Bitcoin Forum
May 10, 2024, 04:52:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: [ELIRA] eLira - Türkiye için Kripto Para Birimi  (Read 27071 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
May 20, 2014, 08:41:28 PM

1 satoshiye kadar yolu var. Cheesy
1715359973
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715359973
Reply with quote  #2

1715359973
Report to moderator
1715359973
Hero Member
*

Ignore
1715359973
Reply with quote  #2

1715359973
Report to moderator
1715359973
Hero Member
*

Ignore
1715359973
Reply with quote  #2

1715359973
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
samed1
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile
May 20, 2014, 08:42:54 PM

birkaç saat önce aktif olmuş,ondandır. ve şu an ki fiyatlarda çok düşük.

100 satoshi bu coin için çok yüksek bir değer bana göre.

4k elira kazmıştım, satıp çıkacam elira'dan Grin

not: benim bu yaptığım kişisel tercihtir, yatırım tavsiyesi, coinin fiyatını düşürmek/artırmak/etkilemek amacı vs gütmemektedir.
hocam şu k olayını bir türlü anlayamadım cahilliğime verin lütfen 4k elira 4000.00000000 elira mı ediyor

BTC www. btcX2 . com - Double your BTC
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
May 20, 2014, 08:50:06 PM

Benim bildiğim 1 K : 1000.0 1M: 10000.0 yanlışım varsa düzletilsin
maximan2008
Sr. Member

Activity: 300
Merit: 250

View Profile
May 20, 2014, 08:59:14 PM

Benim bildiğim 1 K : 1000.0 1M: 10000.0 yanlışım varsa düzletilsin
1k = 1000
1m= 1000000
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 20, 2014, 09:11:19 PM

1 k   kilo (bin)
1m mega (milyon)
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
May 20, 2014, 09:57:13 PM

Exchange sitesine eLira'yı eklemesi için talimat verdim.

www.allcoin.com sitesi ilk eLira pazar yerimiz olacak.

reis bi talimatta benim cüzdana versene 2 saat oldu hala transfer olacak : )
eLira (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
May 21, 2014, 12:01:32 AM

hayırlı olsun ilk exchange eklendik
https://www.allcoin.com/trade/elira_btc

Bilinçli kullanıcılar olarak sizden beklenen sektörü belirleyici olmanız, ortak hareket etmenizdir. Herkez eLiranın değeri bu derse o olur. İyi bir grup olunursa diğer coinlere karşı değeri ona göre fazlalaşır.

eLira (OP)
Newbie
*

View Profile
May 21, 2014, 12:10:05 AM

kim alacak?

gerçekten kimin neden elira alacağını düşünüyorsunuz?
1 eLira Türkiye'deki öncü ülke kripto para girişimidir. Bu nedenle hep hatırlanacak. (eLira gibiler gelecek arkasından)
2 eLira çok reklam yapacak hali hazırda bir çok reklam sitesi ile anlaşmış durumda
3 eLira daha adil bir para X11 ve true random kullanıyor böylece geniş kitlelere ulşabilecek
4 eLira projesi denenmiş başarılı olmuş bir projedir, yabancı sektörde bu nedenle kabul görmesi daha kolay olacak
5 eLira kendi grubunu oluşturup 100 binden fazla insan bu grubla çeşitli eLirayı kalkındırma planları yürütebilir

eLira (OP)
Newbie
*

View Profile
May 21, 2014, 03:19:48 AM

Herşeyin bir raconu var burada racon, satıp çıkmak değil tutup değerlenmesine hizmet etmektir. Herkez veya çoğunluk bu ilkeyi benimser uygularsa uzun vadede büyük yatırımcılar coine giriş yaptıklarında çalışma meyvelerini verir.
pandacoin
Legendary
*

View Profile
May 21, 2014, 04:22:55 AM

kim alacak?

1 eLira Türkiye'deki öncü ülke kripto para girişimidir. Bu nedenle hep hatırlanacak. (eLira gibiler gelecek arkasından)
2 eLira çok reklam yapacak hali hazırda bir çok reklam sitesi ile anlaşmış durumda
3 eLira daha adil bir para X11 ve true random kullanıyor böylece geniş kitlelere ulşabilecek
4 eLira projesi denenmiş başarılı olmuş bir projedir, yabancı sektörde bu nedenle kabul görmesi daha kolay olacak
5 eLira kendi grubunu oluşturup 100 binden fazla insan bu grubla çeşitli eLirayı kalkındırma planları yürütebilir

1 Bundan önce Turko vs. bir sürü coin çıktı hiçbirinden bir şey olmadı.
2 Hangi siteler?
3 Darkcoin klonu, yenilik yok, kim neden kopya coin almak istesin
4 Nerede denenmiş, başarılı olmuş? Cheesy
5 Değil 100 bin, 100 kişi bile bulamazsınız bunu kullanacak Smiley

Exchange sitesine girdiğinde kendiniz almadığınız sürece değeri bir kere bile yükselmez.
eLira (OP)
Newbie
*

View Profile
May 21, 2014, 08:02:28 AM

kim alacak?

1 Bundan önce Turko vs. bir sürü coin çıktı hiçbirinden bir şey olmadı.
2 Hangi siteler?
3 Darkcoin klonu, yenilik yok, kim neden kopya coin almak istesin
4 Nerede denenmiş, başarılı olmuş? Cheesy
5 Değil 100 bin, 100 kişi bile bulamazsınız bunu kullanacak Smiley

Exchange sitesine girdiğinde kendiniz almadığınız sürece değeri bir kere bile yükselmez.
Konuda hiç olumlu mesajları göremedim sizi rahatsız eden nedir? Pandacoin devi misiniz? Birisi başarısız olduğu diğer herkez başarısız mı olmak zorunda?

Yenilik yok diyorsunuz ben de diyorum ki bugüne kadar üretilmiş en adil süperbloklu PoW coin. Bunu bir türk ekibin düşünmüş olması niye zorunuza gidiyor bu kadar?

İlk X 11 ve true random teknolojisi kullanan script. Bu onu müthiş bir coin yapar. Bekleyin klonlarımız yakında çıkar...

Auro coin tanesi 24 dolara kadar çıktı hatta litecoin geçti izlandalılara dağıtılan her bir blok auro 200-300 dolar etti sizce bu bir başarı değildir tabiyki

istediğiniz kadar olmaz deyin, gerçekten başarısız olcağına inanmış olsanız gelip buraya yazmaya kalkmaz es geçerdiniz...

Biz izlanda değiliz elbette ama bir afrika ülkesi de değiliz.

pandacoin
Legendary
*

View Profile
May 21, 2014, 09:43:04 AM

Üyeliğim ilk çıkan pandacoinden 3 ay öncesinde alınmış. Hiçbir coin ile bağlantım bulunmuyor.
maximan2008
Sr. Member

View Profile
May 21, 2014, 10:13:22 AM

Köstek olacağınıza destek olun. Ne olursa olsun clone da olsa el yapımı da olsa sizin destek olmanız gerekir. ne için elira ya yatırım yapayım diye soruluyor, ama neden elira dışındaki tüm coinlere yatırım yaptığınızın cevabı da yok.
uzun süredir madencilik işindeyim ve şunu görüyorum. bir coinin tutması dev ekibinin iyi çalışması ve destekçilerin çok olması. elbetteki arada kötüleyenler olur. logicoin ilk çıktığında hiçbir yeniliği yoktu ama tuttu, x11coin ilk cıktığında yeniliği yoktu ama tutmadı. ama ikisinin arasındaki fark şu oldu. logicoin çıkışından kısa bir süre sonra poloniex e giriş yaptı ve ondan sonra yukseldi. x11coin uzunca bir süre exchange girmedi ve takipçilerini kaybetti, şimdi bitonyx.com a girdi ama artık çok geç.
dev takımına düşen görev şu: öncelikle seçtiğiniz exchange günlük işlem hacmi yuksek olmalı, tanınmış ve bilinen bir exchange olmalı. bunlardan birine girdikten sonra da fiyatını piyasadaki diğer x11 (darkcoin hariç) coinlerin üzerine çıkacak bir seviyeye çekmeli ve o seviyede bir süre tutmalısınız. bu sırada reklam işlerine de başlar tanıtımı yaparsınız. eğer bu şekilde yapmaz iseniz, zaten negatif olan algıyı pozitife çeviremez ve istediğiniz başarıyı sağlayamazsınız. neden paramı eliraya yatırmalıyım sorusuna cevabınız, cünkü fiyatı piyasadaki diğer coinlerden yuksek ve öyle kalması için sürekli çalışacağız olmalı.
iyi çalışmalar...
pandacoin
Legendary
*

View Profile
May 21, 2014, 10:23:26 AM

Köstek olacağınıza destek olun.

Konuda köstek olanı görmedim. Zaten nasıl köstek olunabilir ki? Burada tartışma yapılıyor ve aklı olan herkes kendi kararını veriyor.

Ne olursa olsun clone da olsa el yapımı da olsa sizin destek olmanız gerekir.

Neden böyle bir gereklilik var?

ne için elira ya yatırım yapayım diye soruluyor, ama neden elira dışındaki tüm coinlere yatırım yaptığınızın cevabı da yok.

Tüm coinlere yatırım yapıldığı nereden çıktı? Bazı belli coinler için cevabı var tabi, yenilik getirdikleri, güzel bir yatırım aracı oldukları için.

Coinin fiyatının yükselmesi tuttuğu anlamına da gelmiyor. Coin sahipleri kendi sermayeleriyle bütün satışları karşılayıp satmadan beklerlerse fiyat tabi ki artar.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
May 21, 2014, 11:42:14 AM

İsim ileride problem yaratmaz mı?
eLira (OP)
Newbie
*

View Profile
May 21, 2014, 02:18:35 PM

İsim ileride problem yaratmaz mı?
ne gibi problem?
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
May 22, 2014, 08:13:54 AM

Kişisel olarak, benim için önemli olan bu coinin yatırım potansiyeli ve özellikleri. eLira'nın piyasadaki tek Türk coin olması tabii ki çok güzel, ancak bir yatırımcı olarak objektif, duygularımdan bağımsız, verilere bilgilere dayanarak karar vermek zorundayım.

Özelliklerinden başlayalım. X11 olmasi güzel. Ancak, True Random olmasının faydası ne olacak bilmiyorum. Ben eğer bir coin mine edeceksem, günlük mine edebileceğim tahmini coin sayısını mutlaka göz önünde bulundururum. Yani tahmini değerler, miner'lar için olmazsa olmazdır. Bu işi profesyonel yapan hiç bir kimsenin işini şansa bırakacağını da zannetmiyorum.

Yatırım konusuna gelince, Auroracoin önemli bir örnek. Çünkü Auroracoin'de eLira gibi %50 pre-mine yapılmış bir coin ve şu anda değeri 40 centin altına düştü. Yatırımcıların canı çok yandı. Bu yüzden, yüksek oranda pre*mine yapılmış coinlerin inanılmaz derece riskli olduğunu şu anda herkes biliyor. Diğer taraftan, %50'nin kontrölü tek bir grup tarafından olduğundan, diğer insanların bu projeyi sahiplenip gönüllü olarak desteklemeleri kolay olmayacaktır.
eLira (OP)
Newbie
*

View Profile
May 22, 2014, 01:58:41 PM

Kişisel olarak, benim için önemli olan bu coinin yatırım potansiyeli ve özellikleri. eLira'nın piyasadaki tek Türk coin olması tabii ki çok güzel, ancak bir yatırımcı olarak objektif, duygularımdan bağımsız, verilere bilgilere dayanarak karar vermek zorundayım.

Özelliklerinden başlayalım. X11 olmasi güzel. Ancak, True Random olmasının faydası ne olacak bilmiyorum. Ben eğer bir coin mine edeceksem, günlük mine edebileceğim tahmini coin sayısını mutlaka göz önünde bulundururum. Yani tahmini değerler, miner'lar için olmazsa olmazdır. Bu işi profesyonel yapan hiç bir kimsenin işini şansa bırakacağını da zannetmiyorum.

Yatırım konusuna gelince, Auroracoin önemli bir örnek. Çünkü Auroracoin'de eLira gibi %50 pre-mine yapılmış bir coin ve şu anda değeri 40 centin altına düştü. Yatırımcıların canı çok yandı. Bu yüzden, yüksek oranda pre*mine yapılmış coinlerin inanılmaz derece riskli olduğunu şu anda herkes biliyor. Diğer taraftan, %50'nin kontrölü tek bir grup tarafından olduğundan, diğer insanların bu projeyi sahiplenip gönüllü olarak desteklemeleri kolay olmayacaktır.

True random olmazsa bazıları 1 mhs ile 110 coin alırken diğerleri 90 coin alır... Bu adaletsizliği ortadan kaldırır. Sektördeki random ödüllerin hiç birisi gerçek (true) random değildir. Basit bir programlama ile evden kazanlar hash güclerini ödülün geleceği zamana göre ayarlatabilir. Dogecoin bu konuda bir örnek verebiliriz.

Arz talep dengesi sektörde belirleyici biz paraya değer katmak için çabalıyoruz. Yüksek premine olabilir bunu eşit dağıtabilirsek bu herkeze daha iyi geri dönüş sağlayacak diye umuyoruz.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
May 22, 2014, 02:05:48 PM

%50 premine bu güzel projeyi çuvallatır abicim yok ötesi. yarın bir gün 100 satı gördüğünde 20'ye düşene kadar piyasaya eLira sürmeyeceğinizi nerden bilebilir yatırımcı? wallet şeffaf mı? görebiliyor muyuz %50 premine'ın nasıl kullanıldığını? yok. o zaman ilk pumptan sonra salla gitsin ..
maximan2008
Sr. Member

View Profile
May 23, 2014, 04:21:03 PM
Last edit: May 23, 2014, 08:55:26 PM by maximan2008

eğer, fiyatların yukselmesi için bir planınız varsa yapmaya başlayın. planınız yoksa ve fiyatların şu an ki halinden memnun iseniz şimdiden söyleyeyim, hiç bir reklam hiç bir uygulama ve hiç bir yöntem coinin değerini yükseltmeyecektir. Ve kendi başınıza kazar durursunuz, bilginize.
poloniex.com a girmekten başka çare yok. x11coin, poloya girer girmez fiyatları ve net hasrate i darkcoine yakın seviyelere ulaştı. tabi bunu etkileyen sebeb poloya girmesimi bilemem ama şu an ki hali çok iyi.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 »  All
  Print  

Jump to: