Bitcoin Forum
March 29, 2024, 01:24:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Takascoin TL/BTC borsası  (Read 14381 times)
TakasCoin
Newbie
*

Activity: 26
Merit: 0

View Profile
July 18, 2014, 11:44:56 AM

Türkiye'de yeteri kadar büyük havuz yok. Bence sadece btc yerine altconielere de yönelseler hem kullanıcı hem firma açısından karlı olur.

Sanırım Takascoin'de Türkiye havuzunun küçüklüğünden kaynaklı daha çok diğer borsalara bir köprü işlevi görerek Türkiye piyasasına girmek istemiş. Yani takascoin'in en büyük işlevi büyük borsalardaki hacime onların üzerinden kolayca banka hesaplarımızdaki TL ile erişime sahip olacak olmamız. en azından yukardaki tweetten ben bunu anladım.

Bu yönüyle Koinim'de eksik bulunan hacime çözüm bulmuşlar.

BTCTurk hacim konusunda daha iyi ama BTCTurk havuzu da BTCTrader bünyesinde ortak bir havuz. Onlar global piyasayı hedefliyorlar.

Takascoin ise yurtdışı borsalarına aracı olmayı hedefliyor. Bu açıdan Türkiyede işleyen 3 farklı borsa tipi ile karşı karşıyayız ki çok küçük bir komünite olmasına rağmen bu çok güzel bir gelişme.

Eğer fikirlerini doğru anladıysam, bir öneri olarakta büyük miktarda işlem yapacaklar için dolar hesabı da açabilirler ve böylece işlem yapacaklar parite farkını ödememiş olur. Umarım güzel, güvenilir bir işletme olursunuz.

Dijital Para'da isterseniz bir röportajınızı da yayınlamak isteriz.

Yorumlarınız için Teşekkür ederiz. Röportaj teklifiniz için lütfen info@takascoin.com adresinden iletişim bilgileriniz paylaşırsanız yöneticilerimiz ile sizleri bir araya getirebiliriz.

Takascoin Destek ekibi...
1711718678
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711718678
Reply with quote  #2

1711718678
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711718678
Hero Member
*

Ignore
1711718678
Reply with quote  #2

1711718678
Report to moderator
1711718678
Hero Member
*

Ignore
1711718678
Reply with quote  #2

1711718678
Report to moderator
1711718678
Hero Member
*

Ignore
1711718678
Reply with quote  #2

1711718678
Report to moderator
TakasCoin
Newbie
*

View Profile
July 18, 2014, 11:54:11 AM

hocam öncelikle piyasaya hoş geldiniz.
günlük işlem hacmi 500 lira olarak belirlenmiş, bu hacim para çakme içinmi yoksa tüm işlemleri içeriyormu, örneğin 1000 liralık btc alım işlemi yapabilirmiyim.
hesap onayı için kimlik fotokopisi, fatura vs istenmektedir, bunların güvenliği konusunda bir güvenceniz varmı?
parite farkı otomatik olarak hesaplanıyormu yoksa işlem sonucunda extra mı uygulanacak?

Selamlar,

Hesabınızı onaylamanız durumda işlem limitleriniz arttırılmaktadır. Hesap limitleri için https://takascoin.com/StaticAccountsLimits.aspx adresini ziyaret edebilirsiniz. Onaylanmamış hesaptan günlük 1.000,00TL lik işlem yapabilirsiniz. BTC göndermek ve almak konusunda onaylı veya onaysız tüm kullanıcılar için bir limit uygulanmaz.

Hesap onayı için bizlerle paylaştığınız tüm evraklarınız başka hiçbir amaçla kullanılmaz. Hergün otomatik olarak platformun tüm veritabanının yedeği alınarak, şifrelenip ve sıkıştırılıp çevrim dışı sunucularda arşivlenir.

Takascoin Destek ekibi...
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
July 18, 2014, 12:00:34 PM
Last edit: July 18, 2014, 12:17:43 PM by dadas15

hocam geliştirilmesi açısından ufak bir önerim olacak.
şuan siteye btc gönderiyorum.
önerim btc yatırma sayfasında kaç onay sonrası hesaba ekleneceği belirtilebilir, btc-e deki gibi şuan kaç onay almış durumda olduğu gösterilebilir. (edit:transfer 2 onayda tamamlandı)
tüm btc veya TL yi alış veya satışa koymak için "tümünü al/sat" gibi bir tek tık işlemi konulabilir.
küçük bir küsürat ama bazen önemli olabilir diye aşağıdaki durumu yazıyorum
hesaba 0.37554334 btc gönderdim ancak hesapta 0.3755 btc olarak gösterildi ve gerisi silindi, bence virgülden sonra satoşi seviyesine kadar bakiye açılması mantıklı olur.
bitkoyun (OP)
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
July 21, 2014, 10:19:53 AM

Takascoin anlık kur bilgilerini alıp web sitesinde yayınlayabileceğimiz bir API'niz var mı?
teramit
Legendary
*

Activity: 1863
Merit: 1386

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 21, 2014, 11:48:00 AM

Hesabımın onay alması için bekliyorum, ne zaman onaylanır gerekli belgeleri yükledim siteye ?
NetAlp
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

View Profile
July 31, 2014, 12:51:09 PM

Hesabımın onay alması için bekliyorum, ne zaman onaylanır gerekli belgeleri yükledim siteye ?
Ben bir hafta önce ekledim onay için belgeleri, az önce baktım hala tık yok sildim hepsini.
Yarın herhangi bir işlem içinde bekletirlerse bu kadar şaşmam.
Dakka bir gol bir.
Sistem güzel ama bir onay bu kadar gecikmemeli.

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
 █▄▄▄██▀ ▄▄██▀▀      ▐███▄ ▀ ▀▀▄
  ▀██▄    ▀▄    ▄ ▄  ▀▀▀▀▀█    ▄██
    ▀███▄▄▄▄▄  █▌ ▀▀▄▄▄  ▄█     ▐█
   ▀▄▄ ██▀▀   ███▄▄▄▄▄▄  █▄▄    █▀
     █▌ ██    ▐████▀▀   ▄██▄▄▄▄██
      ▌ ▐█   █ ▀▄    ▄ ▐██▀    ▀
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
Tigereum             ▀▀▄▄
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
Facebook   Twitter   Linkedin
teramit
Legendary
*

Activity: 1863
Merit: 1386

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
August 03, 2014, 12:05:36 AM

Bu siteyi yakından takip ediyorum sürekli işlem yapıyorum.Sahibini de buluşmalar sayesinde biliyorum gün içinde gerek mail gerekse telefon ile iletişim halindeyim.Gördüğüm bug ve sıkıntıları iletiyorum yalnız sürekli bir sıkıntı var sitede.İyi niyetlerinden şüphem yok ama teknik aksaklıklar hep puan kaybettiriyor.
Benzeri bir site olarak BTCTurk ile kıyasladığımda onlar çok daha az sıkıntı yaşatmıştı diyebilirim gerçi takascoin daha karmaşık bir iş çeviriyor arka planda ama müşterileri ilgilendiren sonuçtur.

Site beta aşamasında (eğer şu an öyle ise) olduğu logonun yanında belirtmeli.
Onay alan üyeler de onaylandıklarını bir mail ile haber almalılar.Benim hesabımın onaylandığı kullanıcı profili kısmındaki limit rakamlarının artmasından anlaşılmıştı.Ufak bir detay ama müşteriyi küstürüyor işte.
Verilen bazı emirler askıda kalıyor ve rakamlar uyuşsa bile gerçekleşmiyor ve açık emir olduğu için yeni emir verilemiyor.
Al-Sat kısmında sıkıntı var ise site kapatılmalı ve düzelinceye kadar açılmamalı.

Kısa sürede sıkıntılarını gidermelerini ümit ediyoruz.   Wink
TakasCoin
Newbie
*

View Profile
August 04, 2014, 11:55:01 AM

hocam geliştirilmesi açısından ufak bir önerim olacak.
şuan siteye btc gönderiyorum.
önerim btc yatırma sayfasında kaç onay sonrası hesaba ekleneceği belirtilebilir, btc-e deki gibi şuan kaç onay almış durumda olduğu gösterilebilir. (edit:transfer 2 onayda tamamlandı)
tüm btc veya TL yi alış veya satışa koymak için "tümünü al/sat" gibi bir tek tık işlemi konulabilir.
küçük bir küsürat ama bazen önemli olabilir diye aşağıdaki durumu yazıyorum
hesaba 0.37554334 btc gönderdim ancak hesapta 0.3755 btc olarak gösterildi ve gerisi silindi, bence virgülden sonra satoşi seviyesine kadar bakiye açılması mantıklı olur.

Takascoin.com henüz beta versiyonu ile yayındadır. önerileriniz dikkate alınacak ve geliştirme aşamasında olan bizler sizlerin tavsiyeleri ile gelişmeye ve geliştirmelerimize devam ediyor olacağız.

Takascoin Destek Ekibi...

TakasCoin
Newbie
*

View Profile
August 04, 2014, 11:59:40 AM

Ben bir hafta önce ekledim onay için belgeleri, az önce baktım hala tık yok sildim hepsini.
Dakka bir gol bir.

Kullanıcı onayındaki adımlarımız evrakların yüklenmesi sonrası Telefon ile aranarak kontrol edilmesi ile sonuçlanmaktadır. Kullanıcı bilgilerinizde bulunan telefon numaranızdan aranılmış ama cevap alınamamış olması durumda onay için size ulaşılıncaya kadar beklenmektedir. Bizlerle irtibata geçmek için iletişim formunu kullanabilir veya 0216 6062106 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

TakasCoin
Newbie
*

View Profile
August 04, 2014, 12:01:56 PM

Takascoin anlık kur bilgilerini alıp web sitesinde yayınlayabileceğimiz bir API'niz var mı?

Anlık Kur bilgileri ve birçok işlem için kolaylıklar sağlayacak olan takascoin.com API bir ay gibi süre içerisinde yayında olacaktır.

Saygılarımızla...

NetAlp
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

View Profile
August 04, 2014, 12:05:23 PM

Dakka bir gol bir.

Kullanıcı onayındaki adımlarımız evrakların yüklenmesi sonrası Telefon ile aranarak kontrol edilmesi ile sonuçlanmaktadır. Kullanıcı bilgilerinizde bulunan telefon numaranızdan aranılmış ama cevap alınamamış olması durumda onay için size ulaşılıncaya kadar beklenmektedir. Bizlerle irtibata geçmek için iletişim formunu kullanabilir veya 0216 6062106 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Evet bu mesajı yazdığım gün aranmışım ve duymadığım için cevap verememişim.
Ama önceki mesajımda belirttiğim gibi bir hafta geçmişti.
Yanlışımız olmasın Smiley

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
 █▄▄▄██▀ ▄▄██▀▀      ▐███▄ ▀ ▀▀▄
  ▀██▄    ▀▄    ▄ ▄  ▀▀▀▀▀█    ▄██
    ▀███▄▄▄▄▄  █▌ ▀▀▄▄▄  ▄█     ▐█
   ▀▄▄ ██▀▀   ███▄▄▄▄▄▄  █▄▄    █▀
     █▌ ██    ▐████▀▀   ▄██▄▄▄▄██
      ▌ ▐█   █ ▀▄    ▄ ▐██▀    ▀
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
Tigereum             ▀▀▄▄
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
Facebook   Twitter   Linkedin
TakasCoin
Newbie
*

View Profile
August 04, 2014, 12:14:08 PM

Bu siteyi yakından takip ediyorum sürekli işlem yapıyorum.Sahibini de buluşmalar sayesinde biliyorum gün içinde gerek mail gerekse telefon ile iletişim halindeyim.Gördüğüm bug ve sıkıntıları iletiyorum yalnız sürekli bir sıkıntı var sitede.İyi niyetlerinden şüphem yok ama teknik aksaklıklar hep puan kaybettiriyor.
Benzeri bir site olarak BTCTurk ile kıyasladığımda onlar çok daha az sıkıntı yaşatmıştı diyebilirim gerçi takascoin daha karmaşık bir iş çeviriyor arka planda ama müşterileri ilgilendiren sonuçtur.

Site beta aşamasında (eğer şu an öyle ise) olduğu logonun yanında belirtmeli.
Onay alan üyeler de onaylandıklarını bir mail ile haber almalılar.Benim hesabımın onaylandığı kullanıcı profili kısmındaki limit rakamlarının artmasından anlaşılmıştı.Ufak bir detay ama müşteriyi küstürüyor işte.
Verilen bazı emirler askıda kalıyor ve rakamlar uyuşsa bile gerçekleşmiyor ve açık emir olduğu için yeni emir verilemiyor.
Al-Sat kısmında sıkıntı var ise site kapatılmalı ve düzelinceye kadar açılmamalı.

Kısa sürede sıkıntılarını gidermelerini ümit ediyoruz.   Wink

Sayın Kullanıcımız,

Değerli tavsiyeleriniz ve yorumlarınız bizler için çok değerli, yaşadığınız sıkıntıları bertaraf etmek ve önerilerinizi hayata geçirebilmek için tüm dikkatimizle çalışıyoruz.

Sizde küskünlük yaratan negatif algıyı, sunduğumuz hizmetler ile unutturmayı, kısa zamanda takascoin.com versiyon 1.0 yayına alarak elde edeceğiniz pozitif sonuçlarla memnuniyet yaratmaya çalışacağımızı söylemek isteriz.  

Saygılarımızla...

TakasCoin
Newbie
*

View Profile
August 04, 2014, 12:16:06 PM

Dakka bir gol bir.

Evet bu mesajı yazdığım gün aranmışım ve duymadığım için cevap verememişim.
Ama önceki mesajımda belirttiğim gibi bir hafta geçmişti.
Yanlışımız olmasın Smiley

Gecikme için çok özür diliyoruz. iletişim formu veya telefon ile bize ulaşabilir her türlü soru veya işlem için destek alabilirsiniz.

Saygılarımızla...

pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
August 05, 2014, 08:33:12 AM

Telefon onayı çok saçma olmuş. Sırf bu yüzden bu siteyi kullanmam. Sanki herkes telefon kullanıyormuş gibi bir de bizi arayacaklar da hesap onaylanacak. Saçmalık.
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
August 05, 2014, 08:50:45 AM

Telefon onayı çok saçma olmuş. Sırf bu yüzden bu siteyi kullanmam. Sanki herkes telefon kullanıyormuş gibi bir de bizi arayacaklar da hesap onaylanacak. Saçmalık.

çocuk gibisiniz ya, bir şeyden de mutlu olun, sizi insan yerine koyup ilgileniyor adamlar daha ne olsun
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
August 05, 2014, 08:52:52 AM

çocuk gibisiniz ya, bir şeyden de mutlu olun, sizi insan yerine koyup ilgileniyor adamlar daha ne olsun

Bir şirketin bizi insan yerine koyması mutlu olunması gereken bir lütuf mu? Hayatımda bundan daha saçma bir şey duymadım.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
August 05, 2014, 08:54:36 AM

Telefon onayını Google, Facebook filan da kullanıyor. Aslında dediğiniz doğru herkes telefon kullanmıyor. Ama başka nasıl onaylayabilirler ki.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
August 05, 2014, 08:55:59 AM

Telefon onayı gerçekten saçma. Sms doğrulaması tamam da alo sen troleybüs müsün diye şirketin araması baya garip. Diğer sitelerin böyle bir uygulama yaptığını duymamıştım. BtcJam kimlik onayı için kimlikle suratımızı aynı karede görmek istiyor, bi onun onayı değişik bi de bu.
TakasCoin
Newbie
*

View Profile
August 05, 2014, 09:10:50 AM

Sayın ilgili,

Bitcoinlerinizi gönderdiğiniz adresin güvenilir olması tüm ekosistem üyelerinin istekleri arasında 1. sırada, iletişim bilgileri olmayan(tel, adres vb) platformlar ile çalışılamayacağı konusunda aynı düşüncede olduğunuzu düşünerek kullandığınız başkaca bir iletişim aracı(posta, telgraf, teleks vb) var ise bu yöntemlerden biri ile sizler ile bizlerin iletişimini sağlamak zorundayız.

Cryptocurrency'nin sunduğu seçenekler arasında kendinizi gizlemek ve iz bırakmadan işlemler yapabileceğiniz farklı wallet ve altcoin ler bulunmaktadır. Bizlerin motto'su sizlerin bitcoin'lerinizi güvenli şekilde kabul etmek, saklamak ve gerçek bir kişi olarak sizin olduğunuzdan emin olduğumuz yöntemler veya güvenlik katmanlarını kullanarak göndermenizi sağlamaktır.

Bizlerle çalışmak isterseniz sizleri memnuniyetle ziyaret eder ve gerekli onay aşamalarını zahmetsizce geçmenizi sağlayarak memnun etmeye çalışırız. www.takascoin.com güvenlik adımlarını sizler adına her geçen gün dahada kolaylaştırmaya çalışıyor olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

TakashiMakat
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
August 05, 2014, 10:09:00 AM

Bu sitede Bitstamp'den daha fazla hacim görünüyor çoğu gün.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: