Bitcoin Forum
April 19, 2024, 10:39:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kural ihlali olmamasina ragmen acilan konu neden silinir?  (Read 1792 times)
DeepCoin (OP)
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 21, 2014, 05:13:57 PM

Arkadaslar size sorum, actiginiz bir konu kurallara uyuyor vede dogru baslik altinda ise, bir moderator bunu nicin siler ve o konu basligini acan kullaniciyi nicin bloklar? Sizce bu adil midir yoksa kisisel veya keyfi bir davranismidir?

Fikirlerinizi bu baslik altina yazarsaniz sevinirim, moderatorumuzdende bir aciklama bekliyorum elbette bu davranisin sebebi nedir ?
1713523178
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713523178
Reply with quote  #2

1713523178
Report to moderator
1713523178
Hero Member
*

Ignore
1713523178
Reply with quote  #2

1713523178
Report to moderator
1713523178
Hero Member
*

Ignore
1713523178
Reply with quote  #2

1713523178
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
May 21, 2014, 05:15:12 PM

Keyfi bir davranıştır eğer sebepsiz yere bir moderatör konuyu silerse, kişisel sebeplerden dolayıda olabilir, konunu sahibini sevmiyor vs.
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
May 21, 2014, 05:49:40 PM

Arkadaşım kurallara uyuyorsa tabii ki keyfi silinmiştir.

Ancak açılan konuyu görmediğim için kesin konuşamam.

Yalnız bildiğim bir şey varsa  ealfskillz keyfi olarak konu silmez. Her ne kadar bazı fikirlerimiz uyuşmasa da, gayet iyi ve adil bir şekilde moderatörlük yaptığını biliyorum.
Belki kurallara uymadığı konusunda yanılıyor olabilirsin. Ancak bir açıklama , en azından bir uyarı yapılması gerektiğini düşünüyorum.
DeepCoin (OP)
Legendary
*

View Profile
May 21, 2014, 05:53:23 PM

Konu bitcoin haberlerine ekledigim bir haber idi.

konu paypal ve bitcoin ve ebay ile alakali idi ve 1 gun icinde 30 bin kusur kisi veya bot bilemeyecegim, 30 bin kusur bakilma olmustu.
bugun konunun silinmis oldugunu gorunce kendisine mesaj yazip acaba nerede kural ihlali var sormak istedim, fakat mesaj ekraninda kendisinin beni blokladigini gordum dolayisi ile kendisine nedenini de soramadim o yuzden de bu basligi acma geregi duydum.
  bitcointalkin kurallarina baktiginizda birinci kural ozgur konusma dir, burada moderatorumuzun bu kurali ihlal ettigini dusunuyorum, daha evvelde bazi mesajlarimi silmis ama kendisi ile polemige girmek istemedigimden bir iki yazismanin ardindan vazgecmistim.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3696
Merit: 2067

Crypto Swap Exchange

View Profile
May 21, 2014, 06:07:29 PM

Silinen konu:

Subject: eBAY PAYPALIN ICINE BITCOIN ENTEGRE ETMEYI DUSUNUYOR

Bu kullanıcının daha önce silinen mesajı:

Quote from: DeepCoin
+1

Bu kullanıcının mesajı silindikten sonra bana attığı mesaj:

Derdin ne kardesim senin mesajlarimi siliyorsun?

+1 ne demek gayet iyi biliyorsun? Amacin ne yani? seni bu yuzdenmi basimiza getirdik mesajlarimizi sil diye mi?

Bu kullanıcı bana özel mesaj atmasını engellediğim ilk kişidir. Bu benim tercihimdir. Kendisine forum kurallarını okuması konusunda mesaj yazdıktan sonra bana bu mesajı atmıştır:

gorecegin uzere hata yapmissin besbelli

https://bitcointalk.org/index.php?topic=20333

sayet isini duzgun yapamayacaksan admine mesaj yazacagim, boyle cocukca seylerle zamanimi bosa harcamak istemiyorum.

Ben de bu mesajı yolladıktan sonra bu kullanıcının bana özel mesaj atmasını engelledim.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
May 21, 2014, 06:08:17 PM

Keyfi bir davranıştır eğer sebepsiz yere bir moderatör konuyu silerse, kişisel sebeplerden dolayıda olabilir, konunu sahibini sevmiyor vs.

Bu forumda tanıdığım hiçbir moderatör böyle bir şey yapmıyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
DeepCoin (OP)
Legendary
*

View Profile
May 21, 2014, 06:14:22 PM

Seninle polemige girmek istemiyorum ama insani zorluyorsun. mesajlari kirpip ayni medyanin yaptigi gibi isine gelen kisimlari yanyana koyarak hakli gibi gorunmeye calisma, kabul et yahu hata yaptigini, kimse 4 4luk degildir.   
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
May 21, 2014, 06:32:03 PM

Bu forumda tanıdığım hiçbir moderatör böyle bir şey yapmıyor.

Genel anlamda konuştum, BitcoinTalk ile ilgili değil Smiley
ferman
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
May 21, 2014, 06:37:37 PM

benimde mesajım silinmişti bi kere ref link içeriyor diye. bilemedim.

EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
May 21, 2014, 06:41:07 PM

Bitcoin Haberleri bölümü dün açıldı. Açtığım sabit başlıkta bölümle ilgili görüşlerinizi yazabilirsiniz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
hunterwolf
Legendary
*

View Profile
May 21, 2014, 06:44:19 PM

Birincisi okuduğum kadarı ile konu gereksiz yere silinmiş gibi geldi. Neden silindiğini anlayamadım. Bu bakımdan konu sahibini haklı görüyorum.

İkincisi ise ealfskillz 'in yerinde ben olsam bende seni özel mesajdan bloklardım açıkçası üslubundan dolayı.
Yani doğruya doğru.

Ancak büyütülecek bir olay olmamasını umuyorum.
Şunun şurasında hepimiz bu alanda uğraşan ve zamanınının bir kısmını burada geçiren bir topluluğuz küçük de olsak.
O nedenle birbirimizi kırmaya gerek yok.
DeepCoin (OP)
Legendary
*

View Profile
May 21, 2014, 06:47:12 PM

Bitcoin Haberleri bölümü dün açıldı. Açtığım sabit başlıkta bölümle ilgili görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Verilen haber dogru yerde idi ve simdi hatandan oturu yeni kural getiriyorsun ve israrcisin bunda. Bu durumda onlarca mesaji silmen gerekirdi basta coincolik in mesajlarini .

kafana gore yazdigin kural

*Haber sitesi sahipleri konuya içerik girmeden, sadece link ekleyerek konu açmamalıdır. İnsanları 3. parti bir siteye girmeye zorlamayacak miktarda bilgi konuya eklenmelidir.
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
May 21, 2014, 06:49:01 PM

Bütün haber sitesi sahipleri ortak hareket ediyor. Geçen ay bu tartışma yapıldı: https://bitcointalk.org/index.php?topic=571903
Kurallara aykırı mesajlar için sağ alttaki Report to Moderator butonunu kullanabilirsiniz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
DeepCoin (OP)
Legendary
*

View Profile
May 21, 2014, 06:54:27 PM

Ben haber sitesi sahibi degilim, yahu bu israrin neden senin. kural biliyoruz merak etme, sen bu forumda yokkende vardi kurallar.
Kafana gore kural ekleyemezsin, sadece moderatorsun sen admin degil. Isin burayi modere etmek diktatorluk yapmak degil.

ferman
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
May 21, 2014, 06:57:30 PM

adam yine iyi uğraşıyor forumun bu bölümüyle. düzen getirmeye çalışıyor falan vesaire. zor iş. moderatörlük en nefret ettiğim işlerden biri. bir çeviri, bir moderatörlük...

hunterwolf
Legendary
*

View Profile
May 21, 2014, 07:04:05 PM

*Haber sitesi sahipleri konuya içerik girmeden, sadece link ekleyerek konu açmamalıdır. İnsanları 3. parti bir siteye girmeye zorlamayacak miktarda bilgi konuya eklenmelidir.

Arkadaşım konunun neden silindiğini önce anlayamadım ancak yukarıda ki kurala göre doğru.
Haber sitesi sahibi olmasan da, paragrafın 2. kısmı açık.

Daha fazla uzatıp kırgınlık yapmaya gerek yok.
DeepCoin (OP)
Legendary
*

View Profile
May 21, 2014, 07:10:32 PM

Kurali bir kac saat evvel yazdi cunku, basladigimiz polemikten sonra

bu postun ilk mesajina bakin

Today at 05:13:57 PM

arkadasimizin verdigi kural linkine bakin

Today at 06:40:34 PM

Yorum sizin ...
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
May 21, 2014, 07:47:04 PM

Bölüm dün açıldı, kurallar yazılı olmasa da vardı. Açtığınız konu kurallara uymadığı için kaldırıldı. Düzgün şekilde tekrar açarsanız kaldırılmaz. Geçmişte gereken durumlarda yeterince tolerans gösterildi. Geçen ay yapılan tartışmada herkese görüşü sorulduğunda neden cevap yazmadınız?
Mesajları kırpmadım. Aynı mesajlar sizde de var, aksini kanıtlayın. Theymos'a veya Meta bölümüne mesaj atmanızı belirttiğimde neden yazmadınız? "+1 yazdım, mesajım silindi" şikayetinizin gülünç bulunmasından mı korktunuz?
Problemleri kuralları okumadan bildiğini iddia eden yeni üyeler çıkartıyor hep nedense.
Burada bir polemik yok, Ignore listemde olduğunuz halde tüm sorulara açıkça cevap verdim. Bu forumda hiçbir zaman ifade özgürlüğü sınırlanmamıştır. BitcoinTalk internet üzerinde görebileceğiniz en özgür tartışma platformlarından biridir. Kimse düşüncesini açıkladığı için ceza almaz.
+1 yazılı mesaj tartışmaya hiçbir katkı sağlamadığı (spam olduğu) için silindi. Forumdaki belli genel kurallar dışında her moderatör kendi görev alanından sorumludur ve çeşitli düzenlemeler yapabilir. Ben Türkçe bölümünden sorumlu olan tek üyeyim. Burada bir diktatörlük yok. Türkçe bölümünde diğer bölümlere oranla çok daha özgürsünüz. Forumu bir ülkeye benzetirsek Türkçe bölümü özerktir. Kuralları kendi içimizde esnetip değiştirebiliriz. Herkesin fikirlerini sunması için her alt forumda belli başlıklar var ve geribildirimleri bekliyorum. Kurallar sadece forumun daha düzenli görünmesi ve tartışmaların daha rahat yapılması için konmuştur. Keşke kurallara hiç gerek kalmasa ama bunlara ihtiyaç duyulduğu ortada. Yazsak daha önce yoktu oluyor, yazmasak kafadan kural uydurmuş oluyoruz.
Forum yeterince şeffaf yönetiliyor ve her soruya cevap verebilirim. Birçok problem forumun kalanı bilmeden özel mesaj yoluyla çözüldü.
Benim sabrım sonsuza yakındır. Ancak troll'lük bir yere kadar tolere edilebilir.
Forum yönetimi konusunda forum içinde tartışma yapılmaması istendiği için pek yazmıyordum ama bölümdeki her mesajı takip ediyorum. Yazmaya başlamışken şunu da söyleyeyim, genel bir uyarı olsun. Özellikle imza kampanyalarından sonra spam'e karşı forumun genelinde artık daha sıkı önlemler alındığından ben de troll/spam puanlama listemi tutuyorum. Şu ana kadar Türkçe bölümünden ceza alan üye olmadı, umarım bundan sonra da olmaz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
May 21, 2014, 07:55:34 PM

bence bu konuyu uzatmaya gerek yok
mod genel olarak herkesi dinliyor ve fikrini soruyor bence dediği gibi haber mevzusu tartışıldı. yeni bir altbaşlık açılması fikri ortaya çıktı . başlığı silmese olurmuydu belki olurdu ama uzatmaya gerek yok ötle uygun görmüş dünyanın sonu değil
moda diktatör demek en hafifinden haksızlık olur .
DeepCoin (OP)
Legendary
*

View Profile
May 21, 2014, 08:05:33 PM

Theymos'a veya Meta bölümüne mesaj atmanızı belirttiğimde neden yazmadınız? "+1 yazdım, mesajım silindi" şikayetinizin gülünç bulunmasından mı korktunuz?

Yahu bari yasini belli etme bu tip mesajlarla.

Vallahi beni yordun cocuk, simdi sana tek tek hesap mi verecegim efendim ben yillardir buradayim, bir cok kereler bitcoin isini biraktim yeniden girdim, eski hesaplarimin ya sifresini unuttum ya maili kaybettim falan seklinde.

Bir suru sey yazmissin sonsuz sabrim var falan diye, sana sorulan bir soruya tenezzul edip iki harf yazmak yerine direk link veren, iki satir aciklama yazmaktan aciz yada tembel, cevabin anlasilamadigi icin tekrar ve tekrar sorulan sorular, her birine ayri ayri link. Bumudur senin yardimin moderaorlugun sonra cikmis ben ilk defa birisini blokladim diyorsun, hadi oradan .. bilmesek daha evvel baska hesaplarda yasamasak bu durumu yedireceksin herkeze.

Geçen ay yapılan tartışmada herkese görüşü sorulduğunda neden cevap yazmadınız?

Nasil bir moderatorsun ki sen tartistigin adamin uyelik tarihine bakmadan boyle birsey yazabiliyorsun?

Yazmaya başlamışken şunu da söyleyeyim, genel bir uyarı olsun. Özellikle imza kampanyalarından sonra spam'e karşı forumun genelinde artık daha sıkı önlemler alındığından ben de troll/spam puanlama listemi tutuyorum. Şu ana kadar Türkçe bölümünden ceza alan üye olmadı, umarım bundan sonra da olmaz.

Bu mesajin yeri bu basligin alti degil, gerekli yere gerekli konuyu acip icerisine yazabilirsin, isini duzgun yapan bir mod boyle yapardi, baskalarini elestirirken baskalarina hatalarini soylerken kendisinin ayni hatayi yapmasi ayri bir ironi.

Bu konu kilit, ben daha da zamanimi harcayip tek bir kelime etmeyecegim bu konuda.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: