Bitcoin Forum
April 18, 2024, 05:00:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Trust Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?  (Read 40711 times)
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
June 02, 2017, 09:17:19 AM

Trust sistemi olması gayet iyi zaten Bitcoin piyasasında rakamlar elektronik ortamda olduğu için kişiler yaptığı hırsızlığı bir oyun olarak görüyor.
1713416402
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713416402
Reply with quote  #2

1713416402
Report to moderator
1713416402
Hero Member
*

Ignore
1713416402
Reply with quote  #2

1713416402
Report to moderator
1713416402
Hero Member
*

Ignore
1713416402
Reply with quote  #2

1713416402
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713416402
Hero Member
*

Ignore
1713416402
Reply with quote  #2

1713416402
Report to moderator
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
June 13, 2017, 07:54:46 PM

Trust sistemi burada yanlis kullaniliyor gecenlerde tartistigim gerizekali bir cocuk adim ve soyadim ile acilmis gercek olarak kullandigim twitter hesabima fake demis,yok multi hesaplarim varmis, ve bu sekilde untrust vermis,aptal cocuk gercek adimi ve soyadimida dogru yazamamis zaten.2000 yili dh uyesiyim 500+ pozitif satis ve yorum aldim 1 tane 4 yildizim bile yok hepsi 5 yildiz ama burda salagin biri gidip olumsuz yorum atabilir.Bence sistem yanlis trust puan istegini satici gondermeli,alicida ona gore yorum yapabilmeli ve puan verebilmeli
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
June 28, 2017, 10:29:46 PM

Aslında işleme başlamadan önce Trust girilecek diye bir onay mekanizması olsa mesela ben X ile işlem yapıcam . X trust girebilir diye onay verecek . Sonra işlemin sonucuna göre ben X kişisine olumlu veya olumsuz trust verebileceğim. Böylelikle scamler önlenmiş olur.
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
June 30, 2017, 07:08:18 PM

Aslında işleme başlamadan önce Trust girilecek diye bir onay mekanizması olsa mesela ben X ile işlem yapıcam . X trust girebilir diye onay verecek . Sonra işlemin sonucuna göre ben X kişisine olumlu veya olumsuz trust verebileceğim. Böylelikle scamler önlenmiş olur.

Trust sisteminin geliştirilmesi gerekir fakat forum alt yapısı buna izin vermiyor olaibilir.
guclu
Full Member

Activity: 260
Merit: 102

View Profile WWW
August 09, 2017, 07:35:18 AM

Bu kadar saçma sapan bir sistem olabilirmi ya adam dolandırıcı seni dolndıramadı -Trust veriyor yada sana gıcık oldu böyle saçma bir sistem olabilirmi
benim başıma gelen gibi hesap satıyordum 3 4 farklı nicle hesapları alamk istedi benim aracıyı kabul eytmedi rus bir hero önerdi vs vs
bende güvenip vermedim tr forumdan eal bide bir arkadaş daha vardı onlar ile racı olarak satarım dedim neyse adam bana 2 ayrı hesaptan -Trust atmış
yani bukadar kolaymı karalamak hani ispatı ki bu adam dolandırıcı beni dolandıramadı diye benim heesapları satmamı engelledi geçtim onu dursun hesaplar ama
bu hesabımı adımı kirletti yani buna bir çözüm getirmesi lazım koskaca forumun, allahtan diger hesaplardan satış konusu açadım yine tr forumda bir konuda görmüştüm ayrı hesaptan satış yapın şerefsizler
fiyat düşürmek için -Trust atar diye. bunun bir çaresi çözümü yokmudur?

Saçma değil mantıklı bir sistemdir. Art niyetli üyeler bazen negatif trust bırakıyor. Dikkate almamak ve itibar etmemek gerekiyor bu durumlar için. Hukukta bir kural vardır "davacı iddiasını ispatla mükelleftir" diye yani ispatsız iddaanın benim için itibari yoktur ve evrensel hukukta yok hükmündedir.

Söylediğiniz gerçekten mantıklı değil. Hukuken açılan davalarda verilen kararı ya da davacının davasını alnımızda taşımıyoruz. Ama burada herifin biri gelip lekeleyici bir şey yazsa hemen adımızın altında kırmızı harflerle belirtiliyor. Ondan sonra ayıkla pirincin taşını. Kime anlatacaksın? Bounty kampanyalarına bile katılamıyorsun zaman zaman. Şimdi siz mesela Sr. Member olmuşsunuz, ben bok atmak için girsem desem ki "bu adam benim paramı çaldı"... Kanıt yok bir şey yok ama hooop kıpkırmızı orada çıkacak ve sildiremeyeceksiniz bildiğim kadarıyla. Gitti mi bountyler? Gitti mi 434 activitynin getirdiği güven? Ne olacak? Yazık değil mi?

BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
August 26, 2017, 05:55:02 PM

sahte verilen trustaları nasıl kadıracaz peki samuray34 denen puşt bana olumsuz trust vermiş fakat aramızda herhangi bir alışveriş gerçekleşmeden kafasına göre vermiş bu böylemi kalıcak
everbtcnever
Member
**

Activity: 114
Merit: 38

View Profile
September 03, 2017, 04:48:27 PM

sahte verilen trustaları nasıl kadıracaz peki samuray34 denen puşt bana olumsuz trust vermiş fakat aramızda herhangi bir alışveriş gerçekleşmeden kafasına göre vermiş bu böylemi kalıcak

Ticaret dışında rast gele Trust olamamalı aslında ama forum sistemini buna uydurmak lazım. Yapılabilecek tek şey karşı trust verip oraya bir açıklama yazmak.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
September 04, 2017, 07:13:19 PM

Trust sisteminde bir sıkıntı var. Yani mesela EFS nin +40 olarak gözüüyor ama bizim trustlar gözümüyor.
flight666
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

DIWtoken.com

View Profile
September 16, 2017, 11:32:20 AM

Bilgiler için teşekkürler forma yeni üye olan birisi olarak işime yaradı. Böyle konular yeni üye olan arkadaşların işine yarayacaktır.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
September 27, 2017, 01:51:18 PM

Açıkladığın iyi olmuş görselle, teşekkürler  Wink
the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
September 29, 2017, 06:30:28 AM

trust sistemi pekte güvenilir değil aslında . ama hiç yoktan iyidir.
sistemi suistimal eden bir kaç tane o.ç  var ingilizce kısımda, kimsede bişey demiyor.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
October 01, 2017, 07:04:18 PM

Trust sisteminin neresi iyi kardeşim eski üyelerden biri hesap satış konusuna mesaj yazdım diye eksi trust verdi.
Olmaz bu sistem canı sıkılan hesap açıp millete eksi trust versin.

yobit.net is banned from signatures
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 256

View Profile
October 01, 2017, 07:22:59 PM

Lauda'nın size verdiği trustun sebebini anlayamadım gerçekten hesap satışı benim bildiğim kadarıyla forum kurallarınca suç değil ama size sırf bu sebepten negatif trust vermiş bunun önüne geçilmesi lazım kesinlikle.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
October 01, 2017, 07:31:40 PM

Lauda'nın size verdiği trustun sebebini anlayamadım gerçekten hesap satışı benim bildiğim kadarıyla forum kurallarınca suç değil ama size sırf bu sebepten negatif trust vermiş bunun önüne geçilmesi lazım kesinlikle.
hocam ben zaten hesapta satmıyorum. satıcı adama member hesap var mı escrow kullaniyor musunuz yazdım o kadar. Zaten hesapta satın almadım.O konudaki herkese eksi trust vermiş sebebini anlamadım valla. Diğer satış konularında birşey yok. Şimdi bu adam bana sebepsiz yere negatif trust verdi diye ben de ona versem ne olacak.(Adam yönetimde de olabilir 2013 uyesiymis 😂)Hayır mesaj da yazdım dönüş yapmadı.

yobit.net is banned from signatures
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
October 14, 2017, 10:47:32 AM

hocam ben zaten hesapta satmıyorum. satıcı adama member hesap var mı escrow kullaniyor musunuz yazdım o kadar. Zaten hesapta satın almadım.O konudaki herkese eksi trust vermiş sebebini anlamadım valla. Diğer satış konularında birşey yok. Şimdi bu adam bana sebepsiz yere negatif trust verdi diye ben de ona versem ne olacak.(Adam yönetimde de olabilir 2013 uyesiymis 😂)Hayır mesaj da yazdım dönüş yapmadı.
Baktığım kadarıyla hala eksi trustı kaldırmamışta baya bir kişiye eksi trust vermişti.. Yani gerçekten anlama veremeim bende umarım düzeltilir. Yada foum yönetimi bu konuya el atması güzel olacak global anlamda olmasa da moderatör arkadaşlare yetki verilmesi ve sebeplerine bakıp trustlara müdahale etme yetkisi verilmelidir diye düşünüyorum..
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518

View Profile
October 18, 2017, 01:56:46 PM

Sistem rahatlkla suistimal edilebiliyor herkesin şikayeti de bu yönde olmuş. Tamam güvelinir bir ortam yaratmak adına bir şeyler yapılıyor fakat önüne gelene eksi trust atmanın yolları da var. Bir arkadaş davacının iddiasını ispatla mükellef olduğuna değinmiş, tamam da adamlar eksiyi basıp geçiyor kimse bir şey ispat etme peşinde değil. Kaldı ki forumda birçok kişi trust'a dikkat ederek birtakım alışverişlere / diyaloglara giriyor. Kimse eksileyen adamlara tek tek gidip kardeşim hadi bu iddianı ispatla biz de ona göre güvenelim demiyor. E hal böyleyken bu sistemin suistimale açık olmasının da önüne geçilemiyor sanırım.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
burakunal
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
October 19, 2017, 07:58:29 PM

Mantıklı ve başarılı bir siistem
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1225

View Profile
October 19, 2017, 09:09:01 PM

Mantıklı ve başarılı bir siistem

Aksine başarısız bir sistem çünkü DT1'dekiler değişmiyor, güncellenmiyor. Kendini bir şey sanan birkaç kişinin oyuncağı haline geliyor.
Kimlerden bahsettiğimi anlayan anladı.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
A.ozcan
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
October 26, 2017, 10:32:23 AM

Okuduğum kadarıyla birçok kişi trust sisteminin olması gerektiğini ama doğru amaçlarından bazen şaştığına değinmiş bunu anladım.Peki bu aksaklıkların düzeltilmesiyle ilgili yorum yazmaktan öte ciddi bir çalışması olan arkadaş var mı?Varsa nasıl bir yol izledi ve ne ilerleme kaydetti yazabilir mi?Benim asıl merak ettiğim bu.Teşekkürler
EnaksiS
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
November 02, 2017, 01:55:30 PM

Yararlı bilgiler için teşekkür ederim. Ellerinize sağlık.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: