игри биха били хазартни и доколко са геѝминг.
Хазартната индустрия е по–натоварена с регулации и контрол.
Не съм експерт по тази тема,просто споделям мнение.

BitcoinIsABubble
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 14


View Profile
March 01, 2022, 12:31:51 PM
 #650

Quote
но обществения отзвук е че, това е бъдещето на гейминг индустрията като цяло.

Аз не вярвам,че Play-to Earn е бъдещето на гейминга,по-скоро VR технологията е бъдещето.
Play-to-earn игрите малко ми приличат на понци схема.Цялата система се поддържа от парите на новите играчи и трябва постоянен приток на нови играчи,за да се поддържат нарастващи цени на токени и NFT–та.
Освен това,трябва да се внимава доколко такива игри биха били хазартни и доколко са геѝминг.
Хазартната индустрия е по–натоварена с регулации и контрол.
Не съм експерт по тази тема,просто споделям мнение.

Разбирам те, имаш право, масовката от игри особено тези излезли Q3-Q4 миналата година са си ponzi от всякъде.

Това което се опитваме ние да направим е да запазим gaming mechanics as an actual game и да дадем свободата на player driven decentralized economy, смятам че това трябва да е целта при разработката, за да се вземат плюсовете и от гейминга и от блокчейн моделите.

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
March 03, 2022, 02:25:17 PM
 #651

Хора, Честит ви 3-ти Март и честита Баба Марта със закъснение!

Да сте живи и здрави и да преживеем и тая криза ( и идващите след нея).
На всичкото отгоре от вчера съм с Ковид. Дано мине бързо и безпроблемно.


whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
March 10, 2022, 01:34:53 PM
 #652

Хора, Честит ви 3-ти Март и честита Баба Марта със закъснение!

Да сте живи и здрави и да преживеем и тая криза ( и идващите след нея).
На всичкото отгоре от вчера съм с Ковид. Дано мине бързо и безпроблемно.



Честита баба Марта и Ковид, дано да е от новите, че се карат по-леко. Пиши дкато оздравееш да сме сигурни, че си ОК.

TheBeardedBaby
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2184
Merit: 3134


₿uy / $ell


View Profile
March 11, 2022, 07:46:56 AM
 #653

Честита баба Марта и Ковид, дано да е от новите, че се карат по-леко. Пиши дкато оздравееш да сме сигурни, че си ОК.

А мерси и за двете. Ковида ми беше за първи път, мина сравнително леко, сега съм обранто на работа ама още се изморявам бързо.
Радвам се, че с това нещо причключихме.
Сега остава сезона на Алт-овете да започна отново и всичко ще е точно.

Хайде, със здраве и да си пиете витамините, майтапа настрана ама благодарение на тях го изкарах почти на крак.

lowbander801
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 96
Merit: 1


View Profile
March 11, 2022, 03:02:21 PM
 #654

last week got scammed unfortunatelly from a guy in Bulgaria AKA Plamen Nenov
he took the money and sent an empty miner

just for your information to avoid making business with him

he is from Burgas
whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
March 30, 2022, 10:15:37 PM
 #655

last week got scammed unfortunatelly from a guy in Bulgaria AKA Plamen Nenov
he took the money and sent an empty miner

just for your information to avoid making business with him

he is from Burgas


Thanks, good to know. But he probably told you a fake name. Maybe a nickname could be more useful.

whotheff
Member
**
Offline Offline

Activity: 762
Merit: 35


View Profile WWW
March 30, 2022, 10:17:07 PM
 #656

Честита баба Марта и Ковид, дано да е от новите, че се карат по-леко. Пиши дкато оздравееш да сме сигурни, че си ОК.

А мерси и за двете. Ковида ми беше за първи път, мина сравнително леко, сега съм обранто на работа ама още се изморявам бързо.
Радвам се, че с това нещо причключихме.
Сега остава сезона на Алт-овете да започна отново и всичко ще е точно.

Хайде, със здраве и да си пиете витамините, майтапа настрана ама благодарение на тях го изкарах почти на крак.

ЧУвам за някакви закони в ЕС за забрана на p2p портфейлите... та не знам дали няма да приключи криптото много рязко или всичко да се изроди в един вторичен интернет, където с крипто можеш да си купиш само онлайн неща, но не и неща от физическия свят.

davis196
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2954
Merit: 905



View Profile
April 01, 2022, 12:28:04 PM
 #657


ЧУвам за някакви закони в ЕС за забрана на p2p портфейлите... та не знам дали няма да приключи криптото много рязко или всичко да се изроди в един вторичен интернет, където с крипто можеш да си купиш само онлайн неща, но не и неща от физическия свят.

Това са предложения за нови крипто регулации,а не влезли в сила закони.
Тези предложения може да бъдат отхвърлени.
Аз чувам слухове по скоро за задължителна ID верификация за собствениците на p2p портфейли,отколкото пълна забрана.Освен това се предлага задължително изпращане на инфо за всеки,който изпраща или получава крипто.
Не знам дали това е истина. 

batibon
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
April 30, 2022, 10:15:27 AM
 #658

   Гледам че има нова зарибявка, пък се и ловят цаците, хах
   https://www.klay.group/#/login
Dowper_
Member
**
Offline Offline

Activity: 221
Merit: 12


View Profile WWW
November 11, 2022, 07:14:33 PM
 #659

Да ъпна малко темата. Grin

My crypto mining channel - Aleks Mining
BitMan_PoW
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 1


View Profile
November 29, 2022, 12:04:49 PM
 #660

Привет. Някой има ли представа дали whitepaper-а на Биткойн е преведен на български? Щеше ми се да го преведа, но няма смисъл, ако вече е направено. След кратко търсене не успях да намеря нищо.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!