Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:34:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni Fikrim Loan Şirketi  (Read 2700 times)
EroteroBank (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
October 24, 2014, 11:01:57 PM

Merhaba arkadaşlar,

Aslında yeni değil, düşündüğüm bir proje. Ufak bir web sitesi var kafamda. Minimum 3 günlük- Maksimum 7 Günlük BTC ödünç verme web sitesi kurmak istiyorum. Bütçem 100 BTC olabilir zorladığım takdirde. Yaklaşık 40K$ gibi bir sermaye ile bu işi yapabilir miyim ?

Kira ücretlerine gelecek olursak:

*0-0.5 BTC %15 ;
*0.5-1 BTC %10 ;
*1-5 BTC %8;
*5-10 BTC %5 ;

Şeklinde rakamlar var kafamda. Bu işi sadece Türkiye bazlı yapmak istiyorum. Yapmamda herhangi bir sakınca var mıdır ? Akabinde, eğer ödemeyi geri alamama gibi bir ihtimalim olursa hukuki olarak bir yaptırım şansım var mıdır ? Yanılmıyorsam BTC'yi tanımıyor T.C. Kıbrıs üzerinden açsam şirketi bunun gibi unsurlar var kafamda.  Huh
1714714442
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714714442
Reply with quote  #2

1714714442
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714714442
Hero Member
*

Ignore
1714714442
Reply with quote  #2

1714714442
Report to moderator
1714714442
Hero Member
*

Ignore
1714714442
Reply with quote  #2

1714714442
Report to moderator
1714714442
Hero Member
*

Ignore
1714714442
Reply with quote  #2

1714714442
Report to moderator
pitkoyin
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
October 24, 2014, 11:07:18 PM

Merhaba arkadaşlar,

Aslında yeni değil, düşündüğüm bir proje. Ufak bir web sitesi var kafamda. Minimum 3 günlük- Maksimum 7 Günlük BTC ödünç verme web sitesi kurmak istiyorum. Bütçem 100 BTC olabilir zorladığım takdirde. Yaklaşık 40K$ gibi bir sermaye ile bu işi yapabilir miyim ?

*0-0.5 BTC %15 ;
*0.5-1 BTC %10 ;
*1-5 BTC %8;
*5-10 BTC %5 ;

Şeklinde rakamlar var kafamda. Bu işi sadece Türkiye bazlı yapmak istiyorum. Yapmamda herhangi bir sakınca var mıdır ? Akabinde, eğer ödemeyi geri alamama gibi bir ihtimalim olursa hukuki olarak bir yaptırım şansım var mıdır ? Yanılmıyorsam BTC'yi tanımıyor T.C. Kıbrıs üzerinden açsam şirketi bunun gibi unsurlar var kafamda.  Huh

Otoritesiz bir ekosistemde hukuki bir yaptırım arıyorsun? Rus ruleti tavsiye ederim..
EroteroBank (OP)
Newbie
*

View Profile
October 24, 2014, 11:10:28 PM

Merhaba arkadaşlar,

*0-0.5 BTC %15 ;
*0.5-1 BTC %10 ;
*1-5 BTC %8;
*5-10 BTC %5 ;

Otoritesiz bir ekosistemde hukuki bir yaptırım arıyorsun? Rus ruleti tavsiye ederim..

Yaptığım ödemeyi geri alamadığım takdirde tefeci gibi belimde silahla milletin peşini mi kovalayacağım ?

Sadece fikir istiyorum, bir sürü site var. Adamlar üye onayı için nüfus cüzdanından, ikametgahından tut kredi kartına kadar scan istiyorlar. Siteye kayıt olurken ve kiralanmak üzere verilen BTC'yi o anın $,€ veya TL üzerinden hesaplanıp verilse en azından geri ödememe durumunda bir yaptırım olabilecek (hukuki açıdan) sözleşme bulunsa. Yine hiçbir şey talep edilemez mi ?
pitkoyin
Full Member

View Profile
October 24, 2014, 11:22:19 PM

Merhaba arkadaşlar,

*0-0.5 BTC %15 ;
*0.5-1 BTC %10 ;
*1-5 BTC %8;
*5-10 BTC %5 ;

Yaptığım ödemeyi geri alamadığım takdirde tefeci gibi belimde silahla milletin peşini mi kovalayacağım ? Büyük ihtimalle

Sadece fikir istiyorum, bir sürü site var. Adamlar üye onayı için nüfus cüzdanından, ikametgahından tut kredi kartına kadar scan istiyorlar. Siteye kayıt olurken ve kiralanmak üzere verilen BTC'yi o anın $,€ veya TL üzerinden hesaplanıp verilse en azından geri ödememe durumunda bir yaptırım olabilecek (hukuki açıdan) sözleşme bulunsa. Yine hiçbir şey talep edilemez mi ?

İlk soru şu; kanunen senin bir banka misali "kredi" verme hakkın var mı? Bireysel olarak böyle bir hizmet sunucam dersen, elinde senet var mı diye sorabilirler, sonuçta birinin ikametgah belgesi ya da kredi kartı bilgileri sende var diye bu kişiye borç vermiş sayılmazsın.

Bir hizmet sunmayı düşünüyorsan, mümkün olduğu kadar "otomatize" ve "dertsiz" olsun. Bence sen [böyle bir fikir ile] dertsiz başına dert arıyorsun..
EroteroBank (OP)
Newbie
*

View Profile
October 24, 2014, 11:27:49 PM

Merhaba arkadaşlar,

*0-0.5 BTC %15 ;
*0.5-1 BTC %10 ;
*1-5 BTC %8;
*5-10 BTC %5 ;

Yaptığım ödemeyi geri alamadığım takdirde tefeci gibi belimde silahla milletin peşini mi kovalayacağım ? Büyük ihtimalle

İlk soru şu; kanunen senin bir banka misali "kredi" verme hakkın var mı? Bireysel olarak böyle bir hizmet sunucam dersen, elinde senet var mı diye sorabilirler, sonuçta birinin ikametgah belgesi ya da kredi kartı bilgileri sende var diye bu kişiye borç vermiş sayılmazsın.

Bir hizmet sunmayı düşünüyorsan, mümkün olduğu kadar "otomatize" ve "dertsiz" olsun. Bence sen [böyle bir fikir ile] dertsiz başına dert arıyorsun..

Doğru söylüyorsunuz, inanın bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Forumu sıklıkla okuyorum. Ne denesem olmuyor. Mining desen boş, Trading al-sat çok sabır istiyor kazanç çok çok düşük (Btc-e ve Bitstamp gibi) muazzam hacimli sitelerde bile. Bitcoin ile ilgili iş yapmak istiyorum. Öğrenciyim bu sene okul bitiyor. Kafam çok karışık, buradaki insanlar ne yapıyor bilmiyorum. Herkes alıp köşeye atıp bekliyor mu ?

Şuanda tek düşündüğüm realitesi yüksek olan şey LTC almak. Belki 1.000-2.000 kadar alıp cüzdana atıp 2-3 sene unutmak. 3.75$ seviyesinde artık en son onu yapacağım
pitkoyin
Full Member

View Profile
October 24, 2014, 11:38:28 PM

Merhaba arkadaşlar,

*0-0.5 BTC %15 ;
*0.5-1 BTC %10 ;
*1-5 BTC %8;
*5-10 BTC %5 ;

Doğru söylüyorsunuz, inanın bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Forumu sıklıkla okuyorum. Ne denesem olmuyor. Mining desen boş, Trading al-sat çok sabır istiyor kazanç çok çok düşük (Btc-e ve Bitstamp gibi) muazzam hacimli sitelerde bile. Bitcoin ile ilgili iş yapmak istiyorum. Öğrenciyim bu sene okul bitiyor. Kafam çok karışık, buradaki insanlar ne yapıyor bilmiyorum. Herkes alıp köşeye atıp bekliyor mu ?

Şuanda tek düşündüğüm realitesi yüksek olan şey LTC almak. Belki 1.000-2.000 kadar alıp cüzdana atıp 2-3 sene unutmak. 3.75$ seviyesinde artık en son onu yapacağım

Kazanç çok çok düşük? 1 hafta içinde %30 %40 karlar mümkünken, nasıl düşük oluyor anlamadım? Kurban bayramında adamın biri 300 $dan 30.000 btc sattı, sadece 10 gün sonra btc 420 $ seviyelerini gördü. Risk var tabii, 300 $dan 200 $a da gerileyebilirdi.

Neden zor yolu seçmiyorsun, blockchain nedir detayına bir girsene, bak öğrencisin vaktin var, sorumlulukların az, beynin tıkır tıkır çalışıyor. Öğren şu teknolojiyi, yeni neler eklenebilir, altcoinleri incele, biraz programlamayla uğraş. Al sat yaparsan belki kaybedersin AMA teknolojiyi çözüp bilgi sahibi olunca kaybedeceğin hiç birşey yok (harcadığın zaman hariç).
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 24, 2014, 11:41:57 PM
Last edit: October 24, 2014, 11:52:07 PM by DeepCoin

Boyle bir sermaye ile sepa uyesi bir ulkede tanidik bularak pekala btc arbitraj yapabilirsiniz.
hatta izmirden neredeyse yuzerek gidilecek mesafede adalar var.
ordan btc al, btcturke yolla, ordan tl cek, onu dovize cevir, mumkunse euro, 1000 euro tek banknot cok daha akil kari olur.
sonra izmirden bir quadcopter ile autuopilot kullanarak karsidaki elemanin koordinatlarini gir, bu aletler ortalama 80-100 km hizla 20 dak ila yarim saat arasi ucabiliyorlar, 20 dakika desen 80 km hizla 26-27 km ucar bu alet. Karsidaki elemanin elinde bir tane yedek batarya. sen parayi yolla, o btc alsin, dolu pili takip senin koordinata geri yollasin.  

http://www.youtube.com/watch?v=e4dCvwIjvo0

http://www.youtube.com/watch?v=W232YOabINs

cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
October 24, 2014, 11:49:49 PM
Last edit: September 02, 2016, 05:51:08 PM by cakir

pump ve dump yapmayınız yaptırmayınız Grin

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
October 24, 2014, 11:51:53 PM

Boyle bir sermaye ile sepa uyesi bir ulkede tanidik bularak pekala btc arbitraj yapabilirsiniz.
ordan btc al, btcturke yolla, ordan tl cek, onu dovize cevir, mumkunse euro, 1000 euro tek banknot cok daha akil kari olur.
sonra izmirden bir quadcopter ile autuopilot kullanarak karsidaki elemanin koordinatlarini gir, bu aletler ortalama 80-100 km hizla 20 dak ila yarim saat arasi ucabiliyorlar, 20 dakika desen 80 km hizla 26-27 km ucar bu alet. Karsidaki elemanin elinde bir tane yedek batarya. sen parayi yolla, o btc alsin, dolu pili takip senin koordinata geri yollasin. 

bir süre sonra yunan hava sahasını işgal ettiği için vurulup düşürülmesin? Grin
malum bizim sınırlar epey sorunlu. Grin

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
October 25, 2014, 12:03:19 AM

http://www.youtube.com/watch?v=W232YOabINs

haha bende edirne'liyim geçen gece aynısını düşündüm tabi taşınacak şey para değildi orası ayrı  Grin
EroteroBank (OP)
Newbie
*

View Profile
November 04, 2014, 11:18:06 AM

Beyler konu pazar alanında devam ediyor.
Dijital Para
Full Member

Activity: 149
Merit: 104

View Profile
November 04, 2014, 02:30:43 PM

Borç vereceğin müşteriler kimler olacak? İnternetten siteye başvuran herkese verecek misin?
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
November 08, 2014, 06:58:30 PM

bu tur girisimlere ihtiyacimiz var.. bazen cok iyi bir firsat yakalayip, fakat elde para olmadigindan dolayi firsati degerlendiremedigimiz zamanlar oluyor.. loan bu gibi durumlarda cok faydali olacaktir.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: