Bitcoin Forum
May 13, 2024, 12:27:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Buyuk magazalardan Bitcoin ile odeme yapmayi talep etmek  (Read 22658 times)
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
June 11, 2016, 06:24:24 AM

Dominos pizza şubesini aradım. Bitcoin ile ödeme kabul ediyor musunuz? Dedim. Tabiki hiç şaşırmayacağım bir cevap aldım. O ne dedi. Sonrada müşteri hizmetleriyle konuşun, dedi. Şaşırdım mı?
Böyle böyle olacak arkadaş ne yapacaksın, şimdi o arkadaş büyük abdestini yaparken seni hatırlasa mesela yanında tel de olsa, net paketi yada wifi de olsa
btc nedir diye bir sorgulama çekse googleda,sonuç ilgisini de çekti diyelim bakarsın 2 gün sonra forumda yazar bile olabilir.
Komik geliyor ama böyle bu iş.
1715560023
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715560023
Reply with quote  #2

1715560023
Report to moderator
1715560023
Hero Member
*

Ignore
1715560023
Reply with quote  #2

1715560023
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715560023
Hero Member
*

Ignore
1715560023
Reply with quote  #2

1715560023
Report to moderator
1715560023
Hero Member
*

Ignore
1715560023
Reply with quote  #2

1715560023
Report to moderator
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
June 11, 2016, 07:15:47 PM

Dominos pizza şubesini aradım. Bitcoin ile ödeme kabul ediyor musunuz? Dedim. Tabiki hiç şaşırmayacağım bir cevap aldım. O ne dedi. Sonrada müşteri hizmetleriyle konuşun, dedi. Şaşırdım mı?
Böyle böyle olacak arkadaş ne yapacaksın, şimdi o arkadaş büyük abdestini yaparken seni hatırlasa mesela yanında tel de olsa, net paketi yada wifi de olsa
btc nedir diye bir sorgulama çekse googleda,sonuç ilgisini de çekti diyelim bakarsın 2 gün sonra forumda yazar bile olabilir.
Komik geliyor ama böyle bu iş.

Çok güldüm betimlemenize =) Ama neden olmasın. Dediğiniz gibi, böyle böyle birilerinin daha ilgisini çekmiş oluruz belki.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
kellendil
Hero Member

Activity: 630
Merit: 503

View Profile
July 05, 2016, 01:43:52 PM

plutus.it bitcoin ödeme imkanı sunacak.
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
July 28, 2016, 10:28:24 PM

Plutus eğer başarılı olursa bitcoin her yerde resmen geçerli hale gelecek Bitcoin Camiasına hayırlı olsun diyelim
Recoon
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
August 12, 2016, 02:15:56 PM

Btc market değerini kanıtlamış bir para birimi. Firmalar değerine bakıp bence hemen kabul etmeliler.
tempo7
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
September 30, 2016, 11:46:47 AM

son zamanlarda bu apple nin sitesinde yanlış hatırlamıyorsam bitcoinle ilgili bazı haberler vardı ne kadar sağlıklı tam hatırlamasamda bitcoin apple falan yazınca çıkıyor olması lazım googlede. Kısaca benim şahsi düşüncem illaki bir çok şirket yine kabul edicektir bu işi ama küresel anlamda tam kabul görmesi hiç yoksa 10 senesi var diyorum ben..
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
October 04, 2016, 01:23:50 PM

Büyük mağazalardan BTC ile ödeme yapmayı talep edip, başarılı olabilen oldu mu aramızda arkadaşlar?

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
October 06, 2016, 12:44:29 PM

ben büyük mağazaların kabul etmesini zor buluyorum. çünkü bu öneri önce bitcoine inanan/bilen, yönetim kuruluna öneri sunabilecek, ödeme ile ilgili yasal çerçeveyi araştırmış çözüm bulmuş biri tarafından hazırlanmalı. yönetim kurulunun ise yeniliğe açık vizyona sahip olması lazım ki kabul edilsin. kafadan 10 kişinin bitcoin ile ödemeye ikna edilmesi olarak düşünebilirsiniz. ki bu süreçte bence en zoru öneri olarak sunulmasıdır...

öte yandan, küçük işletmeler daha kolay bu sürece dahil olabilir. mesela ayşe hanım mutfağı var köşede. ayşe hanımı anneniz tanıyor. gidin ve bitcoin ile ödeme alabileceğini anlatın. sistemi kurun. orada yemek yiyen insanlar sorar bu bitcoin ne nasıl ödeyeceğiz diye. sizin telefon numarasını versin ilgilenene. gibi.
ya da bakkalınızla görüşün. bitcoin kabul etsin. kullanım arttıkça kullanan da artar Smiley
ben bizim bakkala anlattım geçen ne uğraşacam dedi Smiley

For rent...
eozdem (OP)
Full Member

Activity: 227
Merit: 100

View Profile
February 21, 2018, 10:58:07 AM

bilinirlik bu kadar artmasina ragmen halen bilinen buyuk bir Turk sitesi kabul etmiyor cok enteresan. Burdan su sonuca varabiliriz ki komunite olarak kimsenin umrunda degil, kimse bu yonde calisma yapmiyor. Herkes 3 kurus koyup zengin olma hayalinde.

James Hetfield amcamin dedigi gibi

Sad But True

Undecided

BTC: 3CK57YEqbkQNAj9UetrK2S2WpBEe8rke4J
Telegram : EttercapDb
ayktoytn
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
February 21, 2018, 05:32:29 PM

Büyük mağazaların BTC ile ödeme kabul edebilmesi için öncelikle transaction hızının yükselmesi, sonra komisyon ücreti düşürülmesi lazım. Bunlar olmadan böyle bir talep belirtmek çok da haklı bir talep değil bence Smiley
Guap0
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
February 21, 2018, 08:04:38 PM

peki bu sisteme ininal de dahil edilicekmi yoksa sadece kredi kartları mı ?
petito
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
February 21, 2018, 08:59:36 PM

Tamam takas aracı olarak kullanılması hayata adapte edilmesi çok iyi ama kim elindeki bitcoini verip alışveriş yapmaz ki herşeyin stabil hale gelmesi lazım yoksa gelecek vaadeden bişeyi neden harcasın ki adam...
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
February 22, 2018, 09:08:08 AM

Konuyu hort , köpekbalığının parçaladığı avın kanına gelmiş ufaklarda ..

Litepay bu denilen sistemi hayata geçiriyor yenilikle oluşuyor dünya bazında ama Türkiyeden bireysel esnaflar hariç böyle bir beklenti içinde olamayın adam pos alırken bile öğrencem diye aklı çıkıyor yatırımı neresine yapacaklar. Gündemden uzak kalmamızı sağlıyor al sat yapıyoruz başka bir olayı yok yaşadığımız ülkede ...
faruk34
Full Member

Activity: 336
Merit: 107

ETH: 0x1C829E7A1b5cA44cc381863e10448504e07f78e9

View Profile
March 04, 2018, 06:46:53 PM

bitcoin transfer ücretleri çok düşük maliyetlere çekildiği zaman ve hızı çok yüksek seviyelere çıktığı zaman ister istemez mecbur kabul edecekler. bence ilerde insanlar bitcoin cüzdanları taşıyacak elektronik veya fiziki olarak bu ilerlemeler de kaydedilmişse büyük mağazaların bitcoini ödeme aracı olarak kullanmaları kaçınılmaz olabilir

bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
March 04, 2018, 07:10:09 PM

Btc yerine transfer ücreti hem daha az hemde transfer süresi daha hızlı bir coin seçip herkes bu coini talep ederse bence daha mantıklı olur fakat coinle ödeme şirketlerin şu an için tercihi olacağını sanmıyorum, çünkü maaş vergi olaylarından dolayı coini nakite çevirmeleri gerekecektir buda yüksek miktarlarda olacağı için maliyeyle sorun yaratabilir bu şirketlerde maliye vs ile ters düşmeyi göze alacağını sanmıyorum.Kısacası bana göre önce devletin biz bu ödeme yöntemini kabul ediyoruz deyip önünü tamamen açması gerek.
koin_34
Full Member

Activity: 392

View Profile
March 11, 2018, 09:59:03 AM

Bu zamanın önemli konularında biri, bazen bakıyorum, insanlar zamanında ne kadar çok uğraşmışlar btc yi tanıtmak için, helal olsun diyorum
bulson
Full Member

Activity: 322

https://owloper.com

View Profile WWW
March 11, 2018, 09:32:07 PM

Bunlar gerekli birimlere iletmiyor ki. Bir yorumumda yanlış birşey yazmışım silinmesini talep ettim. Tabii Barış bey talebinizi ilgili birime iletiyorum, yorumunuz gün içerisinde silinecektir dediler, 3 hafta geçti hala duruyor. Yemeksepeti müşteri hizmetleri böyle.

Yemeksepeti bu sisteme geçicek en iyi seçenek ama gerçekten mantıklı olurdu.

Hocam adamlar geçer de bunu tl ye  çevirmeleri gerekicek bir noktada gerek maaşlar gerek vergiler gerek firmalara ödeme icin buda sabit bir kur olmadığı ve devletin yaklaşımı belli olmadığı için bencr hiç bir firma şuan yanaşmıyor.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
March 11, 2018, 10:30:00 PM

Adamlar iletmiş olsa kullanmaya baslasalar kimler bitcoin ile lahmacun alır ki. Çoğunluğumuz bu işi para kazanmak yatırım yapmak için kullanıyor. Yani yatırımımi yemem ben.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
March 11, 2018, 10:47:28 PM

Tabi ilk kez yatırım yapmaya başladığım zamanlar ve çok kişi bunu bilmiyor bile bitcoin nedir ne işe yarar diye. Dışarı çıkıyoruz acaba sizde bitcoin geçerli mi filan modlarindaydim. İyiki kullanmiyoelardi çünkü henüz nasıl işlem yapıldığını tam olarak bilmiyordum
volcano82
Newbie
*

Activity: 36

View Profile WWW
March 12, 2018, 10:18:08 PM

kredi kartına göre daha güvenli ve gelecek bitcoinde bence yabancı markalar ile başlayıp diğer markaları da içine alacaktır.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: