Bitcoin Forum
April 20, 2024, 02:01:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Minning  (Read 2049 times)
marshall (OP)
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
August 11, 2014, 07:43:12 AM

İyi günler büyük bir minnig rig kurmayı planlıyorum 40 50 bin lira arası gpularla şu zamanda doğru bir yatırım olur mu yoksa hiç girmesem mi ?
1713578464
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713578464
Reply with quote  #2

1713578464
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713578464
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713578464
Reply with quote  #2

1713578464
Report to moderator
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
August 11, 2014, 07:50:22 AM

İyi günler büyük bir minnig rig kurmayı planlıyorum 40 50 bin lira arası gpularla şu zamanda doğru bir yatırım olur mu yoksa hiç girmesem mi ?

olmaz
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
August 11, 2014, 08:04:55 AM

kesinlikle girme. ağrımayan başını ağrıtma. ama yok ben illa gireceğim dersen ve ikinci el garantili kart düşünürsen pm atarsın 2 tane 280x veririm sana Smiley
marshall (OP)
Newbie
*

View Profile
August 11, 2014, 11:54:18 AM

kesinlikle girme. ağrımayan başını ağrıtma. ama yok ben illa gireceğim dersen ve ikinci el garantili kart düşünürsen pm atarsın 2 tane 280x veririm sana Smiley
kartları sattığına göre baya bi zarar görünüyor giriceğim mebla ufak değil 40 50 bin belkide daha fazlasıyla giricem ama bu kadar düşükken girmek pek mantıklı değil Smiley
hosunn
Full Member

Activity: 200
Merit: 100

View Profile WWW
August 11, 2014, 12:05:22 PM

kartları sattığına göre baya bi zarar görünüyor giriceğim mebla ufak değil 40 50 bin belkide daha fazlasıyla giricem ama bu kadar düşükken girmek pek mantıklı değil Smiley

Aslında düşükken girmek daha mantıklı bende şuanda mining yapıyorum fiyatlar artar çünkü artınca elindekinin hepsini sat gitsin ama şuda var Rig yerine 2-3 tane Asminer S3 al çalıştır rahat et ha DOGE kazıyorum ben ve baya iyi geliyor pooldan istersen sanada veririm Pool u.

http://www.guneydc.com/ Hosting, Dedicated, VDS-VPS, Domain Checker
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
August 11, 2014, 12:44:18 PM

GPU ile rig kurmanızı tavsiye etmem. Yeni batchlerden ASIC miner almanız daha doğru bir yatırım olacaktır.
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
August 11, 2014, 03:14:31 PM

Aslında düşükken girmek daha mantıklı bende şuanda mining yapıyorum fiyatlar artar çünkü artınca elindekinin hepsini sat gitsin ama şuda var Rig yerine 2-3 tane Asminer S3 al çalıştır rahat et ha DOGE kazıyorum ben ve baya iyi geliyor pooldan istersen sanada veririm Pool u.

dostum iyi güzel söylüyorsun da fiyatlar düşükken girmek daha mantıklı diyorsun. Evet doğru daha mantıklı ama hangi coine giriceksin ? Altcoinlerin alayı scam durumunda yeni çıkanlar zaten scam. Doge ben kazma vurduğumda 150 sat ile 230 sat arasında dönüyordu. Şimdi yerler de umut vaadedermi bilemem ama hangi coine güveniceksin? Ekran kartı yerine Bitcoin için bişeler düşünürseniz olay başka. Ama Gpu ile asla tavsiye etmem. Şuanda ben kapattım rigleri. Altcoinden tamamen uzaklaştım kısacası.
hosunn
Full Member

View Profile WWW
August 11, 2014, 05:55:11 PM

dostum iyi güzel söylüyorsun da fiyatlar düşükken girmek daha mantıklı diyorsun. Evet doğru daha mantıklı ama hangi coine giriceksin ? Altcoinlerin alayı scam durumunda yeni çıkanlar zaten scam. Doge ben kazma vurduğumda 150 sat ile 230 sat arasında dönüyordu. Şimdi yerler de umut vaadedermi bilemem ama hangi coine güveniceksin? Ekran kartı yerine Bitcoin için bişeler düşünürseniz olay başka. Ama Gpu ile asla tavsiye etmem. Şuanda ben kapattım rigleri. Altcoinden tamamen uzaklaştım kısacası.

Multi kazılabilir veya BTC kazılabilir (Sağlam Minner cihazları ile RİG olmaz) zaten sabır edilirse iyi kazanç bırakır.

marshall (OP)
Newbie
*

View Profile
August 12, 2014, 05:41:23 AM

biraz araştırma yaptım asic minerlar hakkında şuan bana antminer s3 cazip görünüyor sizin düşünceleriniz nelerdir
hosunn
Full Member

View Profile WWW
August 12, 2014, 05:49:11 AM

biraz araştırma yaptım asic minerlar hakkında şuan bana antminer s3 cazip görünüyor sizin düşünceleriniz nelerdir

Asicminer S3 uygun evet ben biryerde görmüştüm Hong Kong dan geliyor tanesi 0.66 BTC 2 adet yolluyorlar en az sorunsuz ise alacağım istersen sanada siteyi vereyim.

marshall (OP)
Newbie
*

View Profile
August 12, 2014, 06:37:37 AM

Asicminer S3 uygun evet ben biryerde görmüştüm Hong Kong dan geliyor tanesi 0.66 BTC 2 adet yolluyorlar en az sorunsuz ise alacağım istersen sanada siteyi vereyim.
yardımınız için teşekkür ederim türkiyede tanışdığım bir madencinin elinde var sadece şu aşamada s3 hakkında bilgi toplamak istiyorum 50 bin liralık kayıp pek benim için sorun olmasada yinede boş yere zarar etmeyi kimse istemez hem boş zamanım olsun hemde aylık kişisel harcamalarım için tekrardan madenciliğe girmeyi düşünüyorum sizce aylık 9 th/s için ortalama ne kadar kazanç sağlaya bilirim ?
FromSmyrna
Full Member

Activity: 275

View Profile
August 12, 2014, 09:57:09 AM

yardımınız için teşekkür ederim türkiyede tanışdığım bir madencinin elinde var sadece şu aşamada s3 hakkında bilgi toplamak istiyorum 50 bin liralık kayıp pek benim için sorun olmasada yinede boş yere zarar etmeyi kimse istemez hem boş zamanım olsun hemde aylık kişisel harcamalarım için tekrardan madenciliğe girmeyi düşünüyorum sizce aylık 9 th/s için ortalama ne kadar kazanç sağlaya bilirim ?

3 gün önce 2 tane AntMiner S2 1TH/s aldım 3 günlük çalışma sonucu makine başına günlük 0,030 ile 0,035 arası btc üretiyorum tahminen de günlük makine basına 7 tl elektrik tüketiyor Aşağıdaki Tablo sizi az çok fikir sahibi eder

1 adet AntMiner S2 1TH/s = 1600$
24 Saat Üretim =  0.03290007 BTC
24 Saat Elektirik = 7 TL
24 Saat Kazanç = 33 TL

testerman
Hero Member

Activity: 840
Merit: 1000

View Profile
August 12, 2014, 10:14:08 AM

3 gün önce 2 tane AntMiner S2 1TH/s aldım 3 günlük çalışma sonucu makine başına günlük 0,030 ile 0,035 arası btc üretiyorum tahminen de günlük makine basına 7 tl elektrik tüketiyor Aşağıdaki Tablo sizi az çok fikir sahibi eder

24 Saat Elektirik = 7 TL
24 Saat Kazanç = 33 TL

1 THS ile su andaki zorluk seviyesi ile, pool verimi 100% olsa dahi, 0.0255 btc/gun u gecmeniz mumkun degil, hesaplarinizi tekrar kontrol edin.

bir hafta sonra da bu rakam 0.0215 btc/gune dusecek..dikkatinizi cekerim..
FromSmyrna
Full Member

Activity: 275

View Profile
August 12, 2014, 10:48:28 AM

24 Saat Elektirik = 7 TL
24 Saat Kazanç = 33 TL

1 THS ile su andaki zorluk seviyesi ile, pool verimi 100% olsa dahi, 0.0255 btc/gun u gecmeniz mumkun degil, hesaplarinizi tekrar kontrol edin.

bir hafta sonra da bu rakam 0.0215 btc/gune dusecek..dikkatinizi cekerim..

Ben bu işin acemisiyim yeni başladım yani üretip hesabıma geçen BTC ye göre konuştum ..

Pages: [1]
  Print  

Jump to: