Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:24:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ερώτηση σχετικά με bitcoins/withdraw κτλ  (Read 1270 times)
policymaker (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100

Crypto Currency Supporter


View Profile
May 25, 2014, 03:09:42 AM
 #1

Καλησπέρα σε όλους,

Για μικροποσά(εκατοντάδες $$) υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από localbitcoins? Επίσης, σχετικά με εφορία κτλ, αν και ψάχνομαι και ενημερώνομαι εδώ μέσα, υπάρχει κάτι άλλο βασικό που θα πρεπε να ξέρω(πχ μέσω τραπέζης πως τα δηλώνει, και από τι ποσά και πάνω χρειάζεται να δηλώσεις το εισόδημα αυτό). Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία!

XCurrency Price Speculation Topic
Coin Control Basic guide                                                                XChat address/private/instant/absolute: XSKu1fpwvRcAekfK91qVHi51Tgz4ckoA91
XChat public key: zcfx74j4fFK9hW7rQniTvLyDyXd9SyRCrncP9vdukbVT
1714850644
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714850644

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714850644
Reply with quote  #2

1714850644
Report to moderator
1714850644
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714850644

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714850644
Reply with quote  #2

1714850644
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
May 25, 2014, 06:52:41 AM
 #2

Μικροποσα=εκατοντάδες $$ ?? Tongue

Πως το εννοείς αυτο;
aceking
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 25, 2014, 09:01:11 AM
 #3

100 έως 900 $ , μπορείς μέσω virwox να τα παρεις σε paypal , skrill , neteller κτλπ αλλά χάνεισ αρκετα σε προμήθειες .
policymaker (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100

Crypto Currency Supporter


View Profile
May 25, 2014, 03:26:41 PM
 #4

Μικροποσά τρόπος του λέγειν! Απλά όταν βλέπεις εδω μέσα να μιλάνε για μικρές επενδύσεις και μετά σου κολλάνε μερικές δεκάδες bitcoins δίπλα, ε πλέον συνηθίζεις έτσι!!!

Το virwox δεν έχει πολύ παίδεμα? Βασικά όλα έχουν παίδεμα... Αν μιλάμε για κανά χιλιάρικο δολάριο και πάνω, πάμε πια σε τραπεζικό έμβασμα? Γενικά μιλώντας, ποιες υπηρεσίες έχετε χρησιμοποιήσει εσείς και με τι κόστος, για να πάρετε τα fiat στα χέρια σας?



Σας ευχαριστώ φυσικά για το info!

XCurrency Price Speculation Topic
Coin Control Basic guide                                                                XChat address/private/instant/absolute: XSKu1fpwvRcAekfK91qVHi51Tgz4ckoA91
XChat public key: zcfx74j4fFK9hW7rQniTvLyDyXd9SyRCrncP9vdukbVT
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
May 25, 2014, 03:40:10 PM
 #5

Καλό είναι και το virwox, αλλά εγώ προτιμώ το kraken. Κάνεις κατάθεση με τον τραπεζικό σου λογαριασμό (sepa - δεν είναι πολλά τα fees) και τα withdraw γίνονται πολύ γρήγορα (3-4 μέρες)

Για την εφορία τώρα, μην ανησυχείς για μικρά ποσά. Εξάλλου το kraken θα σου ζητήσει ένα όνομα και διεύθυνση (αν θυμάμαι καλά) και νομικά έμμεσα θα είσαι οκ - Άλλα ανταλλακτήρια θέλουν περισσότερα verification
policymaker (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100

Crypto Currency Supporter


View Profile
May 25, 2014, 03:52:19 PM
 #6

Καλό είναι και το virwox, αλλά εγώ προτιμώ το kraken. Κάνεις κατάθεση με τον τραπεζικό σου λογαριασμό (sepa - δεν είναι πολλά τα fees) και τα withdraw γίνονται πολύ γρήγορα (3-4 μέρες)

Για την εφορία τώρα, μην ανησυχείς για μικρά ποσά. Εξάλλου το kraken θα σου ζητήσει ένα όνομα και διεύθυνση (αν θυμάμαι καλά) και νομικά έμμεσα θα είσαι οκ - Άλλα ανταλλακτήρια θέλουν περισσότερα verification

Το κράκεν δε το ήξερα και μου κάνει εντύπωση γιατί τα έψαχνα ένα ολόκληρο βράδυ αυτά,

Εν ολίγοις μπορώ να κάνω deposit bitcoins εκεί και με SEPA(ούτε ένα ευρώ δεν έχει κόστος είδα!), να κάνω withdraw στον τραπεζικό μου λογαριασμό, σε οποιαδήποτε τράπεζα θέλω? Fees της τράπεζα υποθέτω μπορώ να ελέγξω στο site της για SEPA μεταφορές? Ακούγεται πολύ βολικό γενικά, απλά δε ξέρω πόσο έμπιστα είναι όλα αυτά!

Αν έχεις κάποια sites/οδηγούν ο,τιδήποτε σχετικό που να μπορείς να με παραπέμψεις για να μη σε ζαλίζω με χαζές ερωτήσεις, ευπρόσδεκτο, και σε ευχαριστώ πολύ για το info!

XCurrency Price Speculation Topic
Coin Control Basic guide                                                                XChat address/private/instant/absolute: XSKu1fpwvRcAekfK91qVHi51Tgz4ckoA91
XChat public key: zcfx74j4fFK9hW7rQniTvLyDyXd9SyRCrncP9vdukbVT
mitzie
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 975
Merit: 1003



View Profile
May 25, 2014, 03:59:54 PM
 #7


Το κράκεν δε το ήξερα και μου κάνει εντύπωση γιατί τα έψαχνα ένα ολόκληρο βράδυ αυτά,

Εν ολίγοις μπορώ να κάνω deposit bitcoins εκεί και με SEPA(ούτε ένα ευρώ δεν έχει κόστος είδα!), να κάνω withdraw στον τραπεζικό μου λογαριασμό, σε οποιαδήποτε τράπεζα θέλω? Fees της τράπεζα υποθέτω μπορώ να ελέγξω στο site της για SEPA μεταφορές? Ακούγεται πολύ βολικό γενικά, απλά δε ξέρω πόσο έμπιστα είναι όλα αυτά!

Ακριβώς όπως τα λες. Σε οποιαδήποτε τράπεζα μπορείς να κάνεις withdraw, αρκεί (νομίζω) να είναι στο όνομα σου ο λογαριασμός. Τα fees για sepa είναι πολύ μικρά

Εγώ το kraken (kraken.com) το θεωρώ αρκετά έμπιστο. Για το btc-e ακούγονται διάφορα και έχω πάρει τα coins μου απο εκεί και τα έχω σε paper wallet, εδώ και πολύ καιρό τώρα. Πάλι κάτι άκουγα και για το bitstamp, ότι καθυστερούν τα withdraw, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.

Ρώτα ό,τι άλλο θες!
policymaker (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100

Crypto Currency Supporter


View Profile
May 25, 2014, 04:35:16 PM
 #8


Το κράκεν δε το ήξερα και μου κάνει εντύπωση γιατί τα έψαχνα ένα ολόκληρο βράδυ αυτά,

Εν ολίγοις μπορώ να κάνω deposit bitcoins εκεί και με SEPA(ούτε ένα ευρώ δεν έχει κόστος είδα!), να κάνω withdraw στον τραπεζικό μου λογαριασμό, σε οποιαδήποτε τράπεζα θέλω? Fees της τράπεζα υποθέτω μπορώ να ελέγξω στο site της για SEPA μεταφορές? Ακούγεται πολύ βολικό γενικά, απλά δε ξέρω πόσο έμπιστα είναι όλα αυτά!

Ακριβώς όπως τα λες. Σε οποιαδήποτε τράπεζα μπορείς να κάνεις withdraw, αρκεί (νομίζω) να είναι στο όνομα σου ο λογαριασμός. Τα fees για sepa είναι πολύ μικρά

Εγώ το kraken (kraken.com) το θεωρώ αρκετά έμπιστο. Για το btc-e ακούγονται διάφορα και έχω πάρει τα coins μου απο εκεί και τα έχω σε paper wallet, εδώ και πολύ καιρό τώρα. Πάλι κάτι άκουγα και για το bitstamp, ότι καθυστερούν τα withdraw, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.

Ρώτα ό,τι άλλο θες!

Σε ευχαριστώ πολύ θα αρχίσω να τα ψάχνω και αν προκύψει κάτι ρωτάω!

XCurrency Price Speculation Topic
Coin Control Basic guide                                                                XChat address/private/instant/absolute: XSKu1fpwvRcAekfK91qVHi51Tgz4ckoA91
XChat public key: zcfx74j4fFK9hW7rQniTvLyDyXd9SyRCrncP9vdukbVT
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 26, 2014, 01:02:05 AM
 #9

Και εγώ kraken χρησιμοποιώ εδώ και μήνες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα σε μεταφορές χρηματων από Ελλάδα η στην αγορά bitcoin

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
policymaker (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100

Crypto Currency Supporter


View Profile
May 26, 2014, 11:21:31 AM
 #10

Και εγώ kraken χρησιμοποιώ εδώ και μήνες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα σε μεταφορές χρηματων από Ελλάδα η στην αγορά bitcoin

Σε ευχαριστώ πολύ και για τη δική σου επιβεβαίωση, έχω κάνει ήδη λογαριασμό, και προς ενημέρωση σας:


Ρώτησα τη τράπεζα Πειραιώς, και τα κόστη για SEPA μεταφορά αυξήθηκαν σε 4-6-10 ευρώ ανάλογα με τη κλίμακα, νομίζω 4 ευρώ είναι μέχρι 10 χιλιάδες ευρώ μεταφορά, και από κει και πέρα 6 μεχρι 12 και 10 για υψηλότερα ποσά. Ή κάτι τέτοιο. Ακριβότερο σε σχέση με κάτι μήνες, αλλά όταν μεταφέρεις κανα 500άρικο δεν σε χαλάει νομίζω.

XCurrency Price Speculation Topic
Coin Control Basic guide                                                                XChat address/private/instant/absolute: XSKu1fpwvRcAekfK91qVHi51Tgz4ckoA91
XChat public key: zcfx74j4fFK9hW7rQniTvLyDyXd9SyRCrncP9vdukbVT
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 26, 2014, 11:23:04 AM
 #11

Σε μικροποσά και μένα στην alpha bank τόσο μου κρατάνε στα 4 ευρώ.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
policymaker (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100

Crypto Currency Supporter


View Profile
May 28, 2014, 01:20:56 PM
 #12

Σε μικροποσά και μένα στην alpha bank τόσο μου κρατάνε στα 4 ευρώ.

Σε ευχαριστώ πολύ!

XCurrency Price Speculation Topic
Coin Control Basic guide                                                                XChat address/private/instant/absolute: XSKu1fpwvRcAekfK91qVHi51Tgz4ckoA91
XChat public key: zcfx74j4fFK9hW7rQniTvLyDyXd9SyRCrncP9vdukbVT
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!