Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:15:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Bitcoin ATM in Athens / Thessaloniki
0 - 2 (66.7%)
00 - 1 (33.3%)
Total Voters: 3

Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ATM in Athens / Thessaloniki  (Read 7578 times)
afkmember
Member
**
Offline Offline

Activity: 107
Merit: 10


View Profile
December 14, 2014, 08:34:59 PM
 #21

Ψηνεται κανεις ακομα να επενδύσει σε ενα bitcoin atm στην αθηνα? Το χουμε ψάξει αρκετά το διαδικαστικό. Θέλουμε κάποια bitcoin για να αρχίσουμε. Σοβαρές προτάσεις μόνο.
1714864516
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714864516

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714864516
Reply with quote  #2

1714864516
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bitcoinvest
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1124
Merit: 1000


13eJ4feC39JzbdY2K9W3ytQzWhunsxL83X


View Profile
February 11, 2015, 08:51:18 PM
 #22

μπορεί κάποιος απο εσάς που συζητάτε το θέμα να μου πεί με πιο νομικό - φορολογικό καθεστώς θα γίνει η εγκατάσταση του bitcoin atm?

πως θα είστε νόμιμοι πως δεν γίνεται ξέπλυμα χρήματος για παράδειγμα...
θα ήθελα βέβαια μια πιο ολοκληρωμένη απάντηση και όχι μόνο για το ξέπλυμα που έγραψα σαν παράδειγμα.

γιατί καταλαβαίνω πως για να μην το έχει αναφέρει κανείς είναι κάτι δεδομένο που έχουμε ξεπεράσει??

όσο ζεί κανείς μαθαίνει οπότε και εγώ ρώταω για να μάθω


bitcoinvest
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1124
Merit: 1000


13eJ4feC39JzbdY2K9W3ytQzWhunsxL83X


View Profile
February 11, 2015, 08:54:46 PM
 #23

Ψηνεται κανεις ακομα να επενδύσει σε ενα bitcoin atm στην αθηνα? Το χουμε ψάξει αρκετά το διαδικαστικό. Θέλουμε κάποια bitcoin για να αρχίσουμε. Σοβαρές προτάσεις μόνο.

προλαβαίνω της απάντησης που ζήτησα αλλά πρέπει να ρωτήσω απο τώρα γιατί γράφεις: "Το χουμε ψάξει αρκετά το διαδικαστικό". Δηλαδή έχετε τις αρκετές χιλιάδες ευρώ που χρειάζεται, και για να γίνω πιο συγκεκριμένος 350.000€ και σας λείπουν "κάποια bitcoin" και ρωτάτε αν ψήνεται κανένας;
locopao
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
February 12, 2015, 10:42:30 AM
 #24

Ψηνεται κανεις ακομα να επενδύσει σε ενα bitcoin atm στην αθηνα? Το χουμε ψάξει αρκετά το διαδικαστικό. Θέλουμε κάποια bitcoin για να αρχίσουμε. Σοβαρές προτάσεις μόνο.

προλαβαίνω της απάντησης που ζήτησα αλλά πρέπει να ρωτήσω απο τώρα γιατί γράφεις: "Το χουμε ψάξει αρκετά το διαδικαστικό". Δηλαδή έχετε τις αρκετές χιλιάδες ευρώ που χρειάζεται, και για να γίνω πιο συγκεκριμένος 350.000€ και σας λείπουν "κάποια bitcoin" και ρωτάτε αν ψήνεται κανένας;


Από πού προκύπτει το ποσό αυτό των 350.000 ? Εάν αυτό όντως είναι το ποσό που χρειάζεται να επενδύσει κάποιος για να αγοράσει / τοποθετήσει ATM, τότε δεν νομίζω ότι θα προχωρήσει εύκολα αυτή η ιδέα στην Ελλάδα.

Απ' ό,τι αντιλαμβάνομαι, "το έχουμε ψάξει αρκετά το διαδικαστικό" προφανώς εννοεί τη χαρτούρα, τη γραφειοκρατία και το νομοθετικό πλαίσιο.
bitcoinvest
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1124
Merit: 1000


13eJ4feC39JzbdY2K9W3ytQzWhunsxL83X


View Profile
February 12, 2015, 03:16:42 PM
 #25

δεν υπάρχει καμία περίπτωση "να το έχουν ψάξει αρκετά" εκτός και το έψαξαν στο τούνελ....
το ποσό που σου λέω προκείπτει απο νόμο που διέπει την συγκεκριμένη δραστηριότητα.
γνωρίζω ακριβώς τι και πως πρέπει να γίνει ώστε να γίνει με νομιμότητα.
αυτό που με έχει καθυστερήσει και δουλεύω πάνω σε αυτό τους τελευταίους 5 μήνες είναι το ποσό αυτό και όχι μερικά btc όπως διάβασα παραπάνω και χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν μου προκάλεσε τον γέλωτα..
locopao
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
February 12, 2015, 05:33:15 PM
 #26

το ποσό που σου λέω προκείπτει απο νόμο που διέπει την συγκεκριμένη δραστηριότητα.

 Shocked Shocked Shocked Δεν το ήξερα αυτό! Τι μου λες τώρα! Και τα λεφτά αυτά πού πάνε? Εννοώ πρέπει να αποδείξει η εταιρεία ότι τα διαθέτει για να πάρει άδεια?
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
February 12, 2015, 06:44:34 PM
 #27

και μετα σου λενε "δεν υπαρχει ελληνικη επιχειρηματικοτητα"  Grin

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
ALXBOB
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 289
Merit: 250


View Profile
February 12, 2015, 08:30:48 PM
 #28

Το ξέπλυμα χρήματος όλοι στην ευρώπη που έχουν βάλει ατμ το έχουν λύσει βάζοντας όριο στις συναλλαγές. Επίσης εμείς μιλάγαμε για one way ατμ το οποίο σημαίνει άλλο νομικό καθεστώς και δεν χρειάζεται να δηλωθεί σαν μηχάνημα ανάληψης χρημάτων αλλά στο ποιο κοντινό του σαν λειτουργία. Υπάρχουν και πιο έξυπνοι τρόποι να λειτουργήσει κανείς κάτι τέτοιο δεν χρειάζεται να δώσει ένα κάρο λεφτά και γιαυτό μιλάει για κάποια bitcoin επένδυση! Μας δίνεται ένα εργαλέιο σαν το bitcoin και μεις θα τα δώσουμε στο κράτος? λολ Και ο νοών νοείτω

Tales from the crypto

One Wallet to Rule them All! http://coinomi.com/ Now with Shapeshift integration!
bitcoinvest
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1124
Merit: 1000


13eJ4feC39JzbdY2K9W3ytQzWhunsxL83X


View Profile
February 13, 2015, 09:00:07 PM
 #29

ναι πρέπει να δείξεις πως τα έχεις τα χρήματα φυσικά. υπάρχει μονον ένας τρόπος να γίνει αυτό με νόμο απο το 2009. 
το όριο στις συναλλαγές των 600 ευρώ κτλ ΔΕΝ σε καλύπτει.
θες να μας πεις τους έξυπνους τρόπους για να γίνει αυτό? και φυσικά να εγγυηθείς για την νομιμότητα? δεν σε αμφισβητώ μην το πάρεις ετσι.
επίσης το one way ειναι κάτι που δεν είναι σωστό αν το θες να γίνει. να μπορεί μόνο να αγοράζει bitcoin αλλα οκ ....

εσύ, εγώ, όπως και όλοι οσοι ειμαστε εδώ πιστευουμε στο bitcoin.
όταν έχεις να κάνεις με νόμους και κράτος όμως πες μου τι θα πεις στην εφορία η στο σδοε? οτι το κάνεις με έξυπνο τρόπο?
την στιγμή που υπάρχει οδηγία ξεκάθαρη χωρις παραθυρα? περιμενω με ενδιαφέρον να ακούσω έναν έξυπνο τρόπο....
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!