Bitcoin Forum
May 08, 2024, 03:46:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Dell Bitcoin Kabul Etmeye Başladı !  (Read 3481 times)
techman (OP)
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
July 18, 2014, 06:05:52 PM

Hepimizin bildiği Dell bilgisayar markası kendi siteleri üzerinden bitcoin kabul etmeye başladıklarını duyurdu.

http://en.community.dell.com/dell-blogs/direct2dell/b/direct2dell/archive/2014/07/18/we-re-now-accepting-bitcoin-on-dell-com.aspx

Ayrıca bitcoin ile yapılan ödemelerde indirim uygulanıyor.

1715183174
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715183174
Reply with quote  #2

1715183174
Report to moderator
1715183174
Hero Member
*

Ignore
1715183174
Reply with quote  #2

1715183174
Report to moderator
1715183174
Hero Member
*

Ignore
1715183174
Reply with quote  #2

1715183174
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715183174
Hero Member
*

Ignore
1715183174
Reply with quote  #2

1715183174
Report to moderator
1715183174
Hero Member
*

Ignore
1715183174
Reply with quote  #2

1715183174
Report to moderator
1715183174
Hero Member
*

Ignore
1715183174
Reply with quote  #2

1715183174
Report to moderator
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
July 18, 2014, 06:52:31 PM

http://dell.com/bitcoin

http://www.dell.com/learn/us/en/uscorp1/campaigns/bitcoin-marketing?c=us&l=en&s=corp

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
July 18, 2014, 06:56:38 PM

Dünyaca ünlü bilgisayar üreticisi devi Dell, Bitcoin ile ödeme kabul ettiğini resmen duyurdu.

ABD vatandaşlarının faydalanabileceği pilot program kapsamında, Dell.com sitesinde Bitcoin ödemesi kabul ediliyor. Şirket ödemeleri ise Coinbase ile yaptığı ortaklık sayesinde kabul ediyor. Şirketin sayfasında belirtildiği üzere, ileride hayata geçecek olan promosyonlarda, Bitcoin ile yapılan alışverişlerde kullanıcılara indirim sunulacak.

Aynı zamanda Bitcoin ile ödeme proseslerinin nasıl gerçekleştiği ile ilgili müşterilerine bilgi vermek isteyen Dell.com, bunun için FAQ sayfası hazırlamış.

Şu ana kadar Bitcoin ile ödeme kabul eden Expedia, Overstock ve hatta DISH Network'ten de yıllık geliri fazla olan Dell, bu atılımı ile dünyanın Bitcoin kabul eden en büyük e-ticaret şirketi oluyor. Dell'in 2013 yılı toplam geliri 56.9 milyar dolar.

Haberin devamı için: http://www.coinkolik.com/dell-bitcoin-odemelerini-kabul-ediyor/
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
July 18, 2014, 07:09:13 PM

Ben de twitter'da denk geldim habere. Yıl sonuna kadar bunun gibi sürpriz 3 haber bekliyordum. Apple ve Dell ilk ikisi oldu. Üçüncü ile çok eğlenmeye başlayacağız diye düşünüyorum.
lewentkurt
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
July 18, 2014, 07:44:07 PM

İşte buna büyük haber derim.
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
July 18, 2014, 08:33:38 PM

Haberi duyar duymaz zararına tüm LTC'leri satıp bitcoin aldım, ciddi bir yükseliş başladı hadi bakalım..

hocam şimdilik ciddi bir yükseliş yok, eskiden olsa çok etki ederdi ama şimdi insanlar daha temkinli ve bir süre bu fiyat yatay bir şekilde devam eder bence.
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445

View Profile
July 18, 2014, 08:37:43 PM

Şu anlık sadece ABD kapsamında olmasa iyiydi ama ileride tüm dünyaya açık olur umarım. Tabii ki büyük bir haber bu
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 18, 2014, 11:08:41 PM

valla artık  iyi haberler piyasayı eskisi kadar etkilemiyor bence
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
July 18, 2014, 11:13:04 PM

Haber çok iyi. Bitcoin fiyatı konusunda ise endişeye gerek yok, yıl sonunda şimdiki (610-620$) fiyatların en az 3 katı seviyesinde olacağız. İsteyen 1 Ocak 2015'te bu mesajımı alıntı yapabilir. Smiley
dadas15
Sr. Member

View Profile
July 19, 2014, 12:13:17 AM

Haber çok iyi. Bitcoin fiyatı konusunda ise endişeye gerek yok, yıl sonunda şimdiki (610-620$) fiyatların en az 3 katı seviyesinde olacağız. İsteyen 1 Ocak 2015'te bu mesajımı alıntı yapabilir. Smiley

hocam ağzından bal damlıyor, elime para geçse btc ye yatırıcam.
sonra arttığında vah etmeyeyim Smiley
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
July 19, 2014, 01:15:46 AM

Dell'in Bitcoin kabul etmeye baslamasi belkide bugune kadarki en buyuk haber.
Cunku Dell ayni zamanda newegg gibi amazon gibi 3. sahislarinda urunlerini satan bir e-ticaret sistemine sahip. Olaya sadece laptop ve server satisi olarak bakmamak gerekir. Dell zaten su anda da bir cok urunu sadece Amerika icine satiyor ve birde Kanada. Bitcoinide sadece Amerikada kabul etmeye baslamasi bir eksi degil bana gore. Simdiye kadarki Btc kabul eden kisi ve kuruluslari bir yana Dell i bir yana koyabilirsiniz.
techman (OP)
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
July 19, 2014, 06:34:45 AM

Yabancı forumlarda Dell kullanan kaldı mı falan diyorlar ama bencede en büyük haber bu oldu.

Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
July 23, 2014, 03:03:18 AM

Alienware felan destekliyorsa harika.
dadas15
Sr. Member

View Profile
July 23, 2014, 06:49:33 AM

sanki piyasaya hiç etki etmedi gibi, acaba btc doğal fiyatına ulaşmış olabilirmi?
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
July 23, 2014, 07:26:42 AM
Last edit: July 23, 2014, 09:36:31 AM by MorpheWQ

sanki piyasaya hiç etki etmedi gibi, acaba btc doğal fiyatına ulaşmış olabilirmi?

Genel bir sakinlik ve tepkisizlik var tüm piyasada. Bu hem iyi hem de kötü bir haber aslında. Volatilite yavaş yavaş düşecek ve doğal bir regülasyon olacak anlamına gelebilir.

Bu şartlar altında kar etmeye devam edecek büyük oyuncular tarafından ortaya atılan manipülasyonlar artacak demektir. İşin kötüsü piyasayı manipüle edecek bir çok büyük oyuncu var. Benim gibi küçük oyuncuların kazançları düşecek anlamına geliyor bu. Eski kazançları elde etmek için daha riskli yatırımlar yapmamız gerekecek. Bu da elimizdekileri de kaybetmemiz veya başka bir deyişle büyük oyunculara devretmemiz anlamına geliyor.

Bir başka devire geçmek üzereyiz. Yarın değil elbette, ama 1 sene vadede diye düşünüyorum. Bu yıl sonu önemli bir dönüm noktası.
aliser
Hero Member

Activity: 826

View Profile
July 23, 2014, 09:25:26 AM

Ardı ardına iyi haberler gelmesine rağmen piyasada en ufak bir oynama yok bunun tek bir açıklaması var o da insanların yaz tatili nedeniyle bu piyasadan bir süre uzak durduğu. Newyrok'ta  exchange sitelerinin kurumsallaşması yönünde karar alınıyor, btc china usd depositleri kabul edeceğini duyuruyor dell bitcoin kabul etmeye başlıyor ancak piyasada yaprak kıpırdamıyor bunun sonucunda ya fırtına kopacak ya da stabilite oluştuğu için uzun bir süre böyle devam edecek.

2. şart bana göre pek mümkün değil çünkü elinde yüksek miktarda btc tutan yatırımcılar var ve bu adamların kar elde etmesi gerekli, ben olsam elimde 100 bin adet btc olsa bunu şu anda parça parça bile olsa satmak yerine, önce elimdeki nakiti pazara çıkartıp fiyatı yükseltir sonra da yavaştan btcleri piyasaya sürmeye başlarım ki diğer yatırımcıların da bu yönde düşündüğüne eminim.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
July 23, 2014, 09:48:48 AM

fırtına öncesi sessizlik Smiley
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
July 23, 2014, 09:56:17 AM

Katılıyorum aliser. Uzun süre sessizlik şu aşamada çok mümkün değil. Ama herkesin kafası bir miktar karışık durumda. Her iki cephede de (kazananlar/kaybedenler) epeyce insan birikti artık. Herkes doğru pozisyonu almak için düşünmeye başladı. Bundan 1 yıl önce ne yaparsan yap kazanıyordun. Şu anda böyle değil. Daha dikkatli ve daha akılcı adımlar atmak gerekli.

Nisan sonrası duraklama döneminden sonra bu yazın böyle geçeceği ve yılbaşına doğru hareketlenme olacağı ve bir balonun daha geleceğini düşünüyordum. Birçok kişinin beklentisi de bu yönde. Bu balon oluşması için hem avantaj hem de dezavantaj. Biri fitili ateşlerse geri arkası çorap söküğü gibi gelebilir. Ama fitili ateşleyecek o adamın ortaya çıkması gerekli. Muhtemelen asla bilemeyceğiz ama bakalım kim elini taşın altına sokacak Smiley
aliser
Hero Member

Activity: 826

View Profile
July 23, 2014, 10:07:09 AM

Katılıyorum aliser. Uzun süre sessizlik şu aşamada çok mümkün değil. Ama herkesin kafası bir miktar karışık durumda. Her iki cephede de (kazananlar/kaybedenler) epeyce insan birikti artık. Herkes doğru pozisyonu almak için düşünmeye başladı. Bundan 1 yıl önce ne yaparsan yap kazanıyordun. Şu anda böyle değil. Daha dikkatli ve daha akılcı adımlar atmak gerekli.

Nisan sonrası duraklama döneminden sonra bu yazın böyle geçeceği ve yılbaşına doğru hareketlenme olacağı ve bir balonun daha geleceğini düşünüyordum. Birçok kişinin beklentisi de bu yönde. Bu balon oluşması için hem avantaj hem de dezavantaj. Biri fitili ateşlerse geri arkası çorap söküğü gibi gelebilir. Ama fitili ateşleyecek o adamın ortaya çıkması gerekli. Muhtemelen asla bilemeyceğiz ama bakalım kim elini taşın altına sokacak Smiley

Hemen hepimiz bir şeyler kaybettik ama bitcoinden kopamadık kimsenin de kopabileceğini sanmıyorum ben. Bırakanların da zaten gönülden başlamayanlar olduğundan eminim. Bu işten 2000 $'dan fazla zarar ettim. Ama hala buradayım Smiley bence büyük oyuncular tatilde bu kadar sessiz olmazdı yoksa ortalık. Ağustos ayının sonlarına doğru ortalığın yine renkleneceğini düşünüyorum ben. Ve dahası muhtemelen yeni yasal düzenlemeler de gelecek çünkü ülkeler yavaş yavaş bitcoinin asla kesip atılamayacak bir yara olduğuna karar verip en azından sızısını azaltacak yöntemler arayacaklar.

Burada medyaya çok iş düşüyor farkındaysanız televizyonlarda ve haber portallarında bitcoinin esamesi bile yok bundan 1 yıl önce hangi kanalı açsan bitcoin konuşuluyordu. O günlerin yeniden gelmesini bekleyin o zaman eski şaşalı günlerine geri dönecek işte.
isyet
Sr. Member

Activity: 255
Merit: 250

View Profile
August 01, 2014, 03:21:51 PM

Hemen hepimiz bir şeyler kaybettik ama bitcoinden kopamadık kimsenin de kopabileceğini sanmıyorum ben. Bırakanların da zaten gönülden başlamayanlar olduğundan eminim. Bu işten 2000 $'dan fazla zarar ettim. Ama hala buradayım Smiley bence büyük oyuncular tatilde bu kadar sessiz olmazdı yoksa ortalık. Ağustos ayının sonlarına doğru ortalığın yine renkleneceğini düşünüyorum ben. Ve dahası muhtemelen yeni yasal düzenlemeler de gelecek çünkü ülkeler yavaş yavaş bitcoinin asla kesip atılamayacak bir yara olduğuna karar verip en azından sızısını azaltacak yöntemler arayacaklar.

Burada medyaya çok iş düşüyor farkındaysanız televizyonlarda ve haber portallarında bitcoinin esamesi bile yok bundan 1 yıl önce hangi kanalı açsan bitcoin konuşuluyordu. O günlerin yeniden gelmesini bekleyin o zaman eski şaşalı günlerine geri dönecek işte.
Tüm para piyasalari aslinda benzer durumlari yasiyor. Ama biz hemen panik yapiyoruz. Bitcoini de Dolar ve Euro gibi para birimi olarak düsünmeye alismaliyiz. Grafiginde yukari ve asagi kirilmalarin olmasi gayet normaldir. Unutmamak gerekir ki, sürekli yükselen bir Bitcoin aslinda Para piyasalari icin makbul (gecerli ve kabul edilebilir) bir ürün olmayacaktir.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: