Bitcoin Forum
May 05, 2024, 03:33:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 2 aylık (ya da radikal bir değişikliğe kadar) yatırım stretejisi  (Read 6135 times)
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
August 31, 2014, 07:35:32 PM

Merhaba,

Eylül ve Ekim aylarında BTC yatırımı yapmayı planlıyorum. Maksimum maliyet olarak $575 belirledim. Düzenli alımlarla yaklaşık 65K TL civarında bir yatırım yapmayı planlıyorum. Maksimum sınırımı %10 geçmediği sürece, ani çıkışlara 5 gün toleranslı olarak düzenli olarak 2 günlük aralıklarla alım yapacağım.

Maliyet hedefi olarak, toplam alım miktarının %40 veya daha fazlasını $450 dolar altından, %40'ını $450-$500 aralığından, kalan %20'sinin de $500 üstü belirledim. (Hemen 65K yatırım yap ve tamamını $450-$500 aralığına mal et demeyin Smiley

Streteji olarak önerilere açığım ve dinlemekten keyif duyarım Smiley
1714923236
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714923236
Reply with quote  #2

1714923236
Report to moderator
1714923236
Hero Member
*

Ignore
1714923236
Reply with quote  #2

1714923236
Report to moderator
1714923236
Hero Member
*

Ignore
1714923236
Reply with quote  #2

1714923236
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714923236
Hero Member
*

Ignore
1714923236
Reply with quote  #2

1714923236
Report to moderator
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
August 31, 2014, 08:04:01 PM

Türk borsalarından mı yabancı borsalardan mı alım yapacaksın? Eylül ve Ekim ayı oldukça haraketli geçicek gibi gözüküyor, aslında parça parça yine al fakat o miktarda para ile yabancı hacmi yüksek bir borsada çok ciddi alım-satım yapabilirsin. En ufak oynamalarda bile güzel para kazanabilirsin. Fakat fiyat her düştüğünde veya çıktığında acele etme, sakince karar ver ve trendi takip et. BTCTurk'den falan hepsini aynı anda alıp aynı anda satma sonra gece 400 TL falan oluyor bitcoin sabaha buralar karışıyor, bol şans dilerim Smiley

Türkiye'den alım yapıp, yıl sonu + %25 kar için  btce'de scalping düşünüyorum. Türkiye'de trade düşünmüyorum.
wadili89
Legendary
*

Activity: 1106
Merit: 1000

View Profile
August 31, 2014, 11:13:04 PM

ben bitcoinin düşüş trendine devam edeceğini düşünüyorum...

bitcoinmining
Sr. Member

Activity: 381
Merit: 250

View Profile
September 01, 2014, 02:44:48 AM

bitcoin yükselişe devam eder yatırım yapmak daha mantıklı 1 ay sonra $700 seviyelerine yükselir
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
September 01, 2014, 08:11:06 PM

ben bitcoinin düşüş trendine devam edeceğini düşünüyorum...

Keşke Smiley

Bende artacağını düşündüğümden elimdeki bitcoinleri bozmuyorum fakat bu kadar ciddi bir yatırım için bence başkalarının düşüncelerinden ve fikirlerinden etkilenme. İyice piyasayı analiz et ve yabancı forumlardaki tartışmaları oku eğer ingilizcen varsa.

Yatırım tamamen benim kendi kararım. Konu başlığının amacı, eğer siz böyle bir yatırım yapıyor olsanız nasıl yapardınızın cevabını bulmak. Kendime göre bir stretejim var elbette ki çoğunu yukarıda yazdım. Sonuçta elde edeceğim toplam BTC miktarını etkileyecek fikirler var mıdır diye merak ediyorum.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
September 01, 2014, 08:29:54 PM

Ben olsam Türk sitelerde hem derinlik yaratmak hem de Fiyatın 1000 TL altına düşmesini engellemek adına (bir de kârın kolay hesaplanması için) 3 siteye de 2şer 3er 1000 TL'lik alım emri koyardım. alım gerçekleştikçe yeniden alım yapardım.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
September 01, 2014, 08:40:59 PM

Ben olsam Türk sitelerde hem derinlik yaratmak hem de Fiyatın 1000 TL altına düşmesini engellemek adına (bir de kârın kolay hesaplanması için) 3 siteye de 2şer 3er 1000 TL'lik alım emri koyardım. alım gerçekleştikçe yeniden alım yapardım.

Teşekkürler, değerlendireceğim bu fikri.
pitkoyin
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
September 01, 2014, 09:14:14 PM

MorpheWQ,

Ufak farklarla birlikte (yatırım miktarı, son %20lik fiyat aralıığı gibi) bende benzer bir yatırım niyetindeyim. Merak ettiğim kısım; son %20lik kısmı galiba düşüş 400 $ın altını görürse o aralıkta kullanırım, olmadı yükseliş başlarsa yine de 500 - 520 $ aralığında kullanırım şeklinde mi planladın?

Fiyat aralığı 470 - 480 $da, satın almaya başladın mı yoksa 450 $a inmesini mi bekliyorsun? Hayır sen ufaktan satın almalara başla da piyasayı yükseltmeyelim beraber Smiley
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
September 02, 2014, 03:03:52 AM

Su dubai borsasini deneyen varmi ?
BTC-e ye gore 10$ daha pahali ama komisyonlar muthis yuksek 1% yuh dedim.
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
September 02, 2014, 11:01:29 AM

MorpheWQ,

Ufak farklarla birlikte (yatırım miktarı, son %20lik fiyat aralıığı gibi) bende benzer bir yatırım niyetindeyim. Merak ettiğim kısım; son %20lik kısmı galiba düşüş 400 $ın altını görürse o aralıkta kullanırım, olmadı yükseliş başlarsa yine de 500 - 520 $ aralığında kullanırım şeklinde mi planladın?

Fiyat aralığı 470 - 480 $da, satın almaya başladın mı yoksa 450 $a inmesini mi bekliyorsun? Hayır sen ufaktan satın almalara başla da piyasayı yükseltmeyelim beraber Smiley

Şu andaki seviye benim 700-800 aralığından beri alım yapmak için beklediğim seviyeydi. Dolayısıyla hemen şu anda alım yapsam çok mutsuz olmam. BParçalara bölmemin sebebi alabileceğim BTC miktarını alım aşamasında arttırmak. Bu sebeple 450 altından almak üzere %40 lık bir pay ayırdım. 100 dolar da olsa 449 dolar da olsa bu paydan alacağım. Hedef maliyet için bir %40 daha ayırdım.

Sürprizler sebebiyle alımı ertelememek için 500 üstüne de %20 ayırdım. Daha ucuzsa beklemeyeceğim tabi ki Smiley

Her 3 pay dan da düzenli olarak alım yapacağım. Örneğin fiyat 480 ise ve 3 btc alacaksam %40'lık paydan 2 btc %20 lik paydan 1 btc alacağım.

Hepsinin toplamında eğer 400 dolar maliyeti tutturabilirsem hadefimi tutturdum diyeceğim. Maliyet  500'ün üstüne çıktıysa, mıy mıy oyalanırsan olacağı buydu deyip kendimi yereceğim.

Vakit sıkıntım yok. Satış hedef fiyatım her durumda sabit. 1 BTC = $1M

Henüz bir alım yapmadım. Sadece btctürk ve konim üyeliğim var. Bir üçüncüsü vardı ismini hatırlamadığım. Oraya da üye olduktan sonra biraz gözlem yapmayı planlıyorum.

USD olarak alım şansını değerlendirmek için küçük bir deneme yapmayı planlıyorum btc-e den.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 14, 2014, 08:22:47 AM
Last edit: September 14, 2014, 09:44:36 AM by goraset

radikal bir değişiklik demiştiniz bence paypal haberi çok radikal bir değişim oldu. düne kadar btc ile ilgili hesaplar banlanıyordu. şimdi btc ebregrasyonu geliyor yatırım stratejiniz değiştimi acaba
şahsen ben olsam mevcut fiyattan toplamıştım elimdeki nakitle
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
September 14, 2014, 08:46:10 AM

Bence ekime pek sarkmasanız iyi olur.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
September 14, 2014, 06:00:06 PM

radikal bir değişiklik demiştiniz bence paypal haberi çok radikal bir değişim oldu. düne kadar btc ile ilgili hesaplar banlanıyordu. şimdi btc ebregrasyonu geliyor yatırım stratejiniz değiştimi acaba
şahsen ben olsam mevcut fiyattan toplamıştım elimdeki nakitle

Daha yolumuz çooook uzun. Paypal olumlu bir adım evet, ama sil baştan yaratmaya gerek yok herhangi bir şeyi.

"Vakit sıkıntım yok. Satış hedef fiyatım her durumda sabit. 1 BTC = $1M"

Çok güzel bir plan çıkarmışsınız fakat sormak istediğim 1 bitcoin = 1 milyon $ olmadan bozmam mı demek istiyorsunuz ? Smiley 1M $ belki olur ve x kazanırsınız, bu çıkışta al-sat yaparak 100x kazanırsınız benim görüşüme göre. Neyse hepimiz bu şekilde bozmicam diye giriyoruz btcturk'de mouse'u toplam bakiye üzerine her getirdiğimizde rakamların arttığını görünce bozup tekrar düşükten alıyoruz Smiley

Lafın gelişi o Smiley Bir doyum noktası olacaktır Bitcoin'in. O nokta 1 milyon seviyesi de olabilir, 10 milyon da 10 bin de. Benim sembolik olarak kullandığım seviye 1 milyon. Evet Bitcoin'in değeri budur dendiğinde (hem ben hem de piyasa tarafından) kar realizasyonuna başlarım. Öte taraftan hiçbir zaman tamamını elimden çıkarmayı düşünmüyorum.

Bence ekime pek sarkmasanız iyi olur.

Haklı olabilirsiniz.
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
September 15, 2014, 09:22:31 AM

Bu arada bu işi outsource ettim Smiley

Şöyle ki kararımın etkilenmemesi tüm yetkiyi ve alımları kuzenime havale ettim. Ne yapması gerektiğini söyledim. Btc-e kullanıyor.

Öte taraftan Rusya haberi çarptı gözüme sabah ve şöyle bir fikir daha belirdi kafamda.

1. çember geçen yılki balondan epeyce bir para kazandı. Fakat bu kişilerin çevresinde 2. 3. çemberler var. 2013 fırsatını kaçıranlar için artçıl fırsatlar yaratılacaktır diye düşünmeye başladım yavaş yavaş. Örneklerini de gördük yıl içinde ve ben dahil hiçbirimiz böyle yorumlamadı belki. Tüm bunlar için de 2018 yılı sonu gibi süre belirledim kendime.

Sonuçta iki alım noktası daha oluşturdum. Birincisi 150-250 dolar arası bir diğeri de 100 dolar altı. Belki de hiç çalışmayacak iki tetikleme bunlar. Ama düşündüğüm gibi olursa, kısa süreliğine ve bir miktar da olsa faydasını görebiliriz belki.

Ve yine hedeflerimi imkansıza yakın güncelledim. 1 BTC maliyet, 250 dolar. (Bir önceki hedefim 500 dolardı.) 1 BTC tahmini fiyat, 1M dolar. Vade, bilinmiyor.
techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
September 15, 2014, 10:01:55 AM

İşte bende bu şekilde planlı alım yapmak için niyetleniyorum sonra panik alımı yaptığım bile oluyor. Şeytan bazen diyor koy hepsini dice sitesine %50 oyna kaybedersen bu işlerlerden çık kazanırsan ne ala Smiley

MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
September 15, 2014, 10:08:01 AM

İşte bende bu şekilde planlı alım yapmak için niyetleniyorum sonra panik alımı yaptığım bile oluyor. Şeytan bazen diyor koy hepsini dice sitesine %50 oyna kaybedersen bu işlerlerden çık kazanırsan ne ala Smiley

Haydan gelenleri ben de öyle yapıyorum. Eğlenceli oluyor Smiley

Geçen mesela yolda kalan arkadaştan aldığım 1 BTC'yi bilgisayar başına oturduğumda %25 karda duracak şekilde 1/1000'ini martingale'e bağladım, kazandı. 1/10 'unu yine martingale bağladım yine %25 karda duracak şekilde yine kazandı. Kazandığım %50 yi tek el %50 şansla oynadım, kaybetti Smiley Kazansaydı ikiye katlayacaktım, kaybetti, sabit kaldım.
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
September 30, 2014, 07:11:21 AM

Acele etmeyerek ne kadar iyi bir karar verdiğimi tekrar gördüm. Zaman dilimini biraz daha genişletiyorum. Yıl sonuna kadar yolu var...
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
September 30, 2014, 09:49:51 PM

Acele etmeyerek ne kadar iyi bir karar verdiğimi tekrar gördüm. Zaman dilimini biraz daha genişletiyorum. Yıl sonuna kadar yolu var...

Çok doğru bir karar vermişsiniz. Daha düşük noktalardan daha çok Bitcoin toplayabileceğimiz fırsatlar yine elimize geçiyor.
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
October 02, 2014, 08:30:42 AM

$400 altı hiç fena bir maliyet değil diye düşünüyorum ama limitleri zorlamak adına tüm fiatı birden bire yatırmıyorum. Bakalım neler olacak...
teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 04, 2014, 08:15:25 PM

100 doları bekle Smiley
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: