Bitcoin Forum
April 25, 2024, 05:38:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Proje Durduruldu! (Konu kilitlenebilir)  (Read 15256 times)
aliser (OP)
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
June 28, 2014, 12:03:30 AM
Last edit: June 30, 2014, 12:54:23 AM by aliser

Zorunlu Açıklama

2 gün önce başlattığımız projeyi, gelen tepkiler üzerine kapatmaya karar verdim, önce sadece genel kullanıma kapatıp kapalı bir grupla devam etme yönünde düşüncelerim vardı ancak, ilerde bu grup içerisinde de oluşabilecek sürtüşmelerin istenmeyen noktalara gelmemesi adına projeyi tamamen durdurmanın daha doğru olduğunu düşündüm.

Bu kararımda yukarıda aldığım tehditlerin kesinlikle bir etkisi yok. Sadece birilerinden bu denli tepki almak beni rahatsız ettiği için bu yönde bir karar almanın daha doğru olduğunu düşündüm.

Bu zamana kadar clientları çalıştırıp hesabında  BTC birikenler bana PM atarak adreslerini yazarlarsa (Sie ilk açıldığında bir kodlama hatası nedeniyle tanımladığınız adreslerin son 2 hanesi veri tabanına kayıt olmadığı için) emeklerinin karşılığı olan transferleri yapacağım.

Teşekkürler.
1714023534
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714023534
Reply with quote  #2

1714023534
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714023534
Hero Member
*

Ignore
1714023534
Reply with quote  #2

1714023534
Report to moderator
1714023534
Hero Member
*

Ignore
1714023534
Reply with quote  #2

1714023534
Report to moderator
1714023534
Hero Member
*

Ignore
1714023534
Reply with quote  #2

1714023534
Report to moderator
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
June 28, 2014, 12:19:48 AM

Çok hırslı bir adamsın yada bayansın. Takdir ediyorum seni. Umarım bulunur, katılım olduğu takdirde bende destek vereceğim. 2 adet 24 saat çalışan bilgisayarlarımla. Tekrardan tebrik ediyorum seni.
NetAlp
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

View Profile
June 28, 2014, 12:24:31 AM

Açıkcası işin teknik detayları konusunda bilgili değilim ama diğer arkadaşlarında yorumlarını gördükten sonra olumlu bakabilirim.
Güven konusunda sizi tanımasamda forumdaki paylaşımlarınız benim için yeterli referans.
Ki bu kadar uğraşın sonunda hiçbirşey bulunamasa bile siz elinizin taşın altına koymuşunuz ve cebinizden karşılayacaksınız sanırım.
Belki 24 saat çalıştıramam ama elimden geldiği kadar katkıda bulunabilirim tek pc ile.

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
 █▄▄▄██▀ ▄▄██▀▀      ▐███▄ ▀ ▀▀▄
  ▀██▄    ▀▄    ▄ ▄  ▀▀▀▀▀█    ▄██
    ▀███▄▄▄▄▄  █▌ ▀▀▄▄▄  ▄█     ▐█
   ▀▄▄ ██▀▀   ███▄▄▄▄▄▄  █▄▄    █▀
     █▌ ██    ▐████▀▀   ▄██▄▄▄▄██
      ▌ ▐█   █ ▀▄    ▄ ▐██▀    ▀
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
Tigereum             ▀▀▄▄
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
Facebook   Twitter   Linkedin
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 12:26:07 AM

Çok hırslı bir adamsın yada bayansın. Takdir ediyorum seni. Umarım bulunur, katılım olduğu takdirde bende destek vereceğim. 2 adet 24 saat çalışan bilgisayarlarımla. Tekrardan tebrik ediyorum seni.

Adamım ya da öyle olduğumu düşünüyorum nickimden de anlayacağın üzere adım Ali Smiley Sisteme katılanlarla tüm kimliğimi de paylaşacağım zaten. Bu arada düşüncelerin için teşekkür ederim.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 12:29:48 AM

Açıkcası işin teknik detayları konusunda bilgili değilim ama diğer arkadaşlarında yorumlarını gördükten sonra olumlu bakabilirim.
Güven konusunda sizi tanımasamda forumdaki paylaşımlarınız benim için yeterli referans.
Ki bu kadar uğraşın sonunda hiçbirşey bulunamasa bile siz elinizin taşın altına koymuşunuz ve cebinizden karşılayacaksınız sanırım.
Belki 24 saat çalıştıramam ama elimden geldiği kadar katkıda bulunabilirim tek pc ile.

Tek bir pc bile bu işte inanılmaz bir güç emin olabilirsin, mining işinde olduğu gibi bir ekran kartı yığınına ya da hayvani bir işlemciye ihtiyaç yok, hatta belkide aramızdan en basit işlemci bile bu adreslerden birini bulabilir.

Elimi taşın altına seve seve koyacağım, gücümün yettiği yere kadar, hali hazırda Cex.io üzerinde kayda değer bir Hash gücüm var gerekirse oradan gelen tüm Bitcoinleri bu işte siz katılımcılara akıtacağım.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
June 28, 2014, 12:39:35 AM

Destek veriyorum, katılmak isterim, proje çok iyi, bulmak zor ama ihtimal var  Smiley
Daha fazla BTC unutulmuş bir cüzdan bulalım, sonuçta unutulan BTC artınca private keyi bulma ihtimali azalmıyor.
https://blockchain.info/address/16modtb1c9UChJtAZr6m4hWk47AVsoSRZD
Bu kadar bitcoini satmaya kalksak Bitcoinin fiyatı düşer be Smiley
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 12:45:36 AM

Destek veriyorum, katılmak isterim, proje çok iyi, bulmak zor ama ihtimal var  Smiley
Daha fazla BTC unutulmuş bir cüzdan bulalım, sonuçta unutulan BTC artınca private keyi bulma ihtimali azalmıyor.

Teşekkür ederim, http://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html bu adreste en büyük cüzdanların listesi var burada hiç dokunulmamış olan kayıp adresleri baz alıyorum. eğer 2009 yılından sonra bir gönderim hareketi varsa listenin dışında kalacak kimsenin malına kastetmemiş olacağız böylece. Bunun dışında blokchain üzerinden genel bir liste çekip oradan kendimiz de tespit ederiz gerekirse.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
June 28, 2014, 12:58:44 AM

Teşekkür ederim, http://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html bu adreste en büyük cüzdanların listesi var burada hiç dokunulmamış olan kayıp adresleri baz alıyorum. eğer 2009 yılından sonra bir gönderim hareketi varsa listenin dışında kalacak kimsenin malına kastetmemiş olacağız böylece. Bunun dışında blokchain üzerinden genel bir liste çekip oradan kendimiz de tespit ederiz gerekirse.
Ben teşekkür ederim, çok iyi fikir kimsenin malına kastetmemek.
Diğer arkadaşların katılımını ve web arayüzünü beklerim.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 01:08:17 AM

Ben teşekkür ederim, çok iyi fikir kimsenin malına kastetmemek.
Diğer arkadaşların katılımını ve web arayüzünü beklerim.

Web arayüzü yarın en geç öğleden sonra 3'e kadar hazır olacak uygulamalar zaten hazır sadece bir kaç yeni server alıp load balancing yapacağım ki tek bir server üzerine yük binmesin. serverların yoğunluğuna göre clientlar diğer serverlara yönlenir. Adil olması açısından kendi denediğim 22 milyonluk kısmı baz alarak başlayacağım buna kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum Smiley 22 milyon denemeyi bir iki gün içerisinde yapabilirsiniz öyle devasa bir değer değil yani.

Sizin için bu bir sorun olursa da başım üstüne herkes gibi sıfır değerle başlarım.
NetAlp
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

View Profile
June 28, 2014, 01:55:16 AM

Milli piyangonun "ya çıkarsa..." sloganı yerinde olur herhalde. Smiley
Başlayalım bakalım, hayırlısı

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
 █▄▄▄██▀ ▄▄██▀▀      ▐███▄ ▀ ▀▀▄
  ▀██▄    ▀▄    ▄ ▄  ▀▀▀▀▀█    ▄██
    ▀███▄▄▄▄▄  █▌ ▀▀▄▄▄  ▄█     ▐█
   ▀▄▄ ██▀▀   ███▄▄▄▄▄▄  █▄▄    █▀
     █▌ ██    ▐████▀▀   ▄██▄▄▄▄██
      ▌ ▐█   █ ▀▄    ▄ ▐██▀    ▀
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
Tigereum             ▀▀▄▄
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
Facebook   Twitter   Linkedin
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
June 28, 2014, 02:09:50 AM

ben de katılırım hatta bi kaç gündür bu olay kafamı kurcalıyordu çok iyi oldu.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
June 28, 2014, 02:16:05 AM

Haha, çok güzel olmuş. Bende katılırım, severim bu tür fikirleri.

PrivateKey kimin elinde olacak?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 28, 2014, 04:37:35 AM

benide yaz katılırım
aliser in forum mesajları benim için yeterli referans. sanki böyle bir başlık vardı . yanlış mı hatırlıyorum yabancı bi eleman da aynı mantıkla bu işi yaptırıyordu
Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
June 28, 2014, 05:07:59 AM

benide yaz katılırım
aliser in forum mesajları benim için yeterli referans. sanki böyle bir başlık vardı . yanlış mı hatırlıyorum yabancı bi eleman da aynı mantıkla bu işi yaptırıyordu

DeepCoin bulmuştu bunu, kendi çapında bulmaya çalışıyordu en son.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 05:11:42 AM

Haha, çok güzel olmuş. Bende katılırım, severim bu tür fikirleri.

PrivateKey kimin elinde olacak?

Aslında Privatekeyler kimsede olmayacak, sadece bulunan Privkeyler serverda depolanacak ve bunu da sadece ben görebileceğim ama zaten aranan bir adres bulunduğunda herkes haberdar olacak bunda, işte tam bu noktada güven devreye giriyor yani bana güvenmek zorundasınız eninde sonunda sadece bir kişi sorumlu olacak bu kişi ben, sen ya da herkes aynı anda da olabilir ama birden fazla kişinin bu sorumluluğu almasının da farklı sorunları var yani tam bir çıkmaz burada tek söyleyebileceğim bana güvenmek zorunda olmanız.

Diğer taraftan şöyle bir çözüm yolu var, server kanadında analizi yapılan tüm adreslerin bir listesi gerek bu başlığın altında gerekse sitede yayınlanır, ara ara bu adreslerin durumunu her kullanıcı kontrol eder hatta bir script yazarım sitede durumu sorgulanan adreslerdeki son balans bilgileri görülür eğer herhangi bir adreste farklılık oluşursa birisi çıkıp abi bak bu adresin balans bilgisi değişmiş bulduk da söylemiyor musun yoksa diyebilir (Elbette bunu başka bir kişi ya da grup da bulmuş olabilir bu durumda ben kendi masumiyetimi kanıtlamak zorunda kalırım böyle bir durumda).

Yani neresinden tutarsanız tutun bu işte adminin insafına kalıyorsunuz açık ve net söylüyorum. Eğer sizin farklı fikirleriniz varsa değerlendirebilirim güven problemi yaratmadığı sürece hatta dilerseniz bir ekip ve ekip denetimcileri seçmek isterseniz buna da hayır demem.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 05:27:58 AM

benide yaz katılırım

Bu konuyla ilgili İngilizce forumda bir başlık vardı şimdi bulamadım aramaya da üşendim ancak redditde bir kaç başlık var bununla ilgili bir tanesi de şuydu sanırım emin olamadım iş yerine geçince okurum olmadı http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1rua34/all_bitcoin_private_keys_leaked/ ama bir kaç community var bu sistemi kırmaya çalışan şu anda.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
June 28, 2014, 06:05:58 AM

çok güzel bir proje ben de katılırım arkadaşım.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 06:38:13 AM

Öyleyse Bugün saat 15:00 itibari ile tüm sistemi çalışır hale getiriyorum, bu başlık altında ya da Yeni açacağımız bir başlık altında sürekli gelişmelerden ve güncellemelerden konuşuruz. Öyleyse hayırlı olsun diyelim arkadaşlar katılacak herkese şimdiden iyi şanslar dilerim. Şans bizimle olsun Smiley
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
June 28, 2014, 07:41:48 AM

peki halihazırda hesabını kullanan ve içerisinde btc bulunan hesapların private key'ini bulduğumuzda hesabını wallet'a import eder isek btc'lerini kullanabiliyor muyuz? bitcoin network'u hakkında çok bilgim olmadığı için soruyorum.
Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
June 28, 2014, 07:46:24 AM

peki halihazırda hesabını kullanan ve içerisinde btc bulunan hesapların private key'ini bulduğumuzda hesabını wallet'a import eder isek btc'lerini kullanabiliyor muyuz? bitcoin network'u hakkında çok bilgim olmadığı için soruyorum.

İçinde herhangi bir miktar BTC olan bir wallet'i başkası kullanmasına rağmen privatekeyini bulursanız, kullanabilirsiniz.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: