Bitcoin Forum
April 19, 2024, 03:48:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: BTC 3 yil icinde $10.000 olacak tahmini  (Read 28069 times)
BTC Turkiye (OP)
Sr. Member

Activity: 472
Merit: 254

Anlik Coin Fiyatlari BTCkur.com

View Profile WWW
September 24, 2014, 05:43:06 PM

Tim Draper, BTC 3 yil icinde $10.000 olacak diye dusunuyor. Fox kanalinin business bulumunde guzel bir konusma yapti bugun. Okumanizi oneririm.

Haber Kaynagi: http://newsbtc.com/2014/09/24/tim-draper-predicts-10000-bitcoin-three-years/

Farklı Borsaların Anlık Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash Kurunu Takip Edebilirsiniz.
BTCkur.com
1713541700
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713541700
Reply with quote  #2

1713541700
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
BTC Turkiye (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
September 24, 2014, 06:23:49 PM

Keske...
bugun olmasa yarin yarin olmasa birgun elbet zengin olacaz bu isten Smiley

Farklı Borsaların Anlık Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash Kurunu Takip Edebilirsiniz.
BTCkur.com
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
September 24, 2014, 06:47:11 PM

bu tarz spekülatif haberler hedef kitle olan "gündelik bitcoin kullanıcıları*" için kötü imaj yaratıyor. nedir bu kötü imaj?
"bitcoin ile kısa zamanda çok yüklü paralar kazanılabilir" ve bu işin en yakın anlamdaki örneği: "ponzi".
gündelik bitcoin kullanıcıları bitcoin'de "ponzi havası" sezdiği için bitcoin kullanmaktan çekiniyorlar.

bitcoin'in bu fiyatlara çıkabilmesi için kullanıcı sayısının ciddi anlamda artış göstermesi gerekmektedir.
şu anda bitcoin kullanan kitlenin büyük bölümü yatırım yapmış ellerini ovuşturarak bekliyor, hem de şu şekilde:

bitcoin'in çıkış amacı bankalara ve devlete olan güvensizlik, yani otoriteye karşı bir başkaldırı yani anarşizmdir. bitcoin'in çıkış felsefesi budur. Ancak 2013 yılındaki "büyük patlama" ile bitcoin "kolay yoldan para kazanma aracı" olarak görülmeye başlandı.

bitcoin'in fiyatının daha yukarılara çıkabilmesi için ekosisteme gözünü para hırsı bürümüş yatırımcılar, bitcoin hodlers vs lazım değil. bitcoin'i "günlük hayatta fiat yerine kullanan kişiler" lazım.

aksi halde bu tarz haberler "balon"dan ibaret kalmaya devam edecektir.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
BTC Turkiye (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
September 24, 2014, 07:16:14 PM

O ellerini ovusturarak bekleyen yatirimcilar sayesinde BTC bu fiyatta. Cunku o yatirimcilar kolay kolay satmiyor ve yukselmesini bekliyor. Satmadiklari icinde BTC`nin fiyati yukselicek. Eger o ellerini ovusturan yatirimcilar olmasa piyasa fiyatlari acaip duser. Her 10 dakikada bir 25 BTC piyasaya geliyor biliyormusun? Bu eklentiler, ustune yapilan satislar ile aslinda BTC iyi dayaniyor. Cunku seninde dedigin gibi BTC`yi suanda kullanan kisi sayisi aslinda cok az. Alanlar genelde satmadigi icin bu sayede fiyat yukseliyor.

bitcoin'in fiyatının daha yukarılara çıkabilmesi için ekosisteme gözünü para hırsı bürümüş yatırımcılar, bitcoin hodlers vs lazım değil.

Kessinlikle lazim. nedeninide yukarda acikladim.
Yani senin bu dedigin, "merkez bankalarina, yada buyuk yatirimcilara gerek yok ortada para olsun ve para donsun yeter." demeye benziyor. Elbette BTC gunluk kullanimdada bulunsun ama yatirimcilar bunu degerlendiriyor ve gun gectikce buyuk firmalarin bu ise girmesini sagliyorlar.

Bu tarz haberlere balon diyorsun ama bence sunu unutma; Satoshi BTC yi kurarken 0 dan sonra 8 hane yapmasinin nedeni, bunun birgun bir milyon dolar olacagini dusunerek yapmis Smiley

BTCkur.com
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
September 24, 2014, 07:33:13 PM

Keske...

Sizin hep böyle konularınızı görüyorum. Kaç BTC stokladınız da satmak için tetikte bekliyorsunuz bilmiyorum ama BTC'den "kısa vade"de zengin olmak için yanlış zamanı seçtin. Smiley

Benim tek temennim var o da bitcoinin dünyada olabildiğince yayılıp dolara alternatif olması, ha bir de fiyatı sabitlensin namussuzun.
Bu arada bitcoinin dünyada yayılması için birşey yapıyor muyum? orası ayrı konu.. : )

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
September 24, 2014, 07:37:53 PM

O ellerini ovusturarak bekleyen yatirimcilar sayesinde BTC bu fiyatta. Cunku o yatirimcilar kolay kolay satmiyor ve yukselmesini bekliyor. Satmadiklari icinde BTC`nin fiyati yukselicek. Eger o ellerini ovusturan yatirimcilar olmasa piyasa fiyatlari acaip duser. Her 10 dakikada bir 25 BTC piyasaya geliyor biliyormusun? Bu eklentiler, ustune yapilan satislar ile aslinda BTC iyi dayaniyor. Cunku seninde dedigin gibi BTC`yi suanda kullanan kisi sayisi aslinda cok az. Alanlar genelde satmadigi icin bu sayede fiyat yukseliyor.

bitcoin'in fiyatının daha yukarılara çıkabilmesi için ekosisteme gözünü para hırsı bürümüş yatırımcılar, bitcoin hodlers vs lazım değil.

Kessinlikle lazim. nedeninide yukarda acikladim.
Yani senin bu dedigin, "merkez bankalarina, yada buyuk yatirimcilara gerek yok ortada para olsun ve para donsun yeter." demeye benziyor. Elbette BTC gunluk kullanimdada bulunsun ama yatirimcilar bunu degerlendiriyor ve gun gectikce buyuk firmalarin bu ise girmesini sagliyorlar.

Bu tarz haberlere balon diyorsun ama bence sunu unutma; Satoshi BTC yi kurarken 0 dan sonra 8 hane yapmasinin nedeni, bunun birgun bir milyon dolar olacagini dusunerek yapmis Smiley

fiyatın gerçek kişiler tarafından belirlenmesi bir konudur. örneğin: ürettiğim kazağın normalde pazar değeri 20 tl'dir, ama ben bunu 10mbtc'ye satıyorum. çünkü 10 mbtc'nin değeri bana göre 20 TL'ye denk. (10 mbtc'nin piyasa değeri şu anda ~9 tl olmasına rağmen).
piyasa değerinin gerçek kullanıma göre belirlenmesi gerekir.

"büyük yatırımcılar" fiyatın artmasını hatta 1000$+ değere ulaşmasını sağladı. bu konuya itirazım yok ancak bu yatırımcıların etkisi bitcoin ekosistemine çok büyük zararı dokundu. neden mi?
bitcoin'in 1000$ seviyelerinde tutunabilecek bir kitlesi olmadan bu kadar büyük bir sıçrama yaptı. sonuç? bitcoin piyasası gerçek kişilerin kullanımından çıkıp tamamen büyük yatırımcıların eline geçti. elinde 10.000-20.000 btc bulunduran bir yatırımcı çok rahat bir şekilde piyasa fiyatını düşürüp yükseltebilir hale geldi. ortada fiyatı regüle edecek bir seviyede stabil tutabilecek bir kurum da olmadığına göre bu yatırımcılar kafasına göre bitcoin fiyatının düşüp artmasına sebep oluyor.
eee bu durumda ne oluyor? "piyasadaki büyük oyuncular" yüzünden elinde 0.1 btc bulunduran adamın 50$'lık bütçesi 40$'a düşüyor. 50$'a 5 tişört alabilecekken 4 tişört almaya gücü yetiyor artık. bu da "asıl kullanıcı kitlesindeki" çekinceleri artırdığı için bitcoin'in kullanım oranı artmıyor.

şu cümleye de bir kaynak göstersen iyi olur "-mış"lı "-miş"li cümleler de "balon"dan ibarettir.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
September 24, 2014, 07:49:13 PM

Fiyati mtgox ucurdu zamaninda sonrada milleti carpti gitti
BTC Turkiye (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
September 24, 2014, 07:51:02 PM

Keske...

Sizin hep böyle konularınızı görüyorum. Kaç BTC stokladınız da satmak için tetikte bekliyorsunuz bilmiyorum ama BTC'den "kısa vade"de zengin olmak için yanlış zamanı seçtin. Smiley

Benim tek temennim var o da bitcoinin dünyada olabildiğince yayılıp dolara alternatif olması, dola, ha bir de fiyatı sabitlensin namussuzun.
Bu arada bitcoinin dünyada yayılması için birşey yapıyor muyum? orası ayrı konu.. : )

Ben durmadan alip satiyorum. Nerdeyse hergun. Bizim grupta bu konuda diger uyelerede genelde onerilerde bulunuyorum. Ben yatirimciyim. Elimdeki miktar az degil. Suana kadar oldukca para yaptigim oldu. Neredeyse hic zarar etmedim. Cunku dustugunde dahada ustune ekledim ve azicik ciktiginda gene kar yaptim. Neyse bu isin yontemleri cok. Ne demek istedigimi anlamissindir.

Bende tabiki BTC`nin dolar gibi yayilmasini isterim. Onu gunluk hayatta da kullanmak isterim ki maasimi bile BTC olarak almak uzereydim. Sonra dedim Turkiyede bu BTC`yi nerede harcayabilirim ki? Nakit olarak elime gecirmem bile bana masraflara mal olacak. Oysa suanda patronum bana her para gonderdiginde $40 masrafi kendisi oduyor. Yani suanda ulke BTC`de yetersiz oldugu icin gunluk kullanima baslayamadim. Ama elbette istiyorum.

Fakat demek istedigim su; ben bunu gunluk para olarak kullansamda kullanmasamda buna yatirimim devam edecek. Cunku bu dolar gibi, bence hem gelecegi olan bir yatirim araci hemde (umarim ilerde) harcayabilecegim bir para birimi.

Birde sunu soriyim, neden BTC`nin bir yatirim araci olmasina karsisiniz? Mesela altina bakalim. Artik suanda altin sadece bir yatirim araci denilebilecek kadar az kullaniliyor. Bunun kime ne zarari var? Tabiki BTC`nin para yerine gecebilecek ozellikle var ve bunlarin degeri bilinerek para yerine de kullanilmali ama yatirima da karsi cikilmamali bence.

Fiyatlarin zenginler tarafindan kontrol edildigi teorisine gelirsek;
Hangi piyasa zenginler tarafindan kontrol edilmiyor? Bu kacinilmaz bir gercektir ve her zaman olacaktir.

şu cümleye de bir kaynak göstersen iyi olur "-mış"lı "-miş"li cümleler de "balon"dan ibarettir.
Belli resmi bir kaynaktan bu haber yapilmadi. BTC`nin ilk yukselmeye basladigi zamanlarda forumlarda ve reddit te bu konuda sklikla konusmalar vardi. Ben bilmem kimden duydum, o da satoshi den duymus falan filan diye. Banada mantikli geldi acikcasi. Neden olmasin?

Tabiki bir yatirimci olarak fiyatin sabitlenmesini kessinlikle istemiyorum Smiley
En iyi para kaostan cikar Smiley

BTCkur.com
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 28, 2014, 07:35:31 PM

Geçtiğimiz günlerde "biz early adopter'ler" demiştim bir konuda. Birisi de, kim olduğunu hatırlamıyorum, 2009 yılında burada olmayanlar early adopter değildir demişti. Yine aynı şeyi söylüyorum. Biz early adopter'ların şu anda edindiği 1 BTC veya 1000 BTC -miktar önemli olmaksızın- her türlü birikim, bir süre sonra asla erişilemeyecek maliyetlerle cebimizde olacak.

Evet doğrudur bir gemi kaçtı -kendi adıma konuşuyorum- ama bir sonraki limanda yetişip bindiğimi düşünüyorum.
teramit
Legendary
*

Activity: 1867
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
September 29, 2014, 12:09:58 PM

3 yıla kalmaz o iş. En fazla 1 yıl veriyorum.
iyi uykular size Smiley
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
October 02, 2014, 03:34:39 PM

10.000 dolar çok afaki geliyor bana, bence 1000 leri bile çok zor görür artık.
ama inşallah yanılırım, ne diyelim
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
October 02, 2014, 07:01:09 PM

bence fazla kısa süreçte ve usd bazında düşünmeye gerek yok 256 bit bizi teknik olarak oldukça süre idare edebilecek gibi gözüküyor.
bunun yanında cüzdanlarda unutulan kalan btcler kaçınılmaz olacak devüle edilmemesininin yanında sirkülasyon da ki btc git gide düşmek zorunda en en geç olarak 2. blok yarılanmasından sonra mining kazancının öleceğini(asic üreticisi için bile) mining yatırımlarının tamamının direk btc yatırımına kayacağını düşünüyorum. Geri kalan her şey yatırımcı,spekülasyon  yada btc kabul eden sistemlere bağlı o konuda da yorum yapmak zor.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
October 03, 2014, 09:05:06 AM

BTC fiyatı kullanımın artmasından (Paypalın kullanmaya başlaması, büyük alışveriş sitelerin kabul etmesi gibi) ziyade spekülatörlerin parmaklarında yükseliyor, düşüyor.. Spekülatörlerin kar hamlelerinin paralelinde olmaya dua eder durumdayız..
webhosting
Full Member

Activity: 120
Merit: 100

View Profile
October 03, 2014, 01:47:58 PM

benim tahminim 2 yıl değilde bi 3 ay sonra btc fiyatı $1500 rı görür buraya yazıyorum Smiley

SEMUX   -   An innovative high-performance blockchain platform  
▬▬▬▬▬      Powered by Semux BFT consensus algorithm      ▬▬▬▬▬
Github    -    Discord    -    Twitter    -    Telegram    -    Get Free Airdrop Now!
teramit
Legendary
*

View Profile
October 04, 2014, 07:34:29 PM

benim tahminim 2 yıl değilde bi 3 ay sonra btc fiyatı $1500 rı görür buraya yazıyorum Smiley
bir sürü insanın elinde 400-800 dolar arası btc var ayrıca çoğu küçük yatırımcı şu günleri görünce yine düşecektir diyerek her türlü yükseliş dalgasını bir güzel baltalayacaktır.
btc yükselecekse vurdulu kırdılı bir süreçle yükselir birden yükselmesi gibi bir durum yok ,çok bekleyeni var yükselsinde zarardan dönelim diye.

bu arada 100 dolar seviyelerine geliş hızına bakıp 50 dolarları da konuşabiliriz  Shocked
dadas15
Sr. Member

View Profile
October 05, 2014, 05:57:58 PM

3 yılı bilmem ama 3 gün içinde dibi gördü mübarek, sonumuz hayrola
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 05, 2014, 06:04:48 PM

sanki devaju gecen sene yasadiklarimizi yasiyoruz . Kasimda zipmaisti sonra ama 1200 lere .
dadas15
Sr. Member

View Profile
October 05, 2014, 07:23:39 PM

sanki devaju gecen sene yasadiklarimizi yasiyoruz . Kasimda zipmaisti sonra ama 1200 lere .

inşallah olur oyle bir sey, bekleyelim bakalım ne olacak
teramit
Legendary
*

View Profile
October 05, 2014, 08:39:03 PM

geçen seneki ile bu seneki çok farklı.
geçen sene çinde hızla yayılıyordu ve sonradan hükümet yasakladı.
şimdi balinalar duvar örüp bahis tutturmaya çalışıyor.
dolayısıyla hızlı yükseliş beklememiz lazım yada belli bir bant içinde bugünkü gibi manipülatif hareketler olacaktır.
bugünkü balinamız dolardan etkilenen fiyatları kullanıp piyasanın kırılganlığını kullandı kullanıyor bunun daha ne kadar devam ettirir belli değil...
Lebraam
Sr. Member

Activity: 655
Merit: 258

View Profile
October 26, 2014, 11:20:55 AM

20 tane arkadaşım varsa 19 tanesinin Bitcoin'den haberi bile yok. Bu sizin çevrenizde de böyledir. Hal böyle olunca o tahmini fiyatlara gelmesi 3-4 seneyi bulur. BtcTürk sağolsun, sağa sola reklam vermiş. Belki o bile "Bu Btc ne ki ya" diye insanların araştırmasına sebep olabilir.

Hepsiburada.com, yemeksepeti.com gibi büyük firmalar BTC ile ödeme alacak, hatta insanları BTC'ye yönlendirmek için fastpay'e, bkmexpress'e yaptıkları kampanyaları yapacaklar ki almaya niyeti olmayan insan bile BTC almayı düşünsün. Ama bu da pat diye olacak iş değil, 1 senede de olacak iş değil. 3-4 senesi rahat var.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: